X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů

Indonésie

>

Bali

DENPASAR - UBUD - rýžové terasy JATILUWIH - chrám ULUN DANU - chrám BESAKIH - vodní chrám TIRTA EMPUL - hrobky králů GUNUNG KAWI sloní jeskyně GOA GAJAH KERTA GOSA - AMED - chrám LEMPUYANG - palác TIRTA GANGA - pláž PASIR PUTIH - pláž BLUE LAGOON - chrám GOA LAWAH - SANUR - ostrov NUSA PENIDA - chrám LUHUR ULUWATU
Zájezd s českým průvodcem
Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů
8,9 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 14700
fakultativní výlet Na osobu / Na zájezd 1800
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přestup v Doha a pokračování letu do Denpasaru.

2. den

Odpoledne přílet do Denpasaru. Transfer do hotelu v Ubudu, ubytování.

3. den:

Pobyt v Ubudu - duchovním i kulturním centru celého ostrova. Dopoledne procházka stezkami v oblasti rýžových polí, které obklopují Ubud a v kombinaci s množstvím kokosových palem i banánovníků obsypaných plody mu dodávají neskutečnou atmosféru poklidu a přírodního ráje. Zastavíme se i v centru zdraví, kde si můžeme objednat relaxační masáže spojené s pobytem v páře i koupelí v bazénku anebo ranní cvičení jógy, abychom se naladili i na tuto oddechovou a meditační náladu typickou pro Bali. Odpoledne procházka centrem Ubudu s královským palácem a hlavním hinduistickým chrámem Saraswati zasvěceným bohyni moudrosti, umění a literatury. Zde začneme obdivovat neskutečnou bohatost místních staveb, kterými nejsou jen tato posvátná hinduistická místa, ale i obyčejné domy na ulicích Ubudu vystavěné jako chrám vedle chrámu, zvenku strážené vždy dvojicí soch bohů nebo démonů a vchodem zdobeným téměř vždy sochou oblíbeného boha se sloní hlavou Ganéši. Nocleh v Ubudu.

4. den:

Pobyt v Ubudu - po snídani odjedeme na lokální trh, kde se seznámíme s místními produkty, ovocem a zeleninou a poté navštívíme zdejší rodinu v jejich typickém domě, seznámíme se s rodinným životem a hlavně budeme absolvovat školu vaření. Naučíme se připravovat nejtypičtější balijská jídla a po uvaření si je také dáme na oběd. Odpoledne nvštívíme Opičí les, který je také jednou z turisticky nejnavštěvovanějších míst Ubudu a pěší procházkou se vrátíme do hotelu. Nocleh v Ubudu.

5. den:

Vydáme se na výlet do oblasti největších rýžových polí na ostrově Jatiluwih vyhlášené kulturní památkou Unesco pro zachovalost tradičního zavlažovacího systému Subak, kdy jsou rýžové terasy zavlažovány vodou vytékající z centrálního jezera a klesající postupně z jedné terasy na druhou až do údolí. Projdeme se po těchto terasách a poté přejedeme k jednomu z nejvýznamnějších vodních chrámů Ulun Danu u jezera Beratan s jedenáctistupňovou pagodou zasvěcenou bohu Šivovi a jeho manželce Párvatí. Cestou zpět se ještě zastavíme k ochutnávce zdejší vynikající kávy i zdejších čajů všech možných chutí. Odpoledne návrat do Ubudu.

6. den:

Pobyt v Ubudu - dopoledne navštívíme muzeum Blanco extravagantního uměle Dona Antonia Blanca, který se inspiroval uměním Salvatora Dalího a vystavěl si ateliér i galerii svých obrazů, která patří k nejlepším a nejzajímavějším muzeím v Ubudu. Po prohlídce se vydáme na další procházku kolem rýžových teras, kde si užijeme nejen krásné výhledy, příjemná zastavení k ochutnávce zdejších ovocných i jiných nápojů, ale i otevřou četné galerie místních malířů, kteří zachycují zdejší krajinu a její kouzla. Po návratu do Ubudu odpočinek a večer návštěva královského paláce s představením typických tanců Legong.

