X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 5 - podél biskajského pobřeží ze San Sebastiánu do Bilbaa

Španělsko

BILBAO • SAN SEBASTIÁN • ZARAUTZ • GUETARIA • ZUMAIA • DEBA • ONDARROA • LEKEITIO • GUERNICA •

Poutě do Santiaga de Compostely jsou směsicí krásných pěších tras, vynikajícího jídla a vína, neopakovatelných památek a nezapomenutelných setkávání s poutníky z celého světa. Využijte magickou atmosféru putování a připojte se k poutníkům, kteří po staletí udržují tuto prastarou tradici. Sledováním žluté šipky při putování na západ objevíte místa plná historie i přírodních krás. Čarokrásné pobřeží, bujná zelená příroda, ze které přechází zrak, impozantní skaliska, zapomenuté vesnice a osady s bary zaměřenými na pintxos a v neposlední řadě překvapující Bilbao, město ze super moderní architekturou, ale i příjemnými zákoutími a s typickými bary a kvalitními restauracemi.


Náročnost tras středně lehká.

Maximální počet osob ve skupině: 15.
Svatojakubská pouť 5 - podél biskajského pobřeží ze San Sebastiánu do Bilbaa

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 7900
5x večeře Na osobu / Na zájezd 2700
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Bilbaa, transfer na ubytování blízko San Sebastiánu.

2. den

Po snídani prohlídka S. Sebastiánu, elegantních přímořských lázní, malebně rozprostřených v polokruhovém zálivu s plážemi La Concha a Ondaretta a s ostrovem Santa Clara. S. Sebastián je též známý pro své filmové festivaly, a je považovaný za světové hlavní město gastronomie, kolem pláže la Concha se totiž nachází několik restaurací s Michelinskou hvězdou (celkem jich je ve městě 16, druhé nejvyšší číslo hned po Tokyu.) Odjezd na start pěší túry do Oria. Pěší túra povede z Oria do Zarautz, cca 16 km, túra vede přes pastviny a kouzelné zelené kopečky. Ubytování v Zarautz, které je proslulé svými vínem Txakolí.

3. den:

Po snídani pěší túra se Zarautz přes Getaria do Zumaia cca 10,5 km. Trasa vede ze Zarautz prázdninového střediska s 2,5 km pláží, poklidnou venkovskou krajinou až do malé středověké rybářské vesnice Getaria, které stojí za zastávku a posezení v některém z tapas barů. Getaría je i rodištěm prvního námořníka, který obeplul svět, Juana S. Elcana, a centra baskického vinařství, zejména speciální odrůdy suchého bílého vína. V Getarii najdete i muzeum módního návrháře C. Balenciaga. Dále vede túra převážně zemědělskou krajinou až do přístavního města Zumaia. Odpolední procházka kolem pobřeží s úchvatnými útesy a milióny let starými flyši, které jsou spolu s Debou a Matrikou součástí jedinečného geoparku pod ochranou UNESCA. Odjezd na ubytování.

4. den:

Po snídani pěší túra z Deba do Olatz, cca 8,5 km. Při této túře opustíme pobřeží a vnoříme se do zdejších hor. Po túře znovu přejezd k pobřeží a návštěva středisek Ondarroa, kouzelného rybářského přístavu v ústí řeky Antibaia, proslulého svými faktoriemi na konzervování ryb a nezaměnitelným středověkým nádechem, a Lekeitio v ústí řeky Lea, s dvěma prostornými plážemi a protilehlým ostrůvkem Sv. Michala. V městečku najdeme typické gotické statky a usedlosti námořníků a baziliku Nanebevzetí Panny Marie. Odjezd na ubytování.

5. den:

Po snídani návrat na poutní cestu, na start další pěší túry, která povede z Arbacegi do Guerniky cca 13,8 km. Túra opět vede klidnou velmi zelenouoblastí, tak typickou pro Baskicko s jejími usedlostmi, kostely a kapličkami. Prohlídka Guerniky, města, které proslavilo slavné černobílé dílo Pablo Picassa, s Muzeem míru, které upomíná válečné hrůzy španělské občanské války. V centru městečka, založeného v roce 1366 stojí tzv. Guernický strom – dub, který symbolizuje tradiční práva Basků. Po prohlídce se vydáme opět k pobřeží přes přímořská střediska Bermeo a Mundaka, ráj surfařů díky proslulé "levé vlně", která je považována za jednu z nejdelších na světě, k San Juan de Gaztelugatxe, malému skalnatému výběžku s kaplí z 10. stol., ke které vede 210 schodů. Jen málo míst na baskickém pobřeží oplývá takovou magií, jaké se těší právě tento výčnělek do Kantáberského moře. Po příjemné zastávce v místě plném fantazie odjezd na ubytování.

6. den:

Po snídaní přejezd na začátek poslední pěší túry, která povede z Morgy do S. María de Lezma, cca 11,7 km. Přejezd do Bilbaa, odpoledne strávíte v historické části města s jeho proslulými Siete Calles, klikatými velmi živými uličkami, gotickou katedrálou San Salvador, tržnicí Ribera a poutní bazilikou N. S. de Begoňa. Ubytování v Bilbau.

7. den:

Bilbao - Po snídani procházka po nábřeží řeky Nervión s řadou architektonických skvostů a zajímavých mostů, parkem Campa de los Ingleses a parkem Casilda de Iturrizar k fotbalovému stánku San Mamés, kde sídlí baskický národní tým Athletic Bilbao. Odpoledne volno k návštěvě muzeí - např. Muzea Guggenheim, stánku současného umění, jehož tvůrcem je proslulý architekt Frank O. Gehry, Euskal muzea, muzea baskické kultury nebo Muzea výtvarného umění s díly od El Greca, Goyi či baskického rodáka Zuloagy. Večer volný program k návštěvě místních barů a ochutnávce vína a pintxos.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 7× ubytování v hotelech se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
• 5x večeře 2 700 Kč (večeře není 6. a 7. den)

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy)

Bude upřesněno.

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg
a jedno příruční zavazadlo do 3 kg


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)


Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy