X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Poklady španělského kulturního dědictví UNESCO - letecky

Španělsko

S. MARIA DE POBLET • ALCALÁ DE HENARES • MADRID • EL ESCORIAL • SEGOVIA • ÁVILA • TOLEDO • CUENCA • TERUEL • BARCELONA
Poklady španělského kulturního dědictví UNESCO - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5290
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet do Španělska, transfer z letiště do hotelu v oblasti Costa Brava/Maresme, ubytování.

2. den

Snídaně. Vydáme se k návštěvě cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného ve 12. století barcelonským hrabětem Ramónem Berenguerem IV. Tato jedinečná ukázka vrcholného románského, gotického i renesančního stavitelství Aragónu, nás ohromí svojí monumentálností. Jedná se o opevněný klášter, ve kterém spočívají ostatky 8 aragónských králů. Po prohlídce kláštera přejedeme vnitrozemím Aragónu a Kastilie do nejstaršího španělského univerzitního města Alcalá de Henares (UNESCO). Toto město se stalo vzorem pro zakládání měst španělskými misionáři v Latinské Americe. Vévodí mu slavná univerzita založená již v roce 1499, s proslulým průčelím, Colegio Mayer de San Idelfonso. Projdeme se po Calle Mayor, která je nejdelší ulicí s podloubími v Evropě a uvidíme i rodný dům nejslavnějšího španělského spisovatele Miguela Cervantese. Odjezd na ubytování, večeře.

3. den:

Snídaně. Dnes navštívíme španělskou metropoli Madrid, abychom podnikli okružní prohlídku, během které se necháme okouzlit všemi důležitými náměstími: Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - dona Quijota a věrného služebníka Sancha, Plaza Mayor – hlavní náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. Hned v blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí) a o kousek dále královský palác, přestavěný z bývalé arabské pevnosti. Zájemci mohou navštívit i slavnou obrazárnu El Prado, centrum moderního umění Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro. Návrat do hotelu, večeře.

4. den:

Snídaně. Nejdříve zamíříme do San Lorenza de El Escorial (UNESCO) k prohlídce jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce a kláštera s bazilikou a panteonem španělských králů. Tento palác, svým významem a rozsahem soupeřící snad jen s palácem Versailles, dal postavit na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama král Filip II. v 16. století. Po prohlídce El Escorialu přejedeme zajímavou hornatou krajinou Sierra de Guadarrama do Segovie (UNESCO). Úchvatnými hradbami obehnané město na skalním ostrohu nad řejkou Rio Frío s dominantou alcázaru a katedrály na straně jedné a slavného římského akvaduktu na straně druhé nás doslova ohromí. Projdeme se královskou cestou od římského akvaduktu pnoucím se nad městem svými 166 oblouky složenými z 20 000 pískovcových kvádrů k úchvatné gotické katedrále nedaleko Plaza Mayor k pohádkově vyhlížejícímu hradu Alcázar. Odjezd k ubytování, večeře.

5. den:

Snídaně. Dnes si prohlédneme Ávilu (UNESCO), nádherný běloskvoucí komplex staveb schovaných za nejzachovalejším městským opevněním v Evropě. Historické město je celé ukryto v mohutných hradbách, dokonce i katedrála, nejstarší gotický chrám ve Španělsku, tvoří se svými věžemi součást opevnění. Ávila je rodným městem svaté Terezie z Ávily, která je ve městě připomínána na každém kroku (dokonce oblíbené místní cukroví se jmenuje Yemas de Santa Teresa). Z Ávily budeme pokračovat k návštěvě dalšího ikonického španělského města, do Toleda (UNESCO). Celé město má mimořádně působivou historickou atmosféru; náměstí jsou plná místních trhovců, malebných kavárniček, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Na docela malém prostoru jsou zde naměstnány křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je katedrála a Alcazar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Obdivovat budeme slavnou toledskou katedrálu, náměstí Zocodóver i muzeum slavného malíře El Greca, kostel Sv. Tomáše (Santo Tomé) s jedinečnou mudéjarskou věží a zejména s proslulým obrazem El Greca – „Pohřeb hraběte z Orgazu“, v židovské části města nás upoutá Sinagoga del Tránsito – Museo Sefardí, bývalá synagoga dnes kostel Santa María la Blanca. Odjezd k ubytování, večeře.

6. den:

Snídaně. Dnes odjedeme k prohlídce pevnostního města Cuenca (UNESCO), postaveném na skalnatém ostrohu mezi soutěskami dvou řek – Júcar a Huécar. Kouzelná je procházka městem od barokní radnice na Plaza Mayor okolo katedrály Nuestra Seňora de Gracia v anglo-normanském slohu, úzkými uličkami historického jádra města. Církevní stavby, ale i obytné domy na samém okraji propasti („tzv. „zavěšené domy“) jsou postavené tak, jako by se vznášely ve vzduchu. Z Cuency se vydáme pozoruhodnou hornatou krajinou do horského města Teruel, proslulého mudéjarskou aragonskou architekturou (UNESCO), která vznikla spojením křesťanské evropské architektury s prvky islámského stavitelství a umění. Prohlédneme si historické jádro města s mudéjarskou věží San Salvador, náměstím Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarskou katedrálu Santa María de Mediavilla, mudéjarské kostely a věž San Pedro, také mauzoleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu). Odjezd na ubytování, večeře.

7. den:

Snídaně, hornatou krajinou Aragónu a centrálním Katalánskem dojedeme do metropole Barcelony (UNESCO). Při panoramatické cestě velkoměstem se zastavíme u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic, kde se zastavíme, abychom si vychutnali nádhernou vyhlídku na celé město i s přístavem, královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Následuje krátké individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, slavné ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial či k návštěvě mořského akvária. Cesta na ubytování na pobřeží Costa Brava/Maresme, večeře.

8. den:

Snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha – Španělsko – Praha
• letištní taxy
• dopravu autobusem ve Španělsku
• 7x ubytování s polopenzí ve 3*hotelech v okolí měst
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 290 Kč
• pobytové taxy (hradí se na místě v eur)
Předpokládána částka na vstupy cca 90 eur.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy