X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země

Česká republika

KUTNÁ HORA • PODĚBRADY • PRAHA • STARÁ BOLESLAV • KOKOŘÍN • MĚLNÍK • HORA ŘÍP • KONOPIŠTĚ • ČESKÝ ŠTERNBERK
Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země
9,5 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna, předpokládaný odjezd v 7:15, a Jihlavy, předpokládaný odjezd 8:15, do Kutné Hory, v minulosti jednoho z nejbohatších českých měst se stříbrnými doly. Po krátké zastávce v Sedlci u bývalého cisterciáckého kláštera se již budeme věnovat komplexu staveb zařazených do seznamu památek UNESCO. Návštěva unikátního gotického chrámu sv. Barbory, procházka historickým centrem města, návštěva muzea stříbra nebo ojedinělá prohlídka části původního stříbrného dolu s ukázkami těžby i zpracování stříbra. Odpoledne odjezd do Poděbrad, oblíbených českých lázní. Procházka lázeňským parkem s příjemnými posezeními v některé z mnoha kaváren, možnost návštěvy zámku s expozicí věnovanou králi Jiřímu z Poděbrad nebo pěší vycházka po Labské trase k soutoku Labe s Cidlinou. K večeru odjezd na ubytování u Staré Boleslavi, večeře v hotelu.

2. den

Po snídani odjezd do Prahy. Celodenní prohlídka hlavního města, právem označovaného za nejhezčí v Evropě. Prohlídku zahájíme u Strahovského kláštera a budeme pokračovat k Černínskému paláci a budově Lorety s jednou z nejkrásnějších loretánských kaplí, unikátní sbírkou monstrancí i obdivovanou zvonkohrou. Areálem Hradčan s mnoha paláci i starými uličkami se dostaneme na Hradčanské náměstí s hradní stráží i hlavním vstupem do Hradu. Projdeme kolem sídla prezidenta republiky na nádvoří k chrámu sv. Víta a starému královskému paláci. Po prohlídce hradního areálu sejdeme po Nerudově ulici nejmalebnější pražskou čtvrtí - Malou Stranou k chrámu sv. Mikuláše na Malostranském náměstí. Navštívíme také kostel Panny Marie Vítězné s nejslavnější pražskou soškou – Pražským jezulátkem a pak již budeme pokračovat na Karlův most a Staroměstské náměstí a Václavské náměstí. Odsud přejedeme k Paláci kultury a krátkou procházkou se dostaneme na Vyšehrad, dle pověstí nejstarší sídlo českých knížat. Zde můžeme obdivovat rotundu sv. Martina, kostel sv. Petra a Pavla nebo se projít po Vyšehradském hřbitově, který je místem odpočinku významných osobností našeho národa. Večer návrat na ubytování, večeře v hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do Staré Boleslavi , jednoho z nejvýznamnějších českých poutních míst s bazilikou svatého Václava připomínající místo, kde byl svým bratrem zavražděn, i s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém je uloženo Palladium země České. Po procházce kolem těchto významných míst se vydáme do chráněné přírodní oblasti Kokořínsko. Navštívíme pýchu Mělnicka, hrad Kokořín , původně gotický hrad ze 14. stol., který byl ve 20. stol. romanticky přestavěn a který je opředen řadou legend, protože ve středověku sloužil jako útočiště loupeživých zlodějů. Po poledni zamíříme k dominantě Polabské nížiny, k hoře Říp . Vydáme se pěšky k románské rotundě sv. Jiří a sv. Vojtěcha, cíli každoroční svatojiřské pouti. K večeru přejedeme k soutoku Labe a Vltavy, do Mělníka - věnného města českých královen, kde se podle legendy narodila Ludmila, babička sv. Václava. Po krátké procházce centrem města návrat na ubytování, večeře v hotelu.

4. den:

Po snídani se vydáme na jeden z nejkrásnějších českých zámků - Konopiště, bývalé sídlo následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este s patrně nejbohatší sbírkou uměleckých předmětů nejrůznějšího druhu z období gotiky, renesance i baroka a také s proslulým hradním příkopem obývaným medvědy. Po prohlídce zámku se projdeme krásným zámeckým parkem i Růžovou zahradou. Odpoledne odjezd na Český Šternberk gotický skvost našich hradů, vypínající se na skalách nad řekou Sázavou. Možnost návštěvy hradu nebo pobytu v nádherné přírodě Posázaví. Pozdě odpoledne odjezd a večer návrat do Brna (předpokládaný příjezd ve 20 hodin).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 3x ubytování ve 2-3* hotelu
• 3x snídaně a večeře
• průvodcovské služby

Příplatky

• Jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
• Předpokládaná částka na vstupy 700 Kč
Slevy:
• 3.osoba ve třílůžkovém pokoji - 500 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 10.5.2016
Vážení pracovníci CK Emma.Včera ve večerních hodinách jsme se vrátili ze čtyřdenního poznávacího zájezdu ze středních Čech a Prahy.Chtěla bych touto cestou velice poděkovat průvodkyni paní Milušce Šoubové za její práci,která je opravdu obdivuhodná.Nebudu dlouze rozepisovat všechna její pozitiva.Jsem velice spokojená s celým průběhem zájezdu.Před paní Miluškou smekám pomyslný klobouk a vyjádřím vše jen jedním slovem DĚKUJI!!!!!Ještě bych chtěla vyzvednout bezpečnou jízdu pana řidiče,bohužel jsem zapomněla jeho jméno.Těším se na další zájezdy s Vaší cestovkou a snad i paní Miluškou! Smejkalová L.

Mail doručen: 13.5.2015
Vážený pane řediteli, v době od 7.5.do 10.5.2015 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Prahy a okolí. Zájezd se nám velmi líbil, viděli jsme všechny krásné památky, i na horu Říp jsme vyšplhali. I když jich bylo hodně, vše jsme v pohodě zvládli díky paní průvodkyni, která vše perfektně rozplánovala. Proto bychom tímto způsobem chtěli velmi ocenit práci naší průvodkyně paní Miloslavy Šoubové, která je jednička v této profesi. Nejen že nám tento náročný čas úžasně organizovala, ale po celou dobu jízd v autobuse nás neúnavně seznamovala s historií objektu, ke kterému jsme mířili. Její znalosti historie jsou obdivuhodné a krásně se poslouchali. Také stále myslela na zastávky na občerstvení, abychom vše v pohodě zvládli. Seznámila nás s vašimi zájezdy po vlastech českých, které bychom mohli také vidět. Prostě s paní Šoubovou bychom zase chtěli na zájezd! Velmi spokojeni jsme byli v hotelu Jizera v Otradovicích, velmi čisto, ochota personálu, výborné snídaně. Na závěr nesmíme zapomenout a pochválit práci pana řidiče Martina z ČSAD Tišnov za jeho perfektní jízdu a znalosti silnic v tomto regionu. Za účastníky zájezdu J.Juranová a L. Horák

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,5

15 hodnocení

9,3

Hotel

8,8

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
superrrr. dekuji moc za zazitky, za rok nashledanou
Cogr
Jaroslav Cogr - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (04.05.2019 - 07.05.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Pani průvodkyně byla ůžasná jako vždy na :jednička s velkou hvězdičkou: Jeden problém byl v Praze, kde celý autobus musel čekat na4 účastníky ,kteří byli na prohlídce hradu Jinak je zájezd velmi dobře vybraný. Ale problém byl při obsazování autobusu ,kde jsme jako první ůčastníci si vybraly místa v přední části autobusu a na straně za průvodcem, ale seděly jsme za řidičem a v druhé půlce autobusu. Ještě že nás 7 bylo pohromadě.Máme u Vás zálohovaný zájezd na Chodsko v srpnu a zase 8lidí ,doufám že tentokrát budeme sedět na straně za průvodcem Děkuji Sˇevčíková.
Jana Ševčíková - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (05.05.2018 - 08.05.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše bylo v pořádku a přálo nám i počasí. Těšíme se na další zájezdy s vámi.

H+Z Rambouskovi
Helena Rambousková - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (05.05.2018 - 08.05.2018)

9
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
původně jsem nechtěla na tento zájezd jet, že Prahu znám, ale nedošlo mi, že je tam i něco dalšího. Ale byla jsem nadšená
nejen okolí Prahy, ale i samotnou Prahou. Velký podíl na tom měla i průvodkyně,která byla suprová.
Začátkem července jedu na další zájezd Českosaské Švýcarsko a věřím, že bude stejně báječný, jako byl tento Už se moc těším.
Děkuji Novotná Irena
Irena Novotná - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (05.05.2017 - 08.05.2017)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Milena Gregorová - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (05.05.2017 - 08.05.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Moc dobře organizovaný zájezd.
Daniela Filipi - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (15.09.2016 - 18.09.2016)

9,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme za zájezd. Všechno se vydařilo, průvodkyně byla úžasná.
František Havlíček - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (15.09.2016 - 18.09.2016)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
perfektní
Stanislav Petrásek - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (05.05.2016 - 08.05.2016)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Krásný zájezd, výborně sestavený, časově dobře rozvržený, okouzlila mě Stará Boleslav....
Květa Reichlová - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (05.05.2016 - 08.05.2016)

9
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi jsem byla spokojena s paní průvodkyní, která byla velmi příjemná, měla velký přehled, výborný přednes, perfektní organizace a zajištění všech věcí týkajících se zájezdu a klientů. Několikrát vždy zopakovala organizační informace. Byla jsem spokojena i s náplní zájezdu, která byla výborně sestavena.
Přemysl Martiška - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (15.09.2016 - 18.09.2016)

9
Hotel: 7
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Emilie Čaňová - Praha a okolí - srdce Evropy a srdce země (15.09.2016 - 18.09.2016)