X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů

Indonésie

>

Bali

DENPASAR - UBUD - rýžové terasy JATILUWIH - chrám ULUN DANU - chrám BESAKIH - vodní chrám TIRTA EMPUL - hrobky králů GUNUNG KAWI sloní jeskyně GOA GAJAH KERTA GOSA - AMED - chrám LEMPUYANG - palác TIRTA GANGA - pláž PASIR PUTIH - pláž BLUE LAGOON - chrám GOA LAWAH - SANUR - chrám LUHUR ULUWATU
Zájezd s českým průvodcem
Bali - ostrov chrámů, rýžových polí a úsměvů

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 12700
fakultativní výlet Na osobu / Na zájezd 790
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přestup v Doha a pokračování letu do Denpasaru.

2. den

Odpoledne přílet do Denpasaru. Transfer do hotelu v Ubudu, ubytování.

3. den:

Pobyt v Ubudu - duchovním i kulturním centru celého ostrova. Dopoledne odpočinek, odpoledne procházka stezkami v oblasti rýžových polí, které obklopují Ubud a v kombinaci s množstvím kokosových palem i banánovníků obsypaných plody mu dodávají neskutečnou atmosféru poklidu a přírodního ráje. Zastavíme se i v centru zdraví, kde si můžeme objednat relaxační masáže spojené s pobytem v páře i koupelí v bazénku anebo ranní cvičení jógy, abychom se naladili i na tuto oddechovou a meditační náladu typickou pro Bali. Nocleh v Ubudu.

4. den:

Pobyt v Ubudu - dopoledne návštěva centra města s královským palácem a hlavním hinduistickým chrámem Saraswati zasvěceným bohyni moudrosti, umění a literatury. Zde začneme obdivovat neskutečnou bohatost zdejších staveb, kterými nejsou jen tato posvátná hinduistická místa, ale i obyčejné domy na ulicích Ubudu vystavěné jako chrám vedle chrámu, zvenku strážené vždy dvojicí soch bohů nebo démonů a vchodem zdobeným téměř vždy sochou oblíbeného boha se sloní hlavou Ganéši. Odpoledne si uděláme procházku do Opičího lesa, který je také jednou z turisticky nejnavštěvovanějších míst Ubudu. Nocleh v Ubudu.

5. den:

Vydáme se na výlet do oblasti největších rýžových polí na ostrově Jatiluwih vyhlášené kulturní památkou Unesco pro zachovalost tradičního zavlažovacího systému Subak, kdy jsou rýžové terasy zavlažovány vodou vytékající z centrálního jezera a klesající postupně z jedné terasy na druhou až do údolí. Projdeme se po těchto terasách a poté přejedeme k jednomu z nejvýznamnějších vodních chrámů Ulun Danu u jezera Beratan s jedenáctistupňovou pagodou zasvěcenou bohu Šivovi a jeho manželce Párvatí. Cestou zpět se ještě zastavíme k ochutnávce zdejší vynikající kávy i zdejších čajů všech možných chutí. Odpoledne návrat do Ubudu.

6. den:

Pobyt v Ubudu - dopoledne se vydáme na jednu z nejoblíbenějších cest mezi rýžová pole Campuhan. Od stejnojmenného chrámu vystoupáme na terasy které nám poskytnou nejen krásné výhledy, příjemná zastavení k ochutnávce zdejších ovocných i jiných nápojů, ale i otevřou četné galerie místních malířů, kteří zachycují zdejší krajinu a její kouzla. Po návratu do Ubudu odpočinek a večer možnost návštěvy královského paláce s představením typických tanců Legong.

7. den:

Celodenní výlet během kterého zavítáme do největšího balijského chrámu Pura Agung Besakih, nazývaného chrám chrámů, vystavěného na úbočí nejvyšší hory ostrova Agung s výškou 3.031 mnm. Projdeme se areálem více než 30 různých chrámů, které si zde vybudovaly jednotlivé komunity, vesnice či cechy. Odsud přejedeme k vodnímu chrámu Pura Tirta Empul, který patří mezi nejposvátnější, neboť zde vyvěrá svatý pramen a Balijci zde jeho posvátnou vodou provádí očistu těla i duše. Odpoledne se ještě zastavíme v údolí s hrobkami králů Gunnung Kawi a poté vrátíme zpět do Ubudu.

8. den:

Volný den v Ubudu během kterého se můžeme věnovat odpočinku nebo individuálním procházkám, nákupům, masážím, meditacím a také zdejším warungům - malým restaurací, ve kterých se v předchozích dnech už naučíme orientovat a ochutnávat dobroty zdejší kuchyně za velmi dobré ceny. Rozloučíme se s Ubudem, ze kterého se nám určitě nebude chtít další den odjíždět.

9. den:

Po snídani odjedeme z Ubudu na severovýchodní pobřeží do letoviska Amed, vyhlášeného pro krásné okolí a hlavně šnorchlování a pozorování podmořského světa. Cestou se ale ještě zastavíme ve Sloní jeskyni Goa Gajah zasvěcené hinduistickým bohům a v bývalém královském městě Kerta Gosa s krásným palácem a soudní síní zdobenou malbami výjevů z podsvětí i nebes. Odpoledne příjezd na východní pobřeží a ubytování v hotelu nad pláží.

10. den:

Volný den u moře s možností koupání, šnorchlování či výletu zdejší typickou lodí podél pobřeží a šnorchlování v oblasti Coral garden.

11. den:

Celodenní výlet zahájíme návštěvou asi nejvyhledávanějšího chrámu na Bali Pura Lempuyang s tzv. Bránou do nebes. Vyvezeme se do areálu tohoto chrámu k typické bráně s otevřeným středem zdobící snad všechny balijské chrámy. Zde je ale ta nejvýznamnější, za níž se nám za hezkého počasí ukáže i nejvyšší hora ostrova Gunung Agung a pořídíme si nezapomenutelné fotografie. Odsud přejedeme ke královskému paláci Tirta Ganga s nádhernými vodními plochami zdobenými množstvím soch a kamenných květů, po kterých se můžeme po vodní hladině procházet. Odpoledne přejedeme k jedné z nejhezčích pláží ostrova Virgin Beach (Pasir Putih), kde si odpočineme a vykoupeme se a k večeru se již vrátíme zpět do Amedu přejezdem přes kopce porostlé bujnou vegetací i rýžovými terasami. Nocleh v Amedu.

12. den:

Po snídani odjedeme z Amedu podél východního pobřeží ostrova do asi nejznámějšího plážového letoviska Sanur. Cestou se zastavíme na další z vyhledávaných pláží ostrova Blue Lagoon ke koupání a šnorchlování a dále u chrámu Goa Lawah - hinduistickém jeskynním chrámu, který patří mezi nejvýzbamnější na Bali a údajně chrání před zlými duchy z moře. Je také známý sídlením několika tisíců netopýrů. Pozdě odpoledne příjezd do Sanuru, ubytování v hotelu v blízkosti pláže.

13. den:

Volný den v Sanuru, odpočinek, koupání na písečných plážích.

14. den:

Pobyt v Sanuru, fakultativně možnost půldenního výletu do nejjižnější části ostrova na poloostrov Bukit až k chrámu Pura Luhur Uluwatu vystavěnému na útesech 70m nad mořem. Je z 11. století a je zasvěcen duchům oceánů a moří.

15. den:

Dopoledne se ještě vykoupeme a před polednem uvoníme pokoje, po poledni odjezd na letiště, odbavení a k večeru odlet z Denpasaru do Doha. Přestup v Doha.

16. den

Odlet z Doha a přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu na Bali a zpět vč. letištních tax a zavazadel
• 13× ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3–4* hotelech
• 13× snídaně
• dopravu a výlety dle programu
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 12.700 Kč
• vyřízení víz - platba na letišti cca 30 EUR
• fakultativni výlet na jih ostrova k chrámu Luhur Uluwatu 790 Kč
• Předpokládané náklady na vstupy 50USD
• Předpokládané náklady na spropitné 50 USD

Doprava

Doprava na Bali je zajištěna leteckou společností Qatar Airways

Předpokládaný letový řád:
Praha - Doha 15:30-23:05, Doha - Denpasar 02:05-16:30
Denpasar - Doha 18:00 - 22:50, Doha - Praha 02:10-06:30

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg) a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy