X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Pamukkale, Kappadokie, Antalya

Turecko

KONYA • KAPPADOKIE • GÖREME • KARAVANSERÁJ SULTANHAN • PAMUKKALE • HIERAPOLIS • PERGE • ANTALYA
Pamukkale, Kappadokie, Antalya

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3300
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna, Prahy a Ostravy odletíme do Antalye. Po příletu se přivítáme s průvodcem a odjedeme do hotelu v Antalyi.

2. den

Po snídani se vydáme do bývalého hlavního města Seldžucké říše, do Konye – města tančících dervišů. Navštívíme Muzeum Mevlany, který je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů. Myšlenky tohoto řádu jsou dodnes vyznávány mnoha věřícími. Poté odjedeme na ubytování v Kappadokii.

3. den:

Po snídani začneme náš celodenní výlet v nádherné oblasti Kappadokie nazývané měsíční krajinou. Tufová krajina byla vytvořena sopkami Erciyes a Hasan Dag. Vytryskáváním lávy a erozí vznikly početné přírodní formace. Navštívíme přírodní muzeum Göreme s mnoha nádherně dochovanými skalními kostely vyzdobenými freskami, které vytvořili v minulosti zde se ukrývající první křesťani. Projdeme se několika různými údolími, jako je Údolí mnichu, Holubí údolí, Bílé údolí a další. Absolvujeme panoramatický okruh se spoustou zajímavých zastávek na fotografování. Budeme mít také možnost spatřit slavného velblouda z tufu. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani budeme pokračovat v poznávání Kappadokie. Vydáme do vesnice Ortahisar, která byla kdysi tvořena pouze obydlími ve skále. A protože nejlepším způsobem, jak poznat Kappadokii, je procházet se fantastickou a bizarní krajinou pěšky, absolvujeme další dvouhodinovou procházku nádherným Červeným údolím, kde rudě zbarvené skály lemují dominantu Kappadokie, Stolovou horu z tufu. Podíváme se také, jak vyrábí místní obyvatelé keramiku, která je pro ně jedním z hlavních příjmů. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani se s Kappadokií rozloučíme a malebnou krajinou odjedeme na Pamukkale. Cestou navštívíme jedno z mnoha objevených podzemních měst, kde obyvatelé nacházeli útočiště převážně v dobách arabských nájezdů. Nenecháme si také ujít prohlídku karavanseráje Sultanhan. Tato mohutná stavba pevnostního charakteru pochází ze 13. století. Obdobné stavby nalezneme přibližně každých 40 km. Tato vzdálenost odpovídá zhruba dennímu pochodu velbloudích karavanů. Ubytujeme se v oblasti Pamukkale.

6. den:

Po snídani se vydáme na prohlídku Pamukkale. Pamukkale v překladu doslova znamená „Bavlněný hrad“ a je jedním z nejpůsobivějších přírodních útvarů v Turecku. Jedná se o termální pramen, který tvoří sérii bílých jezírek, svažujících se v terasách dolů. Svahy jsou pokryté travertinem, připomínající sníh nebo led. Byly to právě tyto termální prameny, které vedly na konci 2. století př. n. l. k založení lázeňského města Hierapolis. Město je známé svou obrovskou nekropolí s mnoha typy hrobů. Odpoledne si nenecháme ujít prohlídku dílny na vázání koberců. Poté se vydáme malebným pohořím Taurus do Antalye. Ubytování bude v hotelu na Turecké riviéře.

7. den:

Po snídani se vydáme na prohlídku města Perge, kde uvidíme zbytky nejdůležitějšího antického města této oblasti. V Antalyi navštívíme velké klenotnictví, kde budeme obdivovat zručnost zdejších zlatníků. V kožešnictví shlédneme přehlídku kožené módy a na vlastní kůži si vyzkoušíme nádherné modely bund a kabátů, které se nabízí k prodeji. Poslední návštěva bude patřit typickému tureckému bazaru. Nocleh v oblasti Antalye

8. den:

Transfer na letiště a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Brno/Praha/Ostrava–Antalya a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery a dopravu klimatizovaným autobusem dle programu Turecku
• 7× ubytování v hotelech 3* a 4* ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi (snídaně a večeře)
• 6× obědy
• vstupy do objektů a místní průvodce s licencí
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3.300 Kč

Slevy:
• 3. osoba na pokoji 900 Kč

Možnost fakultativního výletu:
Let balónem 180 € (nutno objednat při sepsání smlouvy): cca 1 hodinu let balonem nad nádhernými údolími v Kappadokii. V brzkých ranních hodinách máte možnost sledovat východ slunce nad skalami a údolími v této úchvatné krajině. Po absolvování letu dostanete diplom a svůj nezapomenutelný zážitek zapijete sklenicí šampaňského. (Zájemci absolvují výlet dle povětrnostních podmínek brzy ráno před snídaní 3. nebo 4. den.)

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 20.10.2015
Dobrý den, v termínu od 23. 9. do 30. 9. 2015 jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu do Pamukkale, Kappadokie a Antalye. Zájezd to byl velice zajímavý. Moc se mi líbil. Snad jen první den po příletu jsme měli celý den volno (ve městě jsme byli většinou všichni poprvé, a tak jsme se tam jen tak toulali). Myslím si, že se mohla uskutečnit prohlídka s výkladem staré Antalye a přístavu. Touto cestou bych chtěla ještě jednou poděkovat průvodkyni paní Stáni Beranové za zajímavý výklad během celé cesty, a péči a čas, kterou nám během zájezdu věnovala. S přáním hezkého dne, Životská

Mail doručen: 16.10.2015
Dobrý den, děkuji tímto Vaší cestovní kanceláři za velmi dobře připravený a zorganizovaný 12 denní poznávací zájezd do Turecka v termínu od 23.9.-3.10.2015, který jsem absolvovala. Mé poděkování také patří české průvodkyni Stáni (bohužel nevím její příjmení) za vyčerpávající informace, které nám po celou dobu poskytovala. Také její turecký kolega průvodce i řidič autobusu byli velmi ochotní a spolehlivý. Lenka Michalcová

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy