X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Španělsko

TRUJILLO • GUADALUPE • CÁCERES • PLASENCIA • HERVÁS • BAŇOS DE MONTEMAYOR • BÉJAR • LA ALBERCA • CIUDAD RODRIGO • SALAMANCA

EXTREMADURA leží v jihozápadním Španělsku při východní hranici s Portugalskem. Je to kraj korkových dubů, plemenných býků, jeřábů a čápů, kteří jsou zde snad všudypřítomní. Je to také rodiště řady dobyvatelů, kteří se odsud vydávali na své objevné i dobyvačné cesty do střední a jižní Ameriky. Nechte se překvapovat kulturním dědictvím, naprosto čistým nebem a křišťálovými vodami, najdete tu nejen města historická, půvabné vesničky s ukázkami lidové architektury, ale i nádhernou horskou krajinu a přírodní rezervace. Je to kraj, který je zatím turisty nepříliš objevený, ale o to krásnější.
Svatojakubská pouť 4 - Putování Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4900
Večeře Na osobu / Na zájezd 2100
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Madridu, po příletu přejezd do Cáceres. Putování zahájíte symbolicky v městě, kde byl r. 1170 založen rytířský řád sv. Jakuba. Město ale vzkvétalo již za Římanů a za Arabů bylo obehnáno hradbami, které dnes ukrývají velmi působivou směsici architektonických slohů pod ochranou UNESCO od roku 1986. Ubytování v Cáceres.

2. den

Po snídani se vypravíte nejprve do Trujilla, rodiště Francisca Pizarra, dobyvatele Peru, a Francisca de Orellana, který objevil Amazonku. Trujillo je zajímavým středověkým městečkem původně založeným Římany, jehož historické jádro si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Patří k těm nejpěknějším městům v Extremaduře. Po prohlídce pokračování do Guadalupe, jednoho z největších poutních míst Španělska. V královském klášteře, který je pod ochranou UNESCA, se uctívá P. Maria Guadalupská, která je patronkou Extremadury a navíc je považována za patronku všech španělsky hovořících obyvatel světa, "Reina de la Hispanidad". Po prohlídce kláštera návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani přejezd na start první pěší túry mezi Cáceres a Plasencii, krajinou pastvin a korkových dubů, z Grimaldo do Riolobos (cca 13,5 km). Po túře přejezd do Plasencie, historického města a biskupského sídla na řece Jerte opevněného dvojitým řetězcem hradeb z 12. stol. s jedinečnými vstupními bránami Berrozana a Puerta del Sol. Město údajně založil král Alfons VIII.jako důležitý obranný bod proti Arabům. Při prohlídce uvidíte nádherné starobylé náměstí Plaza Mayor s loubenými domy a radnicí, které je jednou týdně dějištěm originálních trhů, jejichž tradice sahá do středověku, dále starou románsko-gotickou a novou renesanční katedrálu, Palác Monroy, biskupský palác, klášter S. Domingo z 15. stol., přeměněný na Parador, akvadukt ze 16. stol. a četné středověké mosty. Ubytování.

4. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru příjemně zvlněnou a zelenou krajinou z Aldeanueva del Camino do Baňos de Montemayor (cca 11 km/13,5 km, delší trasa vede přes Hervás půvabné městečko s jedinečnou židovskou čtvrtí. Odpoledne strávíte v Béjaru, podhorském městečku pohoří Sierra de Franca, bývalém věhlasném soukenickém centru, s nádhernými zahradami a mudéjarskými hradbami ze 12. st. a palácem vévodů z Béjaru v renesančním italském stylu. Ubytování v Béjaru.

5. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru po původní římské cestě s milníky z Calzado de Béjar do Valdelacasa (cca 12,5 km) , Odpoledne návštěva jedné z nejhezčích vesnic Španělska v čarokrásné přírodě pohoří Sierra de Franca s řadou zapadlých vesnic, kde se zastavil čas, v La Alberca, vesnici, která si uchovala původní lidovou architekturu Kastilie, zvyky a řemeslnou výrobu. Produkuje se zde také nejchutnější iberská sušená šunka. Ubytování v Ciudad Rodrigo.

6. den:

Dopoledne prohlídka starobyléího města Ciudad Rodrigo, bývalé pevnosti na hranici s Portugalskem se středověkým alcázarem, románskou katedrálou a původními římskými hradbami přestavěnými ve 12. st. Přejezd na poslední etapu pěší túry z Fuenteroble de Salvatierra k Pico Dueňas (cca 15 km).. Putování po Stříbrné stezce - Vía de la Plata - zakončíme v Salamance. Ubytování.

7. den:

Den věnovaný Salamance, starobylému městu pod ochranou UNESCO s nádhernými renesančními a barokními paláci, kostely a budovami univerzity, jejíž věhlas se rovnal univerzitám v Oxfordu a Paříži. Procházka povede od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále se kolem staré a nové katedrály dostaneme k historickým budovám univerzity, k secesnímu muzeu Casa Lis a k vyhlídce na řeku Tormes a římský most. Ubytování v Salamance.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 7× ubytování ve 3*/4* hotelech se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4.900 Kč
• 6x večeře 2 100 Kč (večeře není 7. den)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy