X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Katalánsko a Barcelona - autobusem

Španělsko

BARCELONA • CADAQUÉS • FIGUERAS • MONTSERRAT • GERONA • BESALÚ
Katalánsko a Barcelona - autobusem
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna, Velkého Meziříčí, Jihlavy-(Pávov), Prahy – zdarma, dále za přípl. 600 Kč z Ostravy Fr.- Místku, Nového Jičína, Hranic, Přerova, Olomouce, Prostějova, Svitav a Poličky, za přípl. 500 Kč z Pardubic a Hr. Králové.
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Rozvadov.

2. den

Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme v odpoledních hodinách, ubytování, volný program (možnost koupání), večeře.

3. den:

Po snídani celodenní výlet do Barcelony – prohlídka nás seznámí se středověkými památkami historické části města, jež je ohraničena na straně jedné pověstnými Las Ramblas a na straně druhé Passeig Picasso, výstavními třídami ubíhajícími od Plaza Catalunya k moři. Právě zde vznikaly odvážné projekty chrámů a kostelů, městských paláců, zde se rozhodovalo o osudu země v kontextu evropských i světových událostí („Gotická čtvrť“, exteriér katedrály Svaté Eulálie, čtvrť El Born, kostel Santa María del Mar). Odpoledne volný program, který je možno využít k návštěvě „Poble Espanyol - španělské vesnice”, jedinečného skanzenu (z roku 1929) na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska, nebo k návštěvě úžasného L´Aquarium, jednoho z největších mořských akvárií v přístavu Port Vell s 80 metrů dlouhým skleněným tunelem, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život Středozemního moře i ukázky podmořského života snad všech vodstev světa. Návrat na ubytování, večeře.

4. den:

Po snídani odjezd do Girony, města doslova dýchajícího středověkou historií, s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí El Call, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau). Za prohlídku stojí Arabské lázně z 15.století. Zlatým hřebem bude jistě návštěva románské a gotické katedrály Santa Maria de Girona s jedinečnou klenotnicí s románským gobelínem, a klášterem z románského období. Katedrála má nejširší chrámovou loď v Evropě s šířkou 23 metrů. Gironu si vybrali i filmaři jako kulisu pro některé scény z kultovního seriálu Hra o trůny. Typickým poznávacím znakem města jsou mosty a barevné fasády domů na nábřeží řeky Onyar. Odjezd do vnitrozemí, do Besalú, nádherného středověkého města s románským kostelem Sant Vicenc a pozůstatkem benediktinského kláštera Sant Pere, prohlédneme si unikátní stavbu opevněného románského mostu přes řeku Fluviá. Návrat na ubytování, večeře.

5. den:

Po snídani odjezd do fascinujícího pohoří Montserrat , kde navštívíme klášterní komplex, který je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska. Statisíce věřících, poutníků a návštěvníků z celého světa každoročně láká návštěva goticko-renesanční baziliky s černou sochou Panny Marie Montserratské – patronky Katalánska. Pak se již můžete vydat jednou z pěších procházek křížových cest, kochat se překrásnými přírodními scenériemi, či vyjet zubačkou až na vrchol Sant Joan. Návrat na ubytování, večeře.

6. den:

Po snídani odjezd do Cadaqués, malebného přístavního městečka, obklopeného přírodní rezervací Cap de Creus, fascinující krajinou, jež je perlou katalánského pobřeží Costa Brava. Toto místo si oblíbilo mnoho umělců (Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, Federico García Lorca a jiní), na jeho okraji v zátoce Port Lligat leží Dalího dům, kde umělec žil a tvořil. Mořská zátoka zde volně přechází přes úzkou pláž k malebné promenádě rámované typickou středomořskou architekturou a k dominantě městečka – baroknímu kostelu Santa María, který si v 17. století vystavěli místní rybáři. Odpoledne přejedeme do Figueras k návštěvě slavného Teatro – Museo Dalí (muzeum Salvadora Dalího), které Dalí ve svém rodném městě založil. Návrat na ubytování, večeře.

7. den:

Po poledni odjezd do Barcelony –Barcelona modernistická - zastavíme se u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família (pouze exteriéry). Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města), až k slavnému Camp Nou - stadionu FC Barcelona (fakultativně prohlídka „Camp Nou Experience Tour“ - hlavní tribuna, VIP zóna, mix zóna, tiskové středisko, šatna hostů, hrací plocha - trávník, komentátorská stanoviště, muzeum s trofejemi - poháry, zlaté míče, zlaté kopačky…). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, Olympijskému stadionu na vrchu Montjuic. Pak nás čeká individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, slavné ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial a tržnicí la Boquería. Večer se zúčastníme jedinečného večerního představení pod širým nebem „Barcelonské fontány“ - hra hudby, barevných světel a vody, úplně jiný a přesto zase nádherný pohled na noční Barcelonu. V nočních hodinách návrat na ubytování.

8. den:

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

9. den:

Snídaně, individuální volno, možnost koupání, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den:

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autokarem z/do ČR
• dopravu autokarem po Španělsku
• 7× ubytování ve 3* hotelu s polopenzí
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 600 Kč
• pobytová taxa cca 2,00 €/osoba/noc
• pojištění léčebných výloh a storna 590 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 80 €.

Ohlasy zákazníků

Mail 10.7.2015
Dobrý den, před měsícem jsem byla s vaší cestovní kanceláří na poznávacím zájezdu Katalánsko-letecky! Musím vám velmi pochválit pestrý a zajímavý program a výborné organizační zajištění! Nelze opomenout ani průvodce Jiřího Pichla. Je to profesionál s hlubokými znalostmi o dané zemi, ale nechybí mu ani lidský přístup a ochota s čímkoliv poradit! Děkuji za nevšední zážitky!! S pozdravem Aneta Macečková

Mail 17.10.2011
Dobrý den! Rád bych touto cestou poděkoval za opravdu nevšední zážitky z poznávacího zájezdu do Katalánska, který jsme koupili u vaší cestovní kanceláře. Kvalita poznávacího zájezdu je postavena především na výkonu průvodce, což v našem případě byl pan Jiří Pichl. Jeho excelentní znalosti, kultivovaný projev a organizační schopnosti jsou nadprůměrné.
Děkujeme! Ivan a Miroslava Demjanovi

Dopis 19.6.1997
Vážení! Ve dnech 31.5. - 12.6.1997 jsme se zúčastnili poznávacího zájzdu, který pořádala Vaše cestovní kancelář. Sdělení o změně termínu odletu nás nepotěšilo a obávali jsme se dalších nemilých překvapení. Rádi konstatujeme, že se naše obavy nepotvrdily a že zájezd, který jsme absolvovali, splnil naše očekávání. Významný podíl na úspěšném průběhu cesty měly vedoucí zájedzu p. Svatava a p. Kateřina, jimž touto cestou upřímně děkujeme. Obě své role zvládaly bravurně a operativně řešily všechny organizační záležitosti. Oceňovali jsme také jejich připravenost po stránce obsahové. Zvlášť příjemným překvapením pro nás byla návštěva Zaragozy a celodenní program v Barceloně před odletem. Se srdečným pozdravem Anna Petříková

Dopis 6.7.1995
Před několika dny jsem se s manželkou vrátil z Vámi pořádaného poznávacího zájezdu do Španělska. Byli jsme s organizací zájezdi i jeho zabezpečením velmi spokojeni. Rovněž průvodcovké služby byly na vynikající profesionální úrovni. Tyto poznatky si nenecháme pro sebe a budeme je sdělovat našim známým. Po dobré zkušenosti se chce stát Vašimi stálými zákazníky. S pozdravem Jíří Škopek

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

7 hodnocení

7,7

Hotel

9,7

Strava

9

Delegát

9

Doprava


8,3
Hotel: 6
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 7
Doplňování hygienických potřeb, výměna ručníků a stlaní postelí probíhalo každodenně, ale úklid za celý pobyt ne. Jídlo bylo dobré a dostatek, hůře se hledalo místo k sezení v jídelně, stoly jsou moc hustě, jídelna je poddimenzovaná. Doprava dobrá, řidiči příjemní a spolehliví.
Zájezd se nám líbil.
Monika Dvořáková - Katalánsko a Barcelona - autobusem (07.09.2018 - 16.09.2018)

9,3
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Spokojenost
Jana Malá - Katalánsko a Barcelona - autobusem (20.07.2018 - 29.07.2018)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 10
Zájezd se nám velmi líbil, a velmi jsme si ho užili
Hana Šnorbertová - Katalánsko a Barcelona - autobusem (20.07.2018 - 29.07.2018)