X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší ze Sicílie - letecky

Itálie

TAORMINA • ETNA • CATANIA • SYRAKUSY• PALERMO• MONREALE• CEFALÚ• MESSINA• TROPEA
To nejlepší ze Sicílie - letecky
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

7x večeře Na osobu / Na zájezd 2800
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna do Lamezia Terme a transfer na ubytování. Ubytování na kalabrijském pobřeží u Tyrhénského moře.

2. den

Po snídani odjezd na trajekt. Přejedeme krátkým trajektem (cca 30min) Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a uvítá nás město Messina. Odsud se vydáme na poznávání tohoto ostrova a navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. K večeru odjezd na ubytování v hotelu na východním pobřeží Sicílie.

3. den:

Po snídani se vydáme k nejvyšší hoře Sicílie a stále činné sopce Etně, zde nás bude čekat vulkanická „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery. Můžete si zvolit procházky na úbočí Etny nebo za příznivého počasí vyjet lanovkou až k hlavnímu kráteru ve výšce 2 900 mnm, popř. džípy až na vrchol, téměř stále pokrytý sněhem. Odpoledne se vrátíme do města Catania, starobylého města a významného přístavu. Při procházce centrem města budeme obdivovat především nádhernou katedrálu sv. Agáty z 11. století, slonní fontánu se sochou slona z lávového kamene z Etny, neorenesanční divadlo aj. Po prohlídce města návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani odjezd do jihovýchodní části ostrova a návštěva města Syrakusy. Žádné jiné místo na Sicílii nemá takové bohatství uměleckých a kulturních památek z nejrůznějších období. Město se skládá ze dvou naprosto rozdílných částí. Malebné staré město vystavěné na ostrově Ortygia a pevninská část s památkami z řecko-římského období. Prohlédneme si pozůstatky Apollónova chrámu, Aretušin pramen, archeologický areál s řeckým divadlem i barokní katedrálu vystavěnou na místě slavného chrámu bohyně Athény vystavěného Syrakusany po vítězné bitvě nad Kartaginci. Katedrálu dodnes podpírají dórské sloupy. Odpoledne odjezd ze Syrakus a přejezd přes vnitrozemí ostrova na ubytování u Palerma.

5. den:

Po snídani návštěva Palerma, hlavního města Sicílie. Město založené Féničany, ve kterém se mísí vlivy všech civilizací, které jím prošly, ať už to byli Řekové, Římané, Kartaginci, Arabové, Normané, Byzantinci, Aragonci aj. Nezaměnitelný ráz historického jádra způsobuje jedinečná kombinace normanské a orientální architektury, baroka, historických zahrad a parků. Cizokrajný půvab Palerma umocňují palmy, tropická vegetace, příjemné podnebí i zdejší lidé. Projdeme se klikatými uličkami na náměstí Quatro Canti, vyznačující střed města a symbolizující čtvero ročních období, projdeme branou Porta Nuova a navštívíme bývalý Královský palác. Odpoledne přejedeme do Monreale ležícího nad Palermem na svahu hory Monte Caputo. Zde navštívíme jeden z nejcennějších svatostánků na světě, katedrálu, která je jednou z největších dochovaných památek normanské architektury na světě. Katedrála je italskou národní památkou a jedním z nejdůležitějších turistických cílů Sicílie. Křížová chodba je velmi dobře dochovaná a je dnes jednou z nejkrásnějších italských staveb tohoto druhu, jak co do velikosti, tak i dokonalosti detailů. Tím, co činí tento chrám tak nádherným, je především 6,500 m² skleněných mozaik pokrývajících celý jeho interiér. S výjimkou spodní části stěn, které jsou obloženy mramorovými deskami oddělenými mozaikovými pásy, jsou celé stěny pokryty mozaikovými obrazy v jasných barvách na zlatém podkladu. K večeru odjezd na ubytování u Cefalú.

6. den:

Po snídani návštěva města Cefalú, které si Vás získá svým starým městem s úzkými uličkami, normanskou katedrálou i atmosférou pravé Itálie s množstvím barů, kaváren a obchodů. Staré město je vystavěno pod mohutnou skalní stěnou Rocca di Cefalú. Unikátní je i prádelna z doby Arabů napájená přírodním pramenem, která byla v provozu až do 50. let minulého století. A po schodech dolů se dostaneme ke starému přístavu i na krásnou písečnou pláž, která se táhne pod celým starým městem. Odpoledne volno na koupání, procházky, posezení, návštěvu muzeí apod. Večer návrat na ubytování.

7. den:

Po snídani odjezd do města Messina. Zde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály s funkčním orlojem i na posezení na kávu nebo něco sladkého. Po prohlídce se nalodíme na trajekt a přejedeme opět Messinskou úžinu do Kalábrie. Odjezd na ubytování do oblasti Capo Vaticano s jedněmi z nejkrásnějších pláží v Itálii. Odpočinek, koupání.

8. den:

Po snídani výlet autobusem podél Pobřeží bohů do města Tropea, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad bělavými písečnými plážemi. Procházka starým městem k vyhlídce s dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad nádhernými plážemi. Posezení v typických restauracích a kavárnách v křivolakých uličkách nebo nákupy posledních suvenýrů a dárků. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu Brno - Lamezia Terme - Brno vč. tax a zavazadla
• Dopravu autobusem dle programu
• 7x ubytování ve 3* hotelech
• 7x snídaně
• Výlety dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
• 7x večeře 2 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 70 €.

Doprava

Doprava do Kalábrie je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):

Brno - Lamezia Terme 13:10–15:30, Lamezia Terme - Brno 22:20–00:25

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 4.11.2021:
Dobrý den.
Po krásném poznávacím zájezdě na Sicílii jsme ještě sami cestovali, následně doma podzimní práce na zahradě.
Pozdě, ale přece chceme poděkovat a pochválit zájezd na Sicílii s průvodkyní paní Evou Dvořákovou.
Průvodkyně má úžasné znalosti o historii i současnosti celé Itálie.
Chceme vyzvednout také její znalost italštiny, organizační schopnosti a vstřícnost k účastníkům zájezdu.
Byli jsme velmi spokojeni.
Karla Konvičková a Karel Palivec

Mail doručen: 3.10.2019
Dobrý den, zúčastníl jsem se zájezdu na sicílii,delegátkou byla paní eva dvořákova vynikajíci,po všech stránkach ještě jednou děkuji.
Leoš Holoubek třebíč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

40 hodnocení

9,5

Hotel

9,4

Strava

9,8

Delegát

9,8

Doprava


9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Naše průvodkyně - paní Eva - věděla o Sicílii snad všechno. Je vidět, že je to její oblíbená destinace. Mohla hovořit jak o historii, tak o ekonomice nebo přírodě. Žádný dotaz nezůstal nezodpovězený.
Eleonora Doleželová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

8,8
Hotel: 7
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Pro hodnocení průvodkyně, paní Evy Dvořákové, Vaše stupnice nestačí. Zasloužila by minimálně 10***! Ochotná, empatická a její znalosti snad nemají hranic. Jsme rádi, když se při zájezdu dozvíme i něco o dané zemi.
Hodnocení ubytování je těžké spravedlivě stanovit. Byly dobré i výborné hotely, ale např. Palermo hodnocení srazilo dolů.
Celkově jsme byli se zájezdem velmi spokojeni. Proto letos jedeme s EMMOU znovu. Byli jsme s vámi už i na Korfu a v Albánii.
Miroslav Hásek - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Delegátka Eva naprosto excelentní, organizace perfektní, program nabitý, vše moc dobré.
Jako cestovní kancelář máte velice dobrý "nos" na výběr delegátů, všechny naše zájezdy u vaší CK naprosto perfektní.
Vejmělka Pavel
Pavel Vejmělka - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Průvodkyně Eva Dvořáková byla báječná. Na ubytování jsme si nemohli stěžovat. Strava byla skvělá. Pouze v hotelu v Palermu byl problém se snídaní. Na výběr pouze sladké pečivo.
Škoda, že tento zájezd nebyl naplánován na více dní. Chybělo nám navštívit Agrigento.
Renata Gášková - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl vynikající a chtěl bych poděkovat a vyzdvihnout znalosti paní průvodkyně Evy Dvořákové
Karel a Eva Klapušovi
Karel Klapuš - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Delegátka Eva byla moc milá, sympatická, ochotná a přes historii a turismus " velice znalá" paní. Pro klienty zařídila maximum možného i nemožného. Úžasný člověk, plný elánu, který navíc miluje Sicílii a Itálii.
To bylo to nejlepší pro úspěšný a nádherný zájezd. Děkuji Emmě i paní Evě za nezapomenutelné zážitky.
Jarka Grosmanová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Celková spokojenost s tímto poznávacím zájezdem. Bonus byl odlet z Brna.
Michal Horák - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedním slovem paráda, děkuji za optání.
Renata Gášková - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 25.09.2023)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Gabriela Janáková - To nejlepší ze Sicílie - letecky (18.09.2023 - 26.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byl to skutečně vydařený a bezchybný zájezd. Byly jsme s kamarádkou velice spokojené. Počasí přálo, jen škoda, že v den, kdy jsme jeli na Etnu, pršelo. Ale chápeme, že počasí nelze naplánovat.
Paní průvodkyně byla milá, vždy ochotná pomoci a o historii Sicílie toho skutečně zná mnoho. Děkujeme Hana Černíková a Mirka Vávrová
Hana Černíková - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
S Emmou cestujeme často a budeme i nadále, protože jsme byli i tentokrát velmi spokojeni. Velkou zásluhu na příjemné atmosféře zájezdu měla paní průvodkyně Eva Dvořáková.
Manželé Doležánovi
Zdeňka Doležánová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

8,8
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Hana Vebrová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Bohuslav Řehák - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Bohuslav Řehák - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Krásný zážitek, moc děkujeme.
Eva a Michal Juráňovi
Monika Lannová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

8,5
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 8
Hana Vebrová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (20.09.2022 - 27.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
přes všechno to harcování po Sicilii ve vedru a vlhku byl zájezd super. Naše průvodkyně byla velmi znalá a také velmi obětavá. Maximální spokojenost!
Danuše Rezlová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (21.09.2021 - 28.09.2021)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Pruvodkyne Eva byla mila, kompetentni, moc fajn.
Vse vyborne zvladala, i kdyz nekteri ucastnici tu pohodu kazili.
Jiří Javorský - To nejlepší ze Sicílie - letecky (21.09.2021 - 28.09.2021)

9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme s Vaší CK poprvé. Vše bylo výborně zorganizované, program zajímavý. Velké poděkování patří paní Evě Dvořákové za její příkladný lidský a odborný přístup .

Knesplovi
Vladimír Knespl - To nejlepší ze Sicílie - letecky (21.09.2021 - 28.09.2021)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Skvělý zájezd, úžasná paní průvodkyně. Ta by nadchla pro historii a navštívené kraje snad všechny! Také oceňujeme její obrovskou snahu o nevynechani v ten čas problematického výletu na Etnu. Moc děkujeme za krásný dárek k našim narozeninám.
Karel Černý - To nejlepší ze Sicílie - letecky (21.09.2021 - 28.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl báječný! Průvodkyně paní Dvořáková byla milá a měla velké znalosti. Díky za krásnou dovolenou. Zuzana a Jiří Krausová
Jiří Kraus - To nejlepší ze Sicílie - letecky (21.09.2021 - 28.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velmi spokojeni s celým zájezdem. Oceňujeme vysoko naši průvodkyni paní Evu Dvořákovou.
Miroslav Baroš - To nejlepší ze Sicílie - letecky (24.09.2019 - 01.10.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vynikající zájezd, který se vydařil po všech stránkách.
Velké poděkování si zaslouží skvělá paní průvodkyně Eva Dvořáková, jejíž znalosti Sicílie jsou excelentní.

Děkuji
Marcela Gambová
Marcela Gambová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (24.09.2019 - 01.10.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Chtěla bych poděkovat vaší průvodkyni paní Evě Dvořákové. Díky jí byl celý zájezd velice pěkný. Všem klientům se velice věnovala, i když nebyla úplně fit. Její znalosti jsou úžasné a dovedla je předat ostatním. Pokud budete mít víc takových průvodců, bude s vaší CK opětovně a ráda jezdil spousta lidí. Ještě jednou díky.
Davidová B.
Blanka Davidová - To nejlepší ze Sicílie - letecky (24.09.2019 - 01.10.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
chtěl bych poděkovat paní delegace evě dvořákove byla vynikajíci . děkuji
Leoš Holoubek - To nejlepší ze Sicílie - letecky (24.09.2019 - 01.10.2019)