X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska

Ukrajina

LEVOČA (UNESCO) • HERVARTOV (UNESCO) • BARDĚJOV (UNESCO) • LADOMÍROVÁ • UŽHOROD • KOLOČAVA • LVOV (UNESCO) • KOŠICE
UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3500
4x večeře Na osobu / Na zájezd 1190
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Prahy, Brna (předpokládaný odjezd Praha 04:00, Brno 07:00). Další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč, Lipník nad Bečvou 500 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) na Slovensko. Naší první zastávkou bude Levoča, perla spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Po procházce centrem si prohlédneme jeden z největších gotických oltářů mistra Pavla z Levoče. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Naší poslední zastávkou bude Bardějov, kde si prohlédneme centrum a středověké městské opevnění s baštami, starobylé náměstí s radnicí a baziliku minor s 11 gotickými oltáři. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Ubytování, nocleh.

2. den

Po snídani se zastavíme u dřevěného pravoslavného kostelíka Ladomirová, který je na seznamu UNESCO. Poté pojedeme přes Dukelský průsmyk, známý z 2. světové války, kdy zde probíhala operace, při které zahynulo nebo bylo zraněno až 8.500 sovětských a 6.500 československých bojovníků, na Przemysl, která je (po Krakově) druhým nejstarším polským městem. V podvečer přijedeme na Ukrajinu, abychom se ubytovali ve Lvově. Nocleh.

3. den:

Po snídani se budeme věnovat prohlídce pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Město bylo součástí Polska i Rakousko-Uherska. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme ze Lvova horskou oblastí přes poloninu Boržava a kolem poledne přijedeme na Koločavu nazývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole, se občerstvíme borščem a pivem nebo nealko nápojem v bývalé četnické stanici, kde je dnes místní hospoda. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky i k dřevěnému kostelíku sv. Ducha. Zbytek dne strávíme v nádherném prostředí Siněvirského národního parku. Zbude-li nám čas, navštívíme cestou do našeho horského hotelu „rehabilitační centrum“ černých medvědů.

5. den:

Po snídani již pojedeme krásnou karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy na pasoucí se koně i starobylé chalupy do Užhorodu a zamíříme do krajanského klubu Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Budovy jsou často postaveny ve funkcionalistickém stylu a připomínají Malé Dejvice. V centru se projdeme kolem řeckokatolické katedrály s hradní čtvrtí, již vévodí hradní tvrz ze 13. století. V individuálním volnu budeme moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury, kde se nachází 30 tradičních dřevěných stavení přemístěných ze Zakarpatí nebo navštívit hradní tvrz. Ubytujeme se poblíž centra. Večer se projdeme městem s množstvím kaváren a promenádní atmosférou na večeři, která je zajištěna pro zájemce v typické vinárně.

6. den:

Po snídani a po překročení hranic, se již vydáme směrem na Slovensko, abychom se zastavili v historickém centru Košic, druhém největším slovenském městě. Během naší procházky nádherně renovovanou památkovou rezervací s domy a paláci z období gotiky, baroka a secese s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, proč bylo toto město vybráno za Evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Centru dominuje největší gotická slovenská katedrála sv. Alžběty. Cestou domů se ještě zastavíme na nákup domácích sýrů. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách (cca 21:00), následně do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 5× ubytování ve 3* hotelech
• 5× snídani
• 1× boršč s nápojem v Koločavě
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 500 Kč
• 4× večeře 1 190 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 15 € + 400 UAH.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 10.9.2013
Dobrý den, dnes se u nás v kanceláři zastavila paní Prokopová, která si zde před časem zakoupila poznávací zájezd od CK EMMA s názvem "UNESCO památky Ukrajiny a východního Slovenska" (21. - 25. 8. 2013). Velice chválila všechny vaše služby (ubytování, průvodce i náročný program), a tak vám děkuji za spokojenou klientku. S pozdravem J. A. Petrovská

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

5 hodnocení

9,3

Hotel

8,8

Strava

8

Delegát

9

Doprava


8,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 8
Zájezd byl překvapením, poněkud neznámá a ne daleká destinace, jsme nadšení. Náš mladý průvodce nám nachystal docela náročné přednáškové seznámení s tématem a také setkání s místními občany za což jsme byli vděčni. Slukovi. Ořechov
Jiří Sluka - UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska (17.08.2019 - 22.08.2019)

8
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 5
Výborné ubytování, skvělí řidiči autobusu, strava - měl jsem jen snídaně, vysoký standard. Delegát příjemný, informace podával celkem ucelené, ale největší díl informací byl o Majdanu etc, což mělo být dle mého názoru jen dokreslující informací a ne - jak bylo přednášeno - hlavním informačním cílem.
Milan Velík - UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska (18.08.2018 - 23.08.2018)

8,5
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 9
Sáva Nováček - UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska (19.08.2017 - 24.08.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Spokojenost.
Lydie Pospíšilová - UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska (19.08.2017 - 24.08.2017)