X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Objevujeme srdce Anglie - autobusem

Velká Británie

LONDÝN • CAMBRIDGE • SANDRINGHAM • BLAKENEY MARSHES • BLICKLING HALL • WELLS-NEXT-THE-SEA • HUNSTANTON CLIFFS • ALTHORP HOUSE • STRATFORD NAD AVONOU • HRAD WARWICK • BROADWAY • COTSWALDS HILLS • BLENHEIM PALACE • HAMPTON COURT • BRIGHTON • LONDÝN
Objevujeme srdce Anglie - autobusem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

7x večeře Na osobu / Na zájezd 3690
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč Zlín 350 Kč, Uherské Hradiště 250 Kč, Veselí nad Moravou 200 Kč, Strážnice 200 Kč, Hodonín (Břeclav) 200 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí 0Kč) v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo na francouzské pobřeží.

2. den

Ráno přejedeme do Anglie a po příjezdu do Londýna vyložíme zavazadla v našem hotelu. Dopoledne odjedeme metrem do centra Londýna, kde při pěší prohlídce uvidíme slavné Westminsterské opatství, dějiště korunovací, budovy Parlamentu s dominantní hodinovou věží Big Ben i sídlo královny Buckinghamský palác. Poté si budeme moci odpočinout
ve stínu zeleně centrálních londýnských parků – v půvabném St. James Park nebo ve známém Hyde Park, kam dojdeme kolem monumentálního oblouku Wellington Arch. Řečnění můžeme naslouchat ve Speaker´s Corner. V podvečer návrat metrem na ubytování. Nocleh.

3. den:

Po snídani zamíříme do studentského města nad řekou Cam – do slavné univerzitní Cambridge. Při plavbě po Camu si prohlédneme nejkrásnější budovy univerzitních kolejí a známé mosty včetně kopie benátského Mostu vzdechů. Projdeme se malebnými uličkami města a nahlédneme do kaple náležící ke Královské koleji založené Jindřichem VI. v roce 1441. Kaple úctyhodných rozměrů patří k vrcholným dílům anglické architektury pozdního středověku. Po přejezdu krajem East Anglia se v norfolském regionu budeme věnovat královskému sídlu Sandringham ve stylu edvardovské éry. Každý si zde přijde na své – zájemci si mohou prohlédnout interiéry domu nebo neobvyklou kolekci královských motorových vozidel nebo jen tak se toulat královskými zahradami. Dojezd na ubytování.

4. den:

Den strávíme u pobřeží severního Norfolku. Po snídani se vydáme do chráněné oblasti Blakeney Marshes, kde podnikneme lodní výlet k Blakeney Point, který je domovem kolonie tuleňů, které budeme spolu s jejich mláďaty sledovat v jejich přirozeném prostředí. Poté prozkoumáme velkolepé venkovské sídlo ze 16. století Blickling Hall, kde strávila své dětství Anna Boleynová, druhá manželka Jindřicha VIII., jež skončila na popravišti. V pozdním odpoledni se zastavíme u Wells-next-the-Sea s písecnou pláží lemovanou plážovými chatkami a den zakončíme u tříbarevných útesů Hunstanton Cliffs. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani se vydáme na cestu za princeznou Dianou. Naším cílem bude Althorp House nedaleko Northamptonu, který již 500 let obývá rodina Spencerů. Nahlédneme do devatenácti pokojů včetně privátních apartmá a také uvidíme vítězně oceněnou výstavu věnovanou památce princezny Diany. Z dálky pak dohlédneme až na ostrov, kde je uložena k odpočinku. Později odpoledne v „Srdci Anglie“ navštívíme údajně druhé nejnavštěvovanější místo Velké Británie, kterým je rodný dům Williama Shakespeara ve Stratford nad Avonou. Město již od smrti svého nejslavnějšího rodáka v roce 1616 žije jeho odkazem a tak i my se seznámíme s budovami a místy s ním spjatými. Nocleh.

6. den:

Po snídani nás přivítá velkolepá středověká pevnost ze 13.–15. století – hrad Warwick. Vstupní brána se smolnými nosy nás rázem přenese do středověku a voskové figuríny nám přiblíží někdejší obyvatele hradu včetně Richarda Neville, který sehrál klíčovou roli ve válce růží. Odpoledne se zastavíme v typické vesničce Midlands – v Broadway s domky ze 17. století a pečlivě udržovanými kvetoucími předzahrádkami. V místní čajovně se budeme moci osvěžit šálkem lahodného anglického čaje a dále budeme pokračovat v projížďce malebnou pahorkatinou Cotswalds Hills, kde se dozvíme o místním „zářivém“ vápenci, z něhož byla zbudována katedrála sv. Pavla v Londýně, ale také řada domků v okolních vesničkách: na náměstí v Stow-on-the-Wold, v uličkách Bourton-on-the-Water nazývaném též Malé Benátky Cotswaldu nebo v Chipping Campdenu s nejstarším domem z roku 1380. Návrat na ubytování.

7. den:

Po snídani nás očekává úchvatná památka zapsaná na listině UNESCO – Blenheim Palace, jenž jako projev díků za vítězství v bitvě u Blenheimu nechala postavit královna Anna pro prvního vévodu z Marlborough Johna Churchilla. V roce 1874 se zde narodil Winston Churchill. Dokonalý palác je mistrovským dílem anglického baroka. Celkový dojem umocňují navazujícími terasové vodní zahrady s fontánami i heroickými pomníky, hodnými úspěšného vojevůdce. Pozdní odpoledne strávíme v Richmondském okrsku Londýna u úžasného bývalého královského paláce Hampton Court. Jeho krásné zahrady se těší světovému věhlasu a největší pozornost poutá zelený labyrint založený již koncem 17. století. Ubytování v Londýně.

8. den:

Po snídani se vydáme ve stopách smetánky, jež se dodnes uchyluje k úniku před ruchem Londýna do oblíbeného letoviska na jižním pobřeží Anglie – do Brightonu. Pohodový den budeme moci strávit v zákoutích mondénního letoviska, odpočinkem u moře či v indickém světě exotického Královského pavilonu. Zavítáme na proslulé brightonské molo nebo do kouzelné spleti „Lanes“ – bludiště úzkých uliček se starožitnictvími. Večer se vrátíme na ubytování.

9. den:

Snídaně v hotelu. Dopoledne budeme pokračovat s poznáváním Londýna – v katedrále sv. Pavla se budeme obdivovat umně vyvedené kopuli patřící k nejvyšším na světě, kolem Temže dojdeme k pevnosti Tower s korunovačními klenoty a viktori-ánskému mostu Tower Bridge. Společné poznávaní zakončíme ve čtvrti Greenwiche – v královském parku či u nultého poledníku. Den můžeme také využít k návštěvám londýnských atrakcí nebo muzeí. V podvečer odjezd zpět do ČR, noční průjezd Německem.

10. den:

Dopoledne příjezd do ČR

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• tam i zpět dopravu luxusním autobusem
• lodní trajekt přes kanál La Manche
• průjezd tunelem pod kanálem La Manche
• 7× ubytování ve 2–3* hotelech se snídaní
• průvodcovské služby

Příplatky

• 7× večeře 3.690 Kč
• jednolůžkový pokoj 4.850 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy