X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Putování Švýcarskem až pod Mont Blanc

Švýcarsko

GRUYERES • CHILLON • MONT BLANC • CHAMONIX • MONTREUX • LES DIABLERETS • MURREN • BIRG • GRINDELWALD • JUNGFRAU
Putování Švýcarskem až pod Mont Blanc

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

3x večeře Na osobu / Na zájezd 2490
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 200 Kč, Zlín 300 Kč, Přerov 300 Kč, Olomouc 300 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400, Kuřim a Tišnov zdarma, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava a Praha zdarma.

2. den

Po cestě se zastavíme v Gruyères, zde společně navštívíme ukázkovou sýrárnu, kde se dozvíme o historii a procesu výroby sýru gruyère. Nebude chybět ani ochutnávka několika variant zralosti tohoto sýra a rovněž možnost nákupu. Poté přijedeme do Montreux a od břehů Ženevského jezera se ozubnicovou železnicí dostaneme na vrchol ROCHERS DE NAYE (2 045 m). Naskytne se nám zde panoramatický rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a především rozlehlé ŽENEVSKÉ JEZERO na hranicích s Francií. Podíváme se do Svištího ráje, kde uslyšíme pískot 14 různých druhů svišťů. Po pobytu na vrcholku sjedeme zpět ozubnicovou železnicí do Montreaux a vydáme se kolem břehu jezera na prohlídku tohoto malebného města a jeho dvou dominant – secesní tržnice a sochy Freddie Mercuryho hledícího na jezero. Procházku kolem Ženevského jezera zakončíme u pověstného vodního hradu Château de Chillon, jednoho z nejzachovalejších středověkých evropských hradů vůbec. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

3. den:

Po snídani se vydáme do švýcarského LES DIABLERETS a průsmyku COL DU PILLON (1 546 m), odkud s námi gondolová lanovka Glacier 3 000 vystoupá až na vrchol SCEX ROUGE ve výšce 2 971 m. Z vyhlídkové terasy restaurace navrhnuté známým architektem Mariem Bottou, se nám naskytne kruhový rozhled na nejznámější hory celého Švýcarska – Matterhorn, Jungfrau i Mont Blanc. Odpoledne nás čeká výlet do věhlasného Chamonix pod nejvyšší horou Evropy MONT BLANC. Lanovkou Téléphérique de l‘ Aiguille du Midi z roku 1955, která překonává největší převýšení na světě, vyjedeme na vrchol Aiguille du Midi. Užijeme si úžasný pohled na Mont Blanc a alpské ledovce či ledovcové tunely a komory přímo na vyhlídce. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den:

Po snídani vyjedeme moderní lanovkou do střediska Grütschalp, následně budeme vláčkem pokračovat do Mürrenu, který je nepřístupný pro automobilovou dopravu, takže tato železnice je pro toto turistické středisko obzvláště důležitá. Odtud máme možnost náročnější túry nebo výjezdu lanovkou na vrchol BIRG (2 684 m), kde se od roku 2016 nachází atrakce Thrill Walk – visutý chodník obepínající mohutnou skálu. Dále budeme pokračovat až na vrchol SCHILTHORN do výšky 2 970 m, který je proslavený svou otáčivou restaurací a také bondovkou „V tajné službě Jejího veličenstva“ odehrávající se právě v okolí stanice Piz Gloria. Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.

5. den:

Ráno přijedeme do střediska Grindelwald. Čeká nás výjezd lanovkou do výšky 2 220 m na vrchol MÄNNLICHEN, odkud se vydáme na nezapomenutelnou procházku ledovcovým královstvím s fantastickými výhledy na čtyřtisícovky Eiger, Mänch a Jungfrau a dorazíme až do vysokohorského průsmyku KLEINE SCHEIDEGG ve výšce 2 061 m. Zájemci budou moci pokračovat úzkorozchodnou ozubenou dráhou a vyjet až na nejvýše položené nádraží v celé Evropě na JUNGFRAUJOCHU ve výšce 3 454 m, kde z tzv. střechy Evropy přezdívané „Top of Europe“ uvidíme nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher jako na dlani. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

6. den:

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu lux. autobusem
• 3 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 3 × snídani
• služby průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

pobytové taxy
Doporučená částka na vstupy cca 400 CHF + 80 eur.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 2 490 Kč
3 x večeře - 2 490 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy