X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Keňa - Safari v Amboseli a Tsavo West a pobyt u moře

Keňa

Keňa - Safari v Amboseli a Tsavo West a pobyt u moře

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy s jedním přestupem do Nairobi.

2. den

Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové odbavení, setkání s vaším řidičem - průvodcem. Odjezd na snídani do slušného hotelu v okolí letiště a po snídani odjezd do Amboseli, do chráněné zóny Elerai. Příjezd kolem poledne. Po ubytování oběd s výhledem na napajedlo a na bájnou horu Kilimajaro. Po obědě krátký odpočinek a kolem 16 hodiny odchod na pěší safari v doprovodu masajského stopaře. Před setměním návrat do kempu, večeře a vaše první noc pod hlubokým africkým nebem. Ubytování a nocleh v Amboseli Satao Elerai Camp ****+.

3. den:

Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd do národního parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů. Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy. Návrat do kempu na pozdní oběd (kolem 14:30) - po obědě volno a odpočinek. Kemp má své napajedlo, ke kterému chodí hodně zvířat, včetně slonů a žiraf. Večeře a nocleh v Amboseli Satao Elerai Camp ****+.

4. den:

Přejezd z Amboseli do národního parku Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích. Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku. Večeře a nocleh v Severin Safari Camp ****+.

5. den:

Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek. Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak. Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat. Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat. Před setměním zpět do kempu na večeři a nocleh v Severin Safari Camp ****+.

6. den:

Pro cestu k moři jsme zvolili cestu vlakem. Jedná se o Madaraka Express. Vlak jezdí po své vlastní koleji, vybudované jen pro jeho provoz. Kompletní dodávka byla na klíč dodána čínskou společností, která provozuje rychlovlaky v Číně. Je to další tvář Afriky. Vlak přijede do Mombasy ve 14:00 a příjezd k moři kolem 15. hodiny na jednu z nejkrásnějších afrických pláží Diani Beach. Ubytování v hotelu Diani Sea Resort**** s pobytem All Inclusive. Koupání a odpočinek u moře.

7. den:

Odpočinek u moře. Krásná Diani Beach vás nadchne svým bílým pískem, tyrkysovou barvou moře a pohodou, kterou tu cítíte na každém kroku.

8. den:

Odpočinek u moře.

9. den:

Odpočinek u moře.

10. den:

Odpočinek u moře.

11. den:

Odpočinek u moře.

12. den:

Poslední den pobytu. Dopoledne u moře a odpoledne transfer na nádraží a odjezd vlakem do Nairobi. Po příjezdu do Nairobi vás náš zástupce odveze na letiště a odbavíte se pro odlet do Evropy. Odlet s jedním přestupem do Prahy.

13. den:

Přílet do Prahy.

Podrobné informace

Ubytování

Pro cestu tam je pro vstup do Keni vyžadován negativní PCR test ne starší než 96 hodin před příletem do Keni.
Při návratu zpět do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a po příjezdu do ČR absolvovat PCR test nebo karanténu.
V případě nutnosti PCR testu na letu zpět je možno zajistit tento test před odletem zpět za poplatek cca 80 USD.

Amboseli Satao Elerai Camp ****+
Kemp patří k nejlepším ubytováním v oblasti národního parku Amboseli. Jedná se o komunitní projekt, financovaný z části izraelskou nadací, z části ze soukromých peněz společnosti Southern Cross Safaries a místní masajské komunity. Výtěžek z provozu jde z větší části zpět komunitě a lidé z komunity jsou hlavními zaměstnanci kempu.
Kemp patří do kategorie Glamping (Glamoure Camping), označující výjimečná zařízení, která dokázala skloubit moderní zázemí s lokalitou a přírodou.

Severin Safari Camp ****+
Severin Safari Camp je bezesporu jeden z nejlepších kempů v parku Tsavo West. Již třetí generace rodiny Severinů dbá na to, aby na každém kroku byla cítit filozofie zakladatele - naprostý soulad s přírodou a respekt k divočině. Kemp je bez bariér a má svá dvě napajedla, ke kterým pravidelně přichází zvířata, včetně slonů, buvolů a mnoha druhů antilop.
Příjemný a dobře vyškolený personál, skvělé jídlo, nádherné spa s bazénem a masážemi, moderně vybavené fittness a především nádherná zahrada, která plynule přechází v divokou přírodu národního parku.

Diani Sea Resort ****
Hotel je postavený v nádherném palmovém háji přímo v srdci nejhezčí keňské pláže Diani Beach. Hotel patří německé rodině, která velmi dbá na to, aby personál byl nejen příjemný, ale i profesionální. Hotel využívá spolupráci s místní komunitou, především v dodávkách čerstvé zeleniny a ovoce. Velmi dobrá kuchyně (mix africké, indické a evropské kuchyně) je také jednou z předností Diani Sea Resort.

Stravování

Stravování v kempech je zajištěno s plnou penzí, zdarama pitná voda v kempu i během výletů. V hotelu na pobřeží je strava formou All Incluisve.

Cena zahrnuje

• Letenku na trase Praha Nairobi Praha
• Safari dle programu
• 2 noci s plnou penzí v kempu Amboseli Satao Elerai Camp ****+
• 2 noci s plnou penzí v kempuSeverin Safari Camp ****+
• Vstupy do národních parků
• Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
• Transfer ze safari k moři
• 6 nocí ubytování u moře v hotelu Diani Sea Resort**** s all inclusive
• Vlak z Mombasy do Nairobi
• služby českého průvodce od příletu do Nairobi až po příjezd k moři
• asistenci anglicky mluvícího pracovníka CK během transferů

Cena nezahrnuje

• víza
• Spropitné 10 USD na osobu a den na safari
• Nápoje na safari
• Osobní výdaje
• testy na Covid-19
pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky

Vízum do Keni - 1.500 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy