X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Basilej, Alsasko a Černý les, prodloužený víkend s programem

Švýcarsko

1. DEN

V poledních hodinách odletíme z Prahy (možný transfer z Brna) do Basileje, města, které se v celém Švýcarsku těší uznání jako kosmopolitní metropole umění. Transfer do hotelu v centru města. Odpoledne se vydáme na procházku kouzelným historickým centrem tzv. „Velkou Basilejí“ ležící na levém břehu Rýna. Na náměstí Marktplatz si prohlédneme radnici s nádvořím postaveným ve stylu burgundské gotiky, uvidíme Rybí trh, budovu univerzity, historické cechovní domy a labyrintem starobylých uliček se propleteme k dominantě Basileje - k Dómu z červeného pískovce, jehož nejstarší část pochází z 9. stol. Do „Malé Basileje“ přeplujeme malým trajektem (v kartě) přes Rýn a projdeme se po příjemné nábřežní promenádě. Večer se vypravíme za nočním životem Basileje, ochutnáme některou z místních specialit ve vyhlášených restauracích nebo starobylých hospůdkách. Nocleh.

2. DEN

Po snídani pojedeme vlakem do Augustu, kdysi známého jako Augusta Raurica (v kartě), o kterém se dnes píše jako o „švýcarských Pompejích“. 20.000 obyvatel této kdysi kvetoucí první římské osady na Rýnu využívalo taková zařízení, jako je divadlo, forum a termální lázně. V létě se v antickém divadle pořádají koncerty a divadelní představení. Můžeme shlédnout i muzeum pokladů objevených při vykopávkách a výstavy Římská kuchyně, Peníze a Římské zboží. Odpoledne se vrátíme do Basileje, abychom mohli navštívit unikátní výstavu Van Gogh 2009 v Muzeu umění, jejíž rozsah dosud neměl ve světě obdoby a k vidění jsou zde Van Goghova díla z hlavních světových muzeí, ale i ze soukromých sbírek z USA a z Asie. Součástí jsou i obrazy jeho současníků Pissara, Renoira, Moneta a průkopníků modernismu Cézanna a Gaugina. Anebo se podíváme do některého z dalších 25 vyhlášených muzeí, jejichž vstupy jsou zahrnuty v Basilejské kartě. Nocleh.

3. DEN

Po snídani odjedeme s průvodcem autobusem na výlet, během něhož navštívíme tři státy. Nejprve se podíváme do Francie, pojedeme kolem vinic, slunečných svahů s dozrávající vinnou révou, budeme projíždět kouzelnými vesničkami s hrázděnými domky a záplavou květin, zastavíme se na ochutnávku vín v pozoruhodném městečku Eguisheim obehnaném historickými hradbami. V Colmaru, v nejzachovalejším městě Alsaska, se projdeme (popřípadě projedeme na člunu) pitoreskní čtvrtí nazývanou „Malé Benátky“ a necháme si čas i na nějakou lahodnou francouzskou specialitu. Odpoledne navštívíme Německo, budeme projíždět oblastí Černého lesa, vychutnávat krásnou přírodní scenérii a v typickém městečku Svatý Blasien navštívíme slavný poutní kostel. Návrat do Basileje.

4. DEN

Po snídani budeme mít ještě celé dopoledne volno, a tak můžeme vychutnávat atmosféru města,
které jsme si během našeho pobytu určitě zamilovali, navštívit ještě některé z mnoha prestižních muzeí, posedět v místních kavárnách, nakoupit dárky anebo se rozloučit s Basilejí projížďkou po Rýnu. Po poledni transfer na letiště, odpoledne odlet do Prahy, transfer do Brna.


Možnost zakoupení Basilejské karty, která zahrnuje vstup do 25 muzeí (mimo výstavu Van Gogh),
historický trajekt přes Rýn, slevy na lodní výlety, vstupenky do divadla a další výhody.
Basilej, Alsasko a Černý les, prodloužený víkend s programem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1900
Basilejská karta 24 hod. Na osobu / Na zájezd 250
Basilejská karta 72 hod. Na osobu / Na zájezd 450
3x večeře Na osobu / Na zájezd 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

Podrobné informace

Příplatky

• 3x večeře 1.200 Kč
• letištní taxy, palivový příplatek cca 2.400 Kč
• transfer z Brna na letiště a zpět 500 Kč
• Basilejská karta 24h 250 Kč, 72h 450 Kč
• jednolůžkový pokoj 1.900 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy