X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Španělsko

TRUJILLO • MÉRIDA • CÁCERES • PLASENCIA • HERVÁS • BAŇOS DE MONTEMAYOR • SIERRA DE FRANCIA • LA ALBERCA • CIUDAD RODRIGO

EXTREMADURA leží v jihozápadním Španělsku při východní hranici s Portugalskem. Je to kraj korkových dubů, plemenných býků, jeřábů a čápů, kteří jsou zde snad všudypřítomní. Je to také rodiště řady dobyvatelů, kteří se odsud vydávali na své objevné i dobyvačné cesty do střední a jižní Ameriky. Navíc tudy za Římanů procházela jedna z hlavních tepen, která spojovala Méridu s Astorgou, tzv. Vía de la Plata. Nechte se překvapovat kulturním dědictvím, naprosto čistým nebem a křišťálovými vodami, najdete tu nejen města historická, půvabné vesničky s ukázkami lidové architektury, ale i nádhernou horskou krajinu a přírodní rezervace. Je to kraj, který je zatím turisty nepříliš objevený, ale o to krásnější.


Náročnost tras středně lehká.

Maximální počet osob ve skupině: 24.
Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5000
Večeře Na osobu / Na zájezd 2700
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Madridu, po příletu přejezd na ubytování do Trujillo, rodiště Francisca Pizarra, dobyvatele Peru, a Francisca de Orellana, který objevil Amazonku. Trujillo je zajímavým středověkým městečkem původně založeným Římany, jehož historické jádro si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Patří k těm nejpěknějším městům v Extremaduře.

2. den

Po snídani se vypravíte směrem k hlavnímu městu Extremadury, do Méridy, kde se nachází nejvíce dochovaných památek z římské nadvlády Iberského poloostrova. V Méridě jejíž památky jsou od r. 1993, pod ochranou UNESCO, se zastavíme u římského amfiteátru pro 15 000 diváků a římského divadla pro původně 6000 diváků a po římském mostě s výhledy na římský akvadukt de los Milagros se přesuneme na start první pěší túry, která povede od blízké vodní nádrže Prosepina do Aljucénu (cca 14 km). Po té přejedme do Cáceres města, kde byl r. 1170 založen rytířský řád sv. Jakuba. Město ale vzkvétalo již za Římanů, za Arabů bylo obehnáno hradbami, které ukrývají velmi působivou směsici architektonických slohů pod ochranou UNESCO od roku 1986, které si budeme moci prohlédnout při procházce městem. Ubytování v Cáceres.

3. den:

Po snídani přejezd na start další pěší túry, která povede mezi Cáceres a Plasencii, krajinou pastvin a korkových dubů, z Grimaldo do Riolobos (cca 13,5 km). Po túře přejezd do Plasencie, historického města a biskupského sídla na řece Jerte opevněného dvojitým řetězcem hradeb z 12. stol. s jedinečnými vstupními bránami Berrozana a Puerta del Sol. Město údajně založil král Alfons VIII.jako důležitý obranný bod proti Arabům. Při prohlídce uvidíte nádherné starobylé náměstí Plaza Mayor s loubenými domy a radnicí, které je jednou týdně dějištěm originálních trhů, jejichž tradice sahá do středověku, dále starou románsko-gotickou a novou renesanční katedrálu, Palác Monroy, biskupský palác, klášter S. Domingo z 15. stol., přeměněný na Parador, akvadukt ze 16. stol. a četné středověké mosty. Ubytování.

4. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru příjemně zvlněnou a zelenou krajinou z Aldeanueva del Camino do Baňos de Montemayor (cca 10 km). Po té přejedeme na ubytování do městečka Hervás půvabné osady v údolí řeky Ambroz s jedinečnou židovskou čtvrtí, kde našla své útočiště řada rodin po vyhnání židů ze Španělska v r. 1492. Celá čtvrť se velmi dobře zachovala až do dnešních dnů a vy budete moci obdivovat její původní architekturu. Ubytování v Hervás.

5. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru po původní římské cestě s milníky z Calzado de Béjar do Valdelacasa (cca 12,5 km) . Odpoledne návštěva jedné z nejhezčích vesnic Španělska v úchvatné přírodě pohoří Sierra de Francia s řadou zapadlých vesnic, kde se téměř zastavil čas, v La Alberca, vesnici, která si uchovala původní lidovou horskou architekturu, zvyky a řemeslnou výrobu. Produkuje se zde také nejchutnější iberská sušená šunka. Ubytování v nedalekém Las Mestas.

6. den:

Celý den strávíme v čarokrásné krajině pohoří Sierra de Francia, možnost koupání v přírodních bazénech Charco de la Olla nebo pěších túr v okolí Las Mestas, kraje Hurdů, na okraji přírodního parku Las Batuecas (túry okolo 8-11 km). Ubytování na stejném místě.

7. den:

Ráno odjezd pohořím Sierra de Francia se zastávkou v pohádkovém údolí Valle de Batuecas u kláštera bosých klarisek obklopeného zelení a poustevnami, a následně výjezdem k fantastickému klášternímu komplexu Santuario de la Peña de Francia, postavenému dominikány ve výšce 1.728 m, nejvyšším bodu přírodního parku Sierra de Francia. Odsud je možné obdivovat v celé šířce přírodní krásy tohoto jedinečného místa. Pokračování do starobylého města Ciudad Rodrigo, bývalé pevnosti na hranici s Portugalskem, se středověkým alcázarem, románskou katedrálou a původními římskými hradbami přestavěnými ve 12. st. Ubytování v Ciudad Rodrigo.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 7× ubytování ve 3*/4* hotelech se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.000 Kč
• 7x večeře 2 700 Kč

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy)

12.9. OK 700 PRG 11,15 MAD 14,15
19.9. OK 701 MAD 15,15 PRG 18,15

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg
a jedno příruční zavazadlo do 3 kg


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)


Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy