X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny

Island

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:

KEFLAVÍK • GUNNUHVER • GRINDAVÍK • KRYSUVÍK • VESTMANNSKÉ OSTROVY • vodopád SELJALANDFOSS • vodopád SKOGAFOSS • sopka EYJAFJALLAJÖKULL • DÝRHOLAEY • ledovec MÝRDALSJÖKULL • městečko VIK • LANDMANNALAUGAR • sopka HEKLA • gejzír STROKUR • vodopád HAIFOSS • THINGVELLIR • vodopád GULFOSS • kráter KERID • REYKJAVÍK • MODRÁ LAGUNA

Island je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.


Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal, který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.


Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.


Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.


Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.


Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.
Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny
9,3 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

vstup do Modré laguny dospělý Na osobu / Na zájezd 2500
vstup do Modré laguny dítě do 13,99 let Na osobu / Na zájezd zdarma
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy ve 14:05 hod., přílet na Island v 16:00 místního času (o dvě hod. méně). Zbývající čas tohoto dne využijeme k prohlídce nejzajímavější míst poloostrova Reykjanes: navštívíme mohutné horké prameny Gunnuhver, geotermální pole Seltún s horkými bublajícími prameny a bahenními sopkami. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky. Poté se přesuneme na jižní pobřeží do města Selfoss na ubytování.

2. den

Výlet lodí na Vestmanské ostrovy –vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav se skanzenem, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu). Fakultativně můžeme navštívit mořské akvárium nebo muzeum věnované erupci sopky Eldfell, rovněž můžete i ochutnat speciality místní vyhlášené restaurace.

3. den:

To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejjižnější místo Islandu (možnost nákupu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků vyráběné v místní manufaktuře).

4. den:

Dnes nás bude čekat výšlap 3,5 km do pohoří Hengil, které je známé velkým množstvím horkých pramenů. Zde, v údolí Hveradalur, je možnost skvělého přírodního koupaní v teplé říčce. Odpoledne zamíříme k největšímu islandskému jezeru Thingvallavatn, u něhož leží nejvýznamnější místo islandské historie Thingvellir. Zde byl v roce 930 založen první parlament na světě. Je to i z přírodního hlediska pozoruhodné místo – největší geologický zlom, kde se rozestupují dvě kontinentální desky (severoamerická a euroasijská).

5. den:

Vydáme se do drsného islandského vnitrozemí. Po nezpevněných cestách budeme projíždět kolem nejznámější islandské sopky Hekly, která se proslavila svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Hnausapollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory. Zde se projdeme po okolí, případně vystoupáme na vyhlídkovou horu Bláhnúkur. Na závěr se vykoupeme v přírodní teplé laguně.

6. den:

Dnes se vypravíme k druhému nejvyššímu vodopádu Haifoss. Cestou navštívíme pozůstatky prastaré farmy Stöng a malebné čedičové údolí Gjájin. Odpoledne nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, a také kráter Kerid.

7. den:

Prohlídka nejsevernějšího hlavního města - Reykjavíku. Společně se projdeme historickými uličkami starého města se svými typickými barevnými dřevěnými domky. Prohlédnete si dominantu města – katedrálu Hallgrímskirkja, islandský parlament, radnici, koncertní halu Harpa, přístav s rybářskými loděmi a restauracemi . Budete mít možnost ochutnat něco z místní vyhlášené gastronomie. Je také možné absolvovat fakultativní výlet za pozorováním velryb, nebo 5D atrakci Fly over Island (5D produkce, při níž zažijete fascinující realistický zážitek letu nad nejkrásnějšími kouty Islandu).
V pozdních odpoledních hodinách odjíždíme směr Keflavík, kde zájemci o Modrou lagunu využijí čas před odletem k relaxaci v teplé léčivé vodě. Ostatní mohou zbytek času využít k prohlídce městečka Keflavík (rybářský přístav, místní museum DUS), nebo k návštěvě aquaparku. Ubytování nedaleko letiště.

8. den:

V časných ranních hodinách přesun autem na letiště, odlet z letiště Keflavík v 07:30 hod., přílet do Prahy v 13:15 hod.

Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Podrobné informace

Ubytování

1.-6. noc: Městečko Selfoss, je možné si vybrat ze dvou možností ubytování:

Penzion Bella v centru Selfoss, pěkná dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením. WiFi zdarma. TV, lednička, ručníky, povlečení, minibar. kávovar, příslušenství na přípravu kávy a čaje, fén. Pokoje jsou vhodné i pro náročnější zákazníky. Možnost pořízení snídaní v pekařství vedle v ceně do 2000 ISK.

Hostel Selfoss v centru Selfoss, jednoduchý penzion, dvoulůžkové pokoje s umyvadlem, společné sociální zařízení, Wi-Fi zdarma, k dispozici kuchyňka. Jednodušší ubytování pro méně náročné zákazníky. Možnost pořízení snídaní v pekařství přes ulici v ceně do 2000 ISK.

7. noc: Penzion Gardur u letiště, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení

1. noc je v ceně snídaně v pekařství v Selfossu.

Cena zahrnuje

• letenku Praha - Island – Praha
• dopravu autem s pohonem všech kol pro 8 osob + řidič po Islandu
• služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
• 6x ubytování v penzionu Bella nebo v hostelu Selfoss v Selfoss, viz popis ubytování, 1 noc je se snídaní v nedalekém pekařství
• 1x ubytování v penzionu Gardur u letiště noc před odletem, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení
• výlet na Vestmanské ostrovy

Příplatky

• vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma
• výlet za pozorováním velryb 11.000 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě
• Předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR)

Doprava

Doprava na Island je zajištěna leteckou společností Icelandair.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Island 14:05-16:00
Island - Praha 07:30-13:15

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 10 kg.


(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 5.8.2019
Mnohokrát děkujeme za krásnou dovolenou na Islandu. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno, bez jakéhokoliv zádrhelu. Náš dík pak patří především našemu průvodci Janu Smejkalovi, který nás provedl i provezl krásnými místy a svým přátelským přístupem a znalostí Islandu udělal z této dovolené úžasný zážitek. Moc děkujeme.
Danuše Navrátilová, Olomouc

Mail doručen: 7.9.2018
Dovolená na Islandu, ze které jsme se vrátily minulý týden, předčila naše očekávání. Díky našemu průvodci, panu Janu Smejkalovi, který nás provezl a provedl krásnou islandskou krajinou, nelze na zážitky ze zájezdu zapomenout.
Chceme proto tímto ještě jednou poděkovat cestovní kanceláři EMMA, ale především panu Janu Smejkalovi
za jeho styl vedení zájezdu, který se nám velmi líbil.
Skovajsová,Císlerová
Domažlice

Mail doručen: 29.8.2018
Dobrý den,
chtěli bychom Vám poděkovat za krásnou dovolenou s Vaším průvodcem, panem Smejkalem, na Islandu. Cesta byla velmi dobře připravená, program gradoval a pokud jsme se chtěli dohodnout, co bylo vlastně nejlepší, tak VŠECHNO. Opravdu nabízíte vyjímečný produkt, vzhledem k množství a kvalitě navštívených míst, kam se mnoho cestovek nevydává.
Šárka Bendová

Mail doručen: 28.8.2018
Dobrý den pane Šedý,

byli jsme s Vaši ck na Islandu a moc se nám to líbilo. Vše bylo v pořádku a i počasí se povedlo.
Pan Smejkal je skvělý průvodce a vše organizuje podle předpovědi počasí.
Moc moc děkujeme a přeji co nejvíce spokojených zákazníků.
manželé Svobodovi.:-):-):-):-):-):-)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,3

63 hodnocení

8,5

Hotel

9,1

Strava

9,9

Delegát

9,6

Doprava


9
Hotel: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Všechno OK, země úžasná, průvodce profesionální, program výborně postavený, zahrnující patrně všechno důležité a charakteristické v navštívené oblasti. Jen poslední den ... celý den ... v Reykjavíku, kde je zajímavý jeden kostel a pár uliček, je trochu moc.
Ale každopádně díky
Alexander Slabý - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (23.07.2023 - 30.07.2023)

8,3
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 9
Delegát: 10
Pavel Vágner - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (16.07.2023 - 23.07.2023)