7. den:

Celodenní výlet během kterého zavítáme do největšího balijského chrámu Pura Agung Besakih, nazývaného chrám chrámů, vystavěného na úbočí nejvyšší hory ostrova Agung s výškou 3.031 mnm. Projdeme se areálem více než 30 různých chrámů, které si zde vybudovaly jednotlivé komunity, vesnice či cechy. Odsud přejedeme k vodnímu chrámu Tirta Empul, který patří mezi nejposvátnější, neboť zde vyvěrá svatý pramen a Balijci zde jeho posvátnou vodou provádí očistu těla i duše. Odpoledne se ještě zastavíme v údolí s hrobkami králů Gunnung Kawi a poté vrátíme zpět do Ubudu.

8. den:

Volný den v Ubudu během kterého se můžeme věnovat odpočinku nebo individuálním procházkám, nákupům, masážím, meditacím a také zdejším warungům - malým restaurací, ve kterých se v předchozích dnech už naučíme orientovat a ochutnávat dobroty zdejší kuchyně za velmi dobré ceny. Rozloučíme se s Ubudem, ze kterého se nám určitě nebude chtít další den odjíždět.

9. den:

Po snídani odjedeme z Ubudu na severovýchodní pobřeží do letoviska Amed, vyhlášeného pro krásné okolí a hlavně šnorchlování a pozorování podmořského světa. Cestou se ale ještě zastavíme ve Sloní jeskyni Goa Gajah zasvěcené hinduistickým bohům a v bývalém královském městě Kerta Gosa s krásným palácem a soudní síní zdobenou malbami výjevů z podsvětí i nebes. Odpoledne příjezd na východní pobřeží a ubytování v hotelu nad pláží.

10. den:

Pobyt v Amedu. Volný den u moře s možností koupání, šnorchlování či výletu zdejší typickou lodí podél pobřeží a šnorchlování v oblasti Coral garden.

11. den:

Celodenní výlet zahájíme návštěvou asi nejvyhledávanějšího chrámu na Bali Pura Lempuyang s tzv. Bránou do nebes. Vyvezeme se do areálu tohoto chrámu k typické bráně s otevřeným středem zdobící snad všechny balijské chrámy. Zde je ale ta nejvýznamnější, za níž se nám za hezkého počasí ukáže i nejvyšší hora ostrova Gunung Agung a pořídíme si nezapomenutelné fotografie. Odsud přejedeme ke královskému paláci Tirta Ganga s nádhernými vodními plochami zdobenými množstvím soch a kamenných květů, po kterých se můžeme po vodní hladině procházet. Odpoledne přejedeme k jedné z nejhezčích pláží ostrova Virgin Beach (Pasir Putih), kde si odpočineme a vykoupeme se a k večeru se již vrátíme zpět do Amedu přejezdem přes kopce porostlé bujnou vegetací i rýžovými terasami. Nocleh v Amedu.

12. den:

Volný den u moře s možností koupání, šnorchlování či dalších fakultativních výletů do okolní krajiny plné bujné přírody. Večer návštěva zdejší restaurace a seznámení se zdejší hudbou a tanci a večeří, během které ochutnáme jedno z nejtypičtějších balijských jídel grilované sele. Nocleh v Amedu.

13. den:

Po snídani odjedeme z Amedu podél východního pobřeží ostrova do asi nejznámějšího plážového letoviska Sanur. Cestou se zastavíme na další z vyhledávaných pláží ostrova Blue Lagoon ke koupání a šnorchlování a dále u chrámu Goa Lawah - hinduistickém jeskynním chrámu, který patří mezi nejvýzbamnější na Bali a údajně chrání před zlými duchy z moře. Je také známý sídlením několika tisíců netopýrů. Pozdě odpoledne příjezd do Sanuru, ubytování v hotelu v blízkosti pláže.

14. den:

Volný den v Sanuru, odpočinek, koupání na písečných plážích.

15. den:

Pobyt v Sanuru, fakultativně celoenní výlet lodí na ostrov Nusa Penida, Nusa Penida, který se nachází jen pár kilometrů od Bali a ohromí vás svou přírodní krásou. Ostrov je známý svými úchvatnými plážemi a útesy s úžasnými výhledy na azurově modré moře a okolní ostrovy. Milovníci šnorchlování a potápění nebudou na ostrově Nusa Penida zklamaní. Korálové útesy jsou domovem rozmanitého mořského života, od pestrobarevných ryb až po želvy a manty. Večer návrat do Sanuru.

16. den

Pobyt v Sanuru, volno, odpočinek, koupání.

17. den:
Dopoledne se ještě vykoupeme a před polednem uvoníme pokoje, po poledni odjezd na výlet do nejjižnější části ostrova na poloostrov Bukit až k chrámu Pura Luhur Uluwatu vystavěnému na útesech 70m nad mořem. Je z 11. století a je zasvěcen duchům oceánů a moří. Zde se podíváme na západ slunce. Večer transfer na letiště, odbavení ai odlet z Denpasaru do Doha.

18. den:
Přestup v Doha.
Odlet z Doha a přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu na Bali a zpět vč. letištních tax a zavazadel
• 15× ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3–4* hotelech
• 15× snídaně
• školu vaření s obědem
• večeři s grilovaným selátkem
• dopravu a výlety dle programu
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 14.700 Kč
• vyřízení víz - platba na letišti cca 30 EUR
• fakultativni výlet lodí na ostrov Nusa Penida 1800 Kč
• Předpokládané náklady na vstupy 80USD
• Předpokládané náklady na spropitné 50 USD

Doprava

Doprava na Bali je zajištěna leteckou společností Qatar Airways

Předpokládaný letový řád:
Praha - Doha 14:55-22:45, Doha - Denpasar 01:50-16:30
Denpasar - Doha 00:10 - 05:00, Doha - Praha 08:35-13:00

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg) a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,9

3 hodnocení

9

Hotel

8,7

Strava

9,7

Delegát

8,3

Doprava


9,5
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Děkuji za nádherný zájezd. Krásná a klidná země.
Dana Lorencová - Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů (13.02.2024 - 28.02.2024)

9
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 10
Zajezd se nam celkove velmi libil. Velmi prijemne byly vsechny 3 hotely, ocenili jsme i otevrenou koupelnu v Amedu a vepri ani kohouti nam nevadili. Doporucili bychom mene chramu, vice prirody ( vodopady? prochazky kolem jezer? delfini?) a vice volna na plazich. Zamysleli bychom se nad vyhodnosti nekterych nabidek mistnich pruvodcu. Libil se nam kurz vareni vcetne navstevy mistniho trhu ( mozna byly i nabidky primo v Ubudu?), opekane sele a tance deti ( samozrejme oslava narozenin, jeste jednou mnohokrat dekujeme!). Velmi poucna byla zastavka v mistnim domorodem dome, kde pro nas pripravovali opecene sele.Vynechali bychom zelvi ostrov a radi bychom navstivili nektere pamatky v Denpasaru. Mozna by slo i zaridit hodinu jogy primo pro nas? Velmi kladne hodnotime naseho skveleho pruvodce Emila i domorodeho pruvodce Karla, ktery nas pobavil ( mozna by bylo treba ho nekdy trochu usmernit). Celkove jsme byli se zajezdem velmi spokojeni.
Hana Nejepínská - Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů (13.02.2024 - 28.02.2024)

8,3
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 9
Zájezd splnil naše očekávání. Bali v nás zanechalo hluboký dojem. Náš průvodce byl nevyčerpatelným zdrojem hodnotných informací.
Bohumil Bednář - Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů (13.02.2024 - 28.02.2024)