X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd

Bulharsko

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ • NESEBR • ŘEKA ROPOTAMO • SOZOPOL • BURGAS • VARNA • KLÁŠTER ALADJA
Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 750
výlet Jeep Safari Na osobu / Na zájezd 1350
výlet Solná laguna Na osobu / Na zájezd 540
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna do Burgasu, transfer na ubytování na Slunečném pobřeží nebo ve Sv. Vlasu, 3-4* hotely do 200 m od pláže.

2. den

Dopoledne prohlídka historického centra města Nesebr, jedinečně vystavěného na poloostrově spojeného mostem s novým Nesebrem. Jedinečná zachovalost původní architektury a historických památek přispěla k zařazení Nesebru na seznam památek UNESCO. Příjemnou procházkou poznáme úzké uličky plné starobylých domů ze dřeva a kamene, na každém kroku budeme moci obdivovat některý z kamenných chrámů, kostely, amfiteátr i další antické, byzantské i římské památky. Celé městečko žije rušným životem plným příjemných posezení v kavárnách i restauracích s nádhernými výhledy na moře. Doporučujeme i návštěvu historického muzea s ukázkami ojedinělých nálezů zbraní, nádob i šperků z různých historických období.
Večer odjezd na návštěvu typické bulharské vesnice, kde se budeme moci seznámit s bulharským folklorem, tancem, písněmi i vystoupením tanečníka na žhavých uhlíkách. Připravena je samozřejmě také bohatá bulharská večeře s nápoji a neomezenou konzumací bulharského vína. Návrat do hotelu před půlnocí.

3. den:

Relaxaci a zábavu nám přinese plavba jachtou na moři s úžasným koupáním a obědem. Dopoledne se nalodíme a vyplujeme k mysu Emine. Na lodi nebude chybět i občerstvení, včetně typického mořského obědu: pečená ryba, bramborový a zeleninový salát, ovoce, alkoholické a nealkoholické nápoje. Během plavby budeme moci obdivovat pobřeží i vyzkoušet koupání přímo z lodi na otevřeném moři. Odpoledne návrat na Slunečné pobřeží.

4. den:

Celodenní výlet s plavbou po řece Ropotamo, která nám umožní seznámení s krásnou okolní přírodou. Okolo poledne příjezd do Sozopolu, historického města vystavěného na poloostrově se spoustou dřevěných a kamenných domů z 19. století s typickými horními patry přesahujícími do ulice a příjemně stínícími před horkým sluncem. V Sozopolu si zajdeme i na oběd do typické bulharské restaurace. Odpoledne odjezd do Burgasu, volno k procházce, nákupům nebo návštěvě muzea v tomto centru černomořského pobřeží. K večeru návrat do hotelu.

5. den:

Po snídani odjezd z hotelu a přejezd do dalšího z center černomořského pobřeží a třetího největšího bulharského města a největšího bulharského přístavu, Varny. Kromě různých uliček a kostelů stojí ve Varně za projití velký Primorskyj park, který založil český botanik Anton Novák podle vzoru parků Belvederu. Park je přímo u moře a je v něm ZOO, Delfinárium, námořní muzeum nebo Akvárium. Společně navštívíme místní Delfinárium s asi hodinovým vystoupením delfínů. Odpoledne osobní volno k procházkám po Varně s krásnou katedrálou Nanebevzetí z 19. stol. a životem tepajícími bulváry anebo v přímořském parku. K večeru návrat do hotelu.

6. den:

Volno k odpočinku, koupání a příjemným procházkám po Slunečném pobřeží s krásnými písečnými plážemi, restauracemi s výhledy na moře a starý Nesebr i s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s místními specialitami. Fakultativně možnost celodenního výletu Jeep safari nebo výletu Solná laguna. Na výletě Jeep Safari pojedete starými džípy malebnými horskými cestami, několikrát předete i brody. Vyzkoušíte si střelbu ze vzduchovky, vyjedete na horský pás Stará Planina. Navštívíte ranč v typické bulharské vesnici Erkeč, kde Vám hospodině nabídne typickou bulharskou banici (pečivo s balkánským sýrem) a kyselé mléko, které v Bulharsku svou konzistencí připomíná spíše náš jogurt. Navštívíte kapli Konstanina a Heleny s pramenem léčivé vody. Vyjdete k vysílači s výhledem na Slunečné pobřeží. Oběd bude v restauraci v Košarici, po obědě budete mít možnost ochutnat domácí sudovou rakii . K večeru návrat do hotelu. Zajímavý výlet Solná laguna Vás zavede na solnou pláž na břehu Atanasovského jezera poblíž Burgasu, kde budete moci obdivovat slanou vodu, čistý vzduch, černý písek a vyzkoušet si na vlastní kůži aplikaci léčebného bahna.

7. den:

Volno k odpočinku, koupání a příjemným procházkám po Slunečném pobřeží s krásnými písečnými plážemi, restauracemi s výhledy na moře a starý Nesebr i s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s místními specialitami. Fakultativně možnost celodenního výletu Jeep safari nebo výletu Solná laguna. Na výletě Jeep Safari pojedete starými džípy malebnými horskými cestami, několikrát předete i brody. Vyzkoušíte si střelbu ze vzduchovky, vyjedete na horský pás Stará Planina. Navštívíte ranč v typické bulharské vesnici Erkeč, kde Vám hospodyně nabídne typickou bulharskou banici (pečivo s balkánským sýrem) a kyselé mléko, které v Bulharsku svou konzistencí připomíná spíše náš jogurt. Navštívíte kapli Konstantina a Heleny s pramenem léčivé vody. Vyjdete k vysílači s výhledem na Slunečné pobřeží. Oběd bude v restauraci v Košarici, po obědě budete mít možnost ochutnat domácí sudovou rakii . K večeru návrat do hotelu. Zajímavý výlet Solná laguna Vás zavede na solnou pláž na břehu Atanasovského jezera poblíž Burgasu, kde budete moci obdivovat slanou vodu, čistý vzduch, černý písek a vyzkoušet si na vlastní kůži aplikaci léčebného bahna.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Brna.
V termínech na 10 noclehů je pobyt prodloužen: 9.-10.den pobyt u moře a 11. den je odlet
V termínech na 11 noclehů je pobyt prodloužen: 9.-11.den pobyt u moře a 12. den je odlet

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu tam i zpět
• Letištní taxy
• Transfery a výlety v Bulharsku dle programu
• 7,10,11x ubytování ve 3- 4* hotelech se snídaní (dle termínu)
• služby českého průvodce v Bulharsku
• vstupy dle programu

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 750 Kč/noc
• Fakultativní výlet Jeep Safari 1.350 Kč
• Fakultativní výlet Solná laguna 540 Kč
• večeře v hotelu 360 Kč/noc, děti do 12 let 210 Kč/noc (mimo dne, kdy je v programu večeře na výletě Bulharská vesnice)

Doprava

Doprava do Bulharska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
7 nocí - sobota:
Brno-Burgas 12:00-14:50, Burgas-Brno 20:50-21:50
10/11 nocí:
středa: Brno-Burgas 12:40-15:30, Burgas-Brno 16:15-17:15
sobota: Brno Burgas 12:00-14:50, Burgas-Brno 20:50-21:50

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 21.9.2014
Ve dnech 31.8.-11.9.2014 jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu do Bulharska. Tuto zemi jsem navštívila poprvé s cílem alespoň trochu poznat její krásy, kulturu a život lidí, ale také si odpočinout u moře v nádherné oblasti - Slunečné pobřeží. Díky perfektnímu zajištění a organizaci zájezdu ze strany CK EMMA předčily moje zážitky veškerá očekávání.Luxusní ubytování v hotelu Kavkaz Golden Dune, výborná strava, blízkost moře a zajímavé zájezdy. Vše probíhalo podle plánu také díky bulharské delegátce Jance Christove, které tímto děkuji zejména za péči, starost a předání spousty zajímavých poznatků. Z celého zájezdu jsem si přivezla domů mnoho krásných zážitků a vzpomínek na lidi se kterými jsem se tam setkala, na krásy přírody, které jsem díky zájezdům poznala, na moře klidné i rozbouřené... . Prostě super dovolená. Děkuji všem, kteří se podíleli na její organizaci a zajištění. Přeji vaší CK co nejvíce spokojených klientů. S pozdravem Alena Čapková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

19 hodnocení

9,4

Hotel

8,9

Strava

7,7

Delegát

9,3

Doprava


9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 8
Setkali jsme se s několika průvodci: delegátka, která nás přivítala a ubytovala a potom na každém zájezdu někdo jiný. Jejich úroveň nebyla stejná, proto to ohodnocení není na 100%.
Jaroslava Marhounová - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (09.09.2023 - 16.09.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi dobře organizovaný poznávací zájezd, ubytování v krásném klidném a čistém hotelu. Škoda, že nebyla večeře formou bufetu.
Ladislav Kovář - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (17.06.2023 - 24.06.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byla jsem v Bulharsku poprvé a byla jsem nadšená! Hotýlek malý,čistý,klidný,na krásném místě hned na pláži. Vše bylo úplně super. Určite to nebyla moje poslední návštěva této země. Děkuji.
Jarmila Englová - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (27.08.2022 - 03.09.2022)

8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 8
František Schottl - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (10.09.2022 - 17.09.2022)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Luboš Čejka - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (11.09.2021 - 18.09.2021)

8,8
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 8
Libuše Martínková - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (10.07.2021 - 17.07.2021)

9
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 8
Oldřich Brýža - Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd (19.06.2021 - 30.06.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Velice zajímavý zájezd s bohatým programem
Dalibor Kučera - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (16.06.2018 - 23.06.2018)

9
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 6
S ubytováním a stravou jsem byla spokojena. Totéž se dá říci o prvních sedmi dnech strávených v Bulharsku. I výlet Jeep Safari byl skvělý. Bohužel klášter sv. Konstantina a Heleny a pramen sv. Ducha jsme nenavštívili, jak to bylo prezentováno v katalogu. Jana Váňová
Jana Váňová - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (21.06.2017 - 01.07.2017)

7,8
Hotel: 9
Strava: 5
Doprava: 9
Delegát: 8
Omlouváme se, včera špatně pochopeno bodování. Zdraví Zoubkovi
Vladimír Zoubek - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (02.09.2017 - 13.09.2017)

9,3
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 7
Zájezd bez problémů, počasí skvělé. Jen jsme si zase uvědomili, jak se v naší zemi máme dobře (viz např. bulharský venkov a pravděpodobně i celá země mimo turistickou oblast). Už se těšíme na katalog na příští rok.
Helena Rambousková - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (02.09.2017 - 14.09.2017)

8
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 5
Naše velká výtka a nespokojenost se týká označení POZNÁVACÍ ZÁJEZD. Ve vaší režii nešlo o vůbec žádný poznávací zájezd, za který jsme zaplatili - byli jsme přiřazeni k fakultativním výletům, delegátka nás např. ve Varně vypustila na hl. bulvár se slovy - projděte tam a zpět, sejdeme se za hodinu apod. Vzhledem k tomu, že sama organizuji poznávací zájezdy do ciziny v rámci německo-českých festivalů, mohu srovnávat.
Šárka Sladovníková - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (19.06.2016 - 26.06.2016)

8,8
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 8
Velmi příjemný, klidný hotel, blízko moře, vstřícný personál. Z pestré snídaně, i když každý den ve stejném složení, se dalo vybírat.
Zaplatila jsem si navíc zájezdy do Veliko Tarnovo a Jeep safari. Bohužel jsem musela první zájezd zrušit, protože pro malý zájem českých turistů jsme měli cestovat s ruskou skupinou a ruským průvodcem. Peníze mi byly vráceny.
Jeep safari mne zklamalo. Průvodce byl sice showman, vcelku šlo spíš o ztrátu času. Starší účastníci měli následně zdravotní potíže /bolesti hlavy, zad/ , pro ně není tento výlet vhodný. Výlety již zahrnuté v ceně zájezdu se mi líbily.
Orientační ceny potravin, které uvádíte v Pokynech na cestu, vůbec neodpovídají cenám na Slunečním pobřeží, ani ve městech, která jsme navštívili. Skutečné ceny jsou dvojnásobné.
S paní delegátkou jsem byla spokojená.
Celkově mám z cest s Vaší CK příjemné dojmy, ráda s Vámi budu opět cestovat.
Zdeňka Abrahámová
Jiřina Ruhswurmová - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (01.09.2016 - 11.09.2016)

6,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 5
Delegát: 2
Poněkud zvláštní zacházení za strany obsluhy v hotelové restauraci, neochata. Výlety do Varny a Burgasu byly zhola zbytečné - neprosto nebyl čas se kamkoli podívar.
Irena Beutlová - Bulharsko, letecký poznávací zájezd (21.08.2016 - 28.08.2016)