X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Slunečná Andalusie autobusem

Španělsko

VALENCIE • ELCHE • GUADIX • GRANADA • RONDA • GIBRALTAR • TÁRIFA • VEJER DE LA FRONTERA • CÁDIZ • JÉREZ • SANLÚCAR • DOŇANA • SEVILLA • CÓRDOBA • MÁLAGA
Slunečná Andalusie autobusem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4490
Vstupné do Alhambry Na osobu / Na zájezd 770
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna (další nástupní místa: Zlín (350 Kč), Uherské Hradiště (250 Kč), Veselí nad Moravou (200 Kč), Strážnice (200 Kč), Hodonín (Břeclav) (200 Kč), Ostrava (400 Kč), Frýdek-Místek (400 Kč), Nový Jičín (400 Kč), Hranice na Moravě (400 Kč), Lipník nad Bečvou (400 Kč), Olomouc (350 Kč), Přerov( 350 Kč), Prostějov (200 Kč), Vyškov (150 Kč), Plzeň, Praha (zdarma), Jihlava - Pávov (zdarma), Velké Meziříčí (zdarma)). Cesta přes noc do Španělska.

2. den

Celodenní prohlídka hlavního města Katalánska, Barcelony. Podnikneme okružní jízdu, během které uvidíme chrám sv. Rodiny – Sagrada Família, dům Casa Mila, Španělské náměstí, Olympijský stadion a horu Montjuc, která nabízí panoramatický výhled na město a přístav. Procházka po hlavní třídě Las Ramblas a gotickou čtvrtí s katedrálou sv. Eulálie. Osobní volno využijeme k návštěvě památek či podmořského Aquária. V podvečer odjezd na ubytování do hotelu na Costa del Azahar.

3. den:

Po snídani se vydáme na cestu do Andalusie. Cestou se zastavíme ve Valencii, kde zavítáme do supermoderní valencijské čtvrti „Město umění a vědy“ odrážející nové trendy v architektuře 21. století. Jeho součástí je také největší a nejmodernější akvárium v Evropě – L´Occeanografic. Po cestě do Andalusie se zastavíme v Elche, kde si prohlédneme největší palmový háj ve Španělsku. Večer se ubytujeme v hotelu na okraji Andalusie.

4. den:

Dopoledne vyjedeme do pohoří Sierra Nevada a budeme odměněni nezapomenutelným pohledem prakticky na celou Andalusii. Odpoledne návštěva Granady, „města snů“, které nás přivítá přepychovým zámkem Alhambra a palácem Generalife (vstup musí být uhrazen a objednán předem v CK). Večer ubytování v hotelu.

5. den:

Návštěva Córdoby, která byla v 10. století jedním z nejznámějších měst západního světa, proslavila ji také třetí největší mešita světa stará dvanáct století, uprostřed které stojí křesťanská gotická katedrála. Skutečným srdcem Cordoby je však stará židovská čtvrť, jejímiž uličkami se budeme proplétat. Dále navštívíme palác katolických králů Alcázar. Odjezd na ubytování na pobřeží Costa del Sol. Cestou projedeme národním parkem El Torcal s bizarními vápencovými formacemi. Večer ubytování v hotelu v přímořském letovisku.

6. den:

Volný den k odpočinku, koupání a relaxaci u moře. Zájemci mohou v doprovodu průvodce podniknout fakultativní výlet do nedalekého letoviska Málaga, kde nás mimo spousty dalších památek bezpochyby uchvátí výhled z tamního maurského hradu. Ubytování na stejném místě.

7. den:

Ráno krátce zavítáme do andaluského vnitrozemí, kde navštívíme kolébku španělské koridy, městečko Ronda rozkládající se na skalnatém ochozu, rozděleném hlubokou strží. Historii koridy a její nesmlouvavá pravidla nám přiblíží nejen zdejší poutavé muzeum, ale i nejstarší býčí aréna ve Španělsku. Chrám Santa Maria stojí, jak je v Andalusii zvykem, na místě mešity ze 13. století. Odpoledne se opět vrátíme na Costa del Sol, abychom tu na vysokém skalnatém mysu navštívili anglické výsostné území Gibraltar. Místním taxi vyjedeme až na vrchol masívu k jeskyni sv. Michala. Cestou nás budou doprovázet všudypřítomné typické malé opice. V podvečer se ubytujeme v hotelu v jižní části pobřeží Costa del Sol.

8. den:

Návštěva města Cádiz považovaného za nejstarší evropské město. V Cádizském přístavu si připomeneme dobu, kdy právě sem proudilo nezměrné bohatství z Nového světa. Pokračování do města Jerez de la Frontera. Nejen, že je centrem výroby vína sherry, které tu budeme mít možnost sami ochutnat, ale najdeme tu i velice zajímavé muzeum Flamenca a samozřejmě opět Alcázar z 11. st. Večer ubytování u Jerezu.

9. den:

Celý den věnujeme poznávání největšího andaluského města a kdysi nejbohatšího města Španělska Sevilly. Snoubí se u jedinečná směsice arabsko-křesťanské architektury. Sevillská katedrála, nalézající se na místě staré maurské mešity je třetí největší katedrálou v Evropě. Neméně zajímavé jsou také palác Reales Alcázares - skutečná pokladnice mudejarského slohu nebo kouzelná spleť tradičních bílých uliček a dvorů starého města. Večer ubytování v hotelu.

10. den:

S Andalusií se budeme loučit unikátním jeskynním městečkem Guadix, které je se svou čtvrtí Troglodytů s 2 000 obývanými jeskyněmi jednou z velkých světových pozoruhodností. Na ubytování přejedeme do hotelu na Costa del Azahar.

11. den:

Dopoledne ještě využijeme ke koupání a odpočinku, odpoledne odjezd do ČR. Noční přejezd.

12. den:

Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• tam i zpět dopravu luxusním autobusem
• 9x ubytování v hotelích s polopenzí
• služby průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4.490 Kč
• vstup do Alhambry 770 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Ohlasy zákazníků

Dopis doručen: 21.6.1993
Vážení přátelé, v minulých týdnech jsme s Vaší cestovní kanceláří absolvovali zájezd - okruh Andaluisií. V době, kdy se rozrostl počet cestovních kanceláří došlo k podstatnému snížení kvalit poskytovaných služeb jak v ubytování, tak obsazením průvodců. Proto nás velmi mile překvapilo organizační zajištění zájezdu, nejen výběrem trasy, ale i kvalitou poměrně mladých průvodců. Znalost jednotlivých navštívených míst, včetně mapek měst umožnila po dohodě i individuální pohyb navštívenými městy. Chceme Vám tímto poděkovat za velmi krásnou dovolenou a těšíme se, že budeme v budoucnu moci využít služeb cestovní kanceláře EMMA. S pozdravem Ludimla Dominová

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy