X

Po-Pá: 10:00-16:00
+420 542 214 343

 

Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO

Česká republika

Teplice • Bílina • Abertamy • Jáchymov • Klínovec • Horní Blatná • Boží Dar • Měděnec • Duchcov
Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO
9,9 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna do Teplic, nejstarších lázní v Česku a jedněch z nejstarších v Evropě, přezdívaných „malá Paříž“ . Projdeme se lázeňskými zahradami s kašnami a Zámeckým náměstím s morovým sloupem od Matyáše Bernarda Brauna a zastavíme u radonového pramene Pravřídlo. Odpoledne přejezd do vyhlášeného lázeňského centra Bílina, procházka lesoparkem kyselka, kde nás čeká komplexní sestava rekonstruovaných budov knížecího ředitelství zřídel, místo stáčení a výroby Bílinské kyselky a Zaječické hořké vody i lázeňské budovy. Možnost návštěvy Muzea Bílinské kyselky. K večeru přejedeme na ubytování na Boží Dar - nejvýše položené město ve střední Evropě.

2. den

Po snídani odjedeme do Hornické krajiny Abertamy zapsané na seznamu UNESCO, kde se seznámíme s historií těžby stříbra a cínu, zastavíme se v části zvané Hřebečná s nejslavnějším krušnohorským cínovým dolem Mauritius, kde budeme mít možnost navštívit prohlídkovou štolu Kryštof. Tradiční řemesla v této oblasti připomíná Rukavičkářská expozice. Dalším naším cílem zapsaným na seznam UNESCO bude Jáchymov s Muzeem Královská mincovna, Radonovou naučnou stezkou s unikátními radonovými lázněmi a připomínkou těžby uranu - Dolem Svornost se Štolou č. 1, Pracovním táborem Svornost a Mauthausenskými schody (součást naučné stezky Jáchymovské peklo - připomínka života politických vězňů). Po prohlídce přejedeme k lanovce, která nás vyveze na nevyšší vrchol Krušných hor - Klínovec. Pěšky sejdeme na Boží Dar.

3. den:

Po snídani vyrazíme přímo z Božího Daru na naučnou stezku Božídarské rašeliniště (3,2 km), která vede částí Národní přírodní rezervace vyhlášené mezinárodně významným mokřadem. Převážná část stezky vede po upravených chodnících, které zajišťují jak bezpečnost turistů, tak i rašeliniště a vzácných druhů živočichů a rostlin, které se v něm nachází. Po návratu na Boží Dar možnost vystoupat ještě na nedaleký vrch s rozhlednou nazvanou Boží vyhlídka s nádhernými výhledy. Před polednem přejedeme do Hornické krajiny Horní Blatná, která je zapsána na seznamu UNESCO. Za návštěvu stojí rozhodně obec Horní Blatná a její památková zóna - celistvě zachovaný renesanční městský celek. Možnost návštěvy Muzea Horní Blatná, jehož expozice pojednává o dějinách těžby a zpracování cínových rud v Horní Blatné a na Božím Daru. Najdeme tu ukázky cínového nádobí, místních nerostů a důlního technického vybavení. Na závěr procházka naučnou stezkou Vlčí jámy (5 km), kde se vydáme po stopách horníků, kteří zde dobývali cín. K večeru návrat na Boží Dar.

4. den:

Po snídani navštívíme vlastivědné muzeum Božího Daru, které pojednává o historii tohoto místa a najdeme zde expozice spojené s dolováním nerostného bohatství, modely blízkých rozhleden, vánoční betlémy i známou Ježíškovu poštu. Po prohlídce odjedeme do bývalé hornické obce Měděnec, odkud se vydáme na vrch Mědník, 910 metrů vysokou horu s nádhernými výhledy na hřeben Krušných hor, Doupovské hory, Nechranickou přehradu i údolí řeky Ohře. V minulosti se zde hojně těžila železná ruda, takže samotný vrch je doslova prošpikován štolami. Na svazích hory jsou dodnes patrné pozůstatky středověkého dolování. Na vrcholu dal František Julius, vévoda z Sachsen-Laenburgu v roce 1674 postavit kapli Neposkvrněného početí panny Marie. Po procházce přejedeme na zámek Duchcov, kde trávil část života slavný svůdník, dobrodruh a světoběžník Giacomo Casanova. Prohlédneme si zámek a odpoledne odjedeme zpět do Brna

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 3x ubytování ve 3* hotelu
• 3x polopenze
• průvodcovské služby

Příplatky

• Jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
Předpokládaná částka na vstupy 700 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,9

8 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

9,7

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velmi spokojeni.
Barbora Mádrová - Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO (04.06.2020 - 07.06.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byla jsem velmi spokojená
Roswitha Šlesinger - Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO (04.06.2020 - 07.06.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
z všem jsem byla nadmírou spokojena, pí. delegátka je prostě jednička.
Roswitha Šlesinger - Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO (04.06.2020 - 07.06.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám líbil a i přes poněkud nepříznivé počasí jsme se rády zúčastnily.
Ludmila Havigerová - Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO (04.06.2020 - 07.06.2020)

9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 8
Delegát: 10
ZÁJEZD SE NÁM (BYLO NÁS 9 DĚVČAT) VŠEM LÍBIL. POČASÍ NÁM SICE NEPŘÁLO ALE MY JSME SI ZÁJEZD UŽÍVALY.ZÁŽITEK BYL DŮL MAURITIUS SE ŠTOLOU KRYŠTOF.VELMI SE NÁM LÍBILA RUKAVIČKÁŘSKÁ EXPOZICE. ŠEVČÍKOVÁ
Ludmila Havigerová - Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO (04.06.2020 - 07.06.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
perfektní zájezd,
Barbora Mádrová - Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO (04.06.2020 - 07.06.2020)