X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Krásy Andalusie - letecky

Španělsko

ELCHE • GUADIX • GRANADA • CÓRDOBA • SEVILLA • GIBRALTAR • RONDA • MÁLAGA • NERJA • CARAVACA DE LA CRUZ • ALICANTE
Krásy Andalusie - letecky
9,3 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 7700
Vstupné do Alhambry Na osobu / Na zájezd 1100
Vstupné do katedrály v Cordobě Na osobu / Na zájezd 320
Vstupné do katedrály v Seville Na osobu / Na zájezd 330
Večerní flamenco Na osobu / Na zájezd 780
vstup Alcázar Na osobu / Na zájezd 400
Fakultativní výlet do Malagy Na osobu / Na zájezd 290
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Alicante. Transfer na Costa Blancu. Volno. Ubytování obvykle v oblasti Benidormu. Večeře. Nocleh. Při případném letu do Valencie je večeře v letadle. Nocleh.

2. den

Návštěva největších evropských palmových hájů v Elche, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde na 300000 palem datlových. Součástí palmového háje je městský park Parque Municipal a zahrada El Huerto del Cura. Přejezd do Granady. Cestou zastávka v Guadixu, městečku s památkově chráněnými bizarními jeskynními domy. Procházka jeskynním městem je opravdu nevšedním zážitkem. Ubytování v Granadě, večeře. Nocleh.

3. den:

Prohlídka perly Andalusie Granady (UNESCO), města tisíckrát opěvovaného básníky a spisovateli. Návštěva Alhambry, jedinečného komplexu maurských staveb, který se rozkládá na vyvýšenině nad městem. Skvěle zachovalý komplex maurských staveb na světě. Nejstarší částí je pevnost Alcazaba, postavená na základech maurské pevnosti. Palacios Reales Nazarines s jedinečnými památkami – Patio de los Arrayanes a Patio de los Leones. Příjemné chvíle určitě strávíte v pohádkových zahradách Generalife. Pokračování prohlídky památek katedrála, královská kaple, Albaicín. Fakultativně představení flamenga. Večeře. Nocleh

4. den:

Celodenní prohlídka Cordoby – historické centrum (UNESCO) tvoří bývalá židovská čtvrť a zde se také nachází nejvýznačnější místní památka – Mezquita. Původem mešita z 8. století, v průběhu staletí byla zdokonalena a zkrášlena. V 13. století byla zde vybudována křesťanská kaple a posléze celá přestavěna v křesťanskou katedrálu. Za katedrálou je spleť uliček bývalého židovského města La Judería. Poblíž také naleznete hrad katolických králů Alcázar de los Reyes Cristianos. Ubytování v oblasti Sevilly. Večeře. Nocleh.

5. den:

Celodenní prohlídka Sevilly (UNESCO) ležící na březích řeky Guadalquivir. Centrem je bývalá židovská čtvrť Santa Cruz, kde v okolí náměstí Plaza Virgen de los Reyes nalezneme nevýznačnější památky. Z daleka viditelnou dominantou je věž El Giralda, která se vypíná nad rozsáhlým komplexem katedrály. Palácový komplex Alcázar, staré paláce a historické budovy, Torre del Oro nebo jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku Maestranza. Večeře. Nocleh.

6. den:

Přejezd na pobřeží Costa del Sol. Výlet do Mijas, vesničky „pueblos blancos“ s krásným výhledem na moře a  hory. Ubytování na Costa del Sol. Odpoledne volno u moře. Večeře. Nocleh.

7. den:

Dopoledne návštěva anglického Gibraltaru (platný cestovní pas), pevnosti ovládající vjezd do Středozemního moře. Odpoledne průjezd pohořím Sierra de Ronda do historického městečka Ronda vybudovaného na dvou skalních masivech oddělených hlubokou roklí, kterou protéká řeka Guadalevín. Večeře. Nocleh.

8. den:

Celodenní volno u moře nebo dopolední 4 hodinový fakultativní výlet do Malagy. Procházka městem, katedrála, muzeum Picasso, středověký maurský palác Alcazaba, panoráma z hotelu Mariotte. Návrat na hotel nebo volno v Malaze a individuální návrat vlakem na hotel. Večeře. Nocleh.

9. den:

Cesta při pobřeží do severní Andalusie. Zastávka v městečku Nerja, které má arabský původ, vyhlídka Balkon Evropy. Návštěva bílé vesničky Frigiliana, která patří mezi nejkrásnější bílé vesničky v oblasti Andalusie. V nejvyšší části naleznete maursko-mudejarskou čtvrť, typickou pro oblast Andalusie. Zastávka u mohutného akvaduktu Aguila z 18 století. Nocleh v oblasti Mojácar-Almeria. Večeře. Nocleh.

10. den:

Průjezd krajem Murcia. Návštěva poutního místa Caravaca de la Cruz. Na kopci obklopeném středověkými hradbami naleznete hrad a katedrálu s údajným zázračným dvojramenným křížem uloženým v hradní svatyni. Prohlídka centra Alicante, oblast přístavu a majestátní hrad Castillo de Santa Bárbara. Tato pevnost byla vybudována Kartaginci a nachází se zde také bohatá sbírka soch z 20. století, které jsou rozmístěny na hradbách pevnosti. Ubytování na pobřeží Costa Blanca, obvykle v Benidormu. Večeře. Nocleh.

11. den:

Snídaně. Volno. Dle času odletu transfer na letiště do Alicante. Přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy a poplatky
• transfery z/na letiště a autobusovou dopravu po Španělsku
• 10× ubytování s polopenzí (kromě první večeře)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 7700 Kč

• prohlídka Alhambry 1100 Kč (nutno uzavřít ihned při objednání zájezdu, uzávěrka dle disponibility, po 30.6. vždy na zpětné potvrzení)
• katedrála v Cordobě 320 Kč, katedrála v Seville 330 Kč, Real Alcázar 400 Kč, večerní flamenco v Granadě 780 Kč (uvedené 4 vstupy je nutné objednat nejpozději do 31.8.)
• fakultativní výlet do Malagy 290 Kč

předpokládaná částka na vstupy cca 120 €

SLEVY
• 3. osoba na přistýlce 1.500 Kč

Poznámka: vstup do Alhambry podléhá zvláštním podmínkám. Při přihlášení je nutno dodat národnost a číslo cestovního dokladu, se kterým budete prokazovat při vstupu do objektu. V případě změny dokladu nebude vstup umožněn.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,3

1 hodnocení

8

Hotel

9

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi hezký zájezd, který bych mohl doporučit každému, koho Andalusie zajímá. Paní průvodkyně byla skvělá a pan řidič rovněž. Vše proběhlo v pořádku. Pouze krach jednoho z hotelů byl takové malé dobrodružství, ale myslím, že všichni to vzali s pochopením. Jen škoda, že pokoje v hotelích byly vždy umístěny u vývodů vzduchotechniky, která byla v provozu celou noc. Pokud bych mohl doporučit, tak bych vynechal letovisko Benidorm. Ale chápu, že část účastníků tam byla na pobytový zájezd a bylo nutné je vyzvednout.
Radomír Prokeš - Krásy Andalusie - letecky (28.09.2023 - 08.10.2023)