X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu

Gruzie

TBILISI - ANANURI - GUDAURI - GVELETI - STEPANTSMINDA - JUTA - GERGETI - HORA KAZBEK - MCCHETA - UPLISTSIKHE - KUTAISI - ZUGDIDI - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - MAZERI - HORA USHBA - USHGULI - LEDOVEC SHKHARA - HORA ZURULDI - BATUMI
Zájezd s turistikou malé a střední obtížnosti. Nejedná se o žádné horské treky, které by vyžadovaly extrémní zdatnost.
Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu
9,5 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

2x večeře Na osobu / Na zájezd 700
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 8400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy přes Istanbul do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou částí města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do severní části Gruzie k pohoří Velkého Kavkazu. Cestou návštěva pevnosti Ananuri vystavěné na břehu přehradního jezera Žinvali a dále zastávka v zimním lyžařském centru Gudauri a u památníku gruzínsko-ruského přátelství s nádhernými výhledy na okolní hory a údolí. Odpoledne projížďka podél soutěsky Dariali do vesnice Gveleti, kde zahájíme první pěší túru k vodopádům Gveleti. Je možno si vybrat cestu na 1 hodinu k menšímu vodopádu anebo na cca 2 hodiny k většímu vodopádu. Po příjezdu do letoviska Stepantsminda ubytování s večeří, během níž ochutnáme i typické gruzínské plněné knedlíky Khinkali.

4. den:

Po snídani odjezd v terénních autech podél ohromujícího údolí Sno do vesnice Juta, která bývá v zimním období naprosto izolována od okolního světa. Zde zahájíme další pěší výlet alpinskou horskou vegetací až k jezeru Chaukhi (cca 3,5 až 4 hodiny). Odpoledne návrat na ubytování do Stepantsmindy.

5. den:

Po snídani budeme absolvovat další pěší výlet do oblasti národního parku Kazbegi ke kostelíku sv. Trojice Gergeti s nádhernými výhledy na okolní krajinu, které vévodí hora Kazbek. Projdeme se kolem kostela a pokocháme se nádhernými výhledy. Poté zahájíme přejezd zpět do centrální oblasti Gruzie. Cestou zastávka u starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme kostel Jvari ze 6. stol. (památka pod ochranou UNESCO). K večeru návštěva vinařství, kde se seznámíme s unikátní gruzínskou metodou výroby vína a také ho ochutnáme. Poté odjezd na ubytování u města Gori.

6. den:

Po snídani zastávka k prohlídce skalního města Uplistsikhe vybudovaného pohanskými kmeny již v 1. stol. př.n.l. na obchodní Hedvábné stezce, která tudy procházela. Procházka areálem skalního města a poté odjezd do západní Gruzie k návštěvě klášterního komplexu Gelatize 12.století, významného náboženského, vědeckého a vzdělávacího centra. (Unesco). Po prohlídce přejezd do městaKutaisi, procházka historickým centrem města, Bílý most přes řeku Rioni, centrálním parkem až ke krásné Kolchidské fontáně. K večeru přejezd do města Zugdidi na ubytování.

7. den:

Po snídani odjezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Příjezd do střediska Mestia ke spodní stanici lanovky, odkud v případě příznivého počasí vyjedeme lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Zde nás bude čekat pohodová pěší hřebenová túra po hřebeni hory Zuruldi až k hoře Mentashi odkud se nám otevře dechberoucí výhled na všechny strany (cca 2,5 hod, 8 km, převýšení cca 350 m). V případě, že by lanovka nebyla v provozu (z povětrnostních důvodů) vydáme se na pěší túru horskou krajinou z Mestie do vesnice Lakhiri (cca 3,5 hod, 9 km, převýšení cca 350 m). Večer ubytování v Mestii.

8. den:

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). V terénních autech odjedeme do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Auta nás vyvezou nad vesnici a odsud zahájíme horskou túru k ledovci Shkara (cca 2,5 hod, 6 km). Od ledovce se vrátíme zpět do Ushguli, kde si prohlédneme unikátní kamenné věže, které sloužily jako obydlí i ochrana před nepřáteli. Právě zde je nejvyšší hustota těchto typických staveb. Odpoledne se vydáme v terénních vozech zpět do Mestie na ubytování a volno k procházkám nebo posezením v tomto nejvýznamnějším horském turistickém centru Gruzie.
.

9. den:

Po snídani odjezd do vesnice Mazeri a odsud zahájíme poslední horskou túru až k úpatí hory Mt. Ushba (4700 m.n.m.), která patří k jedné z nejkrásnějších kavkazských hor a vévodí krajině nad městem Mestia. Budeme se pohybovat po úbočí jednoho ze dvou vrcholů této hory a po překonání řeky i průchodu zdejším lesem dojdeme až k vodopádu pod horou Ushba. Stejnou cestou se vrátíme zpět do vesnice (cca 5 hod,14 km, převýšení cca 500 m). Poté odjezd ze Svanetie do města Zugdidi na ubytování.

10. den:

Po snídani odjezd ze Zugdidi k Černému moři do nejvýznamnějšího přímořského letoviska a druhého největšího města Gruzie Batumi. Odpoledne procházka městem s krásným pobřežním parkem, starým městem, náměstím Batumi Piazza i moderními stavbami u Batumi Boulevard, jimž dominuje Hodinová věž s nádhernou vyhlídkou (výjezd výtahem za poplatek). Ubytování v Batumi.

11. den:

Ráno transfer na letiště o odlet z Batumi přes Istanbul do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu do Tbilisi a zpět z Batumi
• taxy a odbavení zavazadla do 23kg
• dopravu autokarem v Gruzii dle programu
• Výlet terénními auty do Ushguli
• Výlet terénními auty v národním parku Kazbegi
• 10x ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 1x večeře
• návštěvu vinařství s ochutnávkou
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 8.400 Kč
• 2x večeře (7. a 8. den) 700 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Doprava z Prahy do Gruzie je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul - Tbilisi 19:10 - 22:50/01:10 - 04:30, Batumi - Istanbul - Praha 10:25 - 11:30/16:45 - 18:20


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,5

7 hodnocení

9,3

Hotel

9,3

Strava

9,9

Delegát

9,6

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ingrid Ilčíková - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Simona Škodová - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše bylo perfektní:)
Markéta Machová - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Pavel Borek - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)

8,5
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Nádherná dovolená, úžasný itinerář a skvělí průvodci! 100% doporučujeme!
Bartosz Jakubowski - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Anna Živná - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Moc děkujeme Emilovi i gruzínskému průvodci Serdžovi za perfektní průvodcovské služby. Dozvěděli jsme se hodně o Gruzii i Gruzíncích i jídle i pití, viděli jsme nádherné hory a vyšlápli jsme si na báječné místa v nich. Zájezd je velmi dobře naplánován, protože je v něm od všeho trochu. Města, historie, příroda, lidé, zvířata, turistika a td.
Děkujeme CK EMMA a všem doporučujeme to zažít, dokud není v Gruzii ještě tak moc turistický boom.
zdraví Zuzana a Zdeněk
Zuzana Oškrdalová - Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu (01.08.2023 - 11.08.2023)