X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Skotsko - autobusem

Velká Británie

AMSTERDAM • HADRIANŮV VAL • JEDBURGH BBEY • EDINBURGH • BLAIR CASTLE • URQUHART CASTLE • MELROSE ABBEY • LOCH NESS • EILEAN DONAN CASTLE • OSTROV SKYE • FORT WILLIAM • GLENCOE • LUSS • LOCH LOMOND • STIRLING • CRAIL • ST. ANDREWS • LOCH SKEEN • GRETNA GREEN • YORK • CAMBRIDGE • LONDÝN
Skotsko - autobusem
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V podvečerních hodinách odjezd z Brna (přepokládaný odjezd v 17:00), nástup zdarma možný i v Tišnově a Kuřimi, další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 400 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 400 Kč, Vyškov 300 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč. Noční přejezd přes Německo.

2. den

Dopoledne prohlídka Amsterdamu. Dle časových možností projížďka lodí po grachtech. Odpoledne se v přístavu Ijmuiden nalodíme na noční trajekt do Anglie. Nocleh ve čtyřlůžkových kajutách.

3. den:

Ráno příjezd do Newcastle v severní Anglii. Cestou na sever poznáme římský Hadriánův val s jeho obrannými pevnostmi, především Chesters Roman Fort, a středověké opatství Jedburgh Abbey. Prohlédneme si Abbotsford House, sídlo, kde žil a tvořil Sir Walter Scott. Prohlídku oblasti Borders zakončíme v Melrose Abbey, v jednom z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce skotského krále Roberta I. Ubytování s večeří v rodinách.

4. den:

Ráno odjezd na prohlídku Edinburghu – rozlehlý královský hrad střežící národní pýchu Skotů – korunovační klenoty, prohlédneme si Grassmarket a dojdeme až k symbolu města - Greyfriars Bobby. Projdeme se také po hlavní třídě Royal Mile s katedrálou sv. Jiljí a historickými budovami, na jejímž konci je ultramoderní stavba skotského parlamentu i sídlo královny Alžběty II. – Hollyrood Palace. Pro zájemce můžeme podniknout krátkou procházku do blízkých vrcholů Salisbury Craigs či na Calton Hill, z nichž je úchvatný výhled na město. Večer návrat na ubytování, večeře.

5. den:

Ráno odjezd do severního Skotska – oblast Highlands. Navštívíme Blair Castle, sídlo vévodů z Atholu. Za nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury je považována pevnost Fort George s krásným výhledem na záliv Moray Firth s možností pozorování delfínů skákavých. Dále k proslulému jezeru Loch Ness, na jehož západním břehu stojí zřícenina hradu Urquhart Castle. V městečku Fort Augustus prozkoumáme soustavu zdymadel Kaledonského kanálu, z vyhlídky nad městečkem Spean Bridge budeme obdivovat nejvyšší horu Velké Británie, BEN NEVIS, ubytujeme se v hotelu v městečku Fort Wiliam.

6. den:

Brzy ráno se vydáme na okružní cestu na ostrov Skye, Cestou shlédneme překrásný masiv Pěti sester v údolí Glen Shiel a romantickou tvrz EILEAN DONAN CASTLE se strhující polohou na jezeře Loch Duich. Čekají nás překrásné přírodní scenérie i povídání o historii spojující ostrov se Stuartovcem Bonniem Charliem. Prohlédneme si rodové sídlo klanu McLeod - hrad i překrásné zahrady Dunvegan Castle, který stojí nad fjordovým jezerem a v němž dodnes žije kolonie cca 260 tuleňů, za kterými se v případě příznivého počasí vypravíme na motorových lodičkách. Na poloostrově Trotternish navštívíme Kilmuir a tamní skanzen Museum of Island Life, útesy Kilt Rock tvořené šestibokými čedičovými sloupy, vodopády Lealt Falls . Kolem stolových hor Quiraing a vrcholu Old Man of Storr přijedeme až do hlavního města ostrova Portree, kde ochutnáme skvělou rybu s hranolkami (fish and chips). Návrat na ubytování do Fort William.

7. den:

Dnes budeme sledovat panoramatickou cestu parního vlaku Jacobite Railway (známý z filmů Harry Potter). První zastávkou bude soustava osmi zdymadel Neptune´s staircase, představující nejpůsobivější úsek Kaledonského kanálu. V údolí Glenfinnan u jezera Loch Shiel se necháme očarovat magickou přírodou a na GLENFINNAN VIADUCT projíždějícím parním vlakem. Podnikneme krátkou procházkou ke Kinlochlevenským vodopádům, projedeme údolím Glen Coe, místem s impozantní scenérií a bouřlivou minulostí, až do pitoreskní vesničky Luss, situované na břehu největšího sladkovodního jezera v Británii Loch Lomond, v případě pěkného počasí možnost koupání. Večer se ubytujeme opět u rodin u Stirlingu.

