X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Velikonoce ve Slovinsku

Slovinsko

PORTOROŽ • PIRAN • MIRAMARE • GROTTA GIGANTE • LIPICE • SKOČJANSKÉ JESKYNĚ • HRASTOVLJE>

Oslavte příchod jara a Velikonoce ve Slovinsku, přímořský kraj již zelená a rozkvétá a vrcholky Julských Alp se ještě třpytí sněhem. Nabízíme přímořský hotel s výbornou kuchyní a teplou mořskou vodou (mořské lázně Laguna v ceně), kouzelnou krajinu, velikonoční dobroty a vínko. Cesta zpět bez nočního přejezdu a nečerpáte dovolenou!
Velikonoce ve Slovinsku

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

výlet do Škocjanských jeskyní a údolí Vipavy Na osobu / Na zájezd 650
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd ve 22 hodin z Prahy, dále Brno, Mikulov (odjezdová a svozová místa dle dohody, svoz od 6 osob Hradec Králové, Pardubice), transfer přes Rakousko do Slovinska.

2. den

Nejdříve vás čekají půvaby italského pobřeží Jadranu, návštěva obrovské jeskyně Grotta Gigante s úchvatnými krápníky a varhanami nebo zámek Miramare s překrásným parkem. Po prohlídkách ubytování v Portoroži v hotelu s mořskými lázněmi, možnost využití teplých koupelí v zastřešeném areálu Mořský park Termaris (dříve Laguna) s výhledem na moře, zážitkové a plavecké bazény, 5 vířivek, za příplatek mořská a finská sauna.

3. den:

Pobyt v mořských lázních nebo fakultativně celodenní výlet za krásami Slovinsko-italského krasu plného vinic, jeskyní a hlubokých kaňonů - unikátní krasový systém Škocjanské jame, 11 propojených podzemních jeskyní, propadlé závrty a přírodní mosty (UNESCO). Okolní krasová krajina je rovněž úchvatná a je rájem pro fotografy. Následuje cesta za vínem do údolí Vipavy, ochutnávka místních specialit: vyhlášená vína Krasu, likér borůvkovice, sýr a slanina. V podvečer návrat na místo ubytování a pohoda v lázních, individuálně Portorož (vínko malvazia či rebula, velikonoční dobroty a speciální dort - trnová koruna).

4. den:

Dopoledne koupání, pro zájemce exkurze na solná pole do Sečovlje (min. 15 osob), Hrastovlje, románský opevněný kostel Nejsvětější trojice s freskami s biblickými výjevy a tancem smrti, s hlaholským písmem. Po prohlídce pokračujete do světoznámého hřebčína LIPICA, kde se chovají ušlechtilí bílí koně lipicáni, kdysi chlouba Habsburků, představení španělské jezdecké školy. U tohoto fakultativního výletu hradíte jen vstupy, doprava je zdarma. Návrat na odpolední koupele a do saun, variantně celodenní pobyt v mořských lázních a popř. procházka (2 km) do starobylého přístavu Piran.

5. den:

Dopoledne koupání v Mořském parku Termaris (dříve Laguna), procházka po pobřeží (2 km) do Piranu, kouzelného města v benátském stylu s pomníkem houslisty Tartiniho, výhledy na pobřeží od kostela sv. Jiří s hodinovou věží a s kavárnami se skvělou čokoládou. Odpoledne odjezd, návrat do Prahy do půlnoci.

Podrobné informace

Ubytování

3x hotel *** v Portoroži (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), areál vybaven velkými bazény s vyhřívanou mořskou vodou a vířivkami (v ceně) a wellness se saunami (za příplatek), umožňuje procházky u moře

Stravování

3x polopenze formou bohatého bufetu.

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem s klimatizací
• 3x hotel 3* (2lůž. pokoje) s mořskými lázněmi Laguna (Termarris)
• 3x polopenzi formou bufetu
• 4denní vstup do zážitkových lázní v řádné otvírací době do 19h (bez vstupu do saun)
• služby průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• pobytovou taxu, hradí se na místě v eur (cca 2 eur/noc)
Předpokládaná částka na vstupné ( cca 70 €)

Orientační ceny vstupů:
Itálie:
Grotta Gigante: 8 €
Slovinsko:
vstup do areálu wellness a saun (cca 15 €),
Škocjanské jeskyně: 18 €
Hrastovlje: 4 €
ochutnávka v údolí Vipavy: 8 €
návštěva hřebčína a vystoupení jezdecké školy lipicánů 23 €

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 200 Kč
• výlet Škocjanské jame + Vipava (doprava + průvodce, bez vstupů) 650 Kč

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje, o přestávkách prodej nápojů za Kč.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy