X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Delfin**** pro starší 55 let

Španělsko

>

Mallorca

>

Santa Ponsa

Hotel Delfin**** pro starší 55 let
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
150 m
Typ pláže
písečná
KlimatizaceTVLednice/minibarWiFiSejfFitnessBazén venkovníBazén vnitřní

Příjemná dovolená mimo hlavní turistickou sezonu a mimo parné prázdninové měsíce určená pro seniory, osoby starší 55 let a osoby v jejich doprovodu. Výjimečná nabídka pobytů dotovaná španělskou vládou.
Čtyřhhvězdičkový hotel nacházející se 150 m od písečné pláže Santa Ponsy (Španělsko, Mallorca), s pozvolným přístupem do moře. K dispozici vnitřní a venkovní bazén, sauna, tělocvična, internet a Wi-Fi zdarma ve společných prostorách hotelu, bar, restaurace s show cooking.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

plná penze Na osobu / Na noc 100
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3300
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s klimatizací, koupelnou s vysoušečem vlasů, TV/sat, telefonem, balkonem a trezorem (za poplatek)

Stravování

Polopenze formou švédských stolů včetně vína a vody. Je možné si připlatit plnou penzi.

Cena zahrnuje

- 7 x ubytování

- leteckou dopravu vč. poplatků

- transfery letiště-hotel-letiště

- polopenzi včetně vína a vody

- služby česky mluvícího delegáta

- půldenní výlet v lokalitě

- základní zdravotní pojištění

Příplatky

Plná penze 100 Kč/os./noc

Jednolůžkový pokoj 3 300 Kč/os.

Doprava

Doprava je letecká, odlet je z Prahy.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Video z Mallorky
Santa Ponsa leží ve stejnojmenné zátoce neobyčejné krásy, je strategicky velmi dobře umístěná a chráněná skalnatým pobřežím před drsnějšími klimatickými vlivy ze severu. Rozkládá se mezi borovicovými háji a olivovými poli a je rájem pro milovníky golfu. Sportovní přístav, nádherné pláže a noční zábavní život jsou zárukou plnohodnotné dovolené jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny. Zajímavé je, že v parku vedle pláže naleznete množství velkých papoušků, kteří žijí jen v tomto místě ostrova.
Santa Ponsa existuje ve třech podobách: jako středověká finka, která obci dala jméno, jako město vil, které se táhne podél zástavby přístavnícho zálivu, a jako letovisko s hotely, apartmány a se vším, co k tomu patří. Jednotlivé skupiny návštěvníků se navzájem neruší. Majitelé letních sídel, hráči golfu, jachtaři a ti, kteří se v moři jen koupou, všichni se nerušeně věnují svým specifickým zálibám. Kromě romantického kouzla této podmanivé končiny si Santa Ponsa uchovává i historické kouzlo, které se odráží v mnohých památkách a připomínkách z dob dávno minulých, jako např. Gotická věž, nebo lépe střážní věž z dob častých útoků od moře. Dále kříž Sa Creu del Rey Jaume I. Na nejzazším výběžku, který odděluje pláž od přístavu a který připomíná historickou událost největšího významu pro celou Mallorcu. Zde se totiž 10.9. 1229 vylodila katalánsko-aragonská vojska krále Jaume I., aby vysvobodila ostrov z arabské nadvlády. Na podstavci monumentálního kříže, vztyčeného o 7. století později, v r. 1929 jsou vytesány různé momenty pooukazující na hrdinské činy. Blízko kříže je neorománská kaple navržená Mosénem Alcoverem Vilou. Uvnitř se nachází svatý kámen, který byl použit jako oltář při prvním celebrování po vylodění vojsk. Odtud pochází název kaple Capella de Sa Pedra Sagrada (kaple svatého kamene).
Z vyhlídky Malgrat je nádherný pohled na celou zátoku a na mysy Sa Mola, Cap d´es Llamp a pláže Camp de Mar a Paguera. Nalevo se pak rýsuje Isla del Toro a naproti ostrov Malgrat.
Z vršku Sa Morisca, kde se nachází i jeden z talaiotů (megalitické stavby s původně pohřebním charakterem) z doby bronzové, je vidět v podstatě celá pobřežní zóna Calvie.

Fakultativní výlety

Výlet po ostrově - celodenní výlet
Nejoblíbenější výlet návštěvníků Mallorky, během kterého vyzkoušíte jízdu vláčkem na severní pobřeží ostrova k malebnému přístavu Soller, odkud se svezete lodí kolem pobřeží do soutěsky Sa Calobra s možností koupání v nádherné přírodní scenérii. Pak se fantastickou horskou silnicí vytesanou ve skalách a nazývanou kravatový uzel dostanete autobusem ke klášteru Lluc, poutnímu místu Mallorčanů. Na závěr navštívíte jednu z četných prodejen kůže ve městě Inca, proslulého kožedělnou výrobou.
Valdemossa - půldenní výlet
Valdemossa je snad nejproslulejším místem mallorského vnitrozemí. Svou romanci zde prožili totiž dva slavní umělci 19. stol. - polský skladatel Fryderik Chopin a francouzská spisovatelka George Sandová. Ve zdejším kartuziánském klášteře uchovávají vzpomínku na jejich pobyt. Po hlučném pobřeží je zastávka v poklidné vesničce, s typickými domy a zahradami uprostřed nádherně zeleného horského údolí, příjemným osvěžením.
Marineland
Zábavní park plný atrakcí se zvířaty, ať už je to vystoupení delfínů a tuleňů, nebo překvapivá papouščí show. V areálu najdete i žraloky, různé ryby tropických moří, tučňáky, plameňáky. Po úžasné podívané se můžete občerstvit v některé z kafeterií, bufetů nebo strávit zbývající čas v polynéské zahradě, v tropické chýši nebo prostě jen na pláži.
Formentor - celodenní výlet
Poloostrov Formentor v severní části ostrova je oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí zvěčnit u prudce se svažujících, místy až 400 m vysokých skal, které vytvářejí s rozbouřeným mořem fantastickou scenérii. Cestou se zastavíte v Ince, městě, které žije kožedělným průmyslem, a v Pollense, odkud se nabízí rovněž úchvatný pohled na Formentor.
Večeře v Son Amar
Navštívíte typické sídlo mallorské šlechty, které je proslulé nejen vynikající kuchyní, ale i zábavním programem na špičkové evropské úrovni. Jedná se o průřez španělským uměním, který je doplněn kabaretními čísly mezinárodních umělců.
Aquapark
V blízkosti hlavního města najdete hned dva vodní parky. Jeden, Aquapark, se nachází v Magalufu a druhý, Aqua City v El Arenalu. Oba na- bízí řadu vodních atrakcí, tobogány, kamikadze, bazény, divoké řeky, dobrodružná jezera, ale i odpočinkové zelené plochy, restaurace, bary, dětská hřiště, cukrárny, obchůdky se suvenýry.
Manacor-Cuevas Drach - půldenní výlet
Cesta vede na východ ostrova kolem typických vodních mlýnů a mandlových hájů, nejdříve do Manacoru, města známého výrobou umělých perel, zde se zastavíte v jedné z továren na jejich výrobu. Dále pak pokračujete přes Porto Cristo, bývalý přístav Manacoru, k Dračím jeskyním s největším evropským podzemním jezerem. Vyvrcholením procházky v jeskyních je koncert klasické hudby na vodní ploše, doprovázený světelnými efekty.