8. den:

Taje výroby skotské whisky odhalíme v palírně The Glenturret Distillery, která je také známa pod obchodní značkou míchané skotské whisky Famous Grouse. Dále navštívíme městečko St. Andrews proslavené golfovými kluby, kde také můžeme ochutnat rybí speciality. Nezapomeneme na rybářský přístav ve vesnici Crail, odkud se v případě příznivého počasí vydáme na pěší procházku podél Severního moře tzv. Fife Coastal Path do rybářského městečka Anstruther. Návrat na ubytování přes impozantní mosty Forth Bridges, večeře.

9. den:

Ráno se projdeme k bitevnímu poli Bannockburn, a poté se vydáme se k městu Falkirk. Krátkou procházkou navštívíme bájná vodní zvířata The Kelpies – největší sochy koní na světě, ale také si na vlastní kůži vyzkoušíme supermoderní technický unikát, lodní výtah The Falkirk Wheel, který vyzvedává proplouvající lodě do výšky 33 m. V oblasti jižního Skotska, v Moffat Hills podnikneme procházku k jedněm z nejvyšších vodopádů ve Velké Británii, přičemž zájemci mohou pokračovat v procházce až k jezeru Loch Skeen. Se Skotskem se rozloučíme v Gretna Green , kde se ročně uskuteční více než 4000 skotských svateb. Večer ubytování v hotelu u Yorku.

10. den:

Dopoledne prohlídka středověkého centra města York, které nás uchvátí překrásnými hrázděnými domy a křivolakými uličkami, nad kterými majestátně ční York Minster,katedrála, která se pyšní nejen svou velikostí, ale i největším počtem středověkých maleb na skle. Navštívíme unikátní muzeum Yorvik Viking Centre. Odtud přejedeme do Cambridge, významného univerzitního města. Večer odjezd na ubytování v hotelu v Londýně.

11. den:

Prohlídka Londýna –(UNESCO) Westminsterské opatství, Buckhinghamský palác, parlament, Big Ben, Trafalgar square a Picadilly Circus. Prohlédneme si katedrálu sv. Pavla dále Tower s korunovačními klenoty. S hlavním městem se rozloučíme procházkou kolem Tower Bridge do nedalekých Doků Svaté Kateřiny. Večer odjezd trajektem do Francie a přes Belgii a Německo do ČR.

12. den:

Večer příjezd do Brna (okolo 18:00) a dalších odjezdových míst.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• trajekt Ijmuiden–Newcastle ve 4lůžkových kajutách
• trajekt Dover–Calais
• 8× ubytování dle programu
• 8× snídani
• 4× večeři v rodinách
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
• příplatek 220 GBP - vybírá se v GB (zahrnuje: vstupy do navštívených objektů dle programu)
• příplatek 20 EURO – vybírá se v Nizozemí (zahrnuje pobytovou taxu, plavbu po amsterdamských grachtech).

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 990 Kč (není možné v hostelu)

Předpokládaná částka na vstupy 160 GBP a 20 €.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 16.8.2015
Ve dnech 17. až 28. července jsem se zúčastnil Vámi organizovaného poznávacího zájezdu do Skotska. Dovolte mi, abych touto cestou vyjádřil vaší agentuře uznání a poděkování za úžasný, programově dynamický, bohatý a organizačně naprosto nadstandardní zážitek. Vaším reprezentantem, a to s velkým „R“ - a naším průvodcem po Skotsku, ale i v Yorku a Londýně byla paní Eva Klímová. Věřte mi, že jsem lepšího průvodce za svých mnoha let cestování nepoznal! Je to skvělá, krásná, charismatická, inteligentní žena s velkým smyslem pro zodpovědnost i pro humor a její vědomosti a prezentační schopnosti jsou naprosto mimořádné. Po odborné stránce až encyklopedicky znalá, po lidské citlivá, pozorná a vstřícná. Díky její osobě se na tento zájezd nedá nikdy zapomenout. Rád bych vás požádal, abyste jménem mým a jistě také všech účastníků poděkovali paní Evě Klímové a popřáli jí v další kariéře i osobním životě hodně štěstí! Se srdečným pozdravem Florián

