X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd

Rusko

KAZAŇ • BOLGAR • SVIJAŽSK • PO ČESKÝCH STOPÁCH V TATARSTÁNU
Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Pozdě večer odlet z Prahy (předpokládaný odlet 22:05 hod.), přílet do Kazaně, tranfer do hotelu, ihned po příjezdu ubytování.

2. den

Snídaně. Autobusová a pěší prohlídka města Kazaň, hlavního města Tatarstánu. Prohlídka Kazaňského Kremlu, památky UNESCO, jehož tisíciletá historie byla doložena nálezem zlatého dukátu českého krále Václava II. Návštěva jedné z největších evropských mešit Kul Šarif, která mírumilovně leží jen pár metrů od pravoslavného křesťanského Petropavlovského chrámu, který si také prohlédneme. Z Kremlu jsou panoramatické výhledy na část města a řeku Kazaňku, která se nedaleko vlévá do Volhy. Dále si prohlédneme čtvrť, kde mohli dle rozhodnutí cara bydlet tatarští obyvatelé, starou Tatarskou svobodu a kde se do dnešních dnů zachovaly dřevěné, jasnými barvami zdobené domy. Dále navštívíme Bogorodický klášter s kouzelnou ikonou Kazaňské matky Boží. Oběd bude v restauraci Tugan Avylym, která je součástí stylizované dřevěné tatarské vesnice.
Zde se také zúčastníme interaktivního představení Tatarský kaljapuš (název tatarské čapky), kde se zábavnou formou seznámíme s tatarskou historií, zvyky a tradicemi.
Večeře v hotelu.

3. den:

Snídaně. Celodenní výlet do historického města Bolgar (190 km). Bolgar se nachází na levém břehu řeky Volhy, 30 km jižně od jejího soutoku s řekou Kamou. Nový most přes řeku Kamu ostatně cestou budeme přejíždět. Jedná se o starobylé město, památku UNESCO, s historií delší než tisíc let, původní hlavní město Tatarstánu, kam delegace z Bagdádu kdysi přinesla islám. Tudy procházely dávné karavany, zde se setkávali severní Vikingové se zástupci arabského kalifátu, evropské národy (Maďaři, Francouzi, Češi) s tehdejšími Volžskými Bulhary. Návštěva muzea bulharské civilizace, muzea, kde je umístěn největší tištěný korán na světě a starého bulharského hradiště. Oběd v muzeu chleba, interaktivním muzeu zemědělství a výroby chleba. Prohlídka Bílé mešity.
Večeře v hotelu.

4. den:

Snídaně. Výlet do města Svijažsk (60 km). Město s původem v roce 1551 leží na strově na řece Svijaga, těsně před jejím soutokem s řekou Volhou. Jedná se o památku UNESCO. Město bylo založeno jako pevnost carem Ivanem Hrozným, jako pevnost, kde by si jeho vojska, unavená pochodem z Nižního Novgorodu, mohla odpočinout a snáze pak dobýt pevnost Tatarů na místě dnešního Kazaňského Kremlu. Historie města je také svázána s první světovou válkou, zde se jí zúčastnily známé české legie. Navštívíme muzeum historie Svijažsku, Trojický chrám, Řemeslnou svobodu a zúčastníme se interaktivní hry Střelecká zábava – střelba z luku, kuše, hod kopím apod. Oběd v etnografickém muzeu pod otevřeným nebem Tatar Avyly. Jedná se o napodobeninu tatarské vesnice v předměstí Kazaně.
Večeře v hotelu.

5. den:

Snídaně. Autobusový výlet Kazaň očima Čechů. Navštíme ulici Baumana, pěší zónu v centru města, kde se také nachází budova ruské centrální banky. Sem car umístil ruské zlato před první světovou válkou a na zmizení jeho části se zřejmě podílely během ruské občanské války české legie. Ikona Česká láska v pravoslavném chrámu. Návštěva Národního muzea Tatarské republiky. Oběd na ulici Baumana v Domě tatarské kuchyně. Večeře s návštěvou malého pivovaru v hotelu Nogaj. Krátký odpočinek na pokojích.

6. den:

V noci transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet ráno (předpokládaný přílet 06:15 hod.).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha-Kazaň-Praha včetně letištních tax
• dopravu ruskými autobusy dle programu
• ubytování v hotelu 4* v centru Kazaně
• 4x plnou penzi dle programu
• výlety dle programu
• služby českého průvodce a místních ruských průvodců
• vstupy do navštívených objektů dle programu

Příplatky

• Vízum do Ruska 1.990 Kč
• Jednolůžkový pokoj 5.600 Kč
• Transfer Brno-Praha- Brno 800 Kč

Doprava

Doprava do Kazaně je zajištěna leteckou společností ČSA

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Kazaň 22:05-02:40+1

Kazaň - Praha 03:35-06:15


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.


(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

2 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

9,5

Delegát

9,5

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den.
Bude mně potěšením ohodnotit tento poznávací zájezd 10 body. Nejdříve jsem měla velké obavy, kam jsme se to s manželem přihlásili, ale to, co jsme viděli předčilo naše očekávání. Památky, čistota v ulicích, na hotelu, kde jsme byli ubytováni, obětavý přístup průvodců, kteří se nám snažili ukázat co nejvíce. Rádi poznáváme nám vzdálené kultury, tento zájezd patří mezi ty nejlepší, které jsme absolvovali. Škoda, že naši politici směrují cesty většinou na západ myslím, že na východě se najdou státy, kde by se mnohému mohli přiučit.
Velký dík patří panu Šedému, za vypracování podkladů pro cestu a dokladů pro dopravu. Vše proběhlo bez problémů. Dokonce i D1 při návratu byla průjezdná.
Srdečně zdraví Marie Jelínková
Marie Jelínková - Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd (31.05.2017 - 05.06.2017)

9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 9
Jarmila Ingrová - Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd (31.05.2017 - 05.06.2017)