X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Tenerife, cesta za poznáním klenotu Kanárských ostrovů

Španělsko

PUERTO DE LA CRUZ • OROTAVA • ICOD DE LOS VINOS • GARACHICO • SANTA CRUZ DE TENERIFE • SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA • NÁRODNÍ PARK TEIDE • PLAYA DE LOS CRISTIANOS • GÜÍMAR • CANDELARIA
Tenerife, cesta za poznáním klenotu Kanárských ostrovů

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5390
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife, odjezd do Puerto de la Cruz, ubytování v hotelu, večeře

2. den

Po snídani odjedeme do šlechtického městečka Orotava, jednoho z nejpůvabnějších míst Tenerife shlížejícího se v květinové nádheře stejnojmenného údolí, projdeme se malebnými uličkami s množstvím výstavných paláců, kostelů, nadchne nás nádherná výzdoba domů, jejich dvorů a zejména nenapodobitelné dřevěné balkóny (Casa de los Balcones, kostel Neposkvrněného početí, květinové náměstí s radnicí). Dále pokračujeme do města Icod de los Vinos, jednoho z nejstarších měst ostrova, budeme obdivovat zachovalé paláce 17. a 18. století, renesanční kostel San Marcos s nádhernou výzdobou z mexického zlata a stříbra a jedno z největších místních lákadel – tisíciletý dračinec dračí, ohromující strom. Přejedeme do městečka Garachico, dříve důležitého přístavu a bohatého města, které však v 18. století bylo téměř úplně zničeno sopečnou činností a i když mnoho budov bylo obnoveno, dodnes jsou velmi patrné následky zkázonosné činnosti sopky Chinyero. Návrat na ubytování, večeře.

3. den:

Po snídani odjedeme k návštěvě hlavního města ostrova, Santa Cruz de Tenerife, s úchvatnou moderní stavbou Auditoria (od arch. Santiago de Calatrava), parkem Sanabria, kostelem de la Concepción, tzv. „Katedrála Santa Cruz“. Dále navštíme univerzitní město San Cristobal de la Laguna, s bohatou historií, s nádhernými kostely, platareskním a mudéjarským kostelem de la Concepción, palácem Salazar, historickou radnicí a dominantním náměstím Adelantado, okolo kterého se rozprostírá staré město kdysi hlavního sídla ostrova Tenerife. Návrat na ubytování, večeře.

4. den:

Po snídani pojedeme nádhernou panoramatickou cestou do středu ostrova navštívit úžasný národní park „Parque Nacional de Teide“ s jeho dominantou, jednou z největších sopek světa Pico de Teide, Patnáctikilometrový amfiteátr je výsledkem bezpočtu vulkanických erupcí. Kdo jednou pohladil rukou zdejší rozmarné lávové formace a zahleděl se do jasného nebe nad ostrovem, ten pochopil, proč je zdejší přírodní klenot nejnavštěvovanějším národním parkem v celé Evropě a proč byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. V parku budeme obdivovat nepřeberné množství rozmanitých vulkanických a geologických útvarů. Dále budeme pokračovat okouzlující a dech beroucí scenérií k Playa de los Cristianos. Odjezd na ubytování, večeře.

5. den:

Po snídani odjezd do městečka Güímar, proslaveného zdejšími pyramidami. Díky úsilí známého norského cestovatele a vědce Thora Heyerdahla zde vznikl Parque Etnográfico Pirámides de Güímar. Je to ideální místo k tomu, abychom se zde co nejvíce dozvěděli o původním obyvatelstvu Kanárských ostrovů, o tajemných Guančích. Dále pojedeme do nádhernémo města Candelaria, které je nejvýznamnějším poutním místem Kanárských ostrovů díky Panně Maríi Candelárské (Virgen de la Candelaria). Černou madonu podle legendy na skále objevili původní obyvatelé Guančové, jejichž krále zpodobňuje devět impozantních bronzových soch na náměstí Plaza de la Patrona de Canarias přímo u poutní baziliky. Návrat na ubytování.

6. den:

Snídaně, individuální volno, možnosti procházek, zajímavých nákupů, koupání, večeře.

7. den:

Snídaně, individuální volno, možnosti procházek, koupání, večeře.

8. den:

Snídaně, transfer na letiště a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Tenerife–Praha vč. tax
• dopravu autokarem během programu
• 7× ubytování s polopenzí v hotelech 3*/4*
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 390 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 80 €.

Doprava

Plánované časy letů s leteckou společností Smartwings:

QS1212 03JUN 1 PRGTFS 1200 1615

QS1213 10JUN 1 TFSPRG 1705 2305

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy