X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty s jízdou Bernina Express a ledovcem Diavolezza

Švýcarsko

VIA MALA • MONTE GENEROSO • COMO • VAL VERZASCO • LAVERTEZZO • VOGORNO • ASCONA • LAGO MAGGIORE • LOCARNO • LAGO DI COMO • MALOJA PASS • SVATÝ MOŘIC • DIAVOLEZZA • BERNINA EXPRESS • TIRANO • VILA CARLOTTA • BELLAGIO • DOMASO • ALPROSE • LUGANO
Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty s jízdou Bernina Express a ledovcem Diavolezza
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

vlak Bernina Expres 2. třída Tirano-sv. Mořic Na osobu / Na zájezd 1690
vlak Bernina Expres 2. třída Tirano-sv. Mořic - dítě a mádež do 24,99 let Na osobu / Na zájezd 1390
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna (cca 05:15), Prahy (cca 08:15) a Plzně (cca 09:30), další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč.
Po průjezdu Německem a Rakouskem se již budeme moci kochat výhledy na okolní malebnou krajinu. Švýcarsko je známo krásnými přírodními scenériemi, láká na alpské velikány, ale pyšní se také atraktivními soutěskami. My se podíváme k té nejkrásnější a v minulosti nejobávanější. Via Mala, doslovně ďábelská cesta, byla již v době Římanů obávanou přístupovou cestou k Alpám. Ve večerních hodinách přijedeme na naše ubytování v nádherné oblasti u italského fjordovitého jezera Lago di Como, jehož scenérie hor a rozeklaných úbočí přitahuje turisty již po staletí. Kouzlu oblasti propadl i spisovatel Stendhal, který několikrát u jezera Como pobýval. Ubytujeme se na celý pobyt v rodinném hotelu s venkovním bazénem.

2. den

Po snídani pojedeme do Švýcarska, abychom podnikli výjezd zubačkovou lanovkou na Monte Generoso. Během 40 minut vystoupáme nádhernou krajinou do nadmořské výšky 1.700 m, odkud se nám rozevře panoramatický pohled do kraje. Možnost oběda ve vyhlídkové restauraci. Odpoledne strávíme již zase v Itálii ve městě Como, kde v roce 195 př. n. l. Římané založili pevnost Comum. Dnes na témže místě stojí bezmála osmdesátitisícové město. Sídlo, jemuž každopádně na půvabu přidává jezero obklopené zelenými vrchy, ale které toho nabízí k vidění o dost víc. Například muzeum a sochu jednoho významného rodáka – fyzika – právě v Comu se totiž v roce 1745 narodil Alessandro Volta. Se šálkem kávy nebo skleničkou vína si vychutnáme atmosféru pozdního odpoledne na katedrálním náměstí v centru s lákavými obchody s italskou módou. V podvečer se vrátíme do hotelu, relaxace u bazénu (bude-li hezky, hotel má venkovní bazén) Večeře v hotelu.

3. den:

Tento den nás čeká návštěva Švýcarska v podobě velmi atraktivního kantonu Ticino. Do ticha starobylých vesniček s jednoduchými kamennými domy se ponoříme v izolovaném horském údolí Val Verzasco, které je naprostým protikladem luxusních jezerních měst. V městečku Lavertezzo se projdeme po kamenném mostě, který se klene nad průzračnou smaragdovou vodou. Možnost koupání. Před návratem do hotelu se ještě zastavíme na fotografickou zastávku u přehrady Vogorno, kde filmoval seskok James Bond. Poté přijedeme do umělecké a intelektuální Ascony, kdysi bývalé rybářské vesnice s nábřežím lemovaným kavárnami a restauracemi. Projdeme se kamennou ulicí, v jejíchž starobylých budovách můžeme obdivovat starožitnosti, šperky, módu nebo švýcarské hodinky. Před návratem do hotelu se zastavíme v oblasti jezera Lago Maggiore. Navštívíme Locarno, město oranžovníků a datlových palem se známou dominantou mariánského kostela Madonna del Sasso, jež od města dělí jen několikaminutová jízda kolejovou lanovkou. Na večeři se vrátíme do našeho hotelu.

4. den:

Dnes nás čeká celodenní výlet za nejvyhlášenějšími atraktivitami švýcarského kantonu Graubünden: zažijeme nejslavnější silnicí Maloja Pass, navštívíme nejluxusnější horské středisko Svatý Mořic a vyjedeme lanovkou na 3tisícovku Diavolezza, odkud budeme moci pozorovat jedinou 4tisícovkukantonu Graubünden - Piz Bernina a na závěr se projedeme nejslavnějším švýcarským panoramatickým vlakem Bernina Express – od ledovců k palmám!
Po snídani pojedeme nejprve podél jezera Lago di Como, abychom vzápětí zaměnili nábřežní lázeňskou promenádu za impozantnost švýcarských Alp. Jedna z nejslavnějších silnic světa nás v neuvěřitelných zákrutech s úžasnými výhledy dovede do průsmyku Maloja Pass do výšky 2.000 m. Vrchol Piz Corvatsch na horizontu nám ohlásí, že právě přijíždíme do mondénního resortu Svatý Mořic (1 856 m), který již dvakrát hostil zimní olympijské hry. Křišťálový vzduch a vůni lesů budeme vnímat při procházce kolem jezera a podíváme se také do centra města. Poté již pojedeme přes Pontresinu k údolní stanici Bernina Diavolezza a kabinovou lanovkou se vyvezeme do stanice Diavolezza do výšky 3.000 m. Z návštěvní plošiny se nám otevřou dechberoucí výhledy na Rhétské a Orobské Alpy a ledovec Piz Bernina. V místní vyhlídkové restauraci se budeme moci občerstvit (doporučujeme zvýhodněnou cenu lanovka + oběd cca 62 CHF, nutno objednat v CK předem). Odpoledne sjedeme do údolí, abychom si na závěr „slízli třešinku z dnešního dortu“. A to již přijíždí nejslavnější švýcarský rychlík červená Bernina Express s velkými prosklenými panoramatickými okny, která ještě umocní jedinečnou podívanou, jež nás bude doprovázet na dvouhodinové cestě ze světa ledovců k vinicím a palmám italského Tirana. Projedeme nejkrásnější úsek trasy – budeme žasnout nad barvami Lago Bianco a projedeme také slavný kruhový viadukt Brusio. Náš vlak vlnící se po trase Rhétské dráhy, jež je zapsána na seznam UNESCO, je mistrovským technickým dílem pokořujícím alpské velikány. Na pozdní večeři se vrátíme do našeho hotelu.

5. den:

Po snídani nás autobus odveze k jezeru Lago di Como, a zavítáme k vile Carlotta v Tremezzu. Tento elegantní palác z 18. století stojí uprostřed překrásných zahrad s bujnou vegetací, kde na jaře rozkvétají rododendrony, kamélie a azalky. Pyšní se prvotřídní polohou s úchvatným výhledem na jezero. Po prohlídce poplujeme lodí do městečka Bellaggio ležícím na jednom z nejkrásnějších míst u jezera – na severním mysu Punta di Bellagio. Budeme obdivovat krásy jezera Como s neobyčejně pestrou středomořskou vegetací. I nás okouzlí kontrast palem a olivových stromů se štíty alpských masivů. Odpoledne zamíříme do nejsevernější italské vinařské oblasti u jezera Como. Oblast Domaso je atraktivním gurmánským a vinařským místem, kde lahodná vína dozrávají v mírném klimatu na terasovitých vinicích. Na terase místního vinařství s nádherným výhledem na jezero se ponoříme do dávné historie, vůně i chutě těchto vín. Ochutnáme také sýry z místní výroby, prošuto i domácí italské rizoto a typický dezert s likérem. Návrat na ubytování.

6. den:

Po snídani nás bude nedaleko švýcarského Lugana očekávat exkurze ve světoznámé čokoládovně Alprose, kde budeme mít možnost různé druhy čokolád nejen ochutnat, ale také si je výhodně zakoupit. Poté přejedeme do noblesní metropole švýcarské riviéry Lugano, které je malebně obklopeno palmami a horskými štíty. Projdeme po jezerní promenádě v Luganu přezdívaném Rio de Janeiro starého kontinentu a prohlédneme si nádherné fresky v kostele Santa Maria degli Angioli. S malebným Ticinem se rozloučíme symbolicky u šálku vynikajícího espresa nebo sklenice s vychlazeným Prosecem s výhledem na Monte Bré a San Salvatore. Do ČR se budeme vracet přes Rakousko a Německo. Příjezd do Plzně (cca 22:00), Prahy (cca 23:00), Brna (cca 01:30).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3* s venkovním bazénem
• 5× snídani
• 3× večeři (3 chody)
• 1× návštěvu vinařství s ochutnávkou vín v Itálii s rozšířeným občerstvením
• vstup do muzea čokolády včetně ochutnávky v Alprose
• průvodcovské služby

Příplatky

• vlak Bernina Express: Diavolezza – Tirano - NUTNOST BRZKÉ OBJEDNÁVKY – 1.690 Kč
• vlak Bernina Express: Diavolezza – Tirano - dítě a mládež do 24,99 let - NUTNOST BRZKÉ OBJEDNÁVKY – 1.390 Kč
• lanovka Diavolezza s obědem (nutno rezervovat v CK předem) cca 62 CHF
• lanovka Diavolezza bez oběda (nutno rezervovat v CK předem) cca 47 CHF
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

SLEVY: 3. a 4. osoba na přistýlce 1.200 Kč

Předpokládaná částka na vstupycca 30 € + cca 105-120 CHF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

5 hodnocení

9,8

Hotel

8,8

Strava

9,8

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
skvělé
Jan Holčík - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (11.06.2019 - 16.06.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Byli jsme velmi spokojeni. Krásné počasí nám přálo, tak jsme si mohli vychutnat pěknou přírodu, vyhlídky na jezera, úžasné degustace na velmi zajímavých místech.
Doporučujeme
Tomečkovi
Jana Tomečková - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (11.06.2019 - 16.06.2019)

9
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Velice povedený zájezd do krásné oblasti Itálie a Švýcarska. Jen snad vinařstvím mohlo být věnováno trochu méně času a více osobnímu volnu při prohlídce jednotlivých lokalit. Průvodkyně byla velice erudovaná a příjemná.
Jarmila Ondráčková - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (12.06.2018 - 17.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jako vaši věrní klienti jsme byli naprosto spokojeni jako vždy. Ubytování a strava - pojem rodinný hotel zde není klišé, je to velmi příjemná realita! Průvodce a doprava, to u vás asi ani nemůže být jiné než bezvadné
Děkujeme.
Stanislav Kopecký - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (12.06.2018 - 17.06.2018)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Dosud jenom chválíme a případný obdobný zájezd/vinice/ bychom si i zopakovali.Kreisler
Tomáš Kreisler - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (13.06.2017 - 18.06.2017)