X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Barcelona s pobytem u moře - autobusem

Španělsko

BARCELONA
Barcelona s pobytem u moře - autobusem

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách .

2. den

Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, nedaleko Barcelony, v odpoledních hodinách ubytování, volný program, možnost koupání, večeře.

3. den:

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

4. den:

Snídaně, odjezd do Barcelony, kde si prohlédneme ty nejvýznamnější ukázky modernistické architektury představitelů tohoto směru, stavitelů Antoni Gaudího, Josepa Puig i Cadafalcha, Lluise Domenech i Montanera. Budeme obdivovat jedinečnost architektury třídy Passeig i Grácia s výstavními paláci Casa Batlló (Gaudí), Casa Amatller (Puig), Casa Lleó Morera (Montaner) a Casa Milá – La Pedrera (Gaudí). Budeme mít i možnost se podívat na skvostný Palau de la Música Catalana - Palác katalánské hudby (Montaner) a další stavby jedinečným způsobem visionářsky ve 2. polovině 19. století vyprojektované čtvrti l´Eixample (Ildefons Cerdá). Nádherným příkladem městské zahradní architektury je Gaudího Parc Güell, vytvořený na svahu hory Turó del Carmel přímo nad městem obrácený směrem k moři. Zde budeme mít možnost ocenit sepětí svébytné modernistické architektury zahradních staveb (terasa, vstupní brána, kamenná stromořadí, lavičky s typickými mozaikami z glazovaných střepů) s krásnou parkovou úpravou a úchvatnými výhledy na město Barcelonu ubíhající ke Středozemnímu moři. Individuální volno, návrat do hotelu, večeře.

5. den:

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

6. den:

Snídaně, odjezd do Barcelony - volný den k návštěvě muzeí. Barcelona nejsou jen monumentální gotické památky, úchvatné stavby ve stylu modernismu či impozantní tržnice nebo vynikající restaurace lákající k navštívení. Tato světová metropole nám nabízí i pestrou paletu muzeí s cennými exponáty nedozírných historických a uměleckých hodnot. Milovníci výtvarných umění jistě ocení možnost návštěvy muzeí Pabla Picassa, Joana Miró či Národní muzeum katalánského umění. Sbírkami lodí a námořních map je zcela unikátní Námořní muzeum (Museu Marítim). V poslední době je velmi populární Cosmocaixa, muzeum vědy, otevřené v roce 2005, které se od svých konkurentů liší tím, že podstatná část jeho stálé expozice je interaktivní a výslovně se doporučuje dotýkat exponátů. Spolu s prostory přesahujícími 30.000 m² jde o vůbec největší muzeum v Barceloně, ale také ve Španělsku. Abyste se dostali ke stálé expozici popisující vznik světa a základní fyzikální jevy, musíte sestoupat 5 pater po točité rampě. Na nejnižším podlaží je toho k vidění nejvíce. Nepřehlédnutelnou dominantou stálé expozice je amazonský deštný prales, zaujímající více než 1 km². Za prosklenou plochou můžete sledovat, jak se vám před očima prohánějí nejrůznější druhy ryb, jak se po stromech plazí hadi a v jejich korunách poletují ptáci. To vše za vydatného deště tak, jak je to v Amazonii běžné. Jinou součástí expozice je ukázka sedmi kamenných masívů poskládaných za sebou do tzv. "geologické zdi", která ukazuje, jakým způsobem vznikají horniny. Úžasně se pobavíte a poučíte interaktivními exponáty, kterých je v přízemních prostorách muzea několik desítek. Pomocí nich se můžete přitažlivou formou dozvědět více o principu základních fyzikálních jevů - např. jak funguje gravitace či odstředivá síla, jak se šíří zvuk či světlo v různých prostředích, dozvíte se, proč letadla mohou létat, a spoustu dalšího. \Jinou možností v Barceloně je i návštěva půvabného a osvěžujícího parku La Ciutadella, který vznikl v 19. století a byl obohacen v průběhu barcelonské světové výstavy jezírky, sochami a pavilóny i za účasti ještě mladého Gaudího (v parku na jezírku je možno si vypůjčit loďky a projet se). V parku jsou zastoupena i muzea přírodních věd. Za muzeum můžeme snad považovat i „Poble Espanyol - španělskou vesnici”, pozoruhodný skanzen na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska od bílých a něžných andaluských uliček po vznosnou gotiku bohaté Kastilie, to vše s bodegami, kde se připravují tradiční pokrmy té které lokality či je představena typická řemeslná výroba daného regionu. Kdo by si chtěl město užít jinak, než návštěvou některých z muzeí, tak bude moci volný čas věnovat procházkám po tomto krásném středomořském městě nebo třeba zajímavé projížďce lodí přístavem, atp. Návrat do hotelu, večeře.

7. den:

Snídaně, po poledni odjezd do Barcelony – Barcelona modernistická - zastávka u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta A.Gaudího - Sagrada Família. Panoramatická cesta městem – býčí aréna, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig de Grácia (Gaudího domy: Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera), nejvýznamnější modernistické památky města, Camp Nou - stadion FC Barcelona (fakultativně prohlídka „Camp Nou Experience Tour“ - hlavní tribuna, VIP zóna, mix zóna, tiskové středisko, šatna hostů, hrací plocha - trávník, komentátorská stanoviště, muzeum s trofejemi - poháry, zlaté míče, zlaté kopačky…)! Panoramatická cesta městem – Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijský stadion, vrch Montjuic - krátká zastávka na vyhlídce (panorama města, přístav). Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba, přístav. Individuální volno k prohlídce středu města - např.: moderní přístav sportovních lodí, nejznámější ulice La Rambla – s pouličními umělci a živými sochami, Placa Reial, tržnice la Boquería. Shlédnutí jedinečné večerní podívané pod širým nebem: „Barcelonské fontány“ (Font Mágica - technický unikát z roku 1929) - hra hudby, barevných světel a vody. Nádherný pohled na noční Barcelonu. V nočních hodinách návrat na ubytování.

8. den:

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

9. den:

V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den:

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• 7x ubytování
• 7x polopenzí
• dopravu luxusním autokarem z/do ČR
• dopravu klimatizovaným vlakem či autokarem během programu
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 600 Kč
• pobytová taxa cca 0,50 €/osoba/noc

Předpokládaná částka na vstupy cca 80 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy