X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Cesta po Španělském království-autobusem

Španělsko

ZARAGOZA • EL ESCORIAL • MADRID • TOLEDO • GRANADA • CÓRDOBA • SEVILLA• GIBRALTAR • PEŇÍSCOLA • GERONA • MONTSERRAT • BARCELONA
Cesta po Španělském království-autobusem
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5900
Vstupné do Alhambry Na osobu / Na zájezd 1000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách

2. den

V dopoledních hodinách příjezd do oblasti Costa Brava/Costa Maresme, volno, možnost koupání, ubytování v odpoledních hodinách, večeře

3. den:

Snídaně, v ranních hodinách odjedeme do Zaragozy - nádherného historického města a metropole Aragonie, které se pyšní krásnými renesančními šlechtickými paláci. Dominantou města je bazilika Santa María del Pilar, katedrála La Seo a arabský opevněný palác Aljafería z 11. století - velkolepá ukázka maurské architektury. V Zaragoze nalezneme nádherné mudéjarské kostely – jedinečné příklady prolnutí stavebních prvků románských, gotických a renesančních s prvky islámského stavitelství. Jako vždy ve španělských městech je centrum všeho dění v městské tržnici. Ocelová stavba tržnice La Lanuza je nádherným příkladem účelné architektury konce 19. století, a co teprve všechny ty chutě a vůně, které nám nabídne… Odjezd do Madridu, ubytování v okolí města a večeře.

4. den:

Po snídani vyjedeme k prohlídce jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce a kláštera San Lorenzo de El Escorial (UNESCO) s bazilikou a panteonem španělských králů. Tento palác, svým významem a rozsahem soupeřící snad jen s palácem Versailles, dal postavit na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama král Filip II. v 16. století. Vrátíme se do španělské metropole Madridu , abychom podnikli okružní projížďku, během které se necháme okouzlit všemi důležitými náměstími: Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - Dona Quijota a věrného služebníka Sancha, Plaza Mayor - hlavní náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. Hned v blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí) a dále uvidíme Královský palác, přestavěný z bývalé arabské pevnosti. Zájemci mohou navštívit i slavnou obrazárnu El Prado. Návrat do hotelu, večeře.

5. den:

Snídaně. Dnes se vydáme do jednoho z nejkrásnějších španělských měst Toleda (UNESCO), které má mimořádně působivou historickou atmosféru; náměstí jsou plné místních trhovců, malebných kavárniček, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Uchvátí nás architektura města - na malém prostoru jsou zde křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je katedrála a Alcázar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Obdivovat budeme slavnou toledskou katedrálu, náměstí Zocodóver i muzeum slavného malíře El Greca. Po prohlídce Toleda budeme pokračovat do Granady, ubytování v okolí města, večeře.

6. den:

Snídaně a hned po ní se vydáme k prohlídce slavné Granady, poslední výspy maurské vlády na Pyrenejském poloostrově. V Granadě budeme obdivovat goticko-renesanční katedrálu s královskou kaplí, ve které jsou pohřbeni nejslavnější španělští katoličtí králové Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Uličkami čtvrti Albaicín vystoupáme ke kostelu San Nicolás, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný pohled na celý komplex paláce Alhambra s pevností Alcazába, zahradami Generalife a maurskými paláci. Tuto nádheru si samozřejmě nenecháme ujít, a tak navštívíme slavný Lví dvůr, obklopený soukromými komnatami granadských emírů s nesmírně jemnými a propracovanými dekoracemi. Ze zahrad Generalife, jedinečné nádhery stvořené ze zeleně, vody a bělostí kamene, se podíváme na celé město. Návrat na ubytování, večeře (fakultativně večerní možnost návštěvy představení flamenca).

7. den:

Snídaně. Dnes navštívíme Córdobu, fascinující křižovatku kultury arabské, židovské a katolické. V době vrcholu arabské moci kolem roku 1000 n.l. byla Córdoba jedním z nejbohatších měst tehdejšího světa. Projdeme se po starém mostě přes řeku Guadalquivir, abychom navštívili nejznámější památku města córdobskou mešitu – La Mezquita. Je to jediná mešita, která se zachovala ze španělského středověku a patří k největším na světě. Vstoupíme dovnitř a nekonečné sloupoví s jemnou výzdobou nás jakoby obejme a zcela ohromí. Ani katolická moc si nedovolila tuto perlu maurské architektury zbořit a pouze ji přímo uprostřed doplnila svým stavebním příspěvkem gotiky. Ponechala nám tak možnost této neopakovatelné konfrontace a dovolila zasnít se nad pomíjivostí časů dávno minulých. Dále se projdeme uličkami židovského města a poklonit se budeme moci památce filosofa Maimonida, prohlédneme si córdobskou synagogu. Na každém kroku nás budou provázet krásná patia a bílé uličky s květinovou výzdobou. Po prohlídce města se vydáme k Seville k ubytování, večeře.

8. den:

Snídaně a po ní nás již čeká hlavní město Andalusie, kouzelná Sevilla. Ne náhodou z tohoto města pochází flamenco, býčí zápasy, Don Juan i ohnivá Carmen. Prohlídka pohádkového královského Alcázaru, sídla maurských emírů, kastilských a později španělských králů – dokonalá ukázka mudéjarské architektury, mistrovské kombinace maurských stavebních technik a katolických symbolů. Projdeme se labyrintem židovské čtvrti Santa Cruz s půvabnými náměstíčky a patii ve stínu pomerančovníků. Obdivovat budeme jedinečnou sevillskou katedrálu, která ve svých rozlehlých prostorách ukrývá hrob Kryštofa Kolumba i nádherné oltáře ze stříbra a zlata dovezeného ze zámoří v dobách, kdy bylo Španělsko „zemí, nad kterou slunce nezapadalo“. Na celé město budeme vzhlížet z mohutné katedrální věže La Giralda. Po prohlídce města odjedeme k prohlídce britské kolonie Gibraltar k návštěvě nejjižnějšího místa evropského kontinentu). Následuje noční přejezd na pobřeží Costa Azahar.

9. den:

V ranních hodinách příjezd na pobřeží Costa Azahar. Celý den strávíme na poloostrově s malebným městečkem Peňíscola s dominantou hradu postaveném templáři ve 13. století, kde našel útočiště papež Benedikt XIII., zvaný El Papa Luna, během tzv. Velkého západního schizmatu. Za hradbami ukrývajícími muzeum templářů si z teras dopřejeme krásných výhledů. Můžeme navštívit i rybářský přístav s tradičním prodejem ryb. Přímo ve městě je i krásná dlouhá písčitá pláž lákající k odpočinku a koupání. Odpoledne pak vyrazíme směrem k pobřeží Costa Brava/Costa Maresme, kam dorazíme ve večerních hodinách, ubytování, večeře

10. den:

Po snídani nás čeká Girona, město doslova dýchající středověkou historií, s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí El Call, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau). Za prohlídku stojí arabské lázně z 15.století. Zlatým hřebem bude jistě návštěva románské a gotické katedrály Santa Maria s jedinečnou klenotnicí a klášterem z románského období. Katedrála má nejširší chrámovou loď na světě se šířkou 22 metrů. Snad nejkrásnější procházka je po středověkých hradbách, které si vybrali filmaři jako kulisu pro scény z kultovního seriálu Hra o trůny. Právě z nich se otevírají ty nejkrásnější pohledy na celé město. Jedinečným kontrapunktem těchto obrázků jsou pak městské scenérie mostů a barevných fasád domů na nábřeží řeky Onyar. Z Girony se přesuneme do Tossy de Mar, jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava. Starobylé městečko zčásti schované za hradbami nás uchvátí malebností úzkých uliček s typickými bílými domy, spoustou zajímavých obchůdků, restaurací a barů. Vyjdeme si na vyhlídku k majáku na vyvýšenou skálu s pozůstatky rozsáhlého hradu a budeme obdivovat krásu Středozemního moře a skal divokého pobřeží Costa Bravy. Návrat na ubytování, večeře.

11. den:

Snídaně, odjezd v ranních hodinách k prohlídce kláštera Montserrat, panoramatickou cestou části vnitrozemí Katalánska až k vrcholům výrazného montserratského hřebene. Klášter Montserrat je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska, umístěný uprostřed impozantního národního parku. Klášter je ochráncem a patronem slavné „Morenety“ (Černé Madony), a je spjat také s činností chlapeckého pěveckého sboru „Escolanía“, který vznikl již ve 13. století. Montserrat je také zvláštní skalní útvar s nejvyšším vrcholem Sant Jeróni (1236 m n. m.) a je i přírodní rezervací s bohatou flórou, která se mění podle zóny a výšky. Areál kláštera tvoří bazilika, malé muzeum se sbírkou archeologických nálezů ze Středního Východu, muzeum s obrazy slavných světových malířů (vedle děl francouzských impresionistů Degase, Moneta, Sisleyho, Pissarra jsou zastoupeni také Dalí, El Greco, Tiepolo, Caravaggio). Odpoledne odjedeme do katalánské metropole Barcelony, zastavíme se u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic, kde se zastavíme, abychom si vychutnali nádhernou vyhlídku na celé město i s přístavem, královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Následuje krátké individuální volno k prohlídce středu města či k návštěvě mořského akvária. Návrat na ubytování, večeře.

12. den:

Snídaně, volný program. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

13. den:

Odpoledne příjezd do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• 9 ubytování
•9 polopenzí
• dopravu luxusním autokarem do/z Španělska
• dopravu autokarem po Španělsku
• prohlídku tradiční toledské manufaktury
• služby českého průvodce

Příplatky

• Alhambra - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 1000 Kč
• 1lůžkový pokoj 5900 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 25.9.2013
Přátelé, v sobotu 21.9.2013 jsme se s kamarádkou vrátily ze zájezdu pořádaném vaší cestovní kanceláří" Cesta po Španělském království". Obě jsme byly velmi spokojené nejen s obsahem zájezdu, ale hlavně s paní průvodkyní Janou Křížovou a oběma řidiči z Tišnova. Všichni byli velmi vstřícní, ochotní, slušní a milí. Tato fyzicky i psychicky náročná cesta byla s nimi velmi příjemná a klidná a stala se pro nás zážitkem, na který budeme obě vždy velmi rády vzpomínat. Prosím, o jejich velkou pochvalu. Omlouvám se, že oba řidiče nejmenuji jejich jmény, ale napsala jsem si jejich jména do bloku, který jsem zapomněla v autobusu. Ještě jednou vřelé díky za připravený zájezd a za služby těchto tří lidiček. Sylvie Paštěková Mgr. a Jana Raszková.

Mail doručen: 20.5.2013
Dobrý den, jako účastníci poznávacího zájezdu Cesta po Španělském království autobusem od 30.4.2013 do 12.5.2013 bychom chtěli touto cestou poděkovat oběma průvodcům, a to panu Františku Hašplovi a paní Janě Křížové za perfektní průvodcovské služby s vyčerpávajícími informacemi v průběhu celého počasím vydařeného zájezdu, který se nám moc líbil. Prosíme podle možností o zprostředkování poděkování. Manželé Kislerovi z Brna

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

3 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zájezdem jsme maximálně spokojeni. Děkujeme. Navrátilovi
Irena Navrátilová - Cesta po Španělském království-autobusem (12.09.2017 - 24.09.2017)