X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Soči - perla černomořského pobřeží

Rusko

SOČI • DAGOMYS • MATSESTA • KRASNAJA POLJANA • ROZA KHUTOR
Soči - perla černomořského pobřeží

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 7500
6x večeře Na osobu / Na zájezd 3300
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy a Vídně do Soči, večer přílet a transfer do hotelu na ubytování.

2. den

Dopoledne okružní jízda po městě Soči nazývaném letní hlavní město Ruska nebo také Perla Černého moře. Městě, které každoročně přitahuje miliony návštěvníků nádherným pobřežím lemovaným horami, nekonečnými oblázkovými plážemi, teplými slunnými dny i rušným nočním životem. Uvidíme nejzajímavější historická místa města jako Puškinova knihovna, památník kotvy a děla z roku 1913 s originály kotvy z 18. stol. a děla ze 20. stol., které symbolizují vítězství Ruska v Rusko-turecké válce, hotel Primorskaja – jeden z nejstarších ve městě ze 30. let minulého století, Zimní divadlo aj. Návštěva nejhezčí botanické zahrady na černomořském pobřeží Dendrarium s více než 1500 druhy vzácných stromů a keřů z celého světa, hezkými procházkami i možností výjezdu lanovkou na vrchol nad parkem s nádhernými výhledy na pobřeží. Odpoledne oblasti Dagomys s čajovými plantážemi, které jsou nejseverněji položené na světě. Návštěva některého z čajových domů ve vesnici Uch-Dere na vysokém kopci. Zde se seznámíme s pěstováním čaje, běrem i zpracováním a ochutnáme pravý ruský čaj ze samovaru s pirožky. Večer návrat do hotelu, individuálně večerní procházky po městě.

3. den:

Dopoledne výlet do lázeňského letoviska Matsesta s léčivými prameny, jejichž sirnatá voda byla známa již románským obyvatelům, kteří objevili její léčivé účinky. Současná lázeňská tradice byla založena roku 1902, kdy se celá oblast Soči stala známou lázeňskou oblastí a první lázeňské budovy byly vybudovány právě v Matsestě. Zdejší lázně byly tehdy nazývány Kavkazská riviéra. Procházka lázeňským parkem s minerálními prameny i neoklasicistními budovami. Odpoledne výlet k letnímu sídlu Stalina, nazývanému Stalinova chata. Na vrcholu hory mezi Matsestským údolím a kaňonem Agura se nachází tajemný zelený hrad, bývalé letní sídlo jednoho z nejmocnějších mužů světa, obklopené nádhernými lesy. Interiéry byly zachovány v původním stavu. Během návštěvy uvidíme místnosti s dřevěnými podlahami, krby, soukromými komnatami, bazénem, biliárem i budeme pohoštěni zdejším vínem a občerstvením v obývacím pokoji. K večeru návrat do hotelu a večer procházky po městě. Neměli bychom vynechat i zpívající fontánu.

4. den:

Dopoledne prohlídka olympijského parku, který patří k nejmodernějším sportovním stavbám nejen v Rusku. Pro zimní olympijské hry v roce 2014 zde byla vybudována pobřežní olympijská základna se stadiony na lední hokej, rychlobruslení, krasobruslení, curling aj. Procházka olympijským areálem i k autodromu s prvním okruhem Formule 1 v Rusku. Možnost návštěvy muzea sportu a aut, kde se nachází sbírka 70 vzácných aut z celého světa včetně autentického vozu Formule 1. Odpoledne volno v Soči k individuálním procházkám, nákupům, návštěvám muzeí (např. Muzeum umění, Muzeum historie Soči, nejnovější Sportovní muzeum připomínající historii olympijských her a podílu Soči na olympijském hnutí aj.) nebo návštěvám dalších atrakcí jako největší městský park Riviera s bary, restauracemi, divadlem i alejí přátelství, Oceonarium, které je největší v Rusku atd.

5. den:

Po snídani odjezd do horské oblasti k letovisku Krasnaja Poljana. Výjezd lanovkou Gazprom do lyžařského království Gazprom Laura a pobyt na horách s nádhernými výhledy. V této oblasti bylo vybudováno olympijské sportoviště pro biatlon i lyžařské sjezdovky. Odpoledne návrat do údolí a návštěva kulturního a etnografického centra Moje Rusko. Odjezd do hotelu v letovisku Krasnaja Poljana a ubytování.

6. den:

Prohlídka střediska Krasnaja Poljana s vyjížďkou lanovkou Roza Khutor do horské oblasti nad tímto střediskem, kde byla vybudována hlavní horská část olympijského areálu pro zimní olympijské hry v roce 2014 – olympijská vesnice, sportoviště pro snowboard a Free Style lyžování i zázemí pro rozhodčí a lyžařskou federaci. Možnost návštěvy zábavního parku Sky Park s nejdelším závěsným mostem na světě, který nabízí nezapomenutelné vyhlídky do údolí i základnu vyznavačům Bungy Jumpingu. Odpoledne návštěva největší rybí farmy v Rusku zabývající se chovem pstruhů. Seznámíme se s chovem pstruhů, budeme je moci krmit i lovit. A můžeme si zakoupit zdejší uzené pstruhy, kteří jsou vyhledávanou pochoutkou. K večeru návrat do hotelu.

7. den:

Ráno transfer na letiště a odlet ze Soči do Prahy a Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu z Prahy/Vídně do Soči a zpět
• letištní taxy
• transfery letiště–hotel a zpět
• dopravu autokarem dle programu
• 6× ubytování ve 3* hotelech
• 6× snídaně
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 7.500 Kc
• 5× večeře (2.–6. den) 3.300 Kc
• transfer Brno–Praha/Vídeň–Brno 800 Kc
• skupinové turistické vízum do Ruska 1.900 Kc
• pojištění léčebných výloh a storna 903 Kc
O potrebných formalitách ohledne vyrízení víza
budeme vcas informovat.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy