X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Turistika ve Slovinsku

Slovinsko

Kamnicko-Savinjské Alpy • Triglav • Kras • Škocjanská jeskyně • Vogel • Bohinjské jezero • Bled • Mostnica • Vipara

Slovinsko má jediný národní park, který ale patří mezi největší a nejkrásnější v Evropě a je ideálním prostředím pro relaxaci a oddych pro všechny věkové kategorie. Do Triglavského národního parku patří skoro celé vápencové východní Julské Alpy s typickým krasem.
Malebná krajina tvořená horskou divočinou nabízí vysoké horské štíty, hluboce zaříznutá údolí, jeskyně s bohatou krápníkovou výzdobou, květnaté horské louky, řeky s podivuhodnou modrozelenou barvou, jezera a plesa uprostřed horských dolin a rozsáhlých lesů, vodopády tryskající přímo ze skal.
A mimo národní park můžete vidět malebné vesničky plné květin, stavby architekta Plečnika v Lublani, osvěžit se v jezeře Bohinj. Objevíte krásu unikátních jeskyň slovinského Krasu (UNESCO) s hlubokými propastmi a ponornou řekou i skvostnou krápníkovou výzdobou.
Turistika ve Slovinsku

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

výlet do Škocjanských jeskyní a údolí Vipavy Na osobu / Na zájezd 800
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Prahy ve 21 - 22 h, dále Brno a po trase, transfer přes Rakousko do Slovinska

2. den

Kamnicko-Savinjské Alpy, druhé nejvyšší pohoří Julských Alp, Velika planina, jsou kouzelnou horskou krajinou (1.800 m), ve které se nachází jeden z nejvyšších vodopádů ve Slovinsku (s výškou 72 m) na bájné řece Savici. Ubytování v horách u jezera Bohinj s možností samostatné turistiky, večerní procházka.

3. den:

Triglavský národní park: tento den si užijete toulky údolím Tamar, kde je i PLANICA se sportovním areálem - a skokanskými můstky, dále uvidíte pramen řeky Nadiža. Turistická trasa povede soutěskou Vintgar v Triglavském národním parku a kolem pramenů řeky Sávy. Možná je i procházka podél Bohinjského jezera a koupání.

4. den:

Celodenní turistika v Triglavském národním parku: nejprve méně náročná túra nad Černé jezero, odtud možnost návratu, anebo pokračování náročnější trasou do údolí Sedmi Triglavských jezer (převýšení 1.000 m), zdatnější zájemci o výstup na Triglav (nejvyšší horu Slovinska) přespí na horské chatě (vícelůžkové pokoje, příplatek cca 40 €)

5. den:

Fakultativně celodenní výlet za krásami slovinského pohoří Kras s krajinou vinic a s řadou závrtů, propastí a podzemních prostor, prohlídka Škocjanských jeskyň (UNESCO), jedinečná soustava jedenácti navzájem propojených krápníkových jeskyň s přírodními mosty a zajímavou okolní krajinou, dle času kratší klasická prohlídka jeskyň a propasti, nebo prohlídka rozšířená o cestu podél říčky Reky do podzemí Malou dolinou s pohledem na vodopád Reky pod přírodním mostem. Dá se též jít po naučné stezce nad zemí, krasovou krajinou s bohatou flórou a faunou, jedná se o lehkou turistiku. Přejezd do údolí Vipavy, vyhlášeného výrobou vín, ochutnávka specialit - vína, borůvkovice a další dobroty, návrat v podvečer do hotelu, nebo celodenní pobyt u Bohinjského jezera, koupání a relax, možnost zapůjčení loďky. Zájemci o výstup na Triglav: ráno výstup na horu Triglav, cesta zpět do údolí, návrat v podvečer.

6. den:

Po snídani se vypravíte lanovkou na planinu pod horou Vogel (1.922 m), kde začíná hřebenová túra s výhledem na Bohinjské jezero - různé varianty obtížnosti (i s možností jít až na vrchol Vogel). Odpolední relaxace a procházky okolo jezera, variantně samostatné putování vesničkami v blízkosti RIBČEV LAZ nebo celodenní pobyt u jezera, možnost půjčení kol nebo loďky, romantický výlet lodí po Bohinjském jezeře. Pro zájemce po večeři společné posezení s gastronomickými pochoutkami a vínem.

7. den:

Turistická procházka v soutěsce Mostnica, odpoledne lázeňské letovisko Bled s majestátním hradem nad jezerem, plavba po jezeře či cesta kolem, koupání a relax, možnost večeře v některé místní restauraci, večer odjezd do ČR romantickou krajinou.

8. den:

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Podrobné informace

Ubytování

5x hotel u Bohinjského jezera, 2–3lůžkové pokoje s příslušenstvím

Pobytová taxa na hotelích činí cca 1 - 2 € na noc a platí se po příjezdu na hotel. (Provedení platby při ubytováni zajišťuje průvodce a zařazuje při vyúčtování ke vstupnému).

V případě zájmu o výstup na Triglav, + 1x ubytování na horská chatě, které není zahrnuto v základní ceně zájezdu (vícelůžkové pokoje, cena přibližně 40 €).

Stravování

5x polopenze, snídaně formou bufetu, večeře vícechodová servírovaná

Cena zahrnuje

• autobusovou dopravu
• 5x ubytování v 3* hotelu s polopenzí
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4500 Kč
• fakult. výlet do Škocjanských jeskyň (bez vstupu) 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 60 eur.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy