X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Island - západní fjordy

Island

Západní Island, zejména poloostrov Snaefellsnes a vzdálené Západní fjordy, bývají často kvůli časové náročnosti turisty míjeny. Přitom právě zde můžete zažít neopakovatelnou atmosféru drsného Islandu s mnoha jedinečnými přírodními pozoruhodnostmi. Budeme zastavovat na mnoha místech, kde se dá jen tiše žasnout nad neopakovatelnými sceneriemi hlubokých fjordů , mořských útesů a majestátných vulkánů.

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:
vodopády HRAUNFOSSAR • vesnička REYKHOLT • kráter ELDBORG • vesnička ARNARSTAPI • hora KIRKJUFELL • přístav STYKKISHOLMUR • útes LÁTRABJARG • vodopád DYNJANDI • město ISAFJÖRDUR • přístav BOLUNGARVÍK • farma EIRÍKSSTADIR • kráter GRABRÓK • vodopád GLYMUR


Islandje ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.

Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob + řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal, který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island věnuje velkou pozornost ochraně životního prostředí.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.
Island - západní fjordy

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy v 14:05 hod., přílet na Island ve 16:00 místního času (o dvě hod. méně). Přes hlavní město Islandu – Reykjavík se vydáme podél západního pobřeží na sever. Navštívíme vesničku Reykholt, kde se nachází muzeum a kulturní centrum zaměřené na život a dílo spisovatele, básníka a politika Snoriho Sturlusona, což byla jedna z nejvýznamnějších postav islandského středověku. Dále uvidíme nedaleké vodopády Hraunfossar a Barnafoss, nejmohutnější termální pramen Islandu Deildartunguhver. Možnost koupání v místních termálních lázních.

2. den

Přes město Borgarnes se vydáme na západ na poloostrov Snaefellsnes. Cestou zastavíme u kráteru Eldborg, na který si vyjdeme (cca 2 hod.). Stopy mimořádné sopečné aktivity v této oblasti budeme pozorovat z vrcholu sopky Raudháls. Na pobřeží moře jsou skvělá místa na pozorování tuleňů. V okolí vesničky Arnarstapi se projdeme kolem pobřeží tvořeného mimořádnými čedičovými útesy. Budou se nám nabízet výhledy na místní dominantu, sopku Snaefelsjökull s vrcholem pokrytým ledovcem.

3. den:

Na severním pobřeží poloostrova budeme obdivovat ikonickou horu Kirkjufell, projedeme přes lávové pole Berserkjahraun až do malebného přístavu Stykkishólmur. Po jeho prohlídce se nalodíme na loď, která nás převeze přes rozlehlý Breidarfjördur do Západních fjordů. Ušetříme tímto mnohahodinový přesun autem. Navečer se vykoupeme v přírodním termálním bazénku na břehu moře.

4. den:

Navštívíme obří útes Látrabjarg, kde jsou ideální podmínky pro pozorování hnízdících papuchalků, alek, buřňáku a dalších mořských ptáků. V místním muzeu se dozvíme zajímavé informace o záchranné akci při ztroskotání anglické lodi. Možnost oběda v restauraci na pobřeží. Podíváme se do zátoky Raudasandur, která díky svému světlému písku patří k nejkrásnějším na Islandu.

5. den:

Přes hřeben hor přejedeme do sousedního Patreksfjörduru, kdy jedna úchvatná scenerie střídá druhou. Opět možnost koupání v termální vodě na břehu moře. Dále nás čeká vodopád Dynjandi, nejvyhledávanější přírodní pozoruhodnost Západních fjordů. Přejezdem několika dalších fjordů se dostaneme do největšího města Západních fjordů Isafjörduru.

6. den:

V nejzápadnějším bodu naší cesty v přístavu Bolungarvík navštívíme místní skansen – typické rybářské obydlí. Za příznivého počasí vyjedeme na nedalekou horu, odkud jsou nádherné výhledy. V městečku Isafjörduru je možné navštívit skvělé místní museum, v blízké restauraci zase ochutnat piva místního pivovaru, nebo si jen prohlédnout rybářský přístav. Pak nás čeká delší přesun fjordy na východ, kde na mnoha místech za dobrého počasí je možno pozorovat tuleně.

7. den:

Naše cesta se bude již stáčet zpět k jihu. Zastavíme se v údolí Haukadalur, kde je možno navštívit Eiríksstadir, farmu, kde žil jeden z nejznámějších vikingů Eirík Rudý. Další zastávkou budou krátery Grabrók. Na závěr podnikneme asi 2,5 hodinovou tůru k nejvyššímu vodopádu Islandu Glymuru. Odsud přesun na ubytování k letišti.

8. den:

V časných ranních hodinách přesun na letiště a v 7:30 hod. odlet z Keflavíku, přílet do Prahy v 13:15 hod.

Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha - Island – Praha
• dopravu autem s pohonem všech kol pro 8 osob + řidič po Islandu
• služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
• 7x ubytování v penzionech nebo chatkách, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení

Příplatky

• vstup do skanzenu, muzea – 2x 1500 ISK (cca 2x 250 Kč) – nepovinné
• pozorování velryb cca 11000 ISK (2000 Kč) – nepovinné
• projížďka obojživelným vozidlem po ledovcové laguně cca 5900 ISK (1000 Kč) - nepovinné

Doprava

Doprava na Island je zajištěna leteckou společností Icelandair.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Island 14:05-16:00
Island - Praha 07:30-13:15

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 10 kg.


(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 5.8.2019
Mnohokrát děkujeme za krásnou dovolenou na Islandu. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno, bez jakéhokoliv zádrhelu. Náš dík pak patří především našemu průvodci Janu Smejkalovi, který nás provedl i provezl krásnými místy a svým přátelským přístupem a znalostí Islandu udělal z této dovolené úžasný zážitek. Moc děkujeme.
Danuše Navrátilová, Olomouc

Mail doručen: 7.9.2018
Dovolená na Islandu, ze které jsme se vrátily minulý týden, předčila naše očekávání. Díky našemu průvodci, panu Janu Smejkalovi, který nás provezl a provedl krásnou islandskou krajinou, nelze na zážitky ze zájezdu zapomenout.
Chceme proto tímto ještě jednou poděkovat cestovní kanceláři EMMA, ale především panu Janu Smejkalovi
za jeho styl vedení zájezdu, který se nám velmi líbil.
Skovajsová,Císlerová
Domažlice

Mail doručen: 29.8.2018
Dobrý den,
chtěli bychom Vám poděkovat za krásnou dovolenou s Vaším průvodcem, panem Smejkalem, na Islandu. Cesta byla velmi dobře připravená, program gradoval a pokud jsme se chtěli dohodnout, co bylo vlastně nejlepší, tak VŠECHNO. Opravdu nabízíte vyjímečný produkt, vzhledem k množství a kvalitě navštívených míst, kam se mnoho cestovek nevydává.
Šárka Bendová

Mail doručen: 28.8.2018
Dobrý den pane Šedý,

byli jsme s Vaši ck na Islandu a moc se nám to líbilo. Vše bylo v pořádku a i počasí se povedlo.
Pan Smejkal je skvělý průvodce a vše organizuje podle předpovědi počasí.
Moc moc děkujeme a přeji co nejvíce spokojených zákazníků.
manželé Svobodovi.:-):-):-):-):-):-)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy