X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Island - velký okruh pro pokročilé

Island

Novinka v naší nabídce, volně navazující na náš osvědčený zájezd „Island – mezi ledovci, sopkami a horkými prameny. Doporučujeme jej tedy těm, kteří chtějí poznávat další z mnoha přírodních krás tohoto podivuhodného sopečného ostrova.

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:
KEFLAVÍK • vnitrozemská cesta F35 • pohoří KERLINGARFJÖLL • HVERAVELLIR • skansen GLAUMBAER • rybářský přístav SIGLUFJÖRDUR • AKUREYRI • vodopád GODAFOSS • jezero MÝVATN • pozorování velryb v HÚSAVÍKU • kaňon ÁSBYRGI • JÖKULSÁ Á FJÖLLUM • vodopád DETTIFOSS • vodopád HENGIFOSS • jezero LÖGURIN • přístav HÖFN • ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN • ledovce národního parku SKAFTAFELL • REYKJAVÍK


Islandje ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.

Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal, který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island věnuje velkou pozornost ochraně životního prostředí.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.
Island - velký okruh pro pokročilé

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 13000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Parkování na letišti v Praze při objednání do 31.1. zdarma.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.

2. den

Vydáme se na sever po vnitrozemské silnici F35, čekají nás výhledy na druhý největší ledovec Islandu Langjökull, jezero Hvítárvatn. Navštívíme geotermální oblast v pohoří Kerlingarfjöll (Pohoří čarodějnic), vykoupeme se v termálních pramenech Hveravellir. Kolem vnitrozemského jezera Blöndulón se přesuneme na sever ostrova.

3. den:

Navštívíme starou farmu - skanzen Glaumbaer, rybářský přístav Siglufjördur. Dále navštívíme „hlavní město severu“ Akureyri. Akureyri je čtvrté největší město a také obec na Islandu, obec má však celý název Akureyrarkaupstaður. Akureyri se nachází při pobřeží fjordu Eyjafjörður a je obklopeno horami. Pokračovat budeme k vodopádu Godafoss. Voda řeky Skjálfandafljót padá z výšky 12 metrů a má šířku 30 metrů.

4. den:

Dnes nás bude čekat jezero Mývatn – Komáří jezero vyplňuje starou ledovcovou trhlinu, zhrazenou lávovým potokem. Celé oblasti dominuje sopka Krafla se zajímanou kalderou. Dále uvidíme geotermální oblast Námaskard – oblast bahenních sopek, kráter Hverfjall – 420 m vysoký tufový prsten, jeskyni s malým termálním pramenem Grjótagjá. Uvidíme i lávové pole a roztodivné útvary vzniklé sopečnou činností před zhruba 2 tisíci let Dimuborgir.

5. den:

Navštívíme přístav Húsavík, kde jsou nejlepší podmínky pro pozorování velryb, případně návštěva musea velryb (fakultativní akce), projdeme se kaňonem Ásbyrgi a řeky Jökulsá i Fjöllum, uvidíme nejmohutnější vodopád Islandu – Detifoss.

6. den:

Zastavíme se na kávu na farmě Mödrudalur, což je nevýše položené obývané místo na Islandu, dál pokračujeme drsným vnitrozemím se zastávkou na koupání v údolí s horkým vodopádem, prohlédneme si vodní dílo a monumentální kaňon Kárahnjúkar.

7. den:

Vystoupáme k třetímu nejvyššímu vodopádu Hengifoss, poté se vydáme do jihovýchodních fjordů. Tato panoramatická cesta lemující mořské pobřeží patří k jedněm z nejkrásnějších, den zakončíme u jednoho z největších lákadel JV pobřeží – ledovcové laguny Jökulsárlón.

8. den:

Návštěva NP Skaftafell s jeho ledovci, přesun na prohlídku nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku a odsud ve večerních hodinách odjezd na letiště k odbavení.

9. den:

Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod.

Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha - Island – Praha
• dopravu autem s pohonem všech kol pro 8 osob+řidič po Islandu
• služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
• 7x ubytování v penzionech nebo chatkách, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení

Příplatky

• vstup do skanzenu, muzea – 2x 1500 ISK (cca 2x 250 Kč) – nepovinné
• pozorování velryb cca 11000 ISK (2000 Kč) – nepovinné
• projížďka obojživelným vozidlem po ledovcové laguně cca 5900 ISK (1000 Kč) - nepovinné

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 5.8.2019
Mnohokrát děkujeme za krásnou dovolenou na Islandu. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno, bez jakéhokoliv zádrhelu. Náš dík pak patří především našemu průvodci Janu Smejkalovi, který nás provedl i provezl krásnými místy a svým přátelským přístupem a znalostí Islandu udělal z této dovolené úžasný zážitek. Moc děkujeme.
Danuše Navrátilová, Olomouc

Mail doručen: 7.9.2018
Dovolená na Islandu, ze které jsme se vrátily minulý týden, předčila naše očekávání. Díky našemu průvodci, panu Janu Smejkalovi, který nás provezl a provedl krásnou islandskou krajinou, nelze na zážitky ze zájezdu zapomenout.
Chceme proto tímto ještě jednou poděkovat cestovní kanceláři EMMA, ale především panu Janu Smejkalovi
za jeho styl vedení zájezdu, který se nám velmi líbil.
Skovajsová,Císlerová
Domažlice

Mail doručen: 29.8.2018
Dobrý den,
chtěli bychom Vám poděkovat za krásnou dovolenou s Vaším průvodcem, panem Smejkalem, na Islandu. Cesta byla velmi dobře připravená, program gradoval a pokud jsme se chtěli dohodnout, co bylo vlastně nejlepší, tak VŠECHNO. Opravdu nabízíte vyjímečný produkt, vzhledem k množství a kvalitě navštívených míst, kam se mnoho cestovek nevydává.
Šárka Bendová

Mail doručen: 28.8.2018
Dobrý den pane Šedý,

byli jsme s Vaši ck na Islandu a moc se nám to líbilo. Vše bylo v pořádku a i počasí se povedlo.
Pan Smejkal je skvělý průvodce a vše organizuje podle předpovědi počasí.
Moc moc děkujeme a přeji co nejvíce spokojených zákazníků.
manželé Svobodovi.:-):-):-):-):-):-)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy