X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Tři ruská hlavní města: Moskva, vlakem do Nižného Novgorodu, lodí do Kazaně – letecký poznávací zájezd

Rusko

MOSKVA-SERGIEV POSAD-NIŽNIJ NOVGOROD-GOROCHOVEC-LODÍ PO VOLZE-KAZAŇ-SVIJAŽSK
Tři ruská hlavní města: Moskva, vlakem do Nižného Novgorodu, lodí do Kazaně – letecký poznávací zájezd
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 9900
Pojištění Holiday Pass ERV do 24 dní storno 40 000 Kč Na osobu / Na zájezd 1323
Pojištění Holiday Pass ERV do 24 dní storno 80 000 Kč Na osobu / Na zájezd 2023
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet do Moskvy, transfer do hotelu, uložení zavazadel. První prohlídka Mosky: Rudé náměstí, centrum Ruska, chrám Vasila Blaženého, dřívější soukromý chrám Ivana Hrozného, Divadelní náměstí, světově proslulé divadlo Bolšoj teatr, Vorobejovy hory (dříve Leninské hory, někdy nesprávně překládáno jako Vrabčí hory, název pochází ze jména poustevníka jménem Vorobej), Moskevská univerzita. Večeře, nocleh.

2. den

Snídaně, pokračování prohlídky Moskvy. Návštěva historické Červené trasy moskevského metra. Návštěva krásné pěší ulice Starý Arbat,jednoznačně nejznámější ulice v Moskvě, vyhledávané převážně turisty. Najdete tu umělce, tvořící a prodávající svá díla, hrající na rozličné nástroje, lidi, hrající šachy přímo na ulici, taneční vystoupení, tady to žije. Odpoledne návštěva Kremlu, kde je možno spatřit nejlepší ukázky ruské církevní i světské architektury – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám Zvěstování i chrám Archanděla Michaela s hrobkami ruských panovníků. Dále Velký Kremelský palác, Těremský palác se soukromými komnatami ruských carů a další paláce, v nichž jsou vystaveny poklady Ruské říše. Návštěva kremelské Zbrojnice – Oružejnaja Palata, nejstaršího ruského muzea s unikátními sbírkami pokladů ruských carů. Večeře, návrat do hotelu.

3. den:

Snídaně. Výlet do Sergiev Posadu, malebného starobylého města umělců a dřevořezbářů s Trojickosergejevským klášterem, který patří mezi nejstarší a nejuctívanější v Rusku. Toto místo se stalo nejen centrem ruského pravoslaví, ale i jedním z největších muzeí s bohatými sbírkami od 14. do 20. stol. Po prohlídce návrat do Moskvy, přesun na nádraží, přejezd rychlíkem do Nižného Novgorodu (cca 400 km, necelé 4 hodiny). Pozdní večeře v Nižném Novgorodu, ubytování.

4. den:

Snídaně, prohlídka Nižného Novgorodu. Rusky Nižnij Novgorod, v letech 1932-90 se město jmenovalo Gorkij. Byly zde zřízeny strategické vojenské závody a město bylo pro návštěvníky uzavřeno. Rozkládá se ve středu Východoevropské roviny na soutoku řek Oky a Volhy. Nižněnovgorodský kreml, pevnost z červených cihel, čítající 13 věží, která obstála i při tatarské obléhání v roce 1520 a 1536, Pečerský klášter Nanebevstoupení ze 14. století, muzeum Maxima Gorkého, muzeum Andreje Sacharova aj. Oběd, odpoledne volný čas k procházce po Nižném Novgorodu. Večeře v hotelu.

5. den:

Pod snídani v hotelu vyklizení pokojů, výlet do Gorochovce. Městečko bylo založeno jen o 20 let později něž Moskva a právem bývá zváno živým muzeem architektury, dlouhá historie jej obohatila skutečnými mistrovskými díly architektury. Při prohlídce uvidíte 5 hlavím chrámů, bílé kamenné i dřevěné občanské domy ze 17.-19. století ve stylo provinciálního modernismu. Prohlídku zakončíme krásnou vyhlídkou z Pužalové hory s Nikolským klášterem.
Cesta zpět do Nižného Novgorodu, nalodění na parník cca ve 16 hodin, ubytování ve dvoulůžkových kajutách s vlastním soc. zařízením. Poplujeme po řece Volze až do Kazaně, přibližně 450 km. Večeře na lodi.

6. den:

Čeboksary, pouze půlhodinová technická zastávka lodi k doplnění paliva apod. Snídaně a oběd na lodi. V 16 hodin připlutí do Kazaně, transfer do hotelu, večeře v hotelu

7. den:

Snídaně. Výlet do města Svijažsk (60 km). Město s původem v roce 1551 leží na strově na řece Svijaga, těsně před jejím soutokem s řekou Volhou. Jedná se o památku UNESCO. Město bylo založeno jako pevnost carem Ivanem Hrozným, jako pevnost, kde by si jeho vojska, unavená pochodem z Nižního Novgorodu, mohla odpočinout a snáze pak dobýt pevnost Tatarů na místě dnešního Kazaňského Kremlu. Historie města je také svázána s první světovou válkou, zde se jí zúčastnily známé české legie. Navštívíme muzeum historie Svijažsku, Trojický chrám, Řemeslnou svobodu a zúčastníme se interaktivní hry Střelecká zábava – střelba z luku, kuše, hod kopím apod. Oběd v etnografickém muzeu pod otevřeným nebem Tatar Avyly. Jedná se o napodobeninu tatarské vesnice v předměstí Kazaně. Večeře v restauraci, návrat do hotelu.

8. den:

Snídaně. Dopoledne návštěva muzena čak čaku – čak čak je sladké tatatrské pečivo, známé daleko za hranicemi Tatarstánu. Odpoledne autobusová a pěší prohlídka města Kazaň, hlavního města Tatarstánu. Prohlídka Kazaňského Kremlu, památky UNESCO, jehož tisíciletá historie byla doložena nálezem zlatého dukátu českého krále Václava II. Návštěva jedné z největších evropských mešit Kul Šarif, která mírumilovně leží jen pár metrů od pravoslavného křesťanského Petropavlovského chrámu, který si také prohlédneme. Z Kremlu jsou panoramatické výhledy na část města a řeku Kazaňku, která se nedaleko vlévá do Volhy. Dále si prohlédneme čtvrť, kde mohli dle rozhodnutí cara bydlet tatarští obyvatelé, starou Tatarskou svobodu a kde se do dnešních dnů zachovaly dřevěné, jasnými barvami zdobené domy. Dále navštívíme Bogorodický klášter s kouzelnou ikonou Kazaňské matky Boží. Oběd, procházka po Parku tisíciletí na nábřeží jezera Kaban. Večeře, návrat do hotelu.

9. den:

Snídaně. Autobusový výlet Kazaň očima Čechů. Navštíme ulici Baumana, pěší zónu v centru města, kde se také nachází budova ruské centrální banky. Sem car umístil ruské zlato před první světovou válkou a na zmizení jeho části se zřejmě podílely během ruské občanské války české legie. Ikona Česká láska v pravoslavném chrámu. Návštěva Národního muzea Tatarské republiky. Oběd na ulici Baumana v Domě tatarské kuchyně. Večeře s návštěvou malého pivovaru v hotelu Nogaj.
Návrat do hotelu.

10. den:

Brzy ráno vyklizení pokojů, transfer na letiště a odlet přes Moskvu do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha-Moskva a Kazaň-Praha vč. tax
• dopravu ruskými autobusy dle programu
• dopravu vlakem Moskva – Nižnij Novgorod, 2. třída
• plavbu lodí Nižnij Novgorod – Kazaň
• 1x ubytování na lodi (dvoulůžkové kajuty s vlastním soc. zařízením)
• 8x ubytování ve 3* hotelech
• 8x snídaně
• 9x večeře a 5x oběd
• výlety dle programu
• vstupy do navštívených objektů dle programu
• služby českého průvodce a místních ruských průvodců

Příplatky

• Vízum do Ruska 1.990 Kč
• Jednolůžkový pokoj 9.900 Kč

Doprava

Doprava do Ruska je zajištěna leteckou společností Aeroflot
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Moskva 10:10-13:50
Kazaň - Moskva 10:45-12:25, Moskva - Praha 14:55-16:50

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 10 kg.
Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

3 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvělý poznávací zájezd, hodnotné zážitky, výborné služby a především milí lidé - delegátka, tlumočníci, průvodci, personál poskytující služby a hlavně místní obyvatelé Ruské federace.
Miloslava Kačicová - Tři ruská hlavní města: Moskva, vlakem do Nižného Novgorodu, lodí do Kazaně – letecký poznávací zájezd (03.08.2019 - 12.08.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ludmila Benešová - Tři ruská hlavní města: Moskva, vlakem do Nižného Novgorodu, lodí do Kazaně – letecký poznávací zájezd (03.08.2019 - 12.08.2019)