X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Keňa - Safari v Amboseli a Tsavo West a pobyt u moře

Keňa

Ve stínu Klimandžára - mohutná hora Kilimandžáro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě český průvodce, který bude s Vámi po celou dobu safari.
Keňa - Safari v Amboseli a Tsavo West a pobyt u moře

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy s jedním přestupem do Nairobi.

2. den

Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové odbavení, setkání s vaším řidičem - průvodcem. Odjezd na snídani do slušného hotelu v okolí letiště a po snídani odjezd do národního parku Amboseli, příjezd kolem poledne. Po ubytování oběd s výhledem na napajedlo a na bájnou horu Kilimajaro. Lodge leží vedle sloního koridoru, takže o zážitky bude postaráno.
Odpoledne odjezd na odpolední safari v ráji slonů, hyen a buvolů.
Večer večeře a vaše první noc pod hlubokým africkým nebem. Ubytování a nocleh v Amboseli Ol Tukai Camp ****+.

3. den:

Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd na ranní safari. Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara, je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy. Návrat do kempu na oběd - po obědě druhý výjezd do národního parku. Večeře a nocleh v Amboseli Ol Tukai Camp ****+.

4. den:

Přejezd z Amboseli do národního parku Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích. Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku. Večeře a nocleh v Severin Safari Camp ****+. Jedná se o jeden z nejlepších kempů v tomto parku, je bez bariér a má dvě napajedla, ke kterým pravidelně přichází zvířata včetně slonů, buvolů a antilop. V kempu je i spa s bazénem a krásná zahrada, která plynule přechází v divokou přírodu.

5. den:

Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek. Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak. Ze safari se vrátíte kolem 9. hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat. Kolem 16. hodiny odchod na pěší safari v doprovodu masajského stopaře. Před setměním zpět do kempu na večeři a nocleh v Severin Safari Camp ****+.

6. den:

Po snídani vyrazíme k moři. Část cesty vede ještě parkem Tsavo West a je tedy také jedním z výjezů na safari. Po výjezdu z parku budeme projíždět venkovskou krajinou plnou kopečků, údolí, políček, malých vesnic a stád, kde poznáme pravou Keňu. Po poledni přijedeme na jednu z nejkrásnějších afrických pláží Diani Beach. Ubytování v hotelu Diani Sea Resort**** s pobytem All Inclusive. Koupání a odpočinek u moře.

7. den:

Odpočinek u moře. Krásná Diani Beach vás nadchne svým bílým pískem, tyrkysovou barvou moře a pohodou, kterou tu cítíte na každém kroku. Hotel Diani Sea Resort je postavený v nádherném plamovém háji přímo u krásné písečné pláže. Je vyhlášen velmi dobrou stravou, která je mixem africké, indické a evropské kuchyně. Pobyt All Inclusive.

8. den:

Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive.

9. den:

Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive.

10. den:

Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive.

11. den:

Odpočinek u moře. Pobyt All Inclusive.

12. den:

Poslední den pobytu. Dopoledne u moře a odpoledne transfer na místní letiště a přelet do Nairobi, kde se odbavíte pro odlet do Evropy. Odlet s jedním přestupem do Prahy.

13. den:

Přílet do Prahy.

Podrobné informace

Ubytování

Amboseli Ol Tukai Camp ****+
Lodge patří k nejlepším ubytováním v oblasti národního parku Amboseli. Jeho úžasná poloha přímo zprostřed parku zajišťuje kouzelný pohled na majetátní Kilimanjaro, zároveň lodge leží vedle sloního koridoru, takže o zážitky budete mít postaráno.
Kemp patří do kategorie Glamping (Glamoure Camping), označující výjimečná zařízení, která dokázala skloubit moderní zázemí s lokalitou a přírodou.

Severin Safari Camp ****+
Severin Safari Camp je bezesporu jeden z nejlepších kempů v parku Tsavo West. Již třetí generace rodiny Severinů dbá na to, aby na každém kroku byla cítit filozofie zakladatele - naprostý soulad s přírodou a respekt k divočině. Kemp je bez bariér a má svá dvě napajedla, ke kterým pravidelně přichází zvířata, včetně slonů, buvolů a mnoha druhů antilop.
Příjemný a dobře vyškolený personál, skvělé jídlo, nádherné spa s bazénem a masážemi, moderně vybavené fittness a především nádherná zahrada, která plynule přechází v divokou přírodu národního parku.

Diani Sea Resort ****
Hotel je postavený v nádherném palmovém háji přímo v srdci nejhezčí keňské pláže Diani Beach. Hotel patří německé rodině, která velmi dbá na to, aby personál byl nejen příjemný, ale i profesionální. Hotel využívá spolupráci s místní komunitou, především v dodávkách čerstvé zeleniny a ovoce. Velmi dobrá kuchyně (mix africké, indické a evropské kuchyně) je také jednou z předností Diani Sea Resort.

Stravování

Stravování v kempech je zajištěno s plnou penzí, zdarma pitná voda v kempu i během výletů. V hotelu na pobřeží je strava formou All Incluisve.

Cena zahrnuje

• Letenku na trase Praha Nairobi Praha vč. tax a zavazadla
• Vnitrostátní letenku z pobřeží do Nairobi vč. tax a zavazadla
• Safari dle programu
• 2 noci s plnou penzí v kempu Amboseli Ol Tukai Camp ****+
• 2 noci s plnou penzí v kempu Severin Safari Camp ****+
• Vstupy do národních parků
• Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
• Transfer ze safari k moři
• 6 nocí ubytování u moře v hotelu Diani Sea Resort**** s all inclusive
• služby českého průvodce během safari (od příletu do Nairobi až po příjezd k moři)
• asistenci anglicky mluvícího pracovníka CK během transferů

Cena nezahrnuje

• víza
• Spropitné 10 USD na osobu a den na safari
• Nápoje na safari
• Osobní výdaje
pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky

Vízum do Keni - 1.900 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy