X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Severní Albánie

Albánie

TIRANA • NÁRODNÍ PARK DAJTI • ROZAFAT • SKADARSKÉ JEZERO • JEZERO KOMANI • NÁRODNÍ PARK VALBONA • KRUJA • DRAČ • BERAT• SKADAR
Severní Albánie
8,3 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy nebo Vídně do Tirany, transfer na ubytování. Hlavní metropole země, Tirana, má jako profesionální herečka nespočet výrazů a dokáže je rychle měnit. Z obrovského Skanderbegova náměstí míří ulice paprskovitě do všech stran. K moderním kavárnám a barům zlaté mládeže, na rušnou univerzitu, k sídlištím, do cikánských čtvrtí, k poklidným částem s parky anebo k tržištím.

2. den

Po snídani odjedeme z Tirany na severovýchod země. Na břehu Skadarského jezera nás přivítá město Shkodër (česky Skadar), nad nímž se majestátně tyčí úchvatná pevnost Rozafat. Strategické místo 130 m nad hladinou moře u soutoku řek Drina, Kira a Buna bylo podle vykopávek osídleno už v době bronzové. V areálu dnes najdeme pobořený kostel, mohutné hradby, skladiště, vězení i hradní muzeum s restaurací. Stojíce na pevnosti s nádherným výhledem na celé jezero i město Skadar budeme vtaženi do časů, kdy se pevnost stavěla prostřednictvím legendy o zazděné ženě, jejíž jméno pevnost nese. Čas na oběd si uděláme na březích Skadarského jezera, které leží na hranicích Černé Hory a Albánie a je největším na Balkánském poloostrově. Právě zde bychom měli ochutnat místní specialitu – jezerního kapra v některé z mnoha restaurací. Nabízí se také procházka po jezerní promenádě. Odpoledne se vrátíme do Skadaru, rušného města s velkou římskokatolickou katedrálou, příjemnými promenádami s kavárnami i obchody s poslední evropskou módou. Zde se také ubytujeme.

3. den:

Po snídani nás čeká klenot Albánie – jezero Komani. Poplujeme lodí úzkým jezerem, které je rezervoárem na řece Drin, s mnoha zátočinami sevřenými zalesněnými kopci, hlubokými soutěskami, strmými útesy dosahujícími až několik set metrů, mezi nimiž si křišťálově čistá řeka razí svou cestu. Jedná se o jednu z nejkrásnějších plaveb na světě. Scenérie je
dechberoucí, rozevírat se před námi budou pohledy do neobjevených vesniček i na přilehlé horské štíty a na pobřeží, kde není téměř žádná známka po lidské činnosti. Na oběd se zastavíme v domcích na břehu jezera, nabízejících místní speciality. Po vylodění pojedeme autobusem do vesnice Valbona, kde se ubytujeme pro další tři noci. Večeře, nocleh.

4. den:

Tyto dny (4.-5. den) strávíme v nádherné přírodě, Národním parku Valbona, přezdívaném drahokam Albánie. Pro zájemce možnost vysokohorských vycházek. Celé údolí Valbona je jedním z nejhezčích míst Balkánu. Dříve byl tento nedostupný konec světa, obklopený štíty Albánských Alp, osídlený Albánci křesťanského vyznání. S rozlohou 8 000 ha je opravdovým klenotem. Leží mezi drsnými, úchvatnými horskými vrcholy, kde se před námi odehraje festival barev a kontrastů. Řeka Valbona, zde protékající, je křišťálově čistá. Údolí je součástí tzv. Prokletých hor, které svůj poetický název získaly už v minulosti. Vysoké, ostré, strmé a nepropustné skály už dopředu zmařovaly veškeré snahy o obchod a ekonomický růst, a tím byly pro místní obyvatele doslova prokletím. Můžeme se zúčastnit vycházek s průvodcem: půjdeme majestatnim údolim Valbony směrem na Kukaj s vyhlidkou na okolní horské pásmo a jeho vrcholy Maja e Rosit (2 524 m) a Maja e Jezercës (2 694 m), ktery je nejvyšším vrcholem severní Albánie. Během další vychazky podel koryta řeky Valbony do vesnice Rragami, posledni vesnice v údoli, která vede po po stezkach i kamenitych vapencovych polich, budeme obdivovat divokou a neporusenou prirodu rozeklanych horkych velikanů. Večeře ve Valboně, nocleh.

5. den:

Viz program 4. den.

6. den:

Po snídani se budeme vracet překrásnou hornatou krajinou do střední Albánie. Již zdálky nás zaujme starobylé město Kruja zbudované na svahu stejnojmenné hory ve výšce 600 m, kde v 15. století žil a bojoval proti Turkům národní hrdina Albánie, Skanderbeg. Vyjdeme na věhlasnou skalní pevnost vybudovanou na přelomu 5. a 6. století, která nebyla nikdy dobyta. V muzeu věnovaném hrdinovi Skanderbegovi nás uvítá jeho sousoší v nadživotní velikosti. Můžeme také navštívit etnografické muzeum, jež se nachází ve vile rodiny Taptani, jedné z nejmocnějších albánských rodin středověku i novověku. A nesmíme zapomenout na místní orientální trh s dřevěnými obchody s produkty tradičních řemesel. Na ubytování přijedeme na pobřeží Jaderského moře města Durrës – česky Drač, které je největším přístavem v Albánii, ale také zde najdeme nejrozsáhlejší římský amfiteátr na Balkáně, vynikající archeologické muzeum i přímořskou promenádu s kavárnami a bary.

7. den:

Dnes nás čeká výlet do středověkého Beratu, města ležícího v centrálně-jižní části Albánie. Je nejstarším a nejkrásnějším albánským městem a je zapsáno v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dělí se na horní (opevněné) město s převážně křesťanským obyvatelstvem, rušné dolní město obývané muslimy a další křesťanskou čtvrť na druhé straně řeky. Podíváme se do hradu na skalnaté skále, jehož mohutné hradby ukrývají křivolaké uličky porostlé vinnou révou o obchůdky, ale také kostely, v jednom z nichž je umístěno Onufriho muzeum s ikonografickou sbírkou tohoto nejvýznamnějšího malíře 16. století.

8. den:

Po snídani přejedeme do Tirany. Prohlídku města zahájíme na náměstí Skanderbeg, kterému vévodí jezdecká socha národního hrdiny Skanderbega. Prohlédneme si Národní muzeum s krásnou mozaikou, zastavíme se u nejslavnější Ethem Beyovy mešity s okouzlujícím interiérem a malbami. Po hlavním bulváru pojedeme kolem budov ministerstev, míjet budeme Akademii výtvarných umění i univerzitu, uvidíme pomník Matky Terezy. Lanovkou Dajti Express, která je vůbec první lanovou tohoto typu v Albánii, se dostaneme do Národního parku Dajtí na samotný vrchol tiranské nejbližší hory Dajti (1 614 m). Možnost oběda nebo procházek po okolí. Na zpáteční cestě navštívíme BunkArt 1, kde interaktivní expozice vybudovaná ve starých vládních bunkrech na rozloze 3 000 m, vypráví prostřednictvím fotografií a dokumentů historii diktátorského období i hysterii komunistických vůdců chránících se zde před možnou válkou. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu do Tirany a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• doprava autobusem v místě pobytu
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi
• 1× oběd na jezeře Komani
• plavbu na trajektu po jezeře Komani
• služby českého průvodce
• služby místního průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 900 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 25 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,3

5 hodnocení

7,5

Hotel

8

Strava

9

Delegát

8,5

Doprava


9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ubytování jsme hodnotili 9, protože ve Valboně to bylo trochu horší, ale jinak vše ok. Zájezd se nám líbil, i když pro nás by byl ještě lepší, kdyby jsme byli o jeden den déle v horách (bylo tam nádherně). To je ovšem jenom náš názor, druhým by to možná nevyhovovalo. Zdravíme a děkujeme za zprostředkování. Duškovi
Eva Dušková - Severní Albánie (08.06.2019 - 15.06.2019)

6,8
Hotel: 6
Strava: 6
Doprava: 7
Delegát: 8
Zájezd rozhodně nezklamal, drobné problémy se daly očekávat. Viděl jsem Albánii ještě nezkaženou masovým turismem se svými velkými problémy, zejména v infrastruktuře. Nádherná panenská příroda, vysoké hory, jezera, zapadlé vesničky s ještě tradičním způsobem života - pastevectvím. Historické objekty Krujë a Berat,, nádherně strategicky položené, překvapily svým rozsahem a zachovalým stavem a zajímavými expozicemi ve svých muzeích.
Ještě se někdy zkusím podívat na jih.
Děkuji
Zdeněk Mišáni - Severní Albánie (08.06.2019 - 15.06.2019)