X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Nejkrásnější města, hory a jezera centrálního Švýcarska

Švýcarsko

BALLENBERG • SCHYNIGE PLATTE • INTERLAKEN • BERN • THUN • THUNSKÉ JEZERO • SPIEZ • ENGELEBERG • TITLIS ROTAIR • SOUTĚSKA AARE • VODOPÁD REICHENBACHFALL • MEIRINGEN • LUZERN (UNESCO) • VIERWALDSTÄTTERSEE • RIGI KULM
Nejkrásnější města, hory a jezera centrálního Švýcarska
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný čas odjezdu 5:15), přes Prahu (předpokládaný čas odjezdu 8:15) a Plzeň (předpokládaný čas odjezdu 9:35), svoz Ostrava 400 Kč s předpokládaným odjezdem v 4 hodiny ráno (další nástupní Ždár nad Sázavou 300 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma). Přes Německo dojedeme večer do místa našeho ubytování v oblasti centrálního Švýcarska.

2. den

Po snídani objevíme kouzlo dávných časů v unikátnímskanzenu Ballenberg, kde se mezi stovkou historických stavení projdeme celým Švýcarskem. Poté se již vypravíme ozubnicovou železnicí na náhorní plošinu Schynige Platte (2 100 m) se snad nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku – na jedné straně se nám otevře pohled na bílé giganty Bernských Alp: Eiger, Mönch a Jungfrau a na straně druhé uvidíme jezerní plochy Thunského i Brienzského jezera. Úžasné vyhlídky umocní návštěva Alpské zahrady, posezení při kávě na terase restaurace či procházka mezi skalnatými vrcholky. V pozdním odpoledni se zastavíme v centru oblasti v luxusních klimatických lázních Interlaken, malebně položených mezi dvěma jezery. Návrat do hotelu.

3. den:

Snídaně. Hlavní město Švýcarska oplývá nejedním kouzlem, a proto jej navštívíme i my. Křivolaké staré město Bern (UNESCO) je orámováno řekou Aare a nabízí úchvatné pohledy na Alpy. Domy z vápence se středověkými podloubími, renesanční kašny s pestrobarevnými sochami i katedrála jsou jen několika z mnoha důvodů, jež řadí město mezi skvosty středověké evropské architektury. Odtud se vydáme do historického Thunu se starými měšťanskými domy, s bohatou květinovou výzdobou a s dominantním středověkým hradem z roku 1191. Podnikneme plavbu po Thunském jezeře až do půvabného lázeňského Spiezu a odtud se vydáme na procházku romantickým okolím kolem fotogenického zámku Oberhofen a dle časových možností si prohlédneme i jeho interiéry. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani pojedeme do údolí pod ledovcem Titlis do malebného vysokohorského městečka Engelebergu s benediktýnským klášterem, jehož chrámový poklad pochází z 12.– 13. století. V klášterním areálu navštívíme také jedinou klášterní sýrárnu ve Švýcarsku. Pak nás první otáčivá lanovka na světě Titlis Rotair, která se během jízdy otáčí o 360°, přenese do světa sněhu, ledu a ledovců na vrchol hory Titlis až do výšky 3 028 m. Budeme se zde kochat výhledy na Valaiské Alpy nebo se projdeme ledovcovou jeskyní. Po sjezdu z Titlisu zamíříme do soutěsky řeky Aare v údolí Hasli. Bezpečný chodník, lávky a tunely nás provedou nad dravými říčními proudy mezi skalami, abychom na druhé straně obdivovali hřmící vodopád Reichenbachfall, kde zahynul Doyleův románový hrdina Sherlock Holmes. V Meiringenu se nachází v suterénu vysvěceného kostela anglické církve také muzeum S. Holmese a kostel je nyní pojmenován Conan Doyle Palace. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani navštívíme srdce Švýcarska – město Luzern (UNESCO), které má všechno, co ke Švýcarsku neodmyslitelně patří – město, jezero, hory. Budeme se toulat kouzelným historickým centrem, projdeme se i po středověkém Kapličkovém mostě. Zájemci se ve svém volnu dozví o švýcarských železnicích, lodích a celém unikátním dopravním systému, pokud navštíví švýcarské Muzeum transportu. Ostatní se mohou s průvodkyní zúčastnit plavby po jezeře Vierwaldstättersee s krásnou kulisou zasněžených alpských štítů, během které připlujeme až do Vitznau, odkud vyjedeme zubačkou na horu Rigi Kulm (1 798 m), právem nazývanou „Královnou hor“. Rozevřou se před námi výhledy na Alpy, Luzern, třináct jezer pod námi i pastviny s všude přítomnými pasoucími se krávami. Během horské vycházky se budeme moci občerstvit nebo vychutnat skleničku dobrého švýcarského vína na slunečných terasách horských chat. Zpáteční cesta nás dovede moderní kabinovou lanovkou do letoviska Weggis. V Luzernu autobus vyzvedne ty, kteří se nezúčastnili výletu na Rigi a věnovali se celý den Luzernu. Poté se společně vydáme na cestu zpět do ČR.

6. den:

Příjezd do Plzně a Prahy v brzkých ranních, do Brna v ranních hodinách (cca 8:00).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• 3× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 600 Kč
Předpokládaná částka na vstupy a lanovky cca 250 CHF

SLEVA:
3. osoba na přistýlce 2000 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 10.8.2017
Dobrý den,
v neděli jsme se vrátili ze zájezdu do Švýcarska, který se nám moc líbil, neboť nám vyšlo super počasí a hlavně díky paní průvodkyni Alene Peňázové, která měla vše skvěle zorganizované a řekla nám spoustu zajímavých věcí. Moc jí chválíme a prosíme vás, abyste jí vyřídili naše poděkování.
Jitka Jakubková
PS. Měli jsme také výborné ubytování s krásným výhledem na hory. Některým účastníkům se nelíbila strava, ale my jsme byli spokojeni.

Mail doručen: 7.7.2009
Dobrý den, ve dnech 1.- 6.7.2009 jsme se zúčastnili zájezdu do Švýcarska ( SZ 0701 ). Chci poděkovat cestovní kanceláři za velmi dobrou organizaci a především průvodkyni, paní Janě Zaviačičové, za profesionální vedení zájezdu, příjemné a milé vystupování a stejně tak oběma řidičům za ochotné jednání a bezpečnou jízdu. Zdravím, Mgr. Zdeňka Hrabcová

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

6 hodnocení

9,7

Hotel

8,7

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velice spokojeni jak s organizací zájezdu tak s průvodkyní i dopravou. Bonusem bylo nádherné počasí.
Miroslav Baroš - Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska (01.08.2017 - 06.08.2017)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Jitka Jakubková - Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska (01.08.2017 - 06.08.2017)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Iveta Schönová - Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska (01.08.2017 - 06.08.2017)