X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Island - velký okruh pro pokročilé

Island

Zájezd volně navazuje na náš osvědčený zájezd „Island – mezi ledovci, sopkami a horkými prameny. Doporučujeme jej tedy těm, kteří chtějí poznávat další z mnoha přírodních krás tohoto podivuhodného sopečného ostrova.

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:
městečko BORGANES • kráter GRABRÓK • KEFLAVÍK • skansen GLAUMBAER • rybářský přístav SIGLUFJÖRDUR • AKUREYRI • vodopád GODAFOSS • jezero MÝVATN • pozorování velryb v HÚSAVÍKU • kaňon ÁSBYRGI • JÖKULSÁ Á FJÖLLUM • vodopád DETTIFOSS • vodopád HENGIFOSS • jezero LÖGURIN • přístav HÖFN • ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN • ledovce národního parku SKAFTAFELL • městečko VÍK • Černá pláž • útes DÝRHOLAEY • vodopád SKOGAFOSS • REYKJAVÍK


Islandje ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.

Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob + řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal, který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island věnuje velkou pozornost ochraně životního prostředí.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.
Island - velký okruh pro pokročilé
9 Vynikající

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy v 14:05 hod., přílet na Island ve 16:00 místního času (o dvě hod. méně). Přesun po Ring route 1 na sever ostrova na ubytování. Cestou se budeme kochat impozantním masívem Esja, překonáme Hvalfjördur podmořským tunelem, zastavíme v městečku Borganes, prohlédneme si pozoruhodný kráter Grabrók.

2. den

Navštívíme starou farmu - skanzen Glaumbaer. Jedná se o unikátní soubor drnových budov – typickou islandskou architekturu zdokonalovanou od počátků osídlení. Zde si můžete udělat obrázek o způsobu života místních obyvatel v 18. a 19. století. Rybářský přístav Siglufjördur bude nejsevernějším bodem naší cesty. Od počátku 20. století byl centrem rybolovu severního Islandu. Budete zde mít možnost navštívit zajímavé muzeum, zaměřené na lov a zpracování sleďů. Dlouhými tunely, které vybudoval Metrostav, se dostaneme do největšího islandského fjordu – Eyjafjörduru, v jehož závěru leží druhé největší město Islandu - Akureyri, jemuž se také někdy říká Hlavní město severu. Akureyri se pyšní největším počtem slunečných dnů na Islandu. Obklopuje jej kulisa vysokých hor, kde se nachází největší lyžařské středisko v zemi. Po prohlídce města budeme pokračovat ke známému vodopádu Godafoss, který patří mezi nejkrásnější vodopády na severu ostrova. Jeho název (vodopád Bohů) pochází z období přijetí křesťanství (r. 1000 n.l.), kdy místní náčelník vhodil do tohoto vodopádu své pohanské bůžky, čímž stvrdil přijetí nového náboženství.

3. den:

Dnes nás bude čekat jezero Mývatn (Komáří jezero), které vzniklo při jedné z erupcí, kdy lávové proudy přehradily odtok vody. Místní zvláštností jsou tzv. pseudokrátery, které tvoří v jezeře ostrůvky. Ptáci zde nacházejí dostatek potravy, proto zde hnízdí nejvíce druhů z celého Islandu, včetně vzácného hohola islandského. K jejich ochraně zde byla zřízena přírodní rezervace. Celé oblasti dominuje sopka Krafla se zajímavou kalderou. Dále uvidíme geotermální oblast Námaskard – oblast bahenních sopek, kráter Hverfjall – 420 m vysoký tufový prsten, jeskyni Grjótagjá s termální vodou o teplotě 45 stupňů. Uvidíme i lávové pole a roztodivné útvary vzniklé sopečnou činností před zhruba 2 tisíci lety - Dimuborgir.

4. den:

Navštívíme přístav Húsavík, kde jsou nejlepší podmínky pro pozorování velryb, případně můžete zvolit prohlídku musea velryb (fakultativní akce). Projdeme se kaňonem Ásbyrgi, který vytvořila ledovcová řeka Jökulsá i Fjöllum. V NP Jökulsárgljúfur můžeme obdivovat unikátní čedičové útvary. Nachází se zde i nejmohutnější vodopád Islandu i Evropy – Dettifoss 100m široký, 44 m vysoký. Průtok hodně závisí na roční době, neboť pramení z ledovce Vatnajökull hluboko ve vnitrozemí.

5. den:

Zastavíme se na kávu na farmě Mödrudalur, což je nevýše položené obývané místo na Islandu, dál pokračujeme pustým vnitrozemím zpestřovaným řadou jezer. Jako orientační bod nám bude sloužit nejvyšší samostatně stojící hora Snaefell (1833 m.n.m.). Využijeme možnosti vykoupat se cestou v jezírku, do něhož padá teplý vodopád, jehož voda má přesně tu teplotu, která potěší cestovatele v chladných dnech. Na závěr dne si prohlédneme vodní dílo a monumentální kaňon Kárahnjúkar.

6. den:

Vystoupáme k třetímu nejvyššímu vodopádu Hengifoss, který je zasazen v čedičové stěně. Odsud se vydáme na jih do jihovýchodních fjordů. Tato panoramatická cesta lemující mořské pobřeží patří k jedněm z nejkrásnějších. Den zakončíme u jednoho z největších lákadel jihovýchodního pobřeží – ledovcové laguny Jökulsárlón. Ledové kry, které se odsud dostávají do moře, jsou posléze vyplavovány na černou pláž, která proto dostala název Diamantová.

7. den:

Navštívíme NP Skaftafell s jeho ledovci a vodopádem Svartifoss. Projdeme se kolem unikátního kaňonu Fjadrárgljúfur, vytvořeného erozí ledovcovými vodami před 2 mil. let. Tento kaňon zpopularizoval ve svém videoklipu Justin Bieber, což vyvolalo takový zájem turistů, že musel být na čas uzavřen, protože hrozilo zničení místní přírody. Městečko Vík, Černá pláž, útes Dýrholaey, vodopád Skogafoss. Pak nás už čeká přesun na kratší prohlídku nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku. Ubytování nedaleko letiště.

8. den:

V časných ranních hodinách přesun na letiště a v 7:30 hod. odlet z Keflavíku, přílet do Prahy v 13:15 hod.

Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha - Island – Praha
• dopravu autem s pohonem všech kol pro 8 osob + řidič po Islandu
• služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
• 7x ubytování v penzionech nebo chatkách, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení

Příplatky

• vstup do skanzenu, muzea – 2x 1500 ISK (cca 2x 250 Kč) – nepovinné
• pozorování velryb cca 11000 ISK (2000 Kč) – nepovinné
• projížďka obojživelným vozidlem po ledovcové laguně cca 5900 ISK (1000 Kč) - nepovinné

Doprava

Doprava na Island je zajištěna leteckou společností Icelandair.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Island 14:05-16:00
Island - Praha 07:30-13:15

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 10 kg.


(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 5.8.2019
Mnohokrát děkujeme za krásnou dovolenou na Islandu. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno, bez jakéhokoliv zádrhelu. Náš dík pak patří především našemu průvodci Janu Smejkalovi, který nás provedl i provezl krásnými místy a svým přátelským přístupem a znalostí Islandu udělal z této dovolené úžasný zážitek. Moc děkujeme.
Danuše Navrátilová, Olomouc

Mail doručen: 7.9.2018
Dovolená na Islandu, ze které jsme se vrátily minulý týden, předčila naše očekávání. Díky našemu průvodci, panu Janu Smejkalovi, který nás provezl a provedl krásnou islandskou krajinou, nelze na zážitky ze zájezdu zapomenout.
Chceme proto tímto ještě jednou poděkovat cestovní kanceláři EMMA, ale především panu Janu Smejkalovi
za jeho styl vedení zájezdu, který se nám velmi líbil.
Skovajsová,Císlerová
Domažlice

Mail doručen: 29.8.2018
Dobrý den,
chtěli bychom Vám poděkovat za krásnou dovolenou s Vaším průvodcem, panem Smejkalem, na Islandu. Cesta byla velmi dobře připravená, program gradoval a pokud jsme se chtěli dohodnout, co bylo vlastně nejlepší, tak VŠECHNO. Opravdu nabízíte vyjímečný produkt, vzhledem k množství a kvalitě navštívených míst, kam se mnoho cestovek nevydává.
Šárka Bendová

Mail doručen: 28.8.2018
Dobrý den pane Šedý,

byli jsme s Vaši ck na Islandu a moc se nám to líbilo. Vše bylo v pořádku a i počasí se povedlo.
Pan Smejkal je skvělý průvodce a vše organizuje podle předpovědi počasí.
Moc moc děkujeme a přeji co nejvíce spokojených zákazníků.
manželé Svobodovi.:-):-):-):-):-):-)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9

4 hodnocení

8,8

Hotel

6,7

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Vladimír Holoubek - Island - velký okruh pro pokročilé (13.08.2023 - 20.08.2023)

10
Hotel: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Milan Kameník - Island - velký okruh pro pokročilé (13.08.2023 - 20.08.2023)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
S tímto zájezdem jsem byla maximálně spokojena a za všechno může hlavně náš průvodce Honza.
Zná každý kopec a kámen, je pohotový, má vždy plán B pro případ nepříznivého či naopak příznivého počasí a umí řešit problémy se stoickým klidem.
Navíc jeho touha nám plnit každé přání je až skoro chorobná, že jsme občas museli dávat pozor na to, co říkáme, aby se nám to náhodou hned nevyplnilo :))

Moc děkuji za krásný zájezd a všem ho vřele moc doporučuji.
Děkuji také panu inženýrovi Šedému za organizaci, příjemnou spolupráci a jeho vstřícnost.

Monika Didunyková, Praha

P.S. Ubytování a stravu jsem ohodnotila číslem 9 jen z toho důvodu, že jejich webové stránky neobsahují úplné informace a v některých avizovaných
kuchyňkách chyběl sporák. Nicméně ubytování bylo vždy komfortní, někdy až neúnosně nádherné a luxusní a dobrého
jídla nabízeli vždy dost a místy někdy až moc :))
Monika Didunyková - Island - velký okruh pro pokročilé (13.08.2022 - 21.08.2022)

7,5
Hotel: 8
Strava: 2
Doprava: 10
Delegát: 10
Velký okruh po Islandu; druhá návštěva ostrova; nová místa a přírodní krásy, aktivní sopka na vlastní oči, ledovce, jezera, vodopády, pouště ... skvěle naplněná dovolená. Když se vyvede počasí jako nám a strávíte cestu s lidmi, se kterými je vám dobře, je zážitek dokonalý. Pestrý program po celý týden plný cestování, každý den mnohokrát wow nad přírodními krásami Islandu, nové zážitky z cesty. Stovky překrásných fotek které všichni obdivují, videa z dronu a především pocit, že tohle je ostrov, který se vyplatí vidět ve větším detailu a věnovat se mu delší dobu. Ke spokojenosti přispěl i poctivě připravený itinerář průvodce Honzy, jeho ochota vyhovět našim přáním, schopnost improvizovat ohledně počasí a stavu cest a vždy se snahou zajistit cestovatelům co nejintenzivnější zážitek. Díky Honzo za celou cestu i příjemný závěr ve Sky Lagoon. Děkujeme cestovce za "cestovní benefity" a celkové zajištění. Vřele doporučujeme! Tomáš a Míša
Tomáš Trefný - Island - velký okruh pro pokročilé (13.08.2022 - 21.08.2022)