X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Města pod Pyrenejemi - letecky

Španělsko

NARBONNE • CARCASSONNE • TOULOUSE • LOURDY • BAYONNE • BIARRITZ • SAN SEBASTIÁN • PAMPLONA • LOGROŇO • ZARAGOZA
Města pod Pyrenejemi - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet do Španělska, odjezd na pobřeží Costa Brava, ubytování v hotelu, večeře.

2. den

Snídaně, odjezd do Francie. První zastávkou bude město Narbonne s velkolepou gotickou katedrálou. Město ležící na významné spojnici starověkého Říma s hispánskými koloniemi silnicí Via Domitia, je známé svojí monumentální, i když nedokončenou, gotickou katedrálou Sv. Justa a Pastora. Jen několik minut cesty od Narbonne se nachází významné cisterciácké opatství Sainte Marie de Fontfroide, založené v 11. století. Po prohlídce unikátního klášterního komplexu známého střediska pravé katolické víry při albigenských křížových výpravách, budeme pokračovat do středověkého města Carcassonne. Historické hradební město Carcassonne s neporušeným opevněním s cimbuřim a 54 obrannými věžemi se nám bude zdát jako kulisy z pohádky. Po prohlídce hradu Chateau Comtal odjedeme na ubytování.

3. den:

Snídaně, prohlídka města Toulouse, známého jako „růžové město“ pro růžový odstín městských budov. Uvidíme nádhernou růžovou baziliku z 11. století, baziliku Saint Sernin, renesanční palác Hotel d'Assézat, či Canal du Midi – plavební kanál a technická památka UNESCO. Odjezd do Lourd, světoznámého poutního místa s okouzlujícími památkami a nádhernými výhledy na vrcholky Pyrenejí. Návštěva jeskyně zjevení. Odjezd na ubytování.

4. den:

Snídaně, návštěva Bayonne (katedrála St. Marie, věznice Château vieux de Bayonne), pokračujeme do elegantního přímořského města Biarritz na pobřeží Atlantického oceánu s krásnou pláží a vyhlášenými hotely. Volno na koupání a pokračování do Španělska na ubytování.

5. den:

Snídaně, prohlídka historického centra San Sebastiánu, kterému dominuje impozantní neogotická katedrála. Toto lázeňské město si návštěvníka získá po několika minutách pobytu. Pohodové město, proslavené světovým filmovým festivalem, leží v zátoce tvaru mušle, proto zvané La Concha. Čtyři km písečné pláže zátoky je zakončeno na každé straně pahorkem: na východě Monte Urgull s borovým hájem, pevností a sochou Krista, odkud je nádherný výhled na celé město, na západě Monte Igueldo se zábavním parkem. Pod pahorkem se nachází symbol San Sebastianu, kovové sousoší Větrný hřeben (Peine de Viento) Eduarda Chillidy. Od něho jsou vyvedeny průduchy do okolní platformy, které při příboji rozeznívá voda. V moři uprostřed zátoky se nachází ostrůvek Santa Clara, kam jezdí obyvatelé o víkendu piknikovat. San Sebastian je především secesním městem, které má ale i svou historickou čtvrť s katedrálou, hlavně je však plná barů a hospůdek s proslulými tapas zde zvanými pintxos, nejchutnějšími a nejnápaditějšími z celého Španělska. San Sebastian zve ve dne k procházkám po secesní plážové promenádě, či po kotníky v mořské vodě, jak je zde pěstovaným zvykem: mladí i staří v podvečer vyzují boty, vezmou je do ruky a dámy v kostýmku, pánové v obleku absolvují své 4 km tam a 4 km zpět mořskou vodou. V noci zve San Sebastian k návštěvě nejednoho z tapasbarů. Duševní potravu pak lze načerpat například v historickém muzeu na Monte Urgull nebo v klášteře Museo de San Telmo, kde můžete obdivovat obrazy proslulého baskického malíře Ignacia Zuloagy, ale také plátna od El Greka. Milovníky podmořského světa potěší rybářský přístav s Akváriem, kde je vybudován podvodní tunel s 360° vyhlídkou, kde můžete spatřit na 5 000 druhů ryb. Po prohlídce odjezd do Pamplony – typického městečka oblasti Navarra. Město se proslavilo festivalem Sv. Fermína, v rámci kterého se každý rok koná běh býků úzkými uličkami historického centra. Prohlídka města: katedrála, kostel San Nicolás, pevnost la Ciudadela, městské hradby. Odjezd na ubytování.

6. den:

Snídaně, odjezd do Logroňa – metropole vinařského kraje La Rioja s širokými moderními bulváry, malebnou starou čtvrtí s úchvatnou dvouvěžovou gotickou katedrálou S. María de la Redonda, kostelem San Bartolomeo, jehož fasáda je nejlepší ukázkou gotikého sochařství v oblati La Rioja a kamenným mostem přes řeku Ebro, kterým musí projít poutníci přicházející do města. Jsme v jedné z nejznámějších světových vinařsjkých oblastí – nesmí tedy chybět ochutnávka vína v Bodega Museo Logroňo Ontaňón. Odjezd do Zaragozy. Ubytování.

7. den:

Snídaně, prohlídka Zaragozy – nádherného historického města a metropole Aragonie, které se pyšní krásnými renesančními šlechtickými paláci. Dominantou města je bazilika Panny Marie, katedrála La Seo a arabský opevněný palác Aljafería z 11. století – velkolepá ukázka maurské architektury. Jako vždy ve španělských městech je centrum všeho dění v městské tržnici. Ocelová stavba tržnice La Lanuza je nádherným příkladem účelné architektury konce 19. století, a co teprve ty všechny chutě, podívanou a vůně, které nám nabídne…. V odpoledních hodinách odjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme, ubytování, večeře.

8. den:

Snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Barcelona–Praha
• letištní taxy a transfery
• dopravu autobusem během programu
• 7× ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 2x večeře + 1 ochutnávka vína
• služby českého průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• pobytovou taxu, místní dopravu, vstupy

Přepokládaná částka na vstupy do objektů cca 60 eur.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6 990 Kč
Předpokládaná částka na vstupy 60 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Barcelona 12:50 - 15:20
Barcelona - Praha 18:20 - 20:50

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy