X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z Gruzie

Gruzie

TBILISI - MCCHETA - VARDZIA - AKHALTSIKHE - BORJOMI - KUTAISI - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - USHGULLI - ČERNÉ MOŘE - BATUMI
To nejlepší z Gruzie
9,3 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

2x večeře Na osobu / Na zájezd 700
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 8300
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy přes Istanbul do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani návštěva nové katedrály sv. Trojice, která září nad centrem Tbilisi a je největším pravoslavným kostelem v Gruzii. Poté odjezd do starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou UNESCO: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Poté návštěva vinařství, kde se seznámíme s unikátní metodou výroby vína a také ho ochutnáme. Odpoledne návrat do Tbilisi a volno k procházkám a posezením ve starém městě. Ubytování v Tbilisi.

4. den:

Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u jednoho z největších gruzínských jezer Paravani a dále u starobylého kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů. Poté příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Zastávka u řeky pod jedním z hradů strážících vstup do údolí a odjezd na ubytování v blízkosti skalního města Vardzia, večeře s typickými lokálními pokrmy zdejší domácí kuchyně.

5. den:

Po snídani návštěva skalního města Vardzia ze 12. stol. vytesaného do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Po prohlídce odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět rekonstruovaný hrad, s mešitou, strážní věží s nádhernými výhledy, paláci, galeriemi i krásnými zahradami s fontánami. Po návštěvě hradu odjezd do národního parku Borjomi a návštěva lázeňského města Borjomi. Procházka lázeňským centrem a národním parkem s nejznámějším pramenem minerální vody Borjomi. Ubytování v Borjomi.

6. den:

Po snídani odjezd z Borjomi do západní části Gruzie a návštěva klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (UNESCO). Poté přejezd do třetího největšího gruzínského města Kutaisi. Prohlídka katedrály Bagrati, procházka historickým centrem města, Bílý most přes řeku Rioni, centrálním parkem až ke krásné Kolchidské fontáně a ubytování v hotelu v centru města. Večer možnost individuálních procházek.

7. den:

Po snídani přejezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Cestou zastávka u největší gruzínské přehrady Enguri s jednou z nejvyšších hrází na světě. Příjezd do střediska Mestia a ubytování.

8. den:

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). Odjezd v terénních autech do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Nenáročné procházky nádhernou krajinou i vesnicí. Odpoledne návrat do Mestie a v případě příznivého počasí možnost výjezdu lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Poté návrat lanovkou do Mestie na ubytování.

9. den:

Po snídani začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5.000 druhy flory z celého světa, ale i kouzelnými výhledy na pobřeží a moře. K večeru příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám.

10. den:

Po snídani procházka městem s krásným pobřežním parkem, starým městem, náměstím Batumi Piazza i moderními stavbami u Batumi Boulevard, jimž dominuje Hodinová věž s nádhernou vyhlídkou (výjezd výtahem za poplatek). Odpoledne volno k odpočinku, návštěvě muzeí, akvária, delfinária, procházkám, posezením a koupání na plážích Černého moře.

11. den:

Ráno transfer na letiště o odlet z Batumi přes Istanbul do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu doTbilisi a zpět z Batumi
• taxy a odbavení zavazadla do 23kg
• dopravu autokarem v Gruzii dle programu
• Výjezd terénními auty do Ushguli
• 10x ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 1x večeře
• návštěvu vinařství s ochutnávkou vína
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 8.300 Kč
• 2x večeře v hotelu v Mestii (7. a 8. den) 700 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Doprava z Prahy do Gruzie je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul - Tbilisi 19:10 - 22:50/01:10 - 04:30, Batumi - Istanbul - Praha 10:25 - 11:30/16:45 - 18:20


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,3

10 hodnocení

9,3

Hotel

9,3

Strava

9,5

Delegát

9,4

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl vynikající. Přejezdy byly delší,ale bylo co vidět během jízdy. Doporučuji
Dana Lorencová - To nejlepší z Gruzie (26.07.2022 - 05.08.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Díky, Emile Pulko, za tento zájezd, za Tvé služby. Jsme velmi spokojeni. Těšíme se na další cestování s Tvou Emmou. Petra, Pavel a Lucka Hrubých
Pavel Hrubý - To nejlepší z Gruzie (26.07.2022 - 05.08.2022)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Skvělý zájezd, parádní, byť náročná dovolená. Nádherná a nesmírně zajímavá země s minimem turistů. Výborná organizace zájezdu i oba průvodci. Díky.
Alexander Slabý - To nejlepší z Gruzie (26.07.2022 - 05.08.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Petr Nedvěd - To nejlepší z Gruzie (26.07.2022 - 05.08.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
zájezd hodnotím velmi dobře. Všechny výše uvedené parametry byly naplněny bez výhrad. Drobné výhrady bychom měli k programu. Druhou polovinu 4.dne jsme měli strávit v přírodě, v programu bylo uvedeno - odjezd do národního parku Borjomi a procházka panenskou přírodou. Místo toho jsme navštívili městský lunapark, což bylo zklamáním...panenskou přírodu jsme viděli jen z autobusu. A právě panenská příroda je jedním z důvodů, proč se do Gruzie jezdí....Další den jsme strávili v horách a v závěru dne jsme měli v případě dobrých podmínek vyjet lanovkou na vrchol Zuruldi směrem k ledovcům. Podmínky byly dobré, počasí nádherné, ale lanovku jsme nestihli, protože jezdila jen do 17hod., což byla velká škoda, stačilo to lépe časově zorganizovat. Poslední připomínkou jsou foto pointy. Občas by to chtělo zastavit (třeba když je vidět Ušba nebo při průjezdu Kavkazem) a nelovit foto záběry přes sklo autobusu. Zastávek na focení v přírodě bylo minimum. Jinak hodnotím program skvěle, poznali jsme spoustu míst....
Jaroslav Zatloukal - To nejlepší z Gruzie (06.08.2019 - 15.08.2019)

9,3
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Rádi bychom poděkovali oběma průvodkyním za profesionální přístup. Návštěvu Gruzie rozhodně doporučujeme. Jen škoda, že nebyl naplánován alespoň jednodenní trek v oblasti Velkého Kavkazu.
Jiří Háva - To nejlepší z Gruzie (04.08.2018 - 13.08.2018)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Dobrý den,
Gruzie byla překrásná. Ta příroda je zatím ještě pořád natura - nepoškozená. Já osobně jsem byla nadšená z oblasti Svaneti - klidně týden bych tam zůstala. Je tam stále co objevovat. V propozicích jste psali, že platit kartu lze jen vyjímečně. To už také není pravda. Mimo tržnic lze platit kartou všude. Jsou na to už připraveni. Ceny se také srovnaly a jsou skoro jako u nás. Paní průvodkyně byla velmi ochotná a znalá domácích poměrů i historie. Pro mne až moc historie (já jsem spíš na tu přírodu). Co se týče fakultativní večeře a gruzínské hudby byla první polovina vystoupení vynikající ( i když nás tam v restauraci bylo snad přes 200 lidí - hodně Rusů a ti to prožívali po svém). Druhá půlka byla jako u nás Eva a Vašek - nic moc.
Děkuji, stálo to za to.
Jarka Sedláková
Jaroslava Sedláková - To nejlepší z Gruzie (04.08.2018 - 13.08.2018)

8,3
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 7
Zlepšil bych celý itinerář. Když to srovnám s konkurencí, tak bylo moc přesunů a snaha toho stihnout co nejvíc, málo chození a možnost vniknout do duše místa. Trošku méně věcí, více do hloubky.
Hana Vojtová - To nejlepší z Gruzie (04.08.2018 - 13.08.2018)