X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Za antikou do Turecka s koupáním na Kosu

Turecko

Za antikou do Turecka s koupáním na Kosu

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6400
transfer letiště Praha - Brno Na osobu / Na zájezd 500
transfer letiště Brno - Praha Na osobu / Na zájezd 500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna (možny transfer z Prahy) na ostrov Kos, přezdivany jako „Hippokratův ostrov”. Ubytovani v hotelu 4*, koupani, relaxace. Večeře a nocleh.

2. den

Snidaně, celodenni relaxace na plaži, možnost pronajmu kol a navštěvy hlavniho města, kde se nachází i platan, pod kterym skladali lekaři Hippokratovu přisahu, antickych termalnich lazni, starověke nemocnice Asklepion a jinych zajimavosti. Večeře a nocleh.

3. den:

Snidaně, koupani, relaxace nebo možnost zučastnit se některeho z fakultativnich vyletů (upřesněni v pokynech na cestu). Večeře a nocleh.

4. den:

Po snidani transfer do přistavu a lodni přesun na tureckou pevninu do Asie. Prvni misto našeho pobytu na asijskem kontinentu bude Bodrum, oblibene přimořske letovisko s dominantou křižackeho hradu sv. Petra. Pokračovani cesty do Pamukkale. Večeře, nocleh.

5. den:

Po snidani navštivime světozname termální centrum Pamukkale, proslavene bilymi vápencovými terasami s bazenky, vytvařenymi po staleti teplou vodou, bohatou na kalcium a uhličitany. Autokarovy přesun do nedalekeho Hierapolis s velkym pohřebištěm, termálními lazněmi, bazilikou a divadlem. Pote pokračovani cesty na ubytovani do znameho přistavniho města Kusadasi. Večeře a nocleh.

6. den:

Po snidani kratky přesun do Efezu, kdysi 3. největšiho města antickeho světa, v němž žilo 300.000 obyvatel a ktere je v současne době nejzachovalejšim antickym městem na světě. Během několikahodinove prochazky objevime řadu chramů, ulic, divadel, unikatni knihovnu i anticky dům lasky. Po fakultativnim obědě navštivime dům na Slavičim vrchu, kde žila Panna Marie. Autokarovy přesun do města Dikili. Večeře a nocleh.

7. den:

Po snidani se vydame do nedalekeho Pergamonu. Navštivime velkolepou Akropoli, na niž kdysi staval chram boha Dia. Prohledneme si i Asklepion, jakysi prototyp starověke nemocnice. Přejezd na ubytovani v Canakkale. Večeře a nocleh.

8. den:

Po snidani odjedeme po stopach legendy trojskeho koně. Prohledneme si Tróju, starověke město s tisiciletou historii, navěky proslavene Homerovou Iliadou. Pote transfer do slavneho Istanbulu a navrat do Evropy. Ubytovani, večeře a nocleh.

9. den:

Po snidani budeme cely den věnovat prohlídce nejvyznamnějšich pamětihodnosti tohoto města na Hippodromu, obřiho stadionu, mista valečnych zavodů a centra byzantskeho života. Dale se podivame do palace Topkapi, ktery byl po vice jak 400 let rezidenci sultanů. Ve zdejši klenotnici jsou ukryte pamatky nevyčislitelne hodnoty. Naši pozornost jistě zaujme i rozsahly harem. Prohlidka modre mešity a jedinečne stavby – Hagia Sofia, dřive byzantskeho chramu a nyni největši mešity v Turecku. Na zavěr dne si nechame navštěvu velkého bazaru s bezpočtem kramků pod nadherně vymalovanou klenbou. Navrat na ubytovani, večeře a nocleh.

10. den:

Snidaně a cely den volno v Istanbulu. Možnost fakultativni plavby po Bosporu, večeře a nocleh.

11. den:

Po snidani, dle času odletu našeho letadla, volno na možne nakupy, transfer na letiště, odlet do Prahy. Za připlatek transfer do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenky Brno-Kos a Istanbul-Praha
• plavbu z Kosu do Bodrumu a veškeré transfery
• 10x ubytování v hotelích 4*
• 10x polopenzi
• průvodcovské služby
• letištní taxy a palivový příplatek cca 2 990 Kč

Příplatky

• transfer Praha - letiště Brno nebo letiště Praha - Brno 500 Kč
• jednolůžkový pokoj 6.400 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy