X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Valencie a okolí - kraj bujarých svátků, jedinečného podnebí a báječné kuchyně

Španělsko

VALENCIE • ALBUFERA • GANDIA • CULLERA • ANNA • BOCAIRENT • XÁTIVA • SAGUNTO • VALL D´UIXÓ

Valencijská oblast se vyznačuje nádhernými, rozmanitými přírodními kouty od skvostného pobřeží po rozlehlá pohoří ve vnitrozemí - najdeme zde solná jezera, přímořské háje, kaňony řek i hluboké zátoky. Letitá historie a tvořivý duch místních obyvatel ovlivnily kulturní vývoj v oblasti, o čemž svědčí archeologické vykopávky, římské památky nebo středověké hrady. Pro mnohé je tato oblast známá také pro své kulinářské umění - kdo by dnes neznal paellu, sangríi či sladkosti z mandlí a pomerančů.
Valencie a okolí - kraj bujarých svátků, jedinečného podnebí a báječné kuchyně

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6500
Fakultativní výlet do Sagunta a Vall d´Uixó (min. 20 osob) Na osobu / Na zájezd 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy v pozdních odpoledních hodinách, po příletu do Valencie transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Valencie historická, 3. největší město Španělska, které bylo v roce 2022 prohlášeno hlavním městem designu, překvapí na první pohled svým světlem, živou atmosférou, veselými lidmi a v neposlední řadě skvostnou starobylou i moderní architekturou. První pěší procházka povede historickým centrem, které se pyšní obrannými věžemi, katedrálou, kde se uchovává údajný Svatý grál, goticko-barokní věží Micalet s překrásnou vyhlídkou na město, modernistickou tržnicí, bývalou burzou s hedvábím La Lonja (UNESCO, ale i tepajícími obchodními třídami.
V pozdní odpoledne návštěva mariny, dějiště Amerického poháru 2007, nejprestižnější regaty ve sportu jachtingu, posezení na kávě s výhledy na přístav a fakultativně procházka po pláži.

3. den:

Valencie moderní, den věnovaný jednomu z nejmodernějších center vědy a umění, jedním z největších v Evropě, s obřím akváriem, s planetáriem a s paláci – stánky kultury a umění, vystavěnými pod vedením známého architekta Santiaga Calatravy v původním korytě řeky Turía přebudovaném na rozsáhlou parkovou zónu. V části Oceánografic si přijdou na své především milovníci podmořského života, k největším atrakcím patří podmořský tunel se žraloky a představení s delfíny.
Podvečerní procházka čtvrtí El Carmen, nazvané podle stejnojmenného kláštera, která se nachází mezi středověkými bránami Torres de Serranos a Torres de Quart. Je plná kaváren, barů a půvabných náměstíček vybízejících k posezení.

4. den:

Celodenní výlet po pobřeží. Nejprve se vypravíme do Gandíe, původně královského panství, povýšeného v 15. stol. na vévodství. Nejvýznamnější památkou ve městě, které proslavil rod Borjů, je vévodský palác, původně sídelní gotický hrad. Proslulá je jeho zlacená galerie a malovaná kupole. Po té se vypravíme do Cullery. Mezi oběma městy se nachází kilometry zlatavých pláží, jedny z nejkrásnějších ve valencijské oblasti. V Culleře se projdeme od městské tržnice k baštám bývalého hradu, odkud se nám otevřou výhledy na celou mořskou zátoku i ústí řeky Júcar obklopené rýžovými poli a pomerančovými háji. Volno k procházkám či koupání na pláži. Závěr odpoledne strávíme v přírodním parku la Albufera, jehož největší atrakcí je asi jezero s bohatou florou i faunou, oddělené od moře jen úzkým pásem země. Projedeme se po jezeře v loďce a na závěr ochutnáme nejtypičtější jídlo oblasti - valencijskou paellu. Návrat na ubytování.

5. den:

Celodenní výlet do vnitrozemí, vypravíme se na jih do městečka Anna, kde se projdeme po turistické stezce nazvané 3 kaskády(cca 3 km), kaskády a vodopády se nacházejí na řece Anna. Po té navštívíme palác de los Condes de Cervellón s nádhernou arabskou mozaikovou a štukovou výzdobou a s Muzeem vody. Další zastávkou bude Bocairent, městečko vytesané do vápencových skal s pozůstatky neolitického osídlení. Kolem dokola se nacházejí i ledové sluje, které sloužily kdysi k uchovávání sněhu, a dále tzv. maurské jeskyně, okna, která sloužila částečně jako obydlí, sýpky a holubníky. Poslední zastávkou bude starobylá Xátiva, sídlo hlavního rodu Borjů, italsky Borgiů, kteří mají hrobku ve zdejší kolegiátní bazilice. Projdeme se městem po stopách Borjů, především pozdějšího papeže Alexandra VI. Xátivský hrad, z něhož zbyly jen ruiny, býval jedním z největších ve Španělsku a měl velmi bohatou historii. Výhledy z něj jsou ovšem i dnes nepřekonatelné. Návrat na ubytování.

6. den:

Fakultativní výlet do krasových jeskyní ve Vall d´Uixó. Návštěva jeskynního komplexu, jehož podzemní řeka je nejdelší splavnou podzemní řekou v Evropě. Nástěnné malby a rytiny jsou pod ochranou UNESCO. Pokračování do Sagunta, města s římským amfiteátrem s jedinečnou akustikou a rozsáhlým opevněním z dob Římanů, města, kde se r. 218 př.n.l.vylodil Hannibal se svými slony při tažení na Řím. V Saguntu začala druhá punská válka mezi Římem a Kartágem. Návrat do Valencie nebo volný den ve Valencii k slunění na krásných městských plážích.

7. den:

Volný den ve Valencii, možnost návštěvy muzeí (např. muzeum fallas, muzeum moderního umění, muzeum krásného umění), botanické zahrady nebo návštěvy čtvrti Ruzafa, nazývané valencijské Soho, s řadou kaváren, knihkupectví, galerií, kulturních a uměleckých prostor a s širokou gastronomickou nabídkou, anebo se projet na kole bývalým korytem řeky Turia či se jen tak slunit na pláži.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a návrat do ČR.

Podrobné informace

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

• 7x ubytování se snídaní v centru města Valencie ve **** hotelu
• leteckou přepravu vč. tax – Praha/ Valencie /Praha
• transfer do/z hotelu
• výlety dle programu
• projížďku po jezeře Albufera a ochutnávka paelly
• služby českého průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• fakultativní výlet Sagunto a Vall d´Uixó (min. 12 osob) 1200 Kč
• vstupy do objektů

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6500 Kč
Předpokládaná částka na vstupy cca 200 €

Doprava

Předpokládané časy letů:
QS 1054 18,35 - 21,20

QS 10,55 22,05-00,45 (+1)

V ceně je zahnuto odbavované zavazadlo do 23 kg/os a příruční zavazadlo do 8 kg/os (s max. rozměry 56x45x25 cm)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy