X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Z Bojnice za zlatem a stříbrem do UNESCO regionu Štiavnicka

Slovensko

ZÁMEK BOJNICE • KREMNICA • LÁZNĚ SKLENÉ TEPLICE • BÁNSKÁ ŠTIAVNICA (UNESCO) • DŮLNÍ MUZEUM • JEZERO KLINGER • ZUBŘÍ OBORA • ZÁMEK TOPOLČIANKY • ZÁMEK SV. ANTON • POČÚVADLNSKÉJEZERO
Z Bojnice za zlatem a stříbrem do UNESCO regionu Štiavnicka
9,1 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3590
2x večeře Na osobu / Na zájezd 930
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 06:30) , svoz Praha 400 Kč (předpokládaný odjezd 04:20, Brno 07:20). Další nástupní místa Ždár nad Sázavou 300 Kc, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 250 Kč, Uherské Hradište 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kromeríž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč) na Slovensko, kde nás čeká prohlídka pohádkového zámku Bojnica, který, tak jak si to přál hrabě Pálffy, v mnohém připomíná romantické zámky na Loiře. Odpoledne se vydáme za tajemstvím „zlaté“ Kremnice s dominantním středověkým městským hradem a jedinečnou expozicí mincovnictví. Poté se příjemně vykoupeme v lázních Sklené Teplice, kde dnes vyvěrá termální voda ze čtrnácti přírodních mineralizovaných pramenů z hloubky až 1 600 metrů. Ubytujeme se v oblasti Štiavnických vrchů, ve skutečném klenotu Slovenska a v jednom z nejstarších měst střední Evropy – v Bánské Štiavnici, ve městě, jehož sláva vyrostla z legendární stříbronosné žíly, kterou před stoletími objevil chudobný pasáček.

2. den

Po snídani nás uchvátí kulisa nedotčeného středověkého města s uměleckou duší. Během procházky budeme narážet na malíře a fotografy, možná i filmaře snažící se zachytit nevyslovitelný půvab tohoto města. Uvidíme Starý i Nový zámek, výstavné měšťanské domy, uličky spojující stovky schodů i skromné hornické domky vystavené na úbočích strmých hor. Za původem této nevýslovné krásy však musíme zamířit do podzemí… A tak vyzbrojeni plášti a přilbami absolvujeme prohlídku podzemní části Důlního muzea se zpřístupněnými šachtami ze 17. století i fárací trasou. Dozvíme se také o původu tajchů, které byly v 19. století nejdokonalejší vodohospodářskou stavbou Evropy. Dnes jsou tajchy vyhledávanými vodními plochami k rekreaci. I my jistě uvítáme procházku, při které se ohřejeme pod sluníčkem u tajchu – jezera Klinger. Budeme mít možnost vychutnat si i podmanivou atmosféru nasvětleného večerního města, náš hotel se nachází v blízkosti centra.

3. den:

Po snídani se budeme toulat Bánskou Štiavnicí a zažijeme si všechno, co toto skvostné město nabízí. Můžeme vystoupat na Kalvarii nebo se zajít podívat do starobylé botanické zahrady. Koho zajímá historie hornictví, zavítá do nejcennější budovy Kammerhof, kde je muzeum hornictví na Slovensku. Odpoledne se vydáme za neopakovatelnou podívanou v Zubří oboře, kde budeme svědky krmení těchto mohutných a vzácných zvířat. V nedalekém letním sídle Habsburků v Topoľčiankách, obklopeném rozsáhlým anglickým parkem s jezírky, fontánami a sochami, se v bohatých interiérech ponoříme do historie a možná nám toto místo učaruje stejně jako Masarykovi a dalším prezidentům, kteří se sem rádi vraceli. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

Po snídani objevíme další klenoty Štiavnických Vrchů. V blízkosti Banské Štiavnice, v rozlehlém parku, navštívíme zámek Sv. Anton, který byl až do konce II. sv. války soukromým letním a loveckým sídlem německé rodiny posledního bulharského cara Coburga. Tisíce trofejí na chodbách, originální tapety, obrazy slavných mistrů korunuje krásná sbírka starého nábytku – Zlatý salón svatební dar Marie Terezie své dceři francouzské královně Mari Antoanettě, je zlacen 24 karátovým zlatem. Dozvíme se s jakým nelehkým stavebním zadáním, nad nímž i dnešní statici kroutí hlavou, si poradil vídeňský architekt Entzenhofer. Patrně ani my nestihneme přepočítat 52 místností odpovídajících týdnům v roce a 365 oken symbolizujících počet dnů v roce. S celou UNESCO oblastí Banské Štiavnice se rozloučíme symbolicky u tajchu s pěti hrázemi, na jejichž stavbě v minulosti pracovaly stovky dělníků. Dnes tento Tajch s názvem Počúvadlnské jezero patří k oblíbenému místu ke koupání, procházkám a rekreaci. S výhledem na horu Sitno, kde údajně spí slovenští „Blaničtí“ rytíři se vydáme na zpáteční cestu domů. Příjezd do Brna cca 19:30.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 590 Kč
• 2x večeře 930 Kč
• pobytová taxa v hotelu cca 3 €/os/pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,1

5 hodnocení

9,4

Hotel

9,8

Strava

8,2

Delegát

9

Doprava


9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 9
Zájezd byl velmi pěkný, zdařilý, hodně jsme viděli a mnoho jsme se dověděli.Díky za vše a budeme se těšit na další doporučené zájezdy.
RNDr.Vlasta Kubátová , Pardubice
Ivana Bernášková,Zlín
Vlasta Kubátová - Z Bojnice za zlatem a stříbrem (18.07.2019 - 21.07.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl náročný na množství památek a prohlídek Banské Štiavnice, vše se dalo zvládnout, nikdo nás nehonil a nenutil dodržovat program (já např. vynechala stříbrné doly, ne dobře snáším uzavřené prostory), takže všeobecná pohoda.
Byl čas i na koupání a osobní volno mohl každý využít dle svých potřeb, prakticky nelze programu nic vytknout. Přestože zájezd byl na 4 dny, stejně jsme neviděli vše, co okolí B.Š. nabízí. Děkuji. Vávrová Věra
Věra Vávrová - Z Bojnice za zlatem a stříbrem (18.07.2019 - 21.07.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Dagmar Kachlířová - Z Bojnice za zlatem a stříbrem (20.07.2018 - 22.07.2018)

7,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 6
Delegát: 6
První dva dny zájezdu byly senzační, třetí den nestál za nic, protože jsme nebyli v termálech, navíc nebyla ani pauza na oběd a všichni umírali hlady. :o(
Jana Pacáková - Z Bojnice za zlatem a stříbrem (20.07.2018 - 22.07.2018)

9
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 7
Dagmar Kachlířová - Z Bojnice za zlatem a stříbrem (20.07.2018 - 22.07.2018)