8
Hotel: 4
Doprava: 10
Delegát: 10
Celkově hodnotím zájezd jako naprosto fantastický a to především díky průvodci Honzovi Smejkalovi. Úžasné znalosti o ostrově, operativní řešení programu, všechno jsme stihli, nic nebyl problém. Počasí nám přálo skvěle, což byl další důvod k maximální spokojenosti. Stravu nehodnotím, nebyla v ceně zájezdu. Vlastní vaření v hostelu bylo značně problematické z důvodu přítomnosti větších skupin návštěvníků z Asie, kteří prostě celou kuchyň zabrali pro sebe. Nakonec nám vyhovovalo stravování na čerpacích stanicích, v bufetech a večer jen něco malého studeného....kvůli gastronomii jsme na Island skutečně nejeli...Ubytování vcelku ucházející s výjimkou jednoho pokoje v rámci naší skupiny, který byl skutečně hodně podprůměrný.
Jitka Križáková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (16.07.2023 - 23.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl naprosto super!!!! Moc se nám líbilo ubytování- apartmány, byly překrásné. Krásně se nám bydlelo i vařilo. Program byl strhující a průvodce božský. Děkuji
Dana Lorencová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (23.07.2023 - 30.07.2023)

9,7
Hotel: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Dovolená splnila naše očekávání. Viděli jsme vše dle programu a oceňujeme nadstandartní přístup průvodce, který se nám věnoval na 100%. Zážitky byly umocněné nádherným počasím. Děkujeme. Helena
Helena Jalová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (02.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkuji CK EMMA a panu průvodci Janu Smejkalovi za krásný a povedený zájezd. Přivezli jsme si spoustu nezapomenutelných zážitků. Program byl opravdu nabitý, dobře připravený a zorganizovaný a viděli jsme maximum možného v čase, který jsme měli k dispozici. Pan průvodce je profesionál, který má nejen vynikající znalosti o zemi, potřebnou autoritu, ale tato práce jej evidentně baví. Je laskavý a vždy má zájem, aby byli všichni ve skupině spokojeni a strávili příjemnou dovolenou.
Eva Beyerlová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (09.07.2023 - 16.07.2023)

7,3
Hotel: 5
Doprava: 7
Delegát: 10
Poznávací zájezd předčil očekávání stejně tak i krásné počasí na Islandu. Dobrá parta a skvělá práce průvodce pana Smejkala.
Vydařená dovolená. Děkujeme !
Iva
Ivana Kozubíková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (02.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Petra Pecháčková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (08.07.2023 - 16.07.2023)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Romana Sokolová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (02.07.2023 - 09.07.2023)

9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Pan Jan Smejkal je skvělý průvodce, který dbá na to, aby turisté co nejvíce viděli, poznali a zároveň nám předal hodně informací k Islandu.
Ingrid Slívová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (09.07.2022 - 17.07.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Petr Olešňan - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (20.08.2022 - 28.08.2022)

7,5
Hotel: 5
Strava: 5
Doprava: 10
Delegát: 10
Radka Kohoutová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (06.08.2022 - 14.08.2022)

8
Hotel: 5
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl skvělý k tomu určitě přispělo bezvadné počasí. Ale velkou zásluhu na bezchybném průběhu celého zájezdu měl Honza Smejkal. Moc děkuji ,,😊
Jindra Hiklová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2022 - 07.08.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
S CK Emma jsme naprosto spokojen
Vše bylo dobře naplánované, i průvodce se všem věnoval s maximální ochotou a péčí.. Příští rok plánujeme Irsko, pokud máte v nabídce pro léto 2023, kontaktujte nás.
Přejeme i pro další období úspěch a vzájemnou spokojenost.
Lorencová Věra a Iva Strnadová
Iva Strnadová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2022 - 07.08.2022)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Monika Coubalová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (20.08.2022 - 28.08.2022)

9,3
Hotel: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Průvodce byl vynikající, ochotný s velkým přehledem a znalostmi o Islandu. Zvažujeme příští rok Velký okruh.
Stravu jsme neměli, stravovali jsme se soukromě. Možnosti a podmínky přípravy vlastních jídel byly výborné.
Děkujeme.
Zdraví
Ing stanislav Jurek
Stanislav Jurek - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2022 - 07.08.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Pan průvodce Honza byl perfektní. Dovolená na Islandu byla skvělá.
Mária Smolinková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (23.07.2022 - 31.07.2022)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd splnil naše očekávání, na Islandu se nám moc líbilo.

Výhodou bylo cestovat v malé skupince. Byli jsme rádi, že jsme mohli podniknout i menší túry a poznat krásy ostrova.
Pan Smejkal byl prima průvodce, často jsme se vyhnuli nepříznivému počasí díky jeho zkušenostem.
Děkujeme, dovolenou jsme si užili.
Dana a Olda
Dana Pírková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (06.08.2022 - 14.08.2022)

9
Hotel: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Jitka Švihelová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (23.07.2022 - 31.07.2022)

9,3
Hotel: 7
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvěle zorganizovaný zájezd, špičkový průvodce. Honza Smejkal jako průvodce i řidič v jedné osobě byl naprosto skvělý - operativně přizpůsoboval program počasí, díky němu jsme si Island užili na úplné maximum. Byla to naprosto skvělá dovolená. Trochu bodíků ubíráme za ubytování, ale zase průvodce zajistil v rámci možností úplné maximum.

Děkujeme a rádi s Vaší CK pojedeme na další zájezd
Novákovi a Holešovi
Radmila Nováková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (02.07.2022 - 10.07.2022)

8,5
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Průvodce Honza byl skvělým společníkem, Island nás doslova uchvátil
Lenka Červenková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (16.07.2022 - 24.07.2022)

9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl skvělý, moc jsme si ho užili. Průvodce nejlepší, jakého jsme kdy měli, navštívili jsme všechna slibovaná místa a ještě mnohem víc. Doprava po ostrově super, na odletu i příletu bylo sice zpoždění, ale to CK nemůže ovlivnit. Počasí překvapilo - zmokli jsme jen jednou :D. Co nás bohužel trošku zklamalo, bylo ubytování. Vybavení a lokalita výborná, ale několik dnů kvůli problémům s kanalizací smrděly odpady, neodtékaly sprchy, wc atd, což bylo nepříjemné. Snídaně v pekárně naproti výborné, jen bych ocenila širší výběr, neboť za pár dnů se obložené housky a sladké šneky dokola přejedly.
Aneta Patáková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (02.07.2022 - 10.07.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Chtěla bych tímto, troufám si jménem všech, kteří jsme se zúčastnili v termínu 17. - 25. 7. 2021 poznávacího zájezdu na Island, poděkovat za nádherný zájezd, když díky patří zejména průvodci a perfektnímu řidiči v jedné osobě, Honzovi Smejkalovi, který nám v rámci možností a s ohledem na to, co počasí dovolilo, ukázal maximum toho, co bylo možno ukázat, a současně doufám, že jsme pro něj byli také pohodovou skupinou:-).
Pro nás to byl již x-tý zájezd s Vaší CK a vždy na jedničku, tentokrát však také díky lokalitě a průvodci top!
Sylvie Částečková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (17.07.2021 - 25.07.2021)

10
Hotel: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Chtěli bychom moc poděkovat panu Janu Smejkalovi za úžasný týden na Islandu. Lepšího průvodce jsme si nemohli přát. Nikdy by nás nenapadlo, že každý den uvidíme tolik z Islandu - každý den byl jako týden jinde. Vyhovovalo nám i to, že jsme byli malá skupinka, takže jsme byli flexibilní. Ubytování bylo také skvělé, na pokoji byla malá kuchyňka. Mohli jsme si tak připravit k jídlu, co jsme sami chtěli a nebyli jsme na nikom závislí. Martin Novotný a Miroslav Svaták
Martin Novotný - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (14.08.2021 - 22.08.2021)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl skvělý!!! Díky Honzovi, který je velký profík, Island zná dokonale a každý den správně vybral destinaci podle předpovědi počasí, takže jsme téměř vůbec nezmokli. Je obětavý, vzal nás i na místa, která zná jen on a opravdu se nám snažil toho ukázat a říct o Islandu co nejvíce. Velký dík.Bolfíková-Děčín
Renáta Bolfíková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (31.07.2021 - 08.08.2021)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Výborně sestavený program. Jedním slovem skvělé!!!
Markéta Veselá - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (14.08.2021 - 22.08.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Martina Urbanová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (07.08.2021 - 15.08.2021)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zajezdem jsme byli velmi spokojeni, dekujeme panu Smejkalovi za bezchybne pruvodcovani.
Helena Peschová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (24.07.2021 - 01.08.2021)

8,5
Hotel: 6
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den, zasílám velké poděkování a to nejlepší hodnocení. Island s Honzou neměl chybu a každý den večer jsme nevěřili, že lze vidět ještě něco úžasnějšího, než den předchozí. Honza jako průvodce byl mimořádně ochotný, přátelský, s velkým rozhledem a ochotou vše vysvětlovat, opakovat a dopřát nám ty nejlepší zážitky. S velkým nasazením po celý den, se stále dobrou náladou a motivací k "lezení na všechny kopce v okolí, zejména na sopky". Moc jsme si to užili i díky skvělému zajištění a přípravě na cestu od vaší CK, skvělému počasí a nabitému zážitkovému programu. Ubytování hodnotím objektivně. Na Island ovšem skvělé a lepší než stan. Nejlepší dovolená! Báječné zážitky. Tomáš
Tomáš Trefný - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (07.08.2021 - 15.08.2021)

7,8
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 8
Delegát: 9
Gabriela Šťovíčková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (31.07.2021 - 08.08.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Organizace zájezdu byla výborná. Průvodce pan Smejkal byl výborný a provedl nás krásami Islandu zcela profesionálně. Každý den byl pro nás silný zážitek. Děkujeme a rádi s Vaší CK se zúčastníme podobného pounávacíhi zájezdu. Gabriel a Jitka Gregušovi.
Gabriel Greguš - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (10.07.2021 - 18.07.2021)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Pan Smejkal stihl řídit, organizovat, komentovat, to vše na nejvyšší úrovni.
L. Kubík
Libor Kubík - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (02.07.2021 - 18.07.2021)

9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
ubytování i strava splnilo naše očekávání, průvodce byl velmi profesionální, vysoce předčil naše očekávání
Marie Hrubošová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (11.07.2020 - 19.07.2020)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Karel Krotký - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (04.07.2020 - 12.07.2020)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Václav Dušek - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (18.07.2020 - 26.07.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Velice si vážím pristupu průvodce Honzy, jehož zkušenosti nám i přes nepřízeň počasí umožňily vidět krásy Islandu a odvézt si pěkné dojmy. Netrpěli jsme chladem a mokré oblečení jsme snadno usušili jak v hostelu, tak částečně v autě, kde bylo vždy příjemně teplo. Oceňuji
i jeho lidský pristup. Děkuji M*
Marie Toulová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (08.08.2020 - 16.08.2020)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl skvělý, program nabitý a krásně gradoval. Průvodce Honza je opravdový nadšenec a ukázal nám mnoho krásných míst. Bylo to i trošku turistické, každý den na výletech tak 5 - 10 km pěšky, takže jsme měli možnost opravdu zažít krásnou isladskou přírodu. Bylo i štěstí na počasí, právě když jsme po 8 km tůře došli k vodopádu, vysvitlo Slunce a ukázala se krásná duha.
Tento zájezd je v malé skupince, takže je vše dost individuální, což je super.
Jediné, co nás trochu překvapilo, byl opravdu malý pokojík. Asi 10 m2. Vešly se do něj jen 2 lůžka a zbyla malá ulička. Nebylo místo na stůl ani na pořádnou skříň. Ale na přespání to stačilo. Snídaně byly dobré, včetně možnosti upéct si čerstvé vafle.
Celkově mohu zájezd všem doporučit. Výborný poměr mezi kvalitou a cenou. Moc děkujeme :-)
Viktor Masařík - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (01.08.2020 - 09.08.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Nádherná dovolená, krásné vzpomínky, vynikající průvodce.
Saša Burianová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (25.07.2020 - 02.08.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvělý průvodce, maximum zážitků.
Jana Vaculíková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (01.08.2020 - 09.08.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme Honzovi Smejkalovi za překrásnou poznávací dovolenou na Islandu. Byl to nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu díky osobnímu a vstřícnému přístupu nejlepšího pana průvodce. Doporučujeme CK EMMA a děkujeme jejímu vedení, že i přes globální potíže s koronavirem zájezd realizovala s dokonalým servisem.
Alice Junková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (27.06.2020 - 05.07.2020)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Super zájezd, průvodce tak alespoň 15-20 bodů. na tento zájezd budu dlouho vzpomínat.
Jana Vašíčková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (18.07.2020 - 26.07.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jindřiška Skopalová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (04.07.2020 - 12.07.2020)

9,3
Hotel: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zdeněk Kořínek - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (11.07.2020 - 19.07.2020)

9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Zájezd hodnotím jen v superlativech. Honza Smejkal je člověk na svém místě, ochotný, příjemný, znalý destinace. Volba tohoto zájezdu bylo jedno z mých správných životních rozhodnutí. Navíc jsme se sešli dobrá parta, takže opravdu super. K dopravě na místě (terénní Toyota) nemám žádné připomínky, všechny nás ale mrzela doprava letadlem. Jak na cestě na Island, tak na zpáteční jsme měli všichni sedadla rozházená po celém letadla. Zejména na cestě zpět. Při cestě na Island jsme měli místa ve dvou řadách, takže jsme se vzájemně proházeli, ale na cestě zpět to bylo od 6 - 23 řadu a každý sólo. Myslím si, že v dnešní době je toto řešitelné. Jinak všem doporučuji. :-)
Jiří Blažek - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (24.08.2019 - 01.09.2019)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Ivo Beran - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (10.08.2019 - 18.08.2019)

9
Hotel: 9
Doprava: 8
Delegát: 10
Rozhodně všem doporučuji. Pan Smejkal je výborný průvodce, dokáže výborně naplánovat každý den . Viděli jsme i mnoho míst , které jsme v programu neměli a dozvěděli se spoustu zajímavostí o životě na Islandu. Cestovní kancelář EMMA má vše dobře zajištěné. Dovolenou jsme si moc užili. J.S.
Jarmila Straňáková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (17.08.2019 - 25.08.2019)

10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byla jsem nadšená....přála jsem si už hodně let poznat tento ostrov a mé očekávání nevšedních zážitků bylo bohatě naplněno....super.
Jaroslava Vybíralová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (10.08.2019 - 18.08.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše bylo naprosto úžasné, práce průvodce Honzy byla nadstandardní, také ostatní spolucestující byli skvělí Všem moc děkuji za krásnou dovolenou Absolvovaly jsme s dcerou i výlet za pozorováním velryb, který se velmi vydařil. Všem známým vaší cestovku a zejména pana Jana Smejkala vřele doporučuji.
Dana Houbová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (06.07.2019 - 14.07.2019)

9,3
Hotel: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Stravu nehodnotí, poněvadž jsem měla pouze 1 snídani a ta byla za 10.
Dana Havlíková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (13.08.2018 - 21.08.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ůčastnili jsme se 8denního zájezdu na Island. Ubytování v Selfossu bylo adekvátní, snídaně které jsme si přikoupili, byly dobré. Zájezd je velmi dobře koncipovaný, program graduje každým dnem. Děkujeme za perfetní průvodcovskou službu, díky skvělému přístupu jsme měli možnost vidět opravdu nádherná místa. Doporučujeme!
Šárka Bendová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (20.08.2018 - 28.08.2018)

8,8
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 9
Delegát: 10
Blanka Chlostová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2018 - 07.08.2018)

8
Hotel: 7
Strava: 10
Doprava: 5
Delegát: 10
Ubytování bylo přijatelné. Jediná výtka se týká absence stolu a židle na pokoji, to je nepříjemné.
Stravovali jsme se přes den sami; snídaně co byly v ceně, byly velmi dobré.
Špatné hodnocení cesty se týká letu; ČSA mají vskutku mizerné sedačky, málo místa na nohy a nedají cestujícím ani vodu :-( Doprava po Islandu s panem Smejkalem je za 100 bodů, ale jak to zahrnout do hodnocení?
Delegát pan Smejkal je naprosto špičkový - člověk na svém místě.
Dana Slepičková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (13.08.2018 - 21.08.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
se zájezdem jsme byli spokojeni. Pan Smejkal byl velice vstřícný a schopný průvodce. Zkrátka celý zájezd byl dobře organizovaný a není co vytknout.
S pozdravem Novákovi
Milan Novák - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2018 - 07.08.2018)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Průvodce byl dobře připraven zná Island velmi dobře pokud bude s ním bude ještě nějaký zájezd třeba Skotsko nebo Norsko či jiná exotika určitě se zúčastníme Děkujeme Lubomír a Hana Kučerovi
Lubomír Kučera - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (31.07.2017 - 08.08.2017)