X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Jiné Španělsko

Španělsko

1. DEN

Přílet do Madridu, přejezd do Toleda, duchovního a kulturního centra Španělska ve středověku, dnes pod ochranou UNESCO. Pěší procházka přes Plaza Zocodover křivolakými uličkami ke gotické katedrále, jedné z nejkrásnějších ve Španělsku, dále ke kostelu Santo Tomé s obrazem Pohřeb hraběte z Orgazu od El Greca a k jeho muzeu v Casa del Greco a k židovským synagogám. Ubytování v Toledu.

2. DEN

Dopoledne možnost návštěvy muzeí, synagog nebo katedrály, v poledne odjezd směrem do Extremadury, do Plasencie, města obehnaném dvojitým řetězcem hradeb s 68 věžemi a nádhernou starou a novou katedrálou ze 13. a 15. století. Ubytování v Plasencii.

3. DEN

Ráno zastávka v Trujillu, rodišti F. Pizarra, městě, kterému dominuje arabský hrad a které si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Pokračování do Guadalupe, malebně položeného královského kláštera ze 14. stol., který je pod ochranou UNESCA, a uctívaná Panna Maria Guadalupská je považována za ochránkyni všech hispánských národů.Návrat na ubytování.

4. DEN

Dopoledne návštěva Caceres, města pod ochranou UNESCO díky nádherným palácům a šlechtickým sídlům ze 16. stol. Staré město je na vyvýšenině obehnané středověkými hradbami s 12 věžemi a 5 vstupními branami. Odpoledne prohlídka Méridy malebně rozprostřené na březích řeky Guadiana, města s největším množstvím dochovaných římských památek ve Španělsku – římský most, akvadukt, římské divadlo, Dianin chrám, Trajánův oblouk.Prohlídka památek a také arabské Alcazaby přeměněné na klášter. Návrat na ubytování v Plasencii.

5. DEN

Ráno odjezd do malebného podhůří Sierra de Gredos, do Béjaru, kterému vévodí skvostný renesanční palác ze 16. stol. a kostel S. Marie ze 13. století. Po cestě zastávka v Hérvasu, starobylém městečku, které si dochovalo ráz ze 13. stol. a jehož židovská čtvrť je kulturní památkou. Z Béjaru se vydáme nádhernými horami pohoří Sierra de Francia s překrásnými vyhlídkami do údolí, přes starobylé kamenné vesnice do La Albercy, jedné z nejhezčích vesnic ve Španělsku, která byla prohlášena národní kulturní památkou. Ubytování v Salamance.

6. DEN

Dopoledne prohlídka Salamancy, slavného a starobylého univerzitního města na březích řeky Tormes s nádhernými renesančními a platereskními paláci, kostely a historickými budovami univerzity. Zdejší univerzita byla založena r. 1230 a její věhlas se rovnal univerzitám v Bologni, Oxfordu nebo Paříži. Město je dnes pod ochranou UNESCO. Odpoledne volno. Ubytování v Salamance.

7. DEN

Ráno se vydáme za dalšími 2 městy vyhlášenými památkami lidstva. Dopoledne navštívíme Avilu, rodiště Svaté Terezy z Avily, město s hradbami dlouhými 2 526 m, katedrálou započatou v 11. stol., město s řadou kostelů a klášterů a šlechtických domů postavených v románském a gotickém stylu. Po poledni prohlídka Segovie, malebného města v podhůří Sierra de Guadarrama, slavného díky svému římskému akvaduktu postavenému za císaře Trajána, s nádhernou gotickou katedrálou, působivým alcázarem a kostelem Vera Cruz, postaveném podle svatého hrobu v Jeruzalémě. Odpoledne zastávka ve španělských Versailles, na zámku San Ildefonso, procházka jeho zahradami a odjezd na ubytování v Segovii.

8. DEN

Dopoledne transfer na letiště a odlet do ČR.
Jiné Španělsko

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5100
Navýšení palivového příplatku Na osobu / Na zájezd 2500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

Podrobné informace

Příplatky

• letištní taxy 2.500 Kč
• jednolůžkový pokoj 5 100 Kč
• 7x večeře 2 800 Kč
• transfer do Prahy (Jihlava,Brno) 500 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy