X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Graubünden, největší švýcarský kanton

Švýcarsko

Graubünden, největší švýcarský kanton

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna a Prahy (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí 0Kč) v brzkých ranních hodinách. Denní přejezd do Švýcarska. Zastavíme se ve Vaduzu, hlavním městě Lichtenštejnska. Ubytování v hotelu Jürg Jenatsch v Parpan. Večeře. Nocleh.

2. den

Po snídani odjedeme do Davos-Klosters. Lanovkou vyjedeme na Gotschnagrat a půjdeme po panoramatické cestě s výhledy k Parsennhütte. Vystoupáme okolo Totalpsee na Weissfluhjoch (2.662 m) s nádherným výhledem na celý Davos a na masiv Bernina na horizontu. Lanovkou sjedeme do Davosu a prohlédneme si toto mondénní středisko. Návrat do hotelu, vecere, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme přes průsmyk Julier do údolí Engadin. Lanovkou vyjedeme na Diavolezzu (2.973 m), odkud absolvujeme výstup na vrchol Munt Pers (3.207 m), před námi se rozevře nádherný panoramatický pohled na masiv Bernina a ledovce, návrat lanovkou. Odpoledne pojedeme k jezeru Lago Bianco v průsmyku Bernina, poté se budeme věnovat luxusnímu středisku sv. Moric. Po prohlídce tohoto smetánkou oblíbeného letoviska se vrátíme do hotelu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme do Churu. Zde nasedneme na vlak a množstvím serpentin, mostů, tunelů a vyhlídek dojedeme do Arosy. Po prohlídce města vyjedeme lanovkou k chatě Hörnli s překrásným výhledem na Arosu, absolvujeme výstup k Urdenfürggli pod vrcholem Parpaner Rothorn (2.861 m) s kruhovým rozhledem do okolí, v údolí uvidíme vesničku Parpan s hotelem. Lanovkou sjedeme do Lenzerheide a budeme pokračovat k hotelu. Večeře, nocleh

5. den:

Po snídani vyjedeme do Flimsu. Okolo tyrkysového horského jezera Caumasee vystoupáme až na vyhlídkovou plošinu Il Spir nad 380 metrů hlubokou soutěskou Rýna, kde prochází železniční trať s mosty a tunely. Sestupovat budeme k železniční zastávce Versam v soutěsce Rýna a odtud odjedeme vlakem do Reichenau k našemu autobusu. Zastavíme se ve známé soutěsce Via Mala a u kamenného mostu Solibrücke. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani odjedeme do Lenzerheide. Sedačkovou lanovkou vyjedeme na Piz Scalottas (2.323 m) – vynikající vyhlídkový vrchol. Přes Alp Lavoz sestoupíme do Lenzerheide a budeme pokračovat okolo horského jezera Heidsee do Valbelly a dále až k hotelu do Parpan. Cestou dále nás čeká prohlídka starobylého biskupského města Chur, odkud se vydáme již zpět do ČR.

7. den:

Návrat do ČR v ranních až dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

•• dopravu luxusním autobusem
• 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 5× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.000 Kč
Minimální výměna na lanovky a vlaky 125 CHF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy