X

12.-31.10. zavřeno, kontakt jen mailem
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Španělsko

TRUJILLO • GUADALUPE • CÁCERES • PLASENCIA • HERVÁS • BAŇOS DE MONTEMAYOR • BÉJAR • LA ALBERCA • CIUDAD RODRIGO • SALAMANCA

EXTREMADURA leží v jihozápadním Španělsku při východní hranici s Portugalskem. Je to kraj korkových dubů, plemenných býků, jeřábů a čápů, kteří jsou zde snad všudypřítomní. Je to také rodiště řady dobyvatelů, kteří se odsud vydávali na své objevné i dobyvačné cesty do střední a jižní Ameriky. Nechte se překvapovat kulturním dědictvím, naprosto čistým nebem a křišťálovými vodami, najdete tu nejen města historická, půvabné vesničky s ukázkami lidové architektury, ale i nádhernou horskou krajinu a přírodní rezervace. Je to kraj, který je zatím turisty nepříliš objevený, ale o to krásnější.
Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4900
Večeře Na osobu / Na zájezd 2100
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Madridu, po příletu přejezd do Cáceres. Putování zahájíte symbolicky v městě, kde byl r. 1170 založen rytířský řád sv. Jakuba. Město vzkvétalo již za Římanů, za Arabů bylo obehnáno hradbami, které dnes ukrývají veli působivous měsici architektonických slohů pod ochranou UNESCO. Ubytování v Cáceres.

2. den

Po snídani se vypravíte nejprve do Trujilla, rodiště Francisca Pizarra, dobyvatele Peru, a Francisca de Orellana, který objevil Amazonku. Trujillo je zajímavým středověkým městečkem původně založeným Římany, jehož historické jádro si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Patří k těm nejpěknějším městům v Extremaduře. Po prohlídce pokračování do Guadalupe, jednoho z největších poutních míst Španělska. V královském klášteře, který je pod ochranou UNESCA, se uctívá P. Maria Guadalupská, která je patronkou Extremadury a navíc je považována za patronku všech španělsky hovořících obyvatel světa, "Reina de la Hispanidad". Po prohlídce kláštera návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani přejezd na start první pěší túry mezi Cáceres a Plasencii, krajinou pastvin a korkových dubů, z Grimaldo do Riolobos (cca 13,5 km). Po túře přejezd do Plasencie, historického města a biskupského sídla na řece Jerte opevněného dvojitým řetězcem hradeb z 12. stol. s jedinečnými vstupními bránami Berrozana a Puerta del Sol. Při prohlídce uvidíte nádherné starobylé náměstí Plaza Mayor s loubenými domy a radnicí, starou a novu katedrálu, Palác Monroy, biskupský palác, klášter S. Domingo, akvadukt a středověké mosty. Ubytování.

4. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru příjemně zvlněnou a zelenou krajinou z Aldeanueva del Camino do Baňos de Montemayor (cca 11 km/13,5 km, delší trasa vede přes Hervás půvabné městečko s jedinečnou židovskou čtvrtí . Odpoledne strávíte v Béjaru, podhorském městečku pohoří Sierra de Franca, bývalém věhlasném soukenickém centru, s nádhernými zahradami a mudejarskými hradbami ze 12. st. a palácem vévodů z Béjaru v renesančním italském stylu. Ubytování v Béjaru.

5. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru po původní římské cestě s milníky z Calzado de Béjar do Valdelacasa (cca 12,5 km) , Odpoledne návštěva jedné z nejhezčích vesnic Španělska v čarokrásné přírodě pohoří Sierra de Franca s řadou zapadlých vesnic, kde e zastavil čas, v La Alberca, vesnici, která si uchovala původní lidovou architekturu Kastilie, zvyky a řemeslnou výrobu. Produkuje se zde také nejchutnější iberská sušená šunka. Ubytování v Ciudad Rodrigo.

6. den:

Dopoledne prohlídka starobyléího města Ciudad Rodrigo, bývalé pevnosti na hranici s Portugalskem se středověkým alcázarem, románskou katedrálou a původními římskými hradbami přestavěnými ve 12. st. Přejezd na poslední etapu pěší túry z Fuenteroble de Salvatierra k Pico Dueňas (cca 15 km).. Putování po Stříbrné stezce - Vía de la Plata -zakončíme v Salamance. Ubytování.

7. den:

Den věnovaný Salamance, starobylému městu pod ochranou UNESCO s nádhernými renesančními a barokními paláci, kostely a budovami univerzity, jejíž věhlas se rovnal univerzitám v Oxfordu a Paříži. Procházka povede od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále se kolem staré a nové katedrály dostaneme k historickým budovám univerzity, k secesnímu muzeu Casa Lis a k vyhlídce na řeku Tormes a římský most. Ubytování v Salamance.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 7× ubytování ve 3*/4* hotelech se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4.900 Kč
• 6x večeře 2 100 Kč (večeře není 7. den)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy