X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Z lázní Bled do Julských Alp a Lublaně

Slovinsko

JULSKÉ ALPY • BLED • BOHINJSKÉ JEZERO • RIBČEV LAZ • VOGEL • PLANICA • KRANJSKA GORA • VRŠIČ • BOVEC • LUBLAŇ
Z lázní Bled do Julských Alp a Lublaně
9,9 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

3x večeře Na osobu / Na zájezd 850
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2350
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný čas odjezdu 6:30). Další nástupní místa Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Breclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kromeríž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Žďár nad Sázavou300 Kč, Velká Bíteš200 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Jihlava 300 Kč) přes Rakousko do oblasti slovinských Julských Alp. Ubytujeme se v lázních Bled, v jednom z nejfotografovanějších míst Evropy u pohádkově vyhlížejícího Bledského jezera s ostrůvkem a hradem. Ledovcové jezero Bled je malebně zasazeno do kulisy Julských Alp, má vynikající mikroklima, jež inspirovalo švýcarského lékaře Arnolda Riki v 19. století. Díky jeho metodě léčby, založené na kombinaci termální vody a turistiky, byly v době Rakouska- Uherska lázně Bled nejvyhledávanějšími v monarchii. Ubytujeme se v hotelu v blízkosti jezera. V ceně ubytování je i 50% sleva na vstup do krytého centra s bazény v hotelu Rikli Balance 4* (400 m od našeho hotelu). Snídaně jsou přímo v našem hotelu, večeře pro zájemce v nedaleké restauraci. Během procházky lázněmi se seznámíme s historií kraje v Bledském hradu, někdejším sídle biskupů z Brixenu, který majestátně trůní na skalnatém ostrohu ve výšce 140 metrů nad vodní hladinou a ze své terasy nabízí neopakovatelné vyhlídky do kraje. Nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme do kraje mýtů a legend na jižní stranu Triglavského masivu ke břehům ledovcového Bohinjského jezera. Ve vesničce Ribčev Laz, která je fotograficky proslavena typickým pohledem na kamenný most a kostelík sv. Jana křtitele, budeme mít možnost nasednout na výletní loď a budeme obdivovat nekonečné lesy i nádherná horská panoramata s nejvyšším vrcholem Vogel, který se šplhá téměř do 3 tisíc metrů nad mořem. Otužilci se také mohou v křišťálovém jezeře vykoupat. Opačný pohled z ptačí perspektivy na celé údolí s jezerem a protilehlá horská panoramata Triglavského národního parku se nám naskytne právě z vrcholu Vogel, kam můžeme vyjet lanovkou. Po návratu do Bledu budeme mít možnost relaxace a koupání ve wellness centru Živa v hotelu Rikli Balance 4* nebo absolvovat tradiční vyjížďku ručně poháněnou loďkou na jezerní ostrov s kostelem P. Marie. Nocleh.

3. den:

Po snídani pojedeme do oblasti Julských Alp, kterou proslavilo především lyžování. Nejprve se zastavíme v Planici, světoznámém centru a slovinské kolébce letů na lyžích. Navštívíme také populární středisko zimních sportů Kranjska Gora. Horským průsmykem Vršič se budeme klikatit v serpentinách do stejnojmenného sedla do výšky 1 611 m. Cestou se nám budou rozevírat překrásné výhledy na Julské Alpy. Tato nejvýše položená slovinská horská silnice byla postavena ruskými zajatci během 1. sv. války. V sedle Vršič si od místních prodavačů v horských stáncích můžeme koupit coby suvenýr nejen nálepku či pohledy, ale také třeba místní borůvkovici. Určitě však neodoláme nezachytit si krásná panoramata navždy prostřednictvím našich fotoaparátů. Koupit si domácí sýr budeme mít možnost na turistické farmě, která se nachází na terasách nad řekou Sočou, kam sjedeme v poledních hodinách. Krásu této smaragdové řeky si vychutnáme během relaxační procházky podél jejího břehu. Poté již přijedeme do městečka Bovec s polohou, která snad nadchne každého. Lanovkou vyjedeme do výšky 2 202 m, kde se nám rozevřou překrásné výhledy na Alpy a Jaderské moře. Večer se vrátíme do našeho hotelu.

4. den:

Po snídani pojedeme do Lublaně. Nejdříve nahlédneme do katedrály sv. Mikuláše a do známé tržnice se sloupořadím vedoucím až k Dračímu mostu. Vychutnáme si atmosféru kamenných uliček staré Lublaně a kaváren na nábřeží Lublanice, nad kterou se klene nejfotografovanější místo ve městě Trojmostoví od architekta Plečnika. Naše rozloučení s městem bude z výšky věže středověkého Lublaňského hradu. Odpoledne odjedeme do ČR, příjezd do Brna v pozdních večerních hodinách. (předpokládaný příjezd 20:30)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 350 Kč
• 3x večeře 850 Kč
• pobytová taxa cca 10 €/os./pobyt (platba v hotelu)

Předpokládaná částka na vstupy cca 45 €.

SLEVY
• 3. osoba na přistýlce (vhodná pro děti) 700 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 24.6.2019
Dobrý den,
chceme Vám poděkovat za pěkný zájezd do Slovinska. Program byl velmi zajímavý.Průvodkyně pí Svitáková i oba řidiči byli velmi šikovní a můžeme je jen pochválit.
Přejeme pěkný den manželé Nesvadbovi

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,9

3 hodnocení

9,7

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
tento zájezd jsme hodnotili jako velmi dobrý - program a vše ostatní se nám líbilo. Zdravíme Nesvadbovi
Stanislav Nesvadba - Z lázní Bled do Julských Alp a Lublaně (13.06.2019 - 16.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dana Hlinková - Z lázní Bled do Julských Alp a Lublaně (13.06.2019 - 16.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dalibor Kučera - Z lázní Bled do Julských Alp a Lublaně (13.06.2019 - 16.06.2019)