Dovolená 2020 | Švýcarsko | CK Emma

X

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
+420 542 214 343

Švýcarsko

Švýcarsko má jednu z nejvyspělejších ekonomik a nejen její hodinky, bankovnictví nebo čokoládu zná celý svět. Švýcarská konfederace, jak se země oficiálně nazývá, se skládá z šestadvaceti správních jednotek - kantonů. Hlavním městem je Bern, který leží ve středu země. Největším městem je Curych, považovaný za nejideálnější město pro život, dalším městem je Ženeva, sídlo OSN nebo Mezinárodního červeného kříže. Nejstarší univerzitu najdete v Basileji, kulturním a vzdělávacím centru. Lucern (Luzern) je okouzlující město rozložené na březích řeky Reuss na západním břehu Luzernského jezera. Lausanne je hlavní město kantonu Vaud, je sídlem Mezinárodního olympijského výboru. Lugano je největším městem kantonu Ticino, s nepopsatelně krásnou přírodou okolo jezera Lugano.
Jeho reliéf je převážně hornatý, krajina je typicky alpská. Hornatý povrch ve spojení s malou rozlohou činí Švýcarsko státem s největší průměrnou nadmořskou výškou v Evropě. Nejvyšším bodem je hora Dufourspitze. Nachází se zde také Matterhorn, jedna z nejkrásnějších evropských hor. Horskou přírodu doplňují tamní jezera, mezi které patří například Bodamské nebo Ženevské jezero. Pás na břehu jezera, zhruba mezi Lausanne a Villeneuve se nachází Švýcarská riviéra se známými středisky Vevey a Montreux.
Země je oblíbenou destinací turistů, kteří zde kromě hor, jezer, řek a dalších přírodních objektů nalézají také nádherná města plná uměleckých skvostů a historických památek. Velmi oblíbené a zajímavé jsou výlety vlakem, mezi ty nejznámější patří Glacier Express, spojuje Zermatt a St. Moritz, Bernina Express, jede z Churu do italského Tirana, Golden Pass, jezdí z Luzernu do Montreux a Expres Viléma Tella.

Zájezdů 1

Švýcarsko letecky s panoramatickými vlaky

First minute
strava dle popisu
Praha
14.08. - 17.08.
od 27 990,-
Více informací