X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty

Švýcarsko

VADUZ • COMO • MONTEVECCHIA • LAGO DI COMO • BELLAGIO • PESCELLO • LAGO DI LECCO • DOMASO • LAGO MAGGIORE • LOCARNO • ASCONA • VAL VERZASCO • LAVERTEZZO • VOGORNO • LUGANO • ALPROSE • BELLINZONA (UNESCO)
Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna (předpokládaný čas odjezdu 5:15), přes Prahu (předpokládaný čas odjezdu 8:15) a Plzeň (předpokládaný čas odjezdu 9:35), další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Stážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí-dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Po průjezdu Německem a Rakouskem se již budeme moci kochat výhledy na okolní malebnou krajinu. Cestou se zastavíme v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví – Vaduzu, jemuž dnes dominuje hradní sídlo panovníka zbudované již ve 13. století. V pozdních večerních hodinách přijedeme na naše ubytování v nádherné oblasti u italského fjordovitého jezera Lago di Como, jehož scenérie hor a rozeklaných úbočí zahalených do tajuplného ticha přitahuje turisty již po staletí. Ubytujeme se v oblasti Como, jehož prostředí okouzlilo i spisovatele Stendhala, který si tuto oblast oblíbil a několikrát u jezera Como pobýval

2. den

Po snídani navštívíme město Como, kde v roce 195 př. n. l. Římané založili pevnost Comum. Dnes na témže místě stojí bezmála osmdesátitisícové město. Sídlo, jemuž každopádně na půvabu přidává jezero obklopené zelenými vrchy, ale které toho nabízí k vidění o dost víc. Například muzeum a sochu jednoho významného rodáka – fyzika – právě v Comu se totiž v roce 1745 narodil Alessandro Volta. Po nábřeží dojdeme k nástupní stanici pozemní lanovky. Z nadmořské výšky 198 metrů vyjedeme téměř o půl kilometru výš k obci Brunate. V cílové stanici lanovky je vynikající vyhlídkové místo na část jezera, jehož celková plocha zaujímá 146 km2 a hloubkou se propadá až 410 metrů pod hladinu moře, ale i na celé město Como. Odpoledne Odpoledne nás putování za vynikajícím a velmi limitovaným vínem přivede do oblasti velmi atraktivního švýcarského kantonu Ticino. Navštívíme rodinné vinařství pokračující v tradici obuvnického továrníka a vizionáře Otto Bally. V místě prosáklém historií na půdě bývalého středověkého kláštera, se seznámíme nejen s podmínkami pěstování vinné révy v oblasti Ticino, ale také typická vína jako je Merlot, Sauvignon nebo Chardonnay spolu s místními sýry a prošutem obklopeni vinicemi ochutnáme.Večer návrat do hotelu, večeře.

3. den:

Po snídani nás autobus odveze k jezeru Lago di Como, kde lodí připlujeme do městečka Bellaggio ležícím na jednom z nejkrásnějších míst u jezera – na severním mysu Punta di Bellagio. Budeme obdivovat krásy jezera Como s neobyčejně pestrou středomořskou vegetací. I nás okouzlí kontrast palem a olivových stromů se štíty alpských masivů. V parkovém hotelu Villa Serbelloni s krásným výhledem na všechna tři ramena jezera bydlel i W. Churchill a John F. Kennedy. Po prohlídce městečka se projdeme k rybářské vesničce Pescello u ramene jezera Lago di Lecco. Volno k obědu. Odpoledne zamíříme do nejsevernější italské vinařské oblasti u jezera Como. Oblast Domaso je atraktivním gurmánským a vinařským místem, kde lahodná vína dozrávají v mírném klimatu na terasovitých vinicích. Na terase s nádherným výhledem na jezero se ponoříme do dávné historie, vůně i chutě těchto vín. Ochutnáme také sýry z místní výroby, prošuto italské rizoto a typický dezert s likérem . Návrat na ubytování.

4. den:

Tento den se po snídani vydáme do oblasti jezera Lago Maggiore. Navštívíme Locarno, město oranžovníků a datlových palem se známou dominantou mariánského kostela Madonna del Sasso, jenž od města dělí jen několikaminutová jízda kolejovou lanovkou. Poté přijedeme do umělecké a intelektuální Ascony, kdysi bývalé rybářské vesnice s nábřežím lemovaným kavárnami a restauracemi. Projdeme se kamennou ulicí, v jejíchž starobylých budovách můžeme obdivovat starožitnosti, šperky, módu nebo švýcarské hodinky. Do ticha starobylých vesniček s jednoduchými kamennými domy se ponoříme v izolovaném horském údolí Val Verzasco, které je naprostým protikladem luxusních jezerních měst. V městečku Lavertezzo se projdeme po kamenném mostu, který se klene nad průzračnou smaragdovou vodou. Možnost koupání. Před návratem do hotelu se ještě zastavíme na fotografickou zastávku u přehrady Vogorno, kde filmoval seskok James Bond. Večeře. Nocleh.

5. den:

Po snídani si prohlédneme oblast v okolí metropole švýcarské riviéry Lugana, které je malebně obklopeno palmami a horskými štíty. Nejprve se projdeme po jezerní promenádě v Luganu přezdívaném Rio de Janeiro starého kontinentu a prohlédneme si nádherné fresky v kostele Santa Maria degli Angioli. Budeme mít možnost vychutnat si šálek kávy s výhledem na Monte Bré a San Salvatore. Poté nás bude očekávat exkurze ve světoznámé čokoládovně Alprose, kde budeme mít možnost různé druhy čokolád nejen ochutnat, ale také si je výhodně zakoupit. Se Švýcarskem se rozloučíme krátkou zastávkou v hlavním městě kantonu Ticino Bellinzoně, abychom si vyfotografovali tři středověké hrady, které jsou na seznamu UNESCO.

6. den:

V nočních hodinách příjezd do Plzně (předpokládaný čas příjezdu ve 1:30) a Prahy (předpokládaný příjezd 2:50), následně do Brna s předpokládaným časem příjezdu v 5:50.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3*
• 4× snídani
• 2× večeři
• 1× návštěvu vinařství s ochutnávkou ve Švýcarsku s občerstvením
• 1× návštěvu vinařství s ochutnávkou vín v Itálii s rozšířeným občerstvením
• vstup do muzea čokolády včetně ochutnávky v Alprose
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1400 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

SLEVY:
• 3. a 4. osoba na přistýlce 900 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 25 € + 15 CHF

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

5 hodnocení

9,8

Hotel

8,8

Strava

9,8

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
skvělé
Jan Holčík - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (11.06.2019 - 16.06.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Byli jsme velmi spokojeni. Krásné počasí nám přálo, tak jsme si mohli vychutnat pěknou přírodu, vyhlídky na jezera, úžasné degustace na velmi zajímavých místech.
Doporučujeme
Tomečkovi
Jana Tomečková - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (11.06.2019 - 16.06.2019)

9
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Velice povedený zájezd do krásné oblasti Itálie a Švýcarska. Jen snad vinařstvím mohlo být věnováno trochu méně času a více osobnímu volnu při prohlídce jednotlivých lokalit. Průvodkyně byla velice erudovaná a příjemná.
Jarmila Ondráčková - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (12.06.2018 - 17.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jako vaši věrní klienti jsme byli naprosto spokojeni jako vždy. Ubytování a strava - pojem rodinný hotel zde není klišé, je to velmi příjemná realita! Průvodce a doprava, to u vás asi ani nemůže být jiné než bezvadné
Děkujeme.
Stanislav Kopecký - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (12.06.2018 - 17.06.2018)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Dosud jenom chválíme a případný obdobný zájezd/vinice/ bychom si i zopakovali.Kreisler
Tomáš Kreisler - Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty (13.06.2017 - 18.06.2017)