X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Saas Tall - údolí čtyřtisícovek a Matterhorn s kartou na lanovky

Švýcarsko

FURKAPASS • RHÔNEGLETSCHER • SAAS-FEE • SPIELBODEN • GLETSCHERGROTTE • HOHSAAS • KREUZBODEN • FURGGSTALDEN • MATTMARK • FELSKINN • METRO ALPIN • MITTELALLALIN • ICE PAVILION • HANNIG • BERN
Saas Tall - údolí čtyřtisícovek a Matterhorn s kartou na lanovky
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný čas odjezdu 5:15), přes Prahu (předpokládaný čas odjezdu 8:15) a Plzeň (předpokládaný čas odjezdu 9:35), další nástupní místa Ždár nad Sázavou 300 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kromeríž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč,, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma). Odpoledne pojedeme přes Furkapass (2 436 m), jeden z nejvýše položených průsmyků Švýcarska. Zastavíme se na vyhlídce hotelu Belvedere, v jehož sousedství se nachází turistický magnet této oblasti – ledovec Rhônegletscher. Pokračovat budeme do údolí Saastal. Přijedeme do Sass Almagel, kde se v pozdních večerních hodinách ubytujeme pro celý náš zbývající pobyt. Nocleh.

2. den

Po snídani se vydáme k přehradě Mattmark (2 197 m) s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku, která je obklopena nádhernou krajinou, ale také spojená s velkou tragédií, která se zde stala před více jak 50 lety a při které zahynulo několik desítek dělníků. Poté přejedeme do Saas Fee a vyjedeme novou desetimístnou gondolovou lanovkou na Spielboden (2 448 m) (v kartě), kde se setkáte s prvním svištím rájem a další lanovkou na Längfluh (2 830 m) (v kartě). Dolů do údolí sejdeme po úzké turistické stezce podél ledovce a dále po hřebeni panoramatickou cestou přes jezero u horské chaty Gletschergrotte, kde se můžeme občerstvit (cca 2,5 hod.). Zájemci se mohou vrátit lanovkou. Odpoledne budeme mít volno k procházkám a relaxaci. Pro zdraví prospěšná bude
jistě Kneippova stezka. Odvážnější z nás se mohou oddat adrenalinové zábavě v Adventure Forest s 280 m dlouhým přeletem v závěsu na laně nad říčkou Fee-Vispe (cca 36 CHF). Návrat do hotelu autobusem nebo příjemnou pěší cestou. Večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani pojedeme do Saas-Grund a kabinkovou lanovkou vyjedeme do výšky 3 146 m do konečné stanice Hohsaas (3 200 m) (v kartě), kde budeme mít přímo před očima panorama horských velikánů nad Saas-Fee. Nad stanicí lanovky se projdeme naučnou stezkou „18 Viertausendern“ (18 čtyřtisícovek). Každému z těchto vrcholů je věnováno zastavení v podobě kamenné mohyly s nejrůznějšími informacemi a zajímavostmi. Poté sjedeme do mezistanice Kreuzboden (2 405 m) (v kartě), a necháme se okouzlit překrásnou přírodou v podobě alpské květeny, malého jezírka a nám již známých horských zvířátek – svišťů. Zdatnější turisté se vydají na cca 3,5 hod. procházku tzv. alpskou květinovou cestou, která vede přes Almagelleralp k horní stanici lanovky Furggstalden a odtud dále do Saas Almagell. Ostatní sjedou k autobusu do Saas Grund, odkud budou pokračovat k lanovce, která je vyveze na Furggstalden (1 885 m) (v kartě), kde se mohou občerstvit v horském hotelu a z terasy obdivovat krásu velehor. Návrat do hotelu z Furggstalden pěšky, lanovkou nebo na terénních koloběžkách. Večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme do Saas Fee a odtud lanovkou na Felskinn (3 000 m) (v kartě). Poté se vydáme podzemní dráhou Metro Alpin (cca 45 CHF), která je nejvýše položeným metrem na světě. Přijedeme do ledovcového areálu Mittelallalin (3 500 m). Tunel je proražený do úbočí hory Allalinhorn, měří 1 749 metrů a překonává výškový rozdíl 476 metrů. Na Mittelallalinu, z nejvýše položené otáčivé restaurace na světě, se nám naskytne nezapomenutelný zážitek v podobě úchvatného panorama horských velikánů sahajících od Allalinu a Weisshornu až po masiv Jungfrau. Najdeme zde také největší umělou ledovcovou jeskyni na světě Ice Pavilion (5 500 m2) (v kartě) postavenou glaciologem Benediktem Schnyderem. Ledové sochy a tajemné modré světlo vytvořené slunečními paprsky pronikající ledovou masou nabízí pohled do fascinujícího světa věčného ledu. Odpoledne vyjedeme na Hannig (2 350 m) (v kartě), abychom si naposledy vychutnali ledovcové panorama oblasti a rozloučili se se světem fascinujících a zároveň neúprosných horských velikánů. Pod konečnou stanicí lanovky se nachází další sviští ráj. Zpáteční cestu si můžeme zpestřit jízdou na terénních koloběžkách (cca 10 CHF), sejít pěšky (cca 1,5 hod.) nebo se vrátit lanovkou. Návrat na hotel.

5. den:

Po snídani si uložíme zavazadla do autobusu a přejedeme do dalšího údolí. Z vesničky Täsch přejedeme místními elektromobily do střediska Zermatt, města bez automobilového provozu, které se nachází na úpatí magické a nejkrásnější hory Evropy – Matterhornu. Můžeme si zvolit výjezd lanovkami na Malý Matterhorn (3 884 m) (cca 110 CHF) s výhledem na blízký Matterhorn a při dobré viditelnosti s dohledem až na Mont Blanc a Jungfrau nebo výjezd zubačkou na Gornergrat (3 090 m) (cca 115 CHF) s výhledem na nejvyšší horský masiv Švýcarska – masiv Monte Rosa a na ledovce. Večer se vydáme přes Německo do ČR.

6. den:

V brzkých ranních hodinách přijedeme do Plzně, Prahy, následně do Brna (cca 09:00).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3*
• 4× snídani
• 3× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 900 Kč
• povinná pobytová taxa 35 CHF/os./pobyt
- zahrnuje i návštěvnickou kartu se vstupy na všechny lanovky v oblasti Saas Tall (dle programu)
• možnost dalších příplatků na místě:
2.den - přejezd v závěsu na laně nad říčkou Fee-Vispe - cca 36CHF
4.den - podzemní dráha Metro Alpin - cca 45CHF
4.den - jízda na terénních koloběžkách - cca 10CHF
5. den - lanovka na Malý Matterhorn cca 110 CHF nebo zubačka na Gornergrat cca 115 CHF.

V době vydání katalogu nebyly ještě publikovány karty pro rok 2020, a proto uvedený program a podmínky jsou dle roku 2019.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

4 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ivona Peštálová - Saas-Fee - perla švýcarských Alp (07.08.2018 - 12.08.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl úžasný, spokojenost. Škoda, že nevyšlo počasí na sto procent, ale to bohužel nelze ovlivnit. Určitě se opět na nějakém zájezdě potkáme. Děkuji.
Liana Winklerová - Saas-Fee - perla švýcarských Alp (08.08.2017 - 13.08.2017)