X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel del Golf Playa**** - vlastní doprava

Španělsko

>

Costa del Azahar

>

Benicassim/Castellón

Hotel del Golf Playa**** - vlastní doprava
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
100 m
Typ pláže
písečná
KlimatizaceTVLednice/minibarWiFiBezbariérovýSejfBazén venkovní

Hotel se nachází na pomezí Castellónu a Benicassimu, 100 m od písečné pláže Playa del Pinar, s pozvolným přístupem do vody, která se pyšní modrou vlajkou za čistotu.Pláž je součástí pobřežního parku. Rybářský přístav s obchody a restauracemi se nachází necelé 2 km od hotelu.Do centra Castellónu je to směrem na jih asi 5 km, do centra Benicassimu směrem na sever je to cca 7 km po pobřežní promenádě. V hotelu je k dispozici restaurace, kavárna s letní terasou a přímým vstupem do bazénu. Dále je zde dětský bazén, malá zahrada, lehátka jsou u bazénu zdarma.Součástí hotelu je i malý obchůdek, tělocvična, sauna a masáže. Stranou ale součástí hotelu je noční bar Pirata a tapas bar. V létě zábavní programy. Wi-Fi zdarma v celém hotelu. Hotel patří do kategorie Bikefriendly, takže zde najdete i potřebné vybavení pro cyklisty, včetně pronájmu kol. V okolí je řada cyklotras.Zvířata nejsou povolena. Hotel organizuje kurzy potápění v hotelu, výjezdy lodí na potápění (možnost pornájmu vybavení na místě)V blízkosti hotelu senachází golfové hřiště, tenisové kurty, aeroklub a námořní klub.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Polopenze dospělý Na osobu / Na noc 250
Polopenze dítě 2-12 let Na osobu / Na noc 100
plná penze dospělý Na osobu / Na noc 500
plná penze dítě 2-12 let Na osobu / Na noc 200
výhled na moře Na jednotku / Na noc 500
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Prostorné klimatizované pokoje s možností 1-2 přistýlek pro děti do 12 let a 1 přistýlky pro dospělého, koupelna s vysoušečem vlasů a zvětšovacím zdrcadlem, TV, telefon, lednice, trezor(za příplatek). Většina pokojů má 2 queen postele (1,35 x 1,90), tzn., že se nepřidávají přistýlky do pokoje. Pokoje jsou odhlučněny. Za příplatek výhled na mořskou stranu. Pokoje jsou přizpůsobeny pro osoby se sníženou mobilitou.

Stravování

V ceně zájezdu je bufetové snídaně, za příplatek je možné mít polopenzi nebo plnou penzi (formou bufetu).

Cena zahrnuje

ubytování na 7 nocí s vyznačenou stravou

letecká doprava Praha-Valencie-Praha

transfer Valencie-Benicassim-Valencie

služby stálého delegáta

Příplatky

večeře 250 Kč/den, děti do 12 let 100 Kč/den

plná penze 500 Kč/den, děti do 12 let 200 Kč/den

výhled na moře 500 Kč/den/pokoj - na vyžádání

jednolůžkový pokoj 450-1300 Kč/noc - dle termínu

parkování u hotelu 6 eur/den - platí se na místě

dětská postýlka 225 Kč/den

trezor 3 eur/den - platí se na místě

Doprava

DOPRAVA NA COSTA AZAHAR je letecky z Prahy do Valencie.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Benicassim

Město Benicassim je z jedné strany omýváno mořem a z druhé chráněno horami proti severním větrům a nepříznivému počasí. Benicassim - to jsou nádherné písečné břehy, kouzelné hory, horské prameny, tajemné rokliny, rozeklané vrcholky. Své místo zde mají pomerančové a citrusové sady, ve vyšších polohách jehličnany a olivovníky. Benicassim je moderní město a přesto, že okolí bylo osídleno už v době železné, zakládající listiny získalo město až v roce 1603. Název města je arabského původu a znamená ”synové Kásima”. Benicassim patří k nejvýznamnějším lázeňským místům na pobřeží Costa del Azahar.
Geograficky můžeme město rozdělit do tří částí: městské centrum, vilová čtvrť a el Desierto de las Palmas. V centru se nachází kostel Iglesia Parroquial věnovaný památce svatého Tomáše z Villanueva. Kostel byl postavený Perézem Bayerem v neoklasicistním stylu v letech 1769 - 1776. Fasáda je zdobena dórskými sloupy, interiér je zdoben obrazy od Camarona. Kostel se nachází na ”Ulici Svatého Tomáše”, což je hlavní tepna procházející městem, je plná obchodů, bank a dalších zařízení. Pobřežní část směrem k severu je známá jako ”vilová čtvrť”. Podél plážové promenády stojí mezi hotely a domy s ubytovacími apartmá staré vily. Benicasim byl jedním z prvních míst ve Španělsku, které se stalo turistickým centrem. Už roku 1887 zde bylo postaveno první letní sídlo na plážové promenádě, a poté následovalo mnoho dalších. Tato letní sídla patřila zejména rodinám z Castellónu a Valencie. Všechny tyto staré vily jsou zahrnuty do speciálního ochranného plánu z důvodu zachování historicko-umělecké hodnoty této oblasti. Tyto vily jsou dnes součástí kompletní turistické infrastruktury, která zahrnuje hotely, restaurace, kempy, diskotéky, bary, kavárny a rehabilitační centra.
Ve městě se koná hudební festival ”Joaquim Tarrega”. Na okraji města se nachází fabrika, kde se vyrábějí likéry a vína výborné kvality. Jmenuje se ”Bodegas Carmelitanas” podle nejslavnějšího likéru - Likéru karmelitánských mnichů. Tradici zahájil karmelitánský mnich Antonio de Jesús z Valencie, který prováděl pokusy s bylinkami. První úspěchy se dostavily v roce 1896 a tehdy byla zřízena malá výrobna ve sklepích kláštera, který se nachází v nedalekém pohoří Desierto de las Palmas. Později byla postavena nová výrobna v Benicasimu.
Torre San Vicente, jejíž účelem byla obrana pobřeží, patří mezi 18 strážních věží, které se nacházely po celém pobřeží provincie Castellón.
Benicasim disponuje 6 km pláží s jemným pískem a pozvolným přístupem do moře. V posledních letech mnohé z pláží získaly modrou vlajku Evropské unie za čistotu vody.

Svátky
Většina svátků má své náboženské kořeny. Nejvýznamnější svátek se oslavuje 17. ledna na počest sv. Antonia Abad a sv. Águedy. Součástí oslav jsou procesí a přehlídky s ozdobenými plavidly, žehnání zvířat, ohňostroje a rozdávání svatého chleba známého jako ”coqueta”. Pořádá se pouť ke kaply Santa Ángueda připomínající místo předání zakládací charty města.
Při oslavě svátku Božího těla jsou ulice, kterými prochází náboženská procesí zdobeny květinovými koberci.
Tradice Svatojánské noci spočívá v tom, že obyvatelé města přicházejí o půlnoci na pobřeží, namáčejí si nohy a vyslovují své přání nahlas.
22. září s oslavuje sv. Tomás de Villanueva, součástí oslav bývá i korida. V říjnu s pak koná pouť na vršek Bartolo, ve výšce 729 m nad mořem, odkud je pak krásný výhled do okolí..


Během návštěvy Benicasimu Vám doporučujeme:

výstup na vrchol Bartolo s nádherným panoramatickým výhledem, jste-li příznivci výšek, jsou zde optimální podmínky pro rogalo, hang gliding
- návštěvu pohoří Desierto de las Palmas, kde můžete realizovat výstupy na některé z vrcholků, např. Agullot archeologického hlediska je zajímavá trasa k rozvalinám hradu Montornés z 10. století
- návštěvu golfového nřiště, sportovního přístavu nebo sportovního letiště mezi Benicasimem a Castellonem
- návštěvu aquaparku Aquarama s řadou nejrůznějších atrakcí
- návštěvu ostrovů Columbretes - přírodní rezervace asi 50 km od pobřeží


Pláže Benicassimu

Všechny pláže Benicassimu se pyšní modrou vlajkou Evropské unie, jemným pískem, volným přístupem, čistotou a pobřežní hlídkou. Jejich délka celkem je 6 km.
Pláže směrem od severu k jihu:
Voramar - lemovaná pobřežní promenádou, vilkami a rezidencemi, díky čemuž je Benicassim někdy nazýván Biarritzem Levante.
Almadraba
Torre San Vicent - nazvaná podle strážní věže ze 16. stol. Zde se konává festival habaneras.
Els Terrers - zde i jachtařský přístav, sídle zde i škola plachtění Escola de Vela de la Generalitat Valenciana.
Heliópolis - nejmladší, vznikala v 60. letech

Desierto de las Palmas

v tomto pohoří, ležícím nad Benicasimem, byl v roce 1693 založen karmelitánský klášter. Následkem zemětřesení se dochovaly jen ruiny zvané ”Convento viejo”. Mniši ovšem svahy porostlé trpasličími palmami a nejrůznějšími aromatickými bylinkami neopustili a v roce 1788 se přestěhovali do nového kláštera, v jehož okolí si zároveň postavili i několik kapliček. Součástí tohoto kláštera je muzeum se sbírkou keramiky z 18. stol., malby od Polcara, relikvie a knihy sv. Terezy a původní nástroje, které byly používány na výrobu likérů a vín. V klášteře se nachází panteon, kde je možno shlédnout 28 náhrobních desek duchovních, kteří zemřeli za občanské války r. 1936.
Desierto de las Palmas znamená v překladu poušť palem, ale místo s pouští nemá nic společného. Poušť v řeči karmelitánů totiž znamená odlehlé místo vhodné k meditaci, a právě takové místo zde karmelitáni našli. Dříve zde mniši pálili i svůj proslavený likér, jehož základem je více než 100 aromatických bylin. Likér se tu vyráběl od r. 1896, dnes však jeho výroba , stejně jako výroba muškátového vína, přešla do nových prostor na okraji Benicassimu. Prohlídka s ochutnávkou je zdarma a v místní prodejně si pak můžete zakoupit celou láhev lahodného moku.

Columbretes

jsou malé sopečné ostrůvky vzdálené od pobřeží asi 50 km. Tyto ostrovy tak byly nazvány podle hadů, kteří se tam hojně vyskytovali, než tam byli vysazeni vepři, kteří pak hady vyhubili. Souostroví bylo nedávno vyhlášeno Národním parkem. Ostrovy je možno navštívit pouze v doprovodu strážce parku, toto opatření bylo zřízeno k udržení ekologické rovnováhy. Ostrovy jsou rájem racků a sokolů rodu Eleonor, tento druh je ojedinělý v Evropě.



Castellón

Město se rozkládá v úrodné rovině nazývané La Plana, z jedné strany obklopené horami a z druhé mořem. Je to hlavní město jedné z nejhornatějších provincií Španělska, se 112 km dlouhým pobřežím omývaným Středozemním mořem. Kombinace moderních tříd a starých úzkých uliček a náměstí vytváří speciální atmosféru. Procházka tímto městem je velmi příjemným zážitkem. Během Vaší procházky městem na Vás čeká mnoho zajímavých překvapení: nádherné modernistické budovy, moderní obchody, stinné parky a důležité gotické a renesanční památky. Castellón má hluboké kulturní kořeny, které se projevují během celého roku při různých svátcích a oslavách. Kolem pobřeží se silně projevuje středomořský styl. Velmi dobře udržované pláže se nacházejí po obou stranách přístavu, ze kterého se exportuje velké množství zboží, zejména pomerančů. Přístav je důležitým přínosem pro ekonomiku této provincie. Mírné klima pobřežní oblasti a pohoří Desierto de las Palmas, které chrání proti severním větrům jsou dva důležité faktory, které mají rozhodný vliv na průměrnou roční teplotu 17 stupňů C.
Maurský hrad Fadrell ležící na vrcholku Horské pouště s výhledem na okolní krajinu byl prvním příbytkem zakladatelů města. V roce 1233 byla oblast dobyta Jaimem I. Později byla přidělena Ximénovi Pérezovi d Arenós. Během jeho vlády se obyvatelé přestěhovali na území farmy Benirabe, tato se později stala základem nového města. Ve středověku bylo město chráněno příkopy, hradbami a věžemi. Byl postaven kostel, který se v polovině 15. století stal katedrálou. V 17. a 18. století se město zúčastnilo germánské vzpoury a podporovalo arcivévodu Karla Habsburského ve španělské válce o následnictví(1701-1714). V následujícím století byly hradby strženy a město se začalo pomalu rozšiřovat. Rozvoj byl přerušen během napoleonských válek a třicetileté války. V roce 1833 byly stanoveny definitivní hranice provincie a Castellón de la Plana se stal hlavním městem tehdejšího území, které zahrnovalo i některá města na území Teruelu. V druhé polovině 19. století se město začalo znovu rozvíjet. Byly postaveny první modernistické budovy - nemocnice, kasino, divadlo, Ribaltův park... Byl zvětšen přístav a rozšířeny ulice. Bylo postaveno vlakové spojení mezi Valencií a Castellónem a úzkorozchodná železnice Panderola spojující provinční města s okolím. V současnosti má město téměř 200.000 obyvatel a neustále se rozrůstá. Výrobní sektor má vysokou kvalitu stejně tak jako řemesla. Ve městě vzniklo moderní univerzitní městečko.

Svátky
Spolu s jarem přichází oslavy na počest svaté Marie Magdaleny. Náboženské procesí zvané Pregó se koná třetí postní sobotu před velikonocemi - je to příležitost nejen pro místní obyvatelstvo ale i pro mimoměstské návštěvníky zúčastnit se oslav přímo na ulici.
Romeria de les Canyes je jednou z mnoha tradičních náboženských poutí. Poutníci nesou pruty ozdobené zelenými stužkami a květy k poustevně svaté Magdaleny, k místu kde bývalo staré město.
Po tradičních náboženských ceremoniích přichází pravá sváteční atmosféra v podobě mnohých populárních aktivit. Následuje týden oslav, zábavy, koncertů, ohňostrojů. Dalšími důležitými svátky jsou oslavy na počest patronky města svaté Marie del Lleidó konané první květnovou neděli.

Památky
Většina historických budov se nachází v centru města. Náměstí Plaza Mayor, Plaza Santa Clara jsou plné života a dodnes evokují příchuť minulosti.
El Fadrí
Tato 58 m vysoká osmihranná zvonice byla postavena ze žuly přivezené z Mallorky podle plánů Damiána Méndeze na přelomu 16. a 17. století. Je symbolem města a stojí vedle nádherné budovy opatství. Zvony oznamují nejen čas, ale i různé důležité události.
Katedrála svaté Marie
Původně byla postavena ve 13. století. Z důvodu zničení požárem musela být ve 14. století rekonstruována. V minulosti to byl jeden z nejreprezentativnějších příkladů gotické architektury ve Valencijské zemi. V roce 1936 byla prakticky zbourána, kromě dvou bočních vchodů a levé části hlavního portálu. Rekonstrukci započal v roce 1940 Vicente Traver a dosud pokračuje ve východním křídle a v absidě. V chrámu se dochovaly cenné zlaté a stříbrné práce, například kříže z 18. století, skulptury ze 17. - 19. století a olejomalby od Ribalty a Joaquína Olieta.

Radnice
Byla postavena na počátku 18. století stavitelskými mistry Gilem Torralvou a Melchorem Canem. Nad kolonádou můžete obdivovat nádhernou fasádu v toskánském stylu.
Náměstí svaté Kláry
Na tomto náměstí se nachází Klášter svaté Kláry, který sloužil jako první nemocnice ve městě. Moderní arkády lemující náměstí jsou místem, kde se konají každý týden trhy uměleckých a řemeslných výrobků. Během oslav svátku svaté Magdaleny se náměstí stává dějištěm mnohých aktivit a zároveň je také místem, kde se koná knižní veletrh.
Divadlo
Bylo postaveno na konci 19. století v neoklasicistním stylu a jeho kapacita je 1.500 diváků. Je vyzdobeno malbami od Pedra Ferrera a Francisca Péreze Olmose. Nedaleko divadla stojí elegantní moderní kiosek, kde se lidé často schází před a po divadelním představení.
Kasino
Je to monumentální modernistická budova postavena v roce 1922 na základech budovy ze 17. století. V kasinu jsou mimo jiné také pořádány civilní události města.
Basilika Santa María de Lledó
Nachází se na severním konci města na široké třídě zdobené pomerančovníky. Nazývá se podle Panny Marie de Lledó, která se stala patronkou města Castellónu v roce 1924. Podle písemných pramenů zde byla postavena ve 14. století kaple na památku objevení sochy Panny Marie Perotem de Granyana v roce 1366. Současná fasáda je výsledkem přestavby v 16. století. Basilika získala svoji dnešní podobu v 18. století.
Kapucínský klášter
Tento klášter z 18. století uchovává cennou sbírku Zurbaránových maleb a skulptur ze 17. a 18. století. Francisco Ribalta se narodil v Castellónu pravděpodobně roku 1555. Byl to známý malíř valencijské školy. Jeho nejznámější obraz se jmenuje Poslední večeře.
Muzeum krásných umění
Toto muzeum bylo otevřeno v roce 1980. Nachází se v budově, která byla postavena pro jednoho šlechtice v 18.století. V muzeu je možno zhlédnout několik tématických expozic. V archeologické sekci jsou vystaveny vykopávky z místních nalezišť z období paleolitu a středověku. Nejvýznamnější sekcí je keramická, která obsahuje více než tisíc děl z dílen a fabrik z Ondy, Ribesalbes a Alcory, Manises a Teruelu. V malířské sekci jsou díla od Ribery, Ribalty, Romera de Torres, Sorolly, Mongrella.
Býčí aréna
Byla inspirována býčí arénou ve Valencii. Pochází z roku 1887 a pojme 13.000 diváků.

Sportovní aktivity
Město nabízí široké možnosti sportovních aktivit. Kromě klasických plážových sportů můžete navštívit námořní klub, který se nachází v přístavu. Ve městě se nachází dva golfové kluby, soukromé letiště s možností létání na ultralehkých letadlech, jezdecký klub, sportovní komplex s tenisovými kurty a basketbalovými hřišti. Okolní hory jsou vhodné pro horolezecké aktivity a horskou turistiku.

Během návštěvy Castellonu Vám doporučujeme:
- vyhlídkové lety ultralehkými letadly nad městem a okolním pohořím, letecký klub Pinar Aeroclub je vzdálen pouhých 15 minut od centra města
-máte-li rádi plavbu po moři, Nautical Club nabízí výlety na ostrovy Columbretes, chráněnou přírodní rezervaci vzdálenou 55 km od pobřeží
- navštivte Muzeum krásného umění s cennými sbírkami místní keramiky a důležitých archeologických vykopávek
- prohlédněte si Zurbaránovy olejomalby v Kapucínském klášteře
- ochutnejte výbornou paellu s mořskými živočichy v některé z restaurací v přístavu
- v Grau se nachází také rybářský přístav, kde můžete shlédnout tradiční rybářskou burzu
- pojedeme-li z přístavu Grao směrem na Benicasim, po pravé straně uvidíte planetárium. Je otevřeno každý den, včetně sobot a nedělí.
- přijedeme-li do Castellónu po pobřeží, směrem od Benicasimu, narazíme na třídu Avenida del Mar.Zde se každé pondělí konají rozsáhlé trhy.