Mail doručen 18.11.2014
Vážení,dovolte,abych touto cestou poděkovala vaší cestovní kanceláři a zejména naší skvělé a milé průvodkyni p.Evě Kubíkové za naprosto úžasný poznávací zájezd/termín byl 18.7.-29.7.2014/. Než jsem odjížděla věděla jsem o Skotsku jen velmi málo,že muži nosí sukně,že existuje skotská whisky a Lochnesská příšera.Paní Evička Kubíková nám poskytla erudované informace o Skotsku.Přeji hodně úspěchů! Ještě jednou díky,z Lubence zdraví Mirka Kostelecká

Dopis 10.8.2005
Ve dnech 16.-22.července 2005 jsem se zúčastnila leteckého zájezdu do Skotska. Vzhledem k tomu, že poznávací zájezd byl pořádán Vaší cestovní kanceláří, dovolte mi, abych Vám touto cestou vyjádřila svou maximální spokojenost a poděkování za velmi dobře organizovaný zájzd. Jsem přesvědčena, že celá naše 23 členná skupina velmi dobře ocenila jak zajímavý program zájzdu, tak velmi dobrou práci naší průvodkyně pí. Zábršové, která přestože 2 dny cestovala bez ztraceného zavazadla, nepřenášela své probémy na účastníky zájezdu. Během cesty nám poskytovala velké množství zajímavých informací o navštívených místech i o celém skotsku. Rovněž její organizační schopnosti byly na vysoké úrovni, takže lze říci, že po celou dobu zájezdu nedošlo k žádným nepříjemnostem. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem, Jiřina Myšková

Dopis 29.7.2005
Vážení, v minulých dnech jsem se zúčastnila zájezdu do Skotska 16.7. - 22.7.2005. Vyřídila jsem vše přes CK Geops v Praze a teprve na letišti v Ruzyni jsem se dozvěděla, že zájezd pořádá Vaše cestvoní kancelář. Chci Vám proto poděkovat za krásný, pečlivě připravený zájezd po Skotsku. Hlavně musím zdůraznit bezvadnou službu průvodkyně paní Zábršové, která se na zájezd tak perfektně připravila. Cestou nás poučila o všem, co se Skotskem souvisí a dobře se o vše, i se skotským panem řidičem, postarala. Ještě jednou děkuji, že prostředictvím Vaší CK jsem si uskutečnila dávný sen - vidět Skotsko. Přeji, aby se Vaší CK i dále dařilo organizovat tak krásné zájezdy. Srdečně zdraví Zdeňka Kadeřábková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

13 hodnocení

9,3

Hotel

9,2

Strava

10

Delegát

9,8

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Připojuji ještě slovní hodnocení k tomuto zájezdu. Program zájezdu byl velmi dobře sestaven, pečlivě naplánován. Myslím si, že každý si zde přišel na své. Kdo rád obdivuje přírodu, viděl nádhernou přírodní scenérii Skotska. Koho zajímá historie, měl možnost vidět spoustu nádherných opatství, hradů, hřbitovů, kostelů a měst. Kdo je technický typ, určitě jej zaujala místa jako Falkirk wheel. Koho zajímá vojenská historie, byl nadšen pevností Fort George atd. Paní průvodkyně Eva Klímová byla vynikající a zaslouží velkou pochvalu. Svými neuvěřitelnými a nevyčerpatelnými znalostmi o Skotsku, určitě zaujala všechny účastníky. Také co se týká praktických věcí v průběhu zájezdu, vše zvládla na výbornou. Také se mi velmi líbilo ubytování přímo v rodinách ve Skotsku, člověk viděl přímo v reále, jak se zde žije.
Děkuji za nezapomenutelné zážitky a určitě se s Vaší CK vypravím na další poznávaí zájezd.
Martina Kordulová
Martina Kordulová - Skotsko - autobusem (12.07.2019 - 23.07.2019)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Blanka Bilová - Skotsko - autobusem (13.07.2018 - 24.07.2018)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Delegátka naprosto výjimečná, řidič výborný, program také.
Marcela Vokáčová - Skotsko - autobusem (13.07.2018 - 24.07.2018)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
excelentní zájezd, splnil vše, co jsem od něj čekala. Úžasná průvodkyně!! Mám jen slova chvály. Ubytování v soukromí a strava u nich je odvislá od typu lidí, to nikdo neovlivní,ale náladu mi to nezkazilo. Díky !!
Simona Piskláková - Skotsko - autobusem (14.07.2017 - 25.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Všetko bolo geniálne zorganizované. Dostali sme neskutočné množstvo informácii od fascinujúcej pani delegátky Evičky. Odporúčam všetkým.
Veronika Hrustičová - Skotsko - autobusem (14.07.2017 - 25.07.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Martina Fabiánková - Skotsko - autobusem (14.07.2017 - 25.07.2017)