X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi

Švýcarsko

BREGENZ • SÄNTIS • APPENZELL • VLÁČEK Z HEIDEN DO RORSCHACH • STEIN AM RHEIN (UNESCO) • MEERSBURG • HEIDILAND • PFÄNDER • LINDAU
S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi
9,5 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný čas odjezdu 5:15), přes Prahu (předpokládaný čas odjezdu 8:15) a Plzeň (předpokládaný čas odjezdu 9:35) do Rakouska (další nástupní místa: Ždár nad Sázavou 300 Kč, Uherské Hradište 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kromeříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Mezirící – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma). V podvečer přijedeme do hlavního města Vorlarlberska Bregenz, které se nachází přímo u břehu třetího největšího jezera ve Střední Evropě. Město vznikalo postupně kolem středověkého jádra a Martinské věže, která je symbolem města. Z toho také vychází současná silná stránka zemského hlavního města Vorarlberska, moderní architektura. Bregenz se stal centrem zájmu mezinárodní architektury. Své stopy zde zanechali takoví architekti jako Hans Hollein, Jean Nouvel a Peter Zumthor. Možná ještě důležitější než slavná jména je však samotný kroužek „Vorarlberských architektů“. Jejich rukopis – dřevo ve strohém moderním stylu – je viditelný už léta v celém okolí. Prohlédneme si také tzv. Jezerní scénu, která je dějištěm oper v letních měsících. Na okraji města v klidném prostředí nedaleko jezera se také ubytujeme. Večeře.

2. den

O břehy Bodamského jezera se dělí tři státy. My ale chceme vidět šest států, a proto vjedeme do Švýcarska a krásnou krajinou přijedeme pod vrchol majestátní hory Säntis. Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme do výšky 2 502 m, odkud se nám rozevře výhled současně do Švýcarska, Německa, Rakouska, Lichtenštejnska, Francie a Itálie. Na vrcholku se nachází panoramatická restaurace a více než 100 let i měřící stanice. Säntis, coby nejvyšší viditelný bod, nás bude provázet během celého putování kolem Bodamského jezera. Poté už budeme směřovat do nejtradičnější švýcarské vesnice Appenzell, kde se dříve na hlavním náměstí hlasovalo šavlemi, a věřte či nevěřte až do dnešních dnů zvednutím ruky. Projdeme se uličkami s malebnými dřevěnými domy a můžeme také navštívit místní folklórní muzeum se sbírkami výšivek, oděvů a ukázkami tesařských prací (v kartě). V městečku Heiden navštívíme muzeum Henry Dunanta, zakladatele Červeného kříže (v kartě). V domě, kde žil 18 let, se seznámíme s jeho životem, prací, jeho vizemi, ale také uvidíme Nobelovu cenu i film o jejím nositeli. Ke Švýcarsku patří vlaky, a tak i my nasedneme na malý vyhlídkový vláček, který nás malebnou krajinou přiveze až do přístavního městečka Rorschach (v kartě), kde si necháme čas na kávu nebo skleničku a pozorování jachet a plachetnic na promenádě u jezera. Uvidíme i lázeňský domeček, který na kůlech vstupuje do jezera a také hrad Wartegg, dnes hotel, kam se uchýlila císařovna Zita se svým manželem po pádu monarchie. Na večeři přijedeme do našeho hotelu.

3. den:

Po snídani pojedeme po švýcarské straně jezera. Naší první zastávkou bude nejkrásnější „skanzen“švýcarského středověkého města Stein am Rhein. Jako v pohádce se budeme cítit na Radničním náměstí, obklopeni nádhernými renesančními domy ze 16. století s arkýři a barevnými fasádami. V Kreuzlingen – německé části Kostnice si vyfotíme kámen, kde byl upálen Mistr Jan Hus a poté se již nalodíme i s naším autobusem na trajekt a budeme se těšit plavbou k protější německé straně jezera. Přivítají nás plazící se vinice na mírných svazích padající do jezera. Po připlutí do překrásného barokního městečka Meersburg budeme mít čas ochutnat některou z místních specialit a vybrat si z množství lákavých restaurací a venkovních zahrádek v labyrintu uliček s hrázděnými a malovanými domy. Můžeme si také zvolit, zda navštívíme středověký hrad (v kartě) nebo nový renesanční palác (v kartě), které jsou hlavními lákadly města. A nesmíme také zapomenout ochutnat Müller Thurgau – víno Bodamského jezera. Abychom si užili i kouzlo nasvíceného pitoreskního městečka plného kaváren, hospůdek a předzahrádek s vonícími specialitami, zdržíme se až do večerních hodin. V pozdních večerních hodinách návrat do našeho hotelu.

4. den:

Po snídani se opět podíváme do Švýcarska. Lanovkami vyjedeme až pod vrchol Pizol do výšky 2 226 m (v kartě) do nádherné oblasti Heidina kraje. Sotva někde zažijeme takovou mnohostrannost přírody a potkáme třeba sviště horského nebo kozorožce. Za jasného počasí se nám nabídne jedinečný panoramatický výhled až na Rheintal k Bodamskému jezeru, nebo až ke slavnému horskému hřebeni Churfirsten. A kdo by neznal osudy malého děvčátka z knihy Heidi děvčátko z hor, která byla přeložena do více než padesáti jazyků… Podíváme se spolu do vesničky Heididorf u Maienfeldu. Přeneseme se v čase zpět do švýcarského horského světa 19. století a navštívíme původní „Heidihaus“ (cca 14 CHF), dům dívenky Heidi, který je zařízen přesně podle předlohy z knihy a prožijeme její příběh a osud její autorky Johanny Spyri, kterou tento kraj inspiroval k napsání světoznámého příběhu. Odpoledne se vrátíme přes Lichtenštejnsko k Bodamskému jezeru. Po návratu do Bregenzu vyjedeme gondolovou lanovkou na 1 064 m vysokou horu Pfänder (v kartě) a budeme mít možnost vidět nádherné panorama. Od švýcarských hor, přes Bodamské jezero, až k německé oblasti Allgäu a velikánům pohoří Bregenzského lesa. Z ptačí perspektivy uvidíme také jezerní scénu, kde se v létě pořádají opery přímo na jezeře. Možnost procházek nebo občerstvení v horské chatě i s nákupem sýrů nebo místní pálenky. Na večeři se vrátíme do hotelu.

5. den:

Po snídani se s Bodamským jezerem rozloučíme jezerní perlou – město Lindau se nachází na ostrově a budeme žasnout nad jeho pitoreskní krásou. Nový maják z 19. století skýtá ohromující výhled na jezero a Alpy. Mramorový bavorský lev naproti je symbolem města. Ve svém volnu před odjezdem budeme mít dostatek času projít si náměstí a uličky s gotickými a renesančními domy s překrásnými freskami. Všude nás budou lákat kavárny a venkovní zahrádky k ochutnávce vína, piva, nebo výborného jídla. I nám se bude stýskat, že tuto překrásnou oblast u jezera opouštíme, ale čeká nás cesta domů… Do Plzně příjedeme s předpokládaným příjezdem v 15:40, do Prahy s předpokládaným příjezdem v 17 hodin a do Brna v nočních hodinách s předpokládaným příjezdem ve 21:30.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• trajekt přes Bodamské jezero
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v 3* hotelu
• 4× snídani
• 3× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 000 Kč
• 3 denní Bodensee Card cca 72 EUR
• pobytová taxa v hotelu cca 5 EUR/os./pobyt

Předpokládaná částka na vstupy a lanovky cca 290 CHF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,5

6 hodnocení

9,6

Hotel

8,8

Strava

9,8

Delegát

9,8

Doprava


9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se velmi vydařil, vše proběhlo bez komplikací. Velká pochvala panu řidiči.
Ludmila Havigerová - S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi (19.06.2019 - 23.06.2019)

8,8
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Zájezd splnil mé očekávání.
Pavel Svatek - S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi (05.09.2018 - 09.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Výborný zájezd, počasí nám přálo ,což kladně ovlivnilo i náladu účastníků. Hlavní podíl na spokojenosti ovšem měla velmi příjemná, ochotná a empatická průvodkyně pí. Šafaříková a i řidič autobusu, pan Procházka. Děkuji a těším se na další zájezd v r. 2019.
Zdenka Šoupalová - S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi (05.09.2018 - 09.09.2018)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi pěkný zájezd. Paní delegátka výborná.
Libuše Cajthamlová - S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi (05.09.2018 - 09.09.2018)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme spokojeni s náplní celého zájezdu.
Velká pochvala patří průvodkyni zájezdu.
Těšíme se na podobný zájezd. Ramplovi.
Petr Rampl - S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi (06.09.2017 - 10.09.2017)