X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Andalusie - tradičně netradičně, kombinace poznávaní s lehkou turistikou

Španělsko

MÁLAGA • DESFILADERO DE LOS GAITANES • CORDOBA • MONTILLA • PRIEGO DE CORDOBA • SIERRA NEVADA • LA CALAHORRA • ALPUJARRA • BARRANCO DEL POQUEIRA • GRANADA • GUADIX • LANJARÓN
Andalusie - tradičně netradičně, kombinace poznávaní s lehkou turistikou
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5400
výlet Desfiladero de los Gaitanes Na osobu / Na zájezd 1500
6x večeře Na osobu / Na zájezd 1980
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Málagy (předpokládaný odlet 18:05), transfer do hotelu.

2. den

Den věnovaný Málaze, rodišti Pabla Picasa - procházka botanickou zahradou Alameda kolem přístavu po nově vybudované promenádě Palmeral de las Sorpresas se supermoderním Centrem G. Pompidou k tržnici Atarazanas a Casa de la Guardia, kde se zastavíme na skleničku malagy, přes hlavní obchodní tepnu calle Larios se vydáme k rodnému domu P. Picassa a odtud úzkými uličkami starého města ke katedrále de la Encarnación. Odpoledne návštěva jedné z největších arabských pevností Andalusie, Alcazaby, z 8. stol. s překrásnými zahradami. Na závěr vystoupáme od Alcazaby k hradu Castillo de Gibralfaro ze 14. stol., odkud se nám otevřou výhledy na město i přístav.

3. den:

Individuální volno k návštěvě muzeí – Nadace P. Picassa, Museo de Bellas Artes s díly od Ribery, Murilla a dalších, Museo Carmen Thyssen s díly špan. malířství 19. stol., muzeum automobilismu se 100 exponáty všech dob nebo fakultativní výlet do proslulé soutěsky Desfiladero de los Gaitanes, kde byla na začátku 20. století postavena Caminito del Rey, královská cesta 100 m nad řekou Guadalhorce, po které chodily kdysi dělníci při stavbě přehrady. Cesta vede po lávkách mezi skalními stěnami o výšce až 400m, místy schodiště, místy můstky. Celý úsek měří necelých 8 km, z toho necelé 3 km jsou po lávkách a můstcích, zbytek je lesní pěšina. (nutno objednat předem vstupy, min. 12 osob)

4. den:

Ráno odjezd do Córdoby, města proslaveného mešitou s vestavěnou katedrálou, působivou židovskou čtvrtí, impozantním římským mostem a bývalým královským palácem s překrásnými zahradami. Na cestě zpět do Granady návštěva vinných sklepů v Montille, městě proslulém vínem amontillado, typu jérez. Pokračování přes přírodní park Sierras Subbéticas do jedné z nejkrásnějších obcí Španělska, do Priego de Córdoba, s památkami ve stylu cordóbského baroka a s věhlasnou produkcí značkového olivového oleje. Ubytování v Granadě.

5. den:

Po snídani prohlídka Granady, snového města s věčnou kulisou často zasněžených vrcholků Sierra Nevady, města s nejkrásnější renesanční katedrálou, postavenou na paměť křesťanského vítězství, monumentální hrobkou katolických králů, malebnou čtvrtí Albaicín s labyrintem strmých uliček, odkud jsou nejhezčí pohledy na Alhambru. Po příjezdu prohlídka impozantního kláštera la Cartuja, pěší procházka Albaicinem a výstup na Sacromonte k abadía de Sacromonte, opatství z 16. stol., odkud krásné výhledy na celou Granadu. Večerní návštěva Alhambry. Ubytování v Granadě.

6. den:

Ráno odjezd do Guadixu, městečka proslulého troglodytními obydlími, jeskyněmi vyhloubenými ve zdejších jílovitých kopcích. Mnohé z nich jsou dodnes obydlené, mnohé slouží jako hotelové ubytování pro turisty. Po té se vydáme pohořím Sierra Nevada k průsmyku Puerto de la Ragua, odkud jsou nádherné výhledy do krajiny a v městečku La Calahorra si prohlédneme hrad z 15. stol. se čtvercovým půdorysem a robustními věžemi. Odsud již budeme projíždět působivým podhůřím s původní lidovou architekturou a ryzími zvyky, krajem Alpujarra. Další zastávkou bude Trévelez, nejvýše položená obec, která se specializuje na výrobu sušené šunky. Ubytování v Lanjarónu, v oblasti Alpujarra.

7. den:

Po snídani další den v kraji Alpujarra, oblasti, která byla posledním útočištěm Maurů granadského království a před nimi přirozenou obrannou pevností Řeků, Kartaginců, Římanů a později Kastilců. Vydáme se soutěskou Barranco de Poqueira k 3 nejmalebnějším vesnicím Alpujarry, kde se nejlépe dochovala původní architektura. První z nich je Pampaneira, s maurským odkazem v úzkých uličkách a domcích nalepených na sobě. O 5km výše je Bubión a poslední vesnicí je Capileira, odkud vede pěší cesta k vyhlídce na 2 nejvyšší vrcholy Sierra Nevady – Mulhacén a Veleta. Možnost pěší túry kolem Capileiry. Návrat na ubytování.

8. den:

Po snídani se vydáme k pobřeží Costa del Sol, předtím ještě vyjedeme do nejkrásnější bílé vesnice v provincii Málaga, do Frigiliany, jejíž historické jádro z dob morisků je nejzachovalejší v celé provincii. Tyčí se jako orlí hnízdo v přírodním parku Sierra de Tejeda. Další zastávkou bude Rincón de la Victoria, kde se nachází jeskyně del Tesoro, jedna z 3 jeskyní na světě a jediná v Evropě, která je podmořského původu. Procházka po promenádě na útesech El Cantal. Ve večerních hodinách odlet z Málagy do ČR (předpokládaný přílet 01:30).
Průvodkyně zájezdu: Lenka Rašková, www.lenkaraskova.com

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Leteckou dopravu z Prahy do Málagy a zpět včetně tax
• 7x ubytování ve 3*-4* hotelech se snídaní
• Autobusovou přepravu dle programu
• Průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 400 Kč
• 6× večeře 1 980 Kč
• výlet Desfiladero de los Gaitanes 1 500 Kč (min. 12 os.)
• večerní prohlídka Alhambry cca 20 € (nutno objednat dopředu)
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 80 €.

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Málaga 18:05–21:30, Palma Mallorca - Praha 22:15–01:30


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

5 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zuzana Bradáčková - Známá i neznámá Andalusie s koupáním (08.09.2018 - 15.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
jako všechny VAŠE PRODUKTY byl i tento zájezd vynikající. Paní průvodkyně Lenka nemá chybu. Děkujeme.

Iva Pěgřimová
Eva Záškolná
Eva Záškolná - Známá i neznámá Andalusie s koupáním (08.09.2018 - 15.09.2018)