X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z Gruzie

Gruzie

TBILISI - VARDZIA - AKHALTSIKHE - KUTAISI - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - USHGULLI - ČERNÉ MOŘE - BATUMI - MCCHETA
To nejlepší z Gruzie
9,1 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

večeře s Folk Show Na osobu / Na zájezd 550
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6300
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů, dále u jezera Paravani a příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva města Vardzia proslaveného zejména skalním městem ze 12. stol. vytesaným do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování ve Vardzii.

4. den:

Po snídani odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět hrad/ pevnost, mešitu, synagogu, paláce, galerie i krásné zahrady s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka panenskou přírodou. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi, ubytování v hotelu.

5. den:

Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (Unesco) a přejezd k masívu Velkého Kavkazu do turisticky nejpřitažlivější oblasti Svaneti. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horké scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování

6. den:

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068mnm). V terénních autech vyjedeme do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (Unesco) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Oběd formou pikniku. Nenáročné procházky nádhernou krajinou. K večeru návrat do Mestie na ubytování.

7. den:

Po snídani začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5.000 druhy flory z celého světa, ale i kouzelnými výhledy na pobřeží a moře. Odpoledne příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám i koupání.

8. den:

Po snídani procházka městem s krásným pobřežním parkem, centrálním náměstím Batumi Piazza i slavným Batumi Boulevard. Odpoledne volno k odpočinku, návštěvě muzejí, akvária, procházkám, posezením a koupání na plážích Černého moře.

9. den:

Po snídani odjezd z Batumi směrem zpět do Tbilisi. Průjezd vinařskou oblastí, kde se zastavíme v jednom z typických gruzinských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Odpolednedo návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování.

10. den:

Dopoledne volno v Tbilisi, individuální procházky, návštěva muzeí nebo sirných lázní, nákupy. Odpoledne volno k nákupům, procházkám, posezením. Fakultativně večeře v Gruzínské restauraci s ukázkami gruzínské hudby a tance.

11. den:

Ráno transfer na letiště o odlet z Tbilisi do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu doTbilisi a zpět vč. tax
• dopravu autokarem v Gruzii dle programu
• Výjezd terénními auty do Ushguli
• 10x ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 1x oběd
• 4x večeře (3.-6.den)
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6.300 Kč
• večeře s Folk Show (10. den) 550 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 45 €.

Doprava

Doprava z Prahy do Gruzie je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul - Tbilisi 19:30 - 23:15/01:25 - 04:45, Tbilisi - Istanbul - Praha 10:30 - 12:00/16:50 - 18:35


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,1

6 hodnocení

9,3

Hotel

9,3

Strava

9

Delegát

9

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
zájezd hodnotím velmi dobře. Všechny výše uvedené parametry byly naplněny bez výhrad. Drobné výhrady bychom měli k programu. Druhou polovinu 4.dne jsme měli strávit v přírodě, v programu bylo uvedeno - odjezd do národního parku Borjomi a procházka panenskou přírodou. Místo toho jsme navštívili městský lunapark, což bylo zklamáním...panenskou přírodu jsme viděli jen z autobusu. A právě panenská příroda je jedním z důvodů, proč se do Gruzie jezdí....Další den jsme strávili v horách a v závěru dne jsme měli v případě dobrých podmínek vyjet lanovkou na vrchol Zuruldi směrem k ledovcům. Podmínky byly dobré, počasí nádherné, ale lanovku jsme nestihli, protože jezdila jen do 17hod., což byla velká škoda, stačilo to lépe časově zorganizovat. Poslední připomínkou jsou foto pointy. Občas by to chtělo zastavit (třeba když je vidět Ušba nebo při průjezdu Kavkazem) a nelovit foto záběry přes sklo autobusu. Zastávek na focení v přírodě bylo minimum. Jinak hodnotím program skvěle, poznali jsme spoustu míst....
Jaroslav Zatloukal - To nejlepší z Gruzie (06.08.2019 - 15.08.2019)

9,3
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Rádi bychom poděkovali oběma průvodkyním za profesionální přístup. Návštěvu Gruzie rozhodně doporučujeme. Jen škoda, že nebyl naplánován alespoň jednodenní trek v oblasti Velkého Kavkazu.
Jiří Háva - To nejlepší z Gruzie (04.08.2018 - 13.08.2018)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Dobrý den,
Gruzie byla překrásná. Ta příroda je zatím ještě pořád natura - nepoškozená. Já osobně jsem byla nadšená z oblasti Svaneti - klidně týden bych tam zůstala. Je tam stále co objevovat. V propozicích jste psali, že platit kartu lze jen vyjímečně. To už také není pravda. Mimo tržnic lze platit kartou všude. Jsou na to už připraveni. Ceny se také srovnaly a jsou skoro jako u nás. Paní průvodkyně byla velmi ochotná a znalá domácích poměrů i historie. Pro mne až moc historie (já jsem spíš na tu přírodu). Co se týče fakultativní večeře a gruzínské hudby byla první polovina vystoupení vynikající ( i když nás tam v restauraci bylo snad přes 200 lidí - hodně Rusů a ti to prožívali po svém). Druhá půlka byla jako u nás Eva a Vašek - nic moc.
Děkuji, stálo to za to.
Jarka Sedláková
Jaroslava Sedláková - To nejlepší z Gruzie (04.08.2018 - 13.08.2018)

8,3
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 7
Zlepšil bych celý itinerář. Když to srovnám s konkurencí, tak bylo moc přesunů a snaha toho stihnout co nejvíc, málo chození a možnost vniknout do duše místa. Trošku méně věcí, více do hloubky.
Hana Vojtová - To nejlepší z Gruzie (04.08.2018 - 13.08.2018)