X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Alpské průsmyky a legendární Matterhorn

Švýcarsko

MONDSEE • WATTENS • INNSBRUCK • ISCHGL • SAMNAUN • St. MORITZ • MATTERHORN • ZERMATT • LUZERN • LUGANO • MELIDE • TIRANO
Alpské průsmyky a legendární Matterhorn

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 200 Kč, Zlín 300 Kč, Kroměříž 300 Kč, Přerov 300 Kč, Olomouc 300 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Praha 200 Kč. Noční přejezd do Itálie. Cestou se krátce zastavíme u jedinečného jezera Mondsee v regionu Solné komory. Odpoledne si prohlédneme areál Křišťálových světů Swarovski ve městečku Wattens v rakouském Tyrolsku. Projdeme kouzelným podzemním světem plným blyštivé nádhery až ke známému obru s křišťálovýma očima chrlícímu vodu. Čeká na nás i největší křišťál na světě, který má 330 tisíc karátů a průměr asi 40 cm. Večer přijedeme na ubytování, kde nás bude čekat večeře.

2. den

Po snídani se z městečka Ischgl, známého centra zimních sportů dostaneme soustavou pěti lanovek do švýcarského Samnaun. Během jízdy lanovkami se vyfotíme v horách přímo na rakousko-švýcarské hranice, uslyšíme pískot místních svišťů a svezeme se první dvoupatrovou lanovkou na celém světě. V Samnaunu budeme mít možnost nakoupit v jediné bezcelní švýcarské zóně. Následně budeme autobusem pokračovat do rodiště zimního turismu a zároveň jednoho z nejnavštěvovanějších středisek zimních sportů na světě – do Svatého Mořice, který leží vysoko v Engadinském údolí a je ideální základnou pro pěší turisty. Po procházce kolem nádherného Mořického jezera nastoupíme do známého červeného vlaku BERNINA EXPRESS. Budeme míjet několik ledovců a také známé lyžařské středisko Diavolezza, vyjedeme do nejvyššího bodu berninské dráhy k tyrkysovému jezeru Lago Bianco a následně přejedeme přes unikátní kruhový viadukt Brusio. Za italskými hranicemi ve městě Tirano spatříme vzácnou baziliku Madonna di Tirano, poté přestoupíme na autobus a dojedeme na ubytování v Itálii.

3. den:

Po snídani budeme projíždět nejbohatším italským regionem Lombardie - kolem jednoho z nejhlubších a nejkrásnějších jezer světa LAGO DI COMO a dostaneme se do švýcarského kantonu Ticino. Ve městečku Melide navštívíme zábavní park SWISSMINIATUR – jednu z nejnavštěvovanějších atrakcí jihu Švýcarska, kde spatříme více jak 120 modelů hradů, zámků, kostelů, katedrál a dalších švýcarských pamětihodností vymodelovaných v měřítku 1:25. Spatříme i největší stavbu celého parku - proslulý Milánský dóm. Následně přejedeme do města květin Lugano – během prohlídky města uvidíme katedrálu svatého Vavřince, mnoho renesančních, barokních i klasicistních paláců a projdeme se po promenádě kolem břehů Luganského jezera. Kolem jezera Lago Maggiore a přes majestátní horský průsmyk SIMPLONPASS (2 005 m) se dostaneme zpět do hor a na ubytování v nádherném údolí Saas Tal.

4. den:

Ráno se vydáme autobusem přes Matterské údolí do městečka Tasch, ze kterého se svezeme místním vlakem do nejbohatšího švýcarského střediska Zermatt, jež leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Společně si prohlédneme centrum Zermattu a následně budeme mít možnost vyjet soustavou lanovek na Klein MATTERHORN do nejvýše položené stanice v celé Evropě ve výšce 3 883 m a spatřit špičatou horu přímo před očima. Možný je i výjezd pověstnou ozubnicovou železnicí na vrchol hory GORNERGRAT, turistika alpskou krajinou mezi horskými štíty nebo procházka soutěskou Gornerschlucht. Navečer se vrátíme na ubytování do hotelu v Saas Tal.

5. den:

Po snídani zůstaneme v údolí Saas. Autobusem vyjedeme až na korunu obrovské přehradní hráze MATTMARK ve výšce 2 197 m, kde podnikneme procházku kolem přehradní nádrže s výhledy na okolní štíty třítisícových hor včetně vrcholu Monte Moro na hranicích s Itálií. Následně se vyvezeme lanovkou na HOCHSAAS až do výšky téměř 3 200 m s výhledem na 18 čtyřtisícových vrcholů. Poté se vydáme na cestu přes známý průsmyk FURKAPASS (2 431 m), který patří k nejkrásnějším ze všech 16-ti švýcarských průsmyků. Ve vesničce Gletsch se nám naskytnou překrásné výhledy na Rhonský ledovec a poté navštívíme ledovcovou jeskyni EISGROTTE se 100 m dlouhým ledovým tunelem. Následně podnikneme výjezd lanovkou v Saas Almagell na panorama u vysokohorského hotelu Furggstalden. Se Švýcarskem se rozloučíme prohlídkou největšího města centrální části Švýcarska Luzernu na obou březích řeky Reuss a jezera Vierwaldstättersee. Během podvečerní prohlídky projdeme ulicemi Starého města a uvidíme symbol Luzernu – slavný Kapličkový most, místní radnici, mohutné hradby s devíti věžemi nebo moderní kulturní centrum. Po prohlídce města se vydáme na cestu do ČR.

6. den:

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu lux. autobusem
• 4 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 4 × polopenzi
• služby průvodce
• lanovky z Ischgl do Samnau, v Saas Grund, v Saas Almagell

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

pobytové taxy (10 €/pobyt)
Doporučená částka na vstupy cca 250 CHF.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 2 990 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy