X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Španělsko

TRUJILLO • MÉRIDA • CÁCERES • PLASENCIA • HERVÁS • BAŇOS DE MONTEMAYOR • SIERRA DE FRANCIA • LA ALBERCA • MONASTERIO DE YUSTE • OROPESA • TALAVERA DE LA REINA

EXTREMADURA leží v jihozápadním Španělsku při východní hranici s Portugalskem. Je to kraj korkových dubů, plemenných býků, jeřábů a čápů, kteří jsou zde snad všudypřítomní. Je to také rodiště řady dobyvatelů, kteří se odsud vydávali na své objevné i dobyvačné cesty do střední a jižní Ameriky. Navíc tudy za Římanů procházela jedna z hlavních tepen, která spojovala Méridu s Astorgou, tzv. Vía de la Plata (Stříbrná stezka). Nechte se překvapovat kulturním dědictvím, naprosto čistým nebem a křišťálovými vodami, najdete tu nejen města historická, půvabné vesničky s ukázkami lidové architektury, ale i nádhernou horskou krajinu a přírodní rezervace.

Náročnost tras středně lehká.

Maximální počet osob ve skupině: 20.
Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5900
Večeře Na osobu / Na zájezd 3100
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Madridu, po příletu přejezd na ubytování do Trujillo, rodiště Francisca Pizarra, dobyvatele Peru, a Francisca de Orellana, který objevil Amazonku.

2. den

Po snídani si prohlédnete Trujillo , které je zajímavým středověkým městečkem původně založeným Římany, a jehož historické jádro si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Patří k těm nejpěknějším městům v Extremaduře.
Po té se vypravíte směrem k hlavnímu městu Extremadury, do Méridy, kde se nachází nejvíce dochovaných památek z římské nadvlády Iberského poloostrova. V Méridě jejíž památky jsou od r. 1993 pod ochranou UNESCO, se zastavíme u římského amfiteátru pro 15 000 diváků a římského divadla pro původně 6000 diváků a u římského mostu s výhledy na římský akvadukt de los Milagros. Ubytování v Méridě.

3. den:

Po snídani se přesuneme na start první pěší túry, která povede od blízké vodní nádrže Prosepina do Aljucénu (cca 14 km). Po té přejedme do Cáceres města, kde byl r. 1170 založen rytířský řád sv. Jakuba. Město ale vzkvétalo již za Římanů, za Arabů bylo obehnáno hradbami, které ukrývají velmi působivou směsici architektonických slohů pod ochranou UNESCO od roku 1986, které si budeme moci prohlédnout při procházce městem. Ubytování v Cáceres.

4. den:

Po snídani přejezd na start další pěší túry, která povede mezi Cáceres a Plasencii, krajinou pastvin a korkových dubů, z Grimaldo do Riolobos (cca 13,5 km). Po túře přejezd do Plasencie, historického města a biskupského sídla na řece Jerte opevněného dvojitým řetězcem hradeb z 12. stol. s jedinečnými vstupními bránami Berrozana a Puerta del Sol. Město údajně založil král Alfons VIII.jako důležitý obranný bod proti Arabům. Při prohlídce uvidíte nádherné starobylé náměstí Plaza Mayor s loubenými domy a radnicí, které je jednou týdně dějištěm originálních trhů, jejichž tradice sahá do středověku, dále starou románsko-gotickou a novou renesanční katedrálu, Palác Monroy, biskupský palác, klášter S. Domingo z 15. stol., přeměněný na Parador, akvadukt ze 16. stol. a četné středověké mosty. Ubytování.

5. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru příjemně zvlněnou a zelenou krajinou z Aldeanueva del Camino do Baňos de Montemayor (cca 10 km). Po té přejedeme na ubytování do městečka Hervás půvabné osady v údolí řeky Ambroz s jedinečnou židovskou čtvrtí, kde našla své útočiště řada rodin po vyhnání židů ze Španělska v r. 1492. Celá čtvrť se velmi dobře zachovala až do dnešních dnů a vy budete moci obdivovat její původní architekturu. Ubytování v Hervás.

6. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru po původní římské cestě s milníky z Calzado de Béjar do Valdelacasa (cca 12,5 km) . Po túře přejezd úchvatnou přírodou pohoří Sierra de Francia s řadou zapadlých vesnic, kde se téměř zastavil čas, přejezd přes San Esteban de la Sierra a Santibaňez de la Sierra a návštěva jedné z nejhezčích vesnic Španělska , v La Alberca, vesnici, která si uchovala původní lidovou horskou architekturu, zvyky a řemeslnou výrobu. Produkuje se zde také nejchutnější iberská sušená šunka. Ubytování v La Alberca.

7. den:

Celý den strávíme v čarokrásné krajině pohoří Sierra de Francia, které je biosférickou rezervací, a jehož součástí je i přírodní park Las Batuecas, prostředí s neuvěřitelným přírodním i kulturním bohatstvím a s kouzelnými starobylými vesnicemi, které dohromady tvoří soubor národních památek. V pohoří je řada příjemných pěších stezek, na kterých můžeme obdivovat zdejší kraj a jeho přírodní poklady (túry okolo 8-11 km). Ubytování na stejném místě.

8. den:

Po snídani se vypravíme přes půvabnou vesnici Cuacos de Yuste s jedinečnou lidovou architekturou tak typickou pro zemědělský kraj La Vera, ke klášteru sv. Jeronýma ze 13. stol. Monasterio de Yuste, kam se svého času uchýlil španělský král Karel I., a římsko-německý císař (Karel V.). Císař zde strávil poslední roky svého života, když předal moc v zemi svému synovi Filipu II. Po prohlídce pokračování do města Oropesa s hradem z 15. stol., který z dálky dominuje krajině dubů, oliv a lánů s obilím, hrad býval sídlem proslulého rodu Toledo, jehož jeden člen se stál místokrálem v Peru. Odjezd na ubytování do Talavera de la Reina.

9. den:

Po snídani prohlídka Talavera de la Reina, města s dlouhou hrnčířskou tradicí, jehož keramika je pod ochranou UNESCO od r. 2019. K vidění je mimo jiné Muzeum keramiky Ruir de Luna, nejstarší římský most na Taju, kolegiátní kostel S. María. bazilika N.S. del Prado, hradby a jeho vstupní brány do starého města. V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 8× ubytování ve 3*/4* hotelech se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.900 Kč
• 5x večeře 3 100 Kč

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy)
bude upřesněno


Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg
a jedno příruční zavazadlo do 3 kg


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)


Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy