X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Z Čech až do Luzernu vlakem

Švýcarsko

CURYCH - LUCERN
Z Čech až do Luzernu vlakem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2900
kupé pro 2 osoby Na osobu / Na zájezd 1900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Individuálně vlakem z Brna, Olomouce a Ostravy do Prahy, odkud ve večerních hodinách odjedeme z Prahy, přes Tábor a České Budějovice lůžkovým vlakem Jižním expresem do Švýcarska.

2. den

Ráno přijedeme do Curychu, světového centra bankovnictví, obchodu a výroby hodinek, kde nás obklopí velkolepá budova nádraží Bahnhof. Projdeme se po Bahnhofstrasse, luxusní nákupní třídě, se snad nejdražšími obchody v Evropě, do historického centra. Nachází se zde katedrála Fraumünster s historií od roku 853 s překrásnou vitráží M. Chagalla, Wasserkürche a Grossmunsten, zajímavé je také muzeum hodinek. Chvíle odpočinku můžeme strávit u Curyšského jezera. Zájemci mohou absolvovat plavbu po jezeře vyhlášeným parníkem. V podvečer odjedeme vlakem do Luzernu, v jehož centru se ubytujeme. Při večerní procházce u řeky Reuss a slavného Kaplového mostu se budeme kochat pohledy na osvětlenou moderní architekturu.

3. den:

Tento den strávíme v Luzernu, jednom z nejkrásnějších švýcarských měst a historickém centru kantonu. Budeme se toulat uličkami Starého města, podíváme se na náměstí Weinmarkt, kde se nachází pozdně renesanční radnice. Projdeme se po dřevěných mostech přes řeku Reuss – Kapellbrücke, původem ze 14. stol., který byl po požáru obnoven a ozdoben malbami, Kapellbrücke a Spreuerbrücke. Fakultativně možnost lodního výletu po Vierwaldstättském jezeře. Zájemci mohou navštívit jedinečná místní muzea. Unikátní je dopravní muzeum Verkehrshaus der Schweiz, kde jsou zastoupena a poutavě přiblížena všechna dopravní odvětví: železnice s modelem stavby nejdelšího železničního tunelu na světě – Gotthardského tunelu, švýcarské silnice, lanovky, mosty, letecká i kosmická doprava. V Muzeu Rosengart najdeme umělecké sbírky (Picasso a Paul Klee), můžeme se podívat také do muzea Richarda Wagnera. Dále budeme mít možnost ochutnání místních gastronomických specialit. Milovníci vlaků nenavštíví muzea, ale odjedou do Belinzony se středověkými hrady a zpět přes Gothardský průsmyk a tunel starou železnicí s panoramatickými výhledy (cca 40 CHF, nutno objednat v CK).

4. den:

Tento den na nás čeká jezero a hora Pilatus s možností lehké turistiky. Absolvujeme Goldene Rundfart – Zlatou okružní cestu, která zahrnuje kombinaci lodě, zubačky, lanovky a vlaku. Nejprve poplujeme lodí, poté se nejstrmější zubačkou na světě dostaneme na horu Pilatus (2 133 m n. m.), kde se před námi rozevřou překrásné výhledy na Alpy. Pokračovat budeme lanovkou. Po návratu do Luzernu se mohou zájemci podívat na moderní architekturu kongresového a nákupního centra, budovu KKL na nábřeží od architekta Jeana Nouvela. V podvečer se vypravíme vlakem zpět do Curychu, volno k občerstvení a nákupům. Ve večerních hodinách odjedeme lůžkovým vlakem Jižním expresem zpět do Prahy.

5. den:

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 900 Kč
• kupé pro 2 osoby 1 900 Kč/os. (omezené množství)
• zubačka a lanovka na Pilatus cca 100 CHF (od 10 osob, nutno závazně objednat předem v CK)

Předpokládaná částka na vstupy a jízdenky cca 60 CHF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy