Poznávací zájezdy 2020 | Bosna a Hercegovina | CK Emma

X

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
+420 542 214 343

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina sestává ze dvou geografických a historických oblastí, jejichž přesné hranice nejsou stanoveny, a to větší Bosny na severu a menší Hercegoviny na jihu, jejímž centrem je Mostar. Bosna a Hercegovina je jednou z nejunikátnějších a kulturně nejpestřejších oblastí Evropy. Za návštěvu rozhodně stojí Banja Luka, dvousettisícová metropole Republiky srbské a druhé největší město Bosny a Hercegoviny, ležící na řece Vrbas. Nejnavštěvovanějším místem Bosny a Hercegoviny je malé hercegovinské městečko Medžugorje. Je vyhledávaným poutním místem věřících z celého světa, kteří si připomínají událost z roku 1981, kdy se na blízké hoře místním dívkám a chlapcům zjevila Panna Maria. Sarajevu se někdy říká malý Istanbul pro množství mešit.


Město Mostar leží na řece Neretvě v hornaté jihozápadní části. Turisté jej navštěvovali pro jeho zachovalý orientální kolorit, zejména pro památky z doby tureckého panství. Počitelj je malé středověké městečko, které bylo do války v 90. letech velmi oblíbeným výletním cílem na řece Neretvě. Leží malebně rozloženo na příkré stráni nad silnicí z Metkoviče do Mostaru. Vodopády Kravice leží na ponorné řece Trebižatu, pravém přítoku Neretvy. Jsou 27 m vysoké a 120 m široké. Jejich malebnost doplňuje okolní bohatá vegetace.


Bosna a Hercegovina jako celek patří k neunikátnějším a kulturně nejpestřejším oblastem Evropy. Vyskytují se zde vlivy křesťanské kultury, západní-katolické i východní-pravoslavné, islámské- orientální a židovské-maurské. Jejich vzájemná symbióza a dlouhé období relativního klidu způsobilo vrcholný rozvoj místní architektury, sochařství, písemnictví a hudby.

Zájezdů 1

Bosna a Hercegovina - Kalifornie Evropy

First minute
strava dle popisu
09.05. - 15.05.
15 990,-
od 15 031,-
Více informací