X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu

Gruzie

TBILISI - MCCHETA - ANANURI - GUDAURI - GVELETI - STEPANTSMINDA - JUTA - GERGETI - HORA KAZBEK - UPLISTSIKHE - KUTAISI - KAŇON OKATSE - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - MAZERI - HORA USHBA - USHGULI - LEDOVEC SHKHARA - HORA ZURULDI - ZUGDIDI - TBILISI
Zájezd s turistikou malé a střední obtížnosti. Nejedná se o žádné horské treky, které by vyžadovaly extrémní zdatnost.
Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

4x večeře Na osobu / Na zájezd 1800
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou částí města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do severní části Gruzie k pohoří Velkého Kavkazu. Cestou zastávka u starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme kostel Jvari ze 6. stol. (památka pod ochranou UNESCO). Pokračování k pevnosti Ananuri a do zimního lyžařského centra Gudauri. Po příjezdu do letoviska Stepantsminda projížďka podél soutěsky Dariali do vesnice Gveleti, kde zahájíme první pěší túru k vodopádům Gveleti. Je možno si vybrat cestu na 1 hodinu k menšímu vodopádu anebo na cca 2 hodiny k většímu vodopádu. Poté ubytování v Stepantsmindě s večeří, během níž ochutnáme typické gruzínské plněné knedlíky Khinkali.

4. den:

Po snídani odjezd v terénních autech podél ohromujícího údolí Sno do vesnice Juta, která bývá v zimním období naprosto izolována od okolního světa. Zde zahájíme další pěší výlet alpinskou horskou vegetací až k ledovci Chaukhebi (cca 3,5 až 4 hodiny). Po návratu do Stepantsmindy si odpočneme během volna na oběd a odpoledne budeme absolvovat výjezd do další vyhledávané oblasti národního parku Kazbegi ke kostelíku sv. Trojice Gergeti s nádhernými výhledy na okolní krajinu, které vévodí hora Kazbek. K večeru návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani zahájíme přejezd do třetího největšího města Gruzie do Kutaisi. Cestou zastávka k prohlídce skalního města Uplistsikhe vybudovaného pohanskými kmeny již v 1. stol. př.n.l. na obchodní Hedvábné stezce, která tudy procházela. Procházka areálem skalního města a po příjezdu do Kutaisi ubytování a volno k procházkám centrem města s parkem a nádhernou fontánou připomínající historii bájné Kolchidy.

6. den:

Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Dopoledne pěší túra stezkou v kaňonu Okatse. Projdeme se po kamenné cestě oblastí zdejšího lesa Dadiani a po vstupu do kaňonu absolvujeme asi 800 m dlouhou cestu po stezce zavěšené na skále. Sestoupáme téměř tisíc schodů dolů a na konci stezky se nám otevře panoramatická vyhlídka na zdejší krajinu a bohaté lesy. Po procházce přejezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování.

7. den:

Po snídani odjezd do vesnice Mazeri a odsud zahájíme první horskou túru až k úpatí hory Mt. Ushba (4700 m.n.m.), která patří k jedné z nejkrásnějších kavkazských hor a vévodí krajině nad městem Mestia. Budeme se pohybovat po úbočí jednoho ze dvou vrcholů této hory a po překonání řeky i průchodu zdejším lesem dojdeme až k vodopádu pod horou Ushba. Stejnou cestou se vrátíme zpět do vesnice (cca 5 hod,14 km, převýšení cca 500 m). Poté návrat do Mestie a volno k procházkám nebo posezením v tomto nejvýznamnějším horském turistickém centru Gruzie.

8. den:

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). V terénních autech odjedeme do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Auta nás vyvezou nad vesnici a odsud zahájíme horskou túru k ledovci Shkara (cca 2,5 hod, 6 km). Od ledovce se vrátíme zpět do Ushguli, kde si prohlédneme unikátní kamenné věže, které sloužily jako obydlí i ochrana před nepřáteli. Právě zde je nejvyšší hustota těchto typických staveb. Odpoledne se vydáme v terénních vozech zpět do Mestie na ubytování.

9. den:

Po snídani přejdeme od hotelu ke spodní stanici lanovky a v případě příznivého počasí vyjedeme lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Zde nás bude čekat pohodová pěší hřebenová túra po hřebeni hory Zuruldi až k hoře Mentashi odkud se nám otevře dechberoucí výhled na všechny strany (cca 2,5 hod, 8 km, převýšení cca 350 m). V případě, že by lanovka nebyla v provozu (z povětrnostních důvodů) vydáme se na pěší túru horskou krajinou z Mestie do vesnice Lakhiri (cca 3,5 hod, 9 km, převýšení cca 350 m). Odpoledne návrat do Mestie, volno na oběd a odjezd do města Zugdidi, kde se ubytujeme.

10. den:

Po snídani odjezd ze Zugdidi zpět do Tbilisi (cca 6 hod). Během cesty se zastavíme v jednom z typických gruzínských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Pozdě odpoledne příjezd do Tbilisi na ubytování.

11. den:

Ráno transfer na letiště o odlet z Tbilisi do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu do Tbilisi a zpět vč. tax
• dopravu autokarem v Gruzii dle programu
• Výlet terénními auty do Ushguli
• Výlet terénními auty v národním parku Kazbegi
• 10x ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 1x večeře
• návštěvu vinařství s ochutnávkou
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6.900 Kč
• 4x večeře (5., 6. 7. a 8. den) 1.800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Doprava z Prahy do Gruzie je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul - Tbilisi 19:15 - 22:55/01:20 - 04:35, Tbilisi - Istanbul - Praha 10:35 - 12:05/16:50 - 18:25